Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

pre par meseci mi nije isto aps radio preko kiesa i morao sam da resetujem cak i memo karticu i bilo je ok.
da bude vece s.anje neradi mi ni na fonu. napisu, ova sifra nije za nase podrucje ili nesto slicno.
nesto razmisljam ? pa nama nije uopste dosadno. imamo stalno .ebade sa fonom. imamo cak i prednosti velike. cujem da androidi dobijaju viruse.
kod nas nema sanse da ubace viruse. 2.im nece dati. posto ni nama 2. nedaje da normalno radimo, tek virusima , nema sanse.
(dokono razmisljanje prosecnog vlasnika .ebade.)
ajd zziveli !
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako nekoga ne mrzi da flesne ovo.. :D

http://badadownload.com/2012/03/elite-rom-v3-011032012team-elite.html#more-11510

Ako je sve ovo poboljsano mozda se i vredi iscimati.. i da, zar ovi likovi bar ne mogu da kazu koliko konacno rama ima ovaj telefon, nema smislja vise..
Po komentarima rekao bih da su ljudi zadovoljni,ali sacekajmo jos malo...Ne razumam samo razliku izmedju “Hacked Custom Rom” i “Unhacked Custom Rom”.
Vidim da im je Base Firmware : S8530XXLB1_S8530XENLB1_XEN
 
Kad odaberes hacked, prijavljuje ti tel u Kiesu kao Wave3.
 
Telefon i dalje prijavljuje kao Wave II ali kad udjes u samsung apps prijavice ti kao wave 3.
 
Ne znam kako mi je promaklo da je ovo za Wave III.. :d nisam ocekivao to, koliko znam Wave III i bada 2.0 rade lepo pa sam mislio da je ovaj rom sredjen bas za Wave I/II..
 
TIZEN

Da li je realno da ovo ocekujemo uskoro?
 
Poslednja izmena:
Dante, kao sto znas mi ni krstenu Badu 2.0 nismo dobili, kakav raspali Tizen bre.. :d
 
Ako neko nadje, vrteo se na Sammobile i nisam uspeo da nadjem, neka da link za zadnju 2.0 verziju za Nemacku, ili kako vidim izasla sada i za Poljsku neka verzija mart mesec, pa da probam ja to, zivo me zanima... :)
 
Now download Fonts from Samsung appstore

Now besides downloading apps ,themes,widgets from the

Samsung bada appstore now you can also download fonts.

It will be available for all bada 2.0 phones and will even work in bada 2.0 beta firmwares.But it is very difficult to download them as they are difficult to find in appstore and i was not able to find any of them on the website .

But you can find them in the appstore on your mobile just type cera or font and you can find them.

But the question lies that

Do We Want Fonts On Appstore ?

Tell us about your opinion.

primifont.jpg


http://badahub.com/2012/03/now-download-fonts-from-samsung-appstore.html
 
Nisam mogao da editujem poslednji post..

Flesovao sam fw S8500XXLB2 od Nexusa i mogu reci da je bolja od predhodne verzije.
Popravili su kamkorder i snimanje sa ukljucenom anti-shacke,vise ne sjecka kod snimanja.
Mada mi se manuelna promjena fokusa u kamkorderu cini dosta sporom,mozda mi se i samo cini,inace ne koristim cesto kamkorder.
Dodali su i front kameru po defaultu,tako da vise nema potrebe za nekim 3party app.
Izgleda da su i malo na optimizaciji radili,testirao sam flash theme i fruit ninja,nije stopalo bas ni mrvicu,plus sam u pozadini namjerno ostvaio jos upaljenih aplikacija poput m.playera,v.playera,galerije itd.
A i samo otkljucavanje tel je bolje,tj. ne desava se da treba tri puta swipe prstom po ekranu da konacno prihvati.
Sve u svemu preporucujem svima da flesnu novije verzije preko mulltiloadera i da se ne smaraju vise sa kiesom i betama koje su izbacili za nase trziste.
 
Ja nikako da nadjem nemacku zadnju verziju i ovu poljsku iz marta, najnoviju, ako neko naleti neka baci link!
 
Hvala za link, flesovao sam na ovu zadnju iz marta, sto pise Default, nemacka je, utisci:

Otkljucavanje ekrana radi kako treba, bez lagova, skrolovanje desi se ponekad da secne, teme kao malo bolje rade, ove live neka bolje, neka isto lose, ona Xperia S HD (Ice cream sandwich) mozda i najbolje radi od svih live tema, ali ni ona ne radi savrseno.

Apps me jednom izbacio, a jednom mi ugasio widget za sat, sve u svemu maltene ista glupost kao ova nasa verzija, ako u dogledno vreme ne poprave ovu 2.0 verziju sa nekim normalnim apdejtom, flesovacu na 1.0 ako treba, onu koja mi dosla uz telefon, pa makar nijednu aplikaciju nemao od ovih novih, al barem ce da mi radi kako treba telefon, bez raznih provala i gluposti!!!
 
ja neznam vise sta da radim. neradi mi uopste aps. preko kies,a mi kaze da nisam azurirao dodatak, a preko fona da nalog

ne odgovara za ovo podrucje. menjao sam i sifru i nista. resetovao tel., stavio novu memo karticu, reinstalirao kies. ima li nego ideju sta da radim, da mi proradi bar jedan aps ?
 
Poslednja izmena od urednika:
verovatno je onda nesto do telefona jel flesovan koji firmware imas da nije neka beta?
 
Da li postoji nacin da sve naloge mailova,fb itd...imenik,poruke i sve iz telefona obrisem na neki jednostavan nacin? Npr da li sve to moze da se postigne hard resetom,i kako se on radi na badi 2?
Hvala u napred. :)
 
ma nije nikad flesovan. skinuta 2. sa kies,a dok mi je radio. sve drugo radi odlicno. vec sam se hvalio da nebaguje i da nemam nikakvih problema sa dvojkom, kao sto se drugi zale.
 
Vezano za fontove:
I have found a new method to add fonts to your Phones running BADA 2.0 . I am glad to share the method with all u people.

Steps

You Need to have STune 1.06.

Link to download Stune.

http://www.mediafire.com/?zf0eim12ube0zn4

Connect your phone in SAMSUNG Kies mode.

Then When ur Phone is detected in STune , Go to the Browser Tab . In this TAB go to AppEx>User>Font>Download.

Now copy whichever Font file (.ttf) you want to apply from your computer. In windows Font files are found in CWindowsFonts.

Now Drag the font file from the computer to the STune ( Download Folder).. wait until its copied .

Now In ur Phone Go to Settings>Display>Fonts, Your font file will be shown , apply It .If the font doesn’t show Immediately then Restart Your Phone. The New Font would be Visible.

I have Tested this Procedure in BADA 2.0 , I am Using WAVE II (S8530XPKH3).
 
Kako se koristi multiloader kao zamena za Kies ?
 
ovaj elite rom je isti klinac kao i zvanicna bada, par dodatnih opcija i to je to
 
Od kako sam instalirao badu 2.0 na samsung wave s8500 nema dana da se telefon bar jednom u toku dana ne resetuje.Widgeti se pojave na fonu pa se izgube,baterija cas pokazuje neki procenat pa onda u trenutku pokaze drugi pa opet vrati na onaj prvi procenat.
Sta bi ste mi preporucili koji softver da instaliram a da fon radi normalno?Ako je to bada 1.2 koju verziju da skinem?Ako moze neki link.
Pre ove 2.0 verzije sam imao 1.0 i fon je radio ok.Da li je 1.2 dosta bolja verzija od 1.0?
Izgleda da je verzija 2.0 jos uvek puna bagova.
 
Ja sam na 1.2 i radi zadovoljavajuce. Widgets ne koristim, ogromne web strane ne otvaram. Kamera i navigacija rade korektno.
 
uspeo sam da pokrenem aps preko fona. napravio sam nov mejl i ubacio ga u samsung nalog u fonu.
na kiesu nisam uspeo. primam i dalje sugestije ali vidim da se drustvo oladilo po pitanju postova.
pozdrav svima cekamo badu 3.
 
Vrh Dno