Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Probaj i sa usb, mozda je do punjaca a mozda je vrisnuo i konektor.. sumnjam da je baterija. Obavezno sve proveri pre servisa jer moze tamo svasta da im padne na pamet :d

Proveru dodatno otezava to sto je ova 2.0 bada bagovita, meni se npr desava da ugasim fon sa 45% a kada se probudim i upalim imam 12% pa se procenat vrati na 20, 30.. Mozda je jednostavno taj pokazivac u % zabagovao.
 
Proveru dodatno otezava to sto je ova 2.0 bada bagovita, meni se npr desava da ugasim fon sa 45% a kada se probudim i upalim imam 12% pa se procenat vrati na 20, 30.. Mozda je jednostavno taj pokazivac u % zabagovao.

U ovo upravo i sumnjam 90 % ali opet ... rekoh vidim iskustva
 
Samo sto se kod mene taj procenat vrati.. do sada sam povezivao tah bag sa sibirskom hladnocom jer je telefon uzasno radio kada je napolju u minusu ali i juce mi se desilo..

Inace bas sam isp**deo ovih dana, mislim da sam imao previse optimizma i stpljenja, jbmu mater uopste nisam zahtevan korisnik sto se tice os-a ali hocu da mi ono osnovno radi, vozio bajs svaki dan i gps baguje, mora svaki dan da se aktivira cold start i da se obrise gps history da bi brzo nasao satelite :mad:
Mislim mogu da vozim bajs i bez toga i imam ciklokompjuter ali volim da pratim promenu nadmorske visine itd, pa platio sam ovaj telefon da bih koristio bar najosnovnije funkcije:wall:

Zatim, onaj ocaj od funkcionisanja na -x c sam im oprostio i fon je jedno vreme radio ok, uz malo laga ali prihvatljivo, ap uart mod i zadovoljavajuca autonomija.

Ali poslednje 2 nedelje uzas, laguje u pm, kucanje poruka je i inace nocna mora otkad su smanjili tastaturu a sada jedva kucam poruke, potrosih sve minute iz paketa a imam 1000 sms :mad:

Pored toga cesto se restartuje kada upalim neku aplikaciju koju koristim za mtb, usporava, a pre neki dan sam popio par bsoda jer sam zbog budzenja gps-a morao da namestim debug mode na medium :wall: pa sam zaboravio da vratim.

I ako je od Sljamsunga- mnogo je. Ako ne dobijemo cistu verziju uskoro prodajem telefon i kupujem SGS I polovan makar fizikalisao opet negde. A sledeci ugovor.. necu uzeti bilo koji Samsung telefon makar obnovio ugovor na 1 godinu bez uzimanja telefona.

vkozomar, ako ti vrisne baterija a ni usb ne puni onda je konektor verovatno otisao, sumnjam da je baterija.. imam 4 dumb telefona po fiokama od pre hrista, svima baterije rade malo losije nego kada su bili novi.

E sad, znas i sam sta sve mogu da izmisle po servisima, najbolje bi bilo da u slucaju da moras da odneses to uradis kod proverenih ljudi, da ti ne uzmu ni dinar ako ne treba.
 
Da, na 1.2 Badi nisam gasio telefon mesecima i koristio normalno, ovde se odjednom tel restartuje, aplikacije ne pokrecu, pa se pokrenu pa odu u backgorund i slicno. Nije strasno ali dan za dan ispixdi coveka.
 
Ja na 1.2 nisam znao sta je restart. Ali sam sada navucen na bitna unapredjenja iz 2.0 verzije.. koja me ubija u pojam.
Stvarno da odlepi covek.
 
Ja sam vratio na 1.2 jer nema smisla koristiti 2.0 ima veliki broj ne tako nebitnih bug-ova
 
Izasao je novi fw za Holandiju-S8530XXLB1:happy:
Trebalo bi da je nesto poboljsano u odnosu na XXLA1
Da li je neko probao ovu verziju?
 
Nigde nisam napisao "tek izasao":wave: :)
Izasao je u februaru(verovatno sam kraj meseca) i to je zadnji zvanicni fw.
 
Evo objašnjenje kako da gurnete Android 2.2 na Wave 1 i 2, vrlo interesantno! Koliko sam skonto to je još u razradnoj fazi, a u planu je da omoguće totalni prelazak na Android. E, to ja hoću! :smash:
http://badadownload.com/2011/12/android-with-bada-2-0dual-boot.html#more-8773

Dole u komentarima ima pojašnjenje, od pre godinu dana, kako da otključate volume u slušalicama, ja sad probao i neradi, možda radi samo pod Badom 1 i 1.2? :sceptic:
 
Poslednja izmena:
Da li jos nekome ne radi app na kiesu? Mene zeza nemam resenje,promenila sam region u regeditu,probala sam sa kopiranjem onih fajlova i ne radi. Ima li neko resenje?:lupko:
 
Sretan ti dan žena! :D
Da li si probala da reinstaliraš Kies?
 
Hvala. :)
Jesam,nekoliko puta. Posto sam sad kod sestre i na njenom kompu sam opet sve isto uradila. Pa pokusavam da joj namestim,jer je tek dobila wave. E da ima windows 7.
 
Poslednja izmena:
Hmm, nemam pojma, evo meni radi. Meni kad nešto neradi kako treba, ja obavezno program deinstaliram sa Revo uninstaller-om (http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html) jer on čisti tragove deinstalacije programa i kao glanc uradim čišćenje sa CCleaner-om (http://www.piriform.com/ccleaner), resetujem komp i onda ponovo instaliram program, pokušaj da skineš ponovo Kies sa neta, mora da je neki bag, ili probaj da ga instaliraš na particiju D, a ako je bio na D, onda na particiju C.
 
Poslednja izmena:
Pokusacu sad i to sve,pa da vidim mozda i uspe. Hvala,javicu sta sam uradila. :)
 
Meni Apps na kiesu danima baguje, sporo se pali u pm. Nisam nista instalirao, ne znam ni zasto sam palio Kies, mozda sam trazio neku temu..

Vkozomar, skinuo temu ali je nisam prebacio jer hocu da odradim hard reset i format sutra ali ako je live wallpaper ne znam koliko je tema upotrebljiva :d bar dok ne dobijemo nemacku 2.0..
 
Meni Apps na kiesu danima baguje, sporo se pali u pm. Nisam nista instalirao, ne znam ni zasto sam palio Kies, mozda sam trazio neku temu..

Vkozomar, skinuo temu ali je nisam prebacio jer hocu da odradim hard reset i format sutra ali ako je live wallpaper ne znam koliko je tema upotrebljiva :d bar dok ne dobijemo nemacku 2.0..

Kod mene isto ne radi apps neko vreme ali nemam net sad u stanu,ali ajde reko njoj da namestim dok sam kuci da moze da instalira nesto.
Sto radis hard reset? E da ubacila sam ja tu temu,lepo izgleda ali kao i svaka live tema...
 
Lepo izgleda ali da li radi lepo? :d

Radim hard reset da ne bih hardresetovao fon o beton :p :d Par postova unazad procitaj..

Mozda ipak sacekam ponedeljak, ne bih da nesto zahebem a treba mi fon bas naredna 2-3 dana, inace nikada nisam radio hard reset ali kapiram da je to smesna stvar ali otkud znam, mozda zabaguje talas.
 
Nisam je dugo drzala,ali to malo radi ok.
A joj pa ja sam odavno u iskusenju da ga roknem,ali se suzdrazavam. ;)
Vala sve se moze ocekivati od njega,nikad se ne zna.
 
ali ako je live wallpaper ne znam koliko je tema upotrebljiva b

Evo kod mene od sinoc bez problema, zanimljiva je skroz, live wall ide uvek bez obzira u kom ste meniju a Sat je ugradjen u temu i ne gubi se kao widgetclock, po meni vredi probati. iskreno ne znam koliko je to " live " ali se " krece " wall sve vreme :p
 
E ljudi, ona glupost za pojačavanje volumena bubica stvarno radi, kada prođete kroz podešavanja, ima link na prethodnoj strani, resetujte fon, meni Senn GRMI kao nikad do sad. 1. put da sam morao da smanjujem, u životu! :,,: :guitar:
 
Grmi ali mora posle svakog gasenja ponovo da se odradi.
 
Da, primetio sam da hoće da se ugasi i neće da se upali tako da moram da mu izvadim bateriju, vratim i tek onda hoće da se upali i onda opet grmi ali je stabilan ako mu volume staviš na 9, umesto na 10.;)
 
Vrh Dno