Šta je novo?

SATA Raptor 36Gb ili 2x80Gb Maxtor RAID

sirE

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2005
Poruke
14
Poena
304
Posto imam vec jedan SATA Maxtor sa kojim sam inace veoma zadovoljan planiram kupovinu jos jednog harda jer mesta nikad dosta..
Sta bi bilo brze i stabilnije efikasnije, sve u svemu sta bi bio racionalniji ili bolji izbor...
Da dodam i vezem u RAID (stripping) jos jedan SATA maxtor ili da stavim sistem na Raptora (10000 obrtaja)??
Nekom mom ortaku je prso RAID iznenada nicim izazvan.. Morali smo da resetujemo RAID granu iz RAID biosa i ponovo stavimo sistem pa su se naravno svi podaci pogubili.. a bilo je toliko dobre muzike i save game Ridicka...
{Plasi me da se to slucajno pucanje RAID grane ne desava previse cesto jer bi to onako mushki smorilo}

Any ideas??
 
Ja bi uzeo Raptora ali onaj veci od 74GB, ali puno mi da dam ~200 eura :)
 
ja ne bi uzeo raptora. raid mi nije ni jednom pukao, koristio sam vise od godinu dana na 875i a sada na nforce3. u prvom slucaju 2x maxtor, sada 2x wd, i to po 80gb uvek. vise mi ne treba
 
Pa da imam para za "velikog" raptora ne bih se dvoumio ali ce izgleda RAID da presudi
Wish me luck!
 
sirE je napisao(la):
Pa da imam para za "velikog" raptora ne bih se dvoumio ali ce izgleda RAID da presudi
Wish me luck!

Jesi li se pitao,treba li ti tih 10000 obrtaja.

Evo da malo skrenem paznju na WD Caviar RE seriju diskova.

Diskovi su opremljeni TLER(Time limited error recovery)tehnologijom.
Tehnologija omogucava disku da smanji trajanje interne provjere gresaka pri pisanju ili citanju,znaci da RAID kontroler nece izbaciti disk iz raid polja zato sto mu se predugo "ne javlja".

Ovi diskovi se inace preporucuju za koristenje u RAID poljima.
 
Vidis to je veoma interesantan predlog..
Mislim da se mom ortaku upravo to desilo tj da mu je "kontrolor izbacio hard iz raid polja"..

Ako nije tajna koliko kostaju takvi diskovi minimalnog kapaciteta?
:guitar:
 
Najmanji koji sam ja vidio je 160gb,i kosta oko 100€.
 
sirE je napisao(la):
Vidis to je veoma interesantan predlog..
Mislim da se mom ortaku upravo to desilo tj da mu je "kontrolor izbacio hard iz raid polja"..

Ako nije tajna koliko kostaju takvi diskovi minimalnog kapaciteta?
:guitar:

Realno, kolko' para tolko muzike.

RAID sa Raptorima ti je u proseku 20% brzi od RAIDA sa obicnim SATA diskovima. U nekim ekstremnim situacijama mozes da primetis i vise od 100% ubrzanja.

Al' ako uzmes u obzir da ce za 2x74GB da 'puknes' oko 400E a za te pare imas 4 kom 160GB SATA diskova, mislim da je odnos cena kvalitet vise nego ocigledan.

Znaci ako te bas mnogo strasno nervira povremeno seckanje zbog ucitavanja u DOOM 3-jci onda definitivno 2xRaptor :d :d :d
 
Ma meni to cudo tehnike treba zbog audio produkcije kojom se amaterski bavim..
Mnogo me nervira kad u trenutku inspiracije moram da sacekam da hard skruni svoje..
A sto se tice Doom III .. bojim se mraka...
:)
Xe!
Ridick je BOlJi..
 
Vrh Dno