Šta je novo?

Samsung PS-43D450 - iskustva

Izgleda skroz korektno , koliko vidim to je model za 2011 , gde je on bio pre par meseci kad sam ja kupovao 40C430 :D :D , svakako zanimljiv model ako je po toj ceni koja je na sajtu , iako ja idem na LCD zato sto mi sluzi kao desktop , mada da je ovo cudo bilo pre par meseci dobro bi se bacio u razmisljanje i ovako sam se dugo dvoumio izmedju plazme i lcd-a
 
Eh, samo da dodam sebe kao zainteresovanog za vise informacija i sira iskustva o ovom modelu...:)
 
Ja sam kupio ps-42c430 i mogu vam reći da ni jedan LCD i LED TV nemaju nikakve šanse protiv iole kvalitetnije plazme.Nisam nikakav ekspert,ali sam mnogo upoređivao.Za osnovnu namenu koja je TV i video sa USB-a ili nekog plejera sigurno 50% bolje(50% u razlici kvalitete je jako mnogo) u SD signalu,a za HD je sasvim sve jedno koji je TV.Ja moj ne koristim kao monitor,ali nisam primetio ni jedan nedostatak kada sam probao.Razlika u c430,c450,d450 je skoro pa nikakva.Što se mog iskustva tiče ,preporuka za kupovinu ovih TV-a.
 
Ako nekoristiš kao monitor onda razlike između plazmi koje nemaju full hd i LCD sa full hd i nema jer se slika u hd formatu neemituje u tzv. 1080p već 1080i i 720p. Imaš nešto o tome ovde:
http://www.starhub.com/support/tv/faq/hdtv.html
 
To je tačno za satelit, ali opet će 1080i (najveći broj kanala se emituje u ovoj rezoluciji, 720p satelitskih kanala nema puno), biti bolje prikazan na 1080p panelu zbog iste rezolucije i činjenice da ne mora da se 1080i downscale-uje na panel rezolucije 720p (i to na 1024x768 rezoluciju zbog pravouganih piksela), kako bi se prikazao.

Šta je sa 1080p filmovima sa ostalih izvora: komp, media player, itd? To se neće koristiti?
 
Ja sam samo hteo da kažem da trenutno (a sigurno i za par godina) u zemlji SBB-a i IPTV-a ovi uređaji donose najujednačeniji kvalitet u svim sverama njihove upotrebe.1080p je za sada samo san za 95% stanovnika ove zemlje,a i šire.;)Što neznači da ga nećemo i gledati.Još jednom Ti se zahvaljujem na odličnom savetu u vezi kupovine mog TV-a.:wave:
 
A kako bi se ovaj TV pokazao u gledanju 1080 HD filmova u odnosu na fullHD LCD?
 
Sa metar losije , sa vise od 3 isto :D

Na osnovu čega ova tvrdnja?

Imam PS50C530, a pre njega sam imao imao LE40A551 i moj utisak je da je nakon dobrog podešavanja plazme kvalitet prikaza zaista primetno bolji nego na LCD-u.

Govorim od reprodukciji HD materijala (televiziju ne koristim, pa ga za to nisam ni probao).
 
evo i ja da se pohvalim da imam proslogodisnji model samsung non full HD plasme, tj. PS-42C430 i prezadovoljan sam !!! s'obzirom da sam pre toga imao full HD LCD LG, prijatno sam iznenadjen koliko je SD slika bolja na plazmi... da se ne lazemo, sigurno duplo !!! kad se odmaknes na 3 m, cak i obicni kanali (discovery i ti sa malo boljim signalom) izgledaju priblizno kao 720p....sto se tice ugradjenog playera, pusta sve zivo !! MKV formati bilo 720p ili 1080p izgledaju fenomenalno sa 2-3m udaljenosti tako da bi full HD za ovu dijagonalu bio neopodan samo za gledanje sa 1m... !!>?? kome treba to?? :D zakljucak: ako je proslogodisnji model ovako dobar, ovaj nikako ne moze da bude losiji, ako nije cak i bolji... jos je tu +1 inch :DDD e da, sto se tice brn inna na ovoj plazmi : ni traga ni glasa ako se pravilno formira ekran (prvih 300 h na true cinema mod i kontrast ispod 50) ... dakle sve u svemu moja preporuka !!!!! nadam se da sam nekome pomogao..zivi bili pa videli :D
 
Poslednja izmena:
Bilo je malo ironicno , ja sam relativno skoro uze LCD LE40C530 , i posto mi sluzi kao drugi monitor siguran sam da nisam pogresio , dugo sam se dvoumio izmedju LCD i plazme , na kraju sam uzeo LCD samo zbog povezivanja sa racunarom , slazem se da plazma ima lepsu i tecniju sliku , to sam mu i hteo reci da sa vise od 3 metra nece primetiti razliku izmedju full hd i hd rdy , bar na toj dijagonali ,ja na mom lcd sa vise od 3 metra ne mogu da vidim razliku izmedju 720 i 1080 , bas sam pustao semplove vise filmova , i sad skidam samo 720 :D
 
Kolika razlika u ceni od prodavnice do prodavnice ,da covek ne poveruje http://www.samsungshop.co.rs/proizvod/samsung-ps-43d450/3261,Ako ti je kablovska prioritet uzimaj bez razmisljanja,ja sam za novu godinu kupio lg 42pj350 ,plazma koja je za nijansu losija od samsung i panasonic modela,a koja po meni ima fantasticnu sliku ,kako na sd kanalima ,a tek sada jos bolju preko d3.Posebno sto je ovo odlicna cena jer novi modeli obicno pocnu sa visom cenom /preko 60k ,i u tehnomarketu je 67k/,da bi krajem godine cena padala i zavrsavala se na otprilike 50 k ,na akcijama,kolko sam ja moju platio.
 
Poslednja izmena:
da, cena je stvarno OK za pravo cudo u tehnomaniji...
imate u etronu LG plazmu za 47k i Panasonic C3 (modeli za 2011.) za 56k (u tehnomaniji dosta skuplje) sto je isto dobra kupovina... Na C3 bi trebalo da je najbolja slika al steta sto nema ugradjen player..ipako su to razlike u nijansama koje obicni posmatrac nece primetiti tako da sam ja uvek za samsung :D
 
Poslednja izmena:
Da li je neko kupio ovu plazmu ,da nam napise svoje utiske.
 
Ima li još korisnika ovog TV-a u međuvremenu?! Nadam se zadovoljnih, da nam prenesu iskustva ;)
 
Ja sam letos kupio PS43D450 roditeljima i mogu reći da sam prijatno iznenađen. Za kablovsku je odlična, kao i svi novi modeli ima DVB-C tjuner (zgodno npr. ako si na Ikomu i plaćaš samo osnovni paket - instant dobiješ i digitalne kanale :D ). Integrisani media plejer sa usb drajva je pustio sve što sam probao (za razliku od npr. Philipsa). Ja sam malo bio skeptičan jer nije Full HD panel, sećam se da su mi ranije na tim plazmama smetali uočljivi "zrnasti" pikseli, ali stvarno se ne primećuje, osim ako ne sediš tik ispred TV-a (a naravno da nećeš). Jedina zamerka (ako je to nekome bitno) - pregled fotografija, na ovoj rezoluciji to nije to. Definitivno dobra kupovina.
 
Ja kupio pre dva meseca i prilicno sam zadovoljan. Pocetnik sam (prvi HDTV) i ne nedostaje mi nista od opcija koje nude skuplji modeli. Gledam sport sa kablovske i puno hd materijala u mkv formatu. Slika je mnogo suptilnija u poredjenju sa led-ovima. U zavisnosti od mesta, gledam ga sa 2-3 metra i nemam zamerku na to sto je samo hd ready. Takodje, ovo je prava velicina, definitivno ne treba uzimati nista manje. Nemam problema sa burn in-om niti IR-om, nema zujanja,crna je dobra, pokret takodje, boje, kontrast, osvetljenje i uglove gledanja necu ni da spominjem, sve fercera ok. Mnogo sam citao i ucio o ovoj temi pre kupovine i nisam se pokajao, naprotiv ispostavilo se da je ovo dobro potrosen novac. Nekome zahtevnijem ko trazi vise tzv. smart funkcija, kvalitetniji full hd panel, lepsi dizajn... ovaj tv nece odgovarati, ali ako niste previse zahtevni i trazite osnovni model koji nudi kvalitetnu sliku, "clean and simple" dizajn i ima sasvim pristojnu cenu, tesko da cete pogresiti. Vredi uloziti vreme i trud u dodatna podesavanja i kalibraciju jer mogu da izvucu maksimum iz ovog tv-a i daju jos bolji kvalitet slike.
Steta je sto vecina nas jos uvek "kuburi" sa losom kablovskom, nedostupnoscu digitalnim signalom, tamo gde ga ima cesto ne radi kako treba ili je preskup, digitalizacijom koja je odlozena po ko zna koji put... Poenta je da su ovi uredjaji napravljeni i sijaju punim sjajem kad se nahrane digitalnim hd signalom... Sreca je sto su nam "dostupni" mnogi kvalitetni hd sadrzaji, pa koncerti, filmovi i ostalo u mkv formatu pruzaju mnogo zadovoljstva i cine da ova prica ipak ima smisla.Ali, to je druga tema...
A kao predlog, mozda ne bi bio lose da Gizmor "mazne" jedan primerak na par dana i da dobijemo jedan opsirniji test, jer je izgleda dosta ljudi zainteresovano za informacije o ovom modelu i potencijalnu kupovinu istog. I kad smo kod testova mozda bi mogao da dodje na red i PS-51D6900 koji je novi ljubimac ili predmet zelja nasih starijih i iskusnijih clanova. Mislim, valjda cemo i mi pocetnici jednog dana prevazici ovo, dostici sledeci nivo i biti spremni za neki takav oled, pa cisto da naucimo sto brze ahhahaha ;)
Zakacio i par (ne bas uspelih, ali valjda dovoljno dobrih ) slika koje bi trebalo da pokazu kako tv izgleda u sobi (jer je moj utisak sa mesta gde je stajao u prodavnici i ovog gde je sada bio potpuno drugaciji)
Elem, svaka preporuka za PS-43D450!
Pozdrav & Welcome to the wonderful world of Plasma! ,)

http://img155.imageshack.us/img155/1307/ps43d4501.jpg
http://img703.imageshack.us/img703/7141/ps43d4502.jpg
http://img638.imageshack.us/img638/4450/ps43d4503.jpg
 
Ide test Samsung 51D6900 modela sad u utorak :) . Što se tiče uzimanja televizora na test, to je mrka kapa. Jednostavno niko od naših vendora ne želi da ih ustupi da ih nosimo kući. Nezainteresovani su za takav neki dogovor, a pominje se i neki problem transporta zbog veličine televizora. Možda misle i da ćemo im pojesti televizore, ko zna... U jako retkim slučajevima, neko će dozvoliti da dođemo u radnju da testiramo, ali to se zaista ne može porediti sa uslovima kada ti je televizor u sobi, u mraku, ti zavaljen u fotelju i natenane malo po malo ispituješ njegove mogućnosti...

Ja sam iskreno protiv takvog "testiranja" u radnji. Tamo ništa ne bi trebalo da se testira, a ponajmanje televizori , koji zahtevaju dosta vremena da se pravilno ispitaju i zahtevaju mračne uslove. Ne znam koliko će još vremena proći pre nego što ovi naši shvate da su televizori postali jako popularan proizvod, i da su im preko potrebni testovi, da masa dobije više informacija o modelima od onoga što im prodavci izdeklamuju u radnjama...
 
hoće li neko da postavi podešavanja, kad gleda kablovsku i kad gleda HD filmove?
 
Za plazme prvo sva podesavanja ispod 50, to je za prvih 200-250-300 (kako gde napisu). Eeeeeee a posle.
 
kako ja da znam da sam ja prvi upalio tv, a ne da je radio u radnji i oni ga napicili, na neke cifre i onda ja kupim i držim ispod 50?
 
kako ja da znam da sam ja prvi upalio tv, a ne da je radio u radnji i oni ga napicili, na neke cifre i onda ja kupim i držim ispod 50?

Udjes u servisni meni i tamo pogledas koliko je sati radio.
 
Na stranicama 1,2,3,8,9,12,13,19,20,22,23,28,32,35 mozete pronaci razna podesavanja pa isprobajte sta vam odgovara. Tema je vrlo zanimljiva, posecena, obimna i moze se stosta pametnog procitati i nauciti - pa koga koliko zanima i ko koliko ima vremena... ;)

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1322999
 
Nazad
Vrh Dno