Šta je novo?

Sata2 HDD na Sata1 plocu?

starvik

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2003
Poruke
28
Poena
604
Pretražio sam koliko toliko forum, ali nisam našao odgovore, pa da pređem na stvar.
Imam plocu Abit NF7-S v2.0, do sada sam koristio samsunogov hdd sata1 120GB, radio je perfektno. Kupio sam WD Caviar Sata2 250GB 16MB keša. Odmah sam ga utakao na prvu sata granu i instalirao winXP, formatirao sa windowsom pri instalaciji ( ovo ne znam da li je loš potez). Instalacija je protekla ok, zatim sam sa partition magic-om napravio particiju "D".
E sad problem je u sledećem, sve što kopiram sa starog hdd-a na novi pređe oštećeno. Npr filmovi imaju kockice u slici (retko ali imaju), instalacioni fajlovi se ne mogu pokrenuti jer prijavljuje fajl corrupted i sl. Sa starog harda kada pokrećem , sve je ok.
Stavio sam najnoviji BIOS, probao da kopiram preko utility programa sa WD sajta, preko njega ima manje grešaka ali ipak ima. Nisam siguran, ali čini mi se da ako kopiram sa cd/dvd-a onda je ok, to još moram proveriti jer mi jedan fajl nije hteo raspakovati sa dvd-a, mada win se instalirao bez problema.
Za novu ploču (a time i cpu, mem, gpu ) nemam para, pa jedina opcija mi je nekako da rešim ovaj problem ili zamenim/vratim hdd. Plz help!
 
Pretražio sam koliko toliko forum, ali nisam našao odgovore, pa da pređem na stvar.
Imam plocu Abit NF7-S v2.0, do sada sam koristio samsunogov hdd sata1 120GB, radio je perfektno. Kupio sam WD Caviar Sata2 250GB 16MB keša. Odmah sam ga utakao na prvu sata granu i instalirao winXP, formatirao sa windowsom pri instalaciji ( ovo ne znam da li je loš potez). Instalacija je protekla ok, zatim sam sa partition magic-om napravio particiju "D".
E sad problem je u sledećem, sve što kopiram sa starog hdd-a na novi pređe oštećeno. Npr filmovi imaju kockice u slici (retko ali imaju), instalacioni fajlovi se ne mogu pokrenuti jer prijavljuje fajl corrupted i sl. Sa starog harda kada pokrećem , sve je ok.
Stavio sam najnoviji BIOS, probao da kopiram preko utility programa sa WD sajta, preko njega ima manje grešaka ali ipak ima. Nisam siguran, ali čini mi se da ako kopiram sa cd/dvd-a onda je ok, to još moram proveriti jer mi jedan fajl nije hteo raspakovati sa dvd-a, mada win se instalirao bez problema.
Za novu ploču (a time i cpu, mem, gpu ) nemam para, pa jedina opcija mi je nekako da rešim ovaj problem ili zamenim/vratim hdd. Plz help!


Probaj u Control Panelu da spustis transfer sa SATAII na SATAI (trebalo bi da moze u System/Harware/Device Manager/IDE Controllers).
 
Ili da dzamperises sam hdd na SATA I.
 
WD 250GB sata2 u mojoj mаšini bio para dana, džamperisan na sata1 tj 150Mbps. Sve što sam radio odrađeno je OK. Koristio sam ga za kopiranje fajlova sa particije od 100GB pošto je bila FAT32, a prebaciovao sam je u NTFS, i sve je apsolutno bilo OK.
 
Ja sam moj wd250js koristio na sata1 ploci par meseci i nisam nista djamperisao, sve je radilo super.
 
Hard je formatiran/instaliran bez dzampera, sad sam stavio dzamper da ga ogranicim na 150Mbps ali je isto. I dalje imam greske pri kopiranju. U device menageru nemam opciju da spustim transfer na sata1.
Kada pokusam da kopiram sa jedne na drugu particiju na istom hardu, takodje se provuku neke greske pri kopiranju.
Jedino kada kopiram sa dvd-a fajlovi su ok.
Mozda da probam da probudim sistem sa starog hdd-a pa uz pomoc WD Data Lifeguard tools-a da pokusam sve ispocetka? ili..:crash:
 
Kako je moguce da nemas opciju da spustis transfer u Device Manageru?
 
Da ne otvaram novu temu..samo jedno pitanje: Posto planiram da kupim jedan 200gb sata II hard, da li ce biti problema u kompatibilnosti posto mi ploca podrzava sata I? mada koliko sam u prethodnim postovima procitao to ne bi trebalo da predstavlja problem ukoliko spustim transfer u device manageru? Hvala :wave:
 
nema da brines...slobodno kupi...
 
ja sam na drljavi KT400 ub'o PCI sata I kontroler (silicon image 3512) i kupio WD3200KS 320gb 16mb cache i sve radi bez problema i bez bilo kakvog dzamperisanja....

A da probas mozda novi BIOS za plocu ili najnovije drajvere???
 
Posle full reformatiranja kod orataka proradio hard kako treba. Hvala na savetima :)
 
Vrh Dno