Šta je novo?

Samsung LE40A656 problem

marinac

Slavan
Učlanjen(a)
09.08.2005
Poruke
801
Poena
345
Imam ovaj tv 5 godina ali sada je poceo da zeza kada ga upalim imam duplu sliku posle 5min slika je normalna.
Da li neko zna sta moze da bude problem i da li vredi popravljati malo sam razocaran jer je tv tada placen 1300€
 

Prilozi

  • 2013-07-18 08.40.49.jpg
    2013-07-18 08.40.49.jpg
    668.1 KB · Pregleda: 196
Poslednja izmena:
Ako posle 5 min slika postane normalna, velika je verovatnoća da postoji problem sa kondenzatorima
Rasturi ga, proveri kondenzatore, čak iako izgledaju normalno ( ne cure, nisu naduti ) postoji mogućnost da nisu ispravni
Za to ti treba unimer sa tom mogućnošću ( merenje kapaciteta )
 
Zameni sve kondezatore u ispravljackoj jedinici. Nisu skupi, ne stedi na kvalitetu.
Na zalost, to si/sam dao tolike pare takva je sudbina nove tehnologije.
Sve sto kupimo sada kao novo , je vec zastarelo.
 
Ajde da ozivim temu jer je tv opet poceo da posustaje tadasnja greska je popravljena zamenjena je neka ploca koja me je tada kostala 60€ i to polovna ,ali ajde radilo je sve do sada.
Sada je problem malo drugaciji tv se upali i posle 20-tak sekundi slika krece da nestaje da bi se posle min tv ugasio opet upalio i tako u zacarani krug.
Da li neko zna sta moze biti da li vredi popravljati ili da ga ipak penzionisem. Ne bih da se cimam da ga opet nosim u servis jer su ga izgrebali neverovatno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno