Šta je novo?

Samsung LCD LE-37C650

od skoro sam vlasnik ovog lcd tv,ali imam jedan problem,naime kada sam kalibrisao tv (sa podesavanjim koje je gizmor dao-Picture Mode je podesen na MOVIE) film precesto hoce jednostavno da zablokira i tv se restartuje,kada sam stavio picture mode na dinamic ovakvih problema nema,napominjem da sam na oba podesaanja motion plus podesio na ovaj nacin(blur slajder na 8-10,a judger slajder sam iskljucio) tako da neverujem da je problem u njemu.sliku bih ostavio na dinamic ali je mnogo lepsa na movie opciji pa ako neko ima resenje kako da sredim zakucavanje filmova bio bih mu strasno zahvalan.Film koji je zakucavao je formata 1080 p,a firmware je verzije 3500.2
 
zasto u opciji Aspect Ratio ne mogu da odaberem Screen Fit opciju?sivo je osencena i ne mogu da je izaberem.Ajde ljudi udostojite se odgovora postavio sam par pitanja i niko mi ne odgovara.Znacilo bi mi ako neko ima neko resenje.Hvala
 
Cao Momci,

sinoc mi je stigao tv, u attachu je slika iz servisnog menija, da li neko moye da mi kaze da li je televizor koriscen ili ne?

Unapred hvala
 

Prilozi

  • Picture.jpg
    Picture.jpg
    998 KB · Pregleda: 184
Da je slika interaktivna i da mogu da se krecem po tvom servisnom meniju rekao bih ti :) . Moras da udjes u Control->Sub Option pa da procitas stavku Panel Display Time.
 
Evo jos jedan ponosan vlasnik 32C650! :) Imam samsung panel (kupio TV preko neta i ubo dobar! :D ) i podesio sam boje po reneovim podesavanjima. Jedino mi je zelena (boja trave pogotovo) previse zelena - bas bljesti, kao na crtanom filmu. Takodje, crvena mi je malo jaka, ponekad se lica ljudi malo rumene, mada ovo je manji problem.

Posto sam potpuni laik, da li moze neko da mi pomogne oko podesavanja, tj. gde, sta i koliko da povecam/smanjim, pa da ovo dovedem u normalu? Inace TV je zista odlican, gledao sam LOTR za vikend, i sem trave sta reci... fantasticno! Prepoznaje 500gb Samsung eksterni hard bez problema, pusta avi, mkv, mp3... i ekstra izgleda! :)

Evo jos jednom rene-ovih podesavanja

mode: movie
Backlight: 5
Contrast 93
Brightness 45
Sharpnes 0
Colour 47
Tint 50/50

Advance Settings
Black Tone off
Dynamic Contrast off
Gamma 1
Colour space cutom
Flesh tone m0
Edge off
xvYcc off
Custom Colour Space

Red 50 0 0
Green 38 53 0
Blue 0 15 52
Yellow 51 50 0
Cyan 0 56 56
Magenta 49 0 60

White Balance
R 27 offset
G 25
B 21

R 15 Gain
G 25
B 26

Picture Options
Colour tone Warm2
Size Screen fit
Digital NR off
Film mode off
100 HZ Motion custom


Custom 100hz motion plus
Blur 8
Judder 0

Energy Saving off
 
Pozdrav!
Kako se ulazi u servisni meni ovog modela. Hteo bih da proverim "usage time". Juce sam ga kupio. Imam neke sumnje da nije bas skroz nov.
Hvala
 
Da li postoji način da se podešavanja ne izgube kada se stavi novi firmware? Dosadno je da uvek moram da podešavam sve iz početka.
 
Novi firmware ne ide tako često da bi to zapravo bio problem.
 
To si u pravu, ali ipak je to malo bzvz uradjeno.
Btw, ja posedujem LE40C650, da li neko zna gde mogu da se nadju (ako uopste ima) podesavanja na net-u...ja sam koristio ova za model 37", pretpostavljam da je ista prica.
 
Da li neko zna kako/da li uopste moze da se ukine onaj ocajni zvuk kada se ukljucuje TV? Trazio sam po menijima, nema nista, mozda moze nesto iz servisnog menija...u koji btw ne znam kako bih usao :)
 
Menu>Setup>Melody>Off

Tako je kod mene na staroj A seriji.
 
Da li neko zna kako/da li uopste moze da se ukine onaj ocajni zvuk kada se ukljucuje TV? Trazio sam po menijima, nema nista, mozda moze nesto iz servisnog menija...u koji btw ne znam kako bih usao :)

Verovatno nije isti menu kao i kod tebe,ali pogedaj mozda ti pomogne
 

Prilozi

  • melody off.JPG
    melody off.JPG
    276.1 KB · Pregleda: 120
Hvala obojici, evo sada gledam uputstvo (nisam kod kuce), izgleda da ima ta opcija, koju ja nisam video :(
 
Mislim da je ovo,na srpskom.
Meni-podesavanje-opste postavke-melodija-iskljuceno!
 
Nasao sam, hvala, ocigledno u taj deo menija nikada nisam zasao :)

jedno pitanje za ljude koji imaju iskustva sa custom firmware-om, vidim nesto na samygo.tv ali kao da mi pise na kineskom....ukratko ako nekog mrzi, sta se dobija sa custom firmware-om itd?

Poz
 
Imam LE-32C650. Da li može da se poveže direktno na računar mrežnim kablom ?
Kolega mi reče da će verovatno trebati ukršten kabl. Da li je to tačno, ili može i običan ?
 
ja sam C550 povezao direktno mreznim kablom, ali mogu samo da share fajlove.
Imam LE-32C650. Da li može da se poveže direktno na računar mrežnim kablom ?
Kolega mi reče da će verovatno trebati ukršten kabl. Da li je to tačno, ili može i običan ?
 
Kupi mali ruter.
Inace izasao je novi fw 3011.
Slika je primetno bolja za istim, a za otkljucavanje snimanja nakon toga koristiti rucommunicator.
Bas sam se sinoc igrao istim.
 
Poslednja izmena:
Sta donosi 3011?
Ja imam 3009.2 i sve extra radi.
 
Sta donosi 3011?
Ja imam 3009.2 i sve extra radi.

Nemam pojma. Ja sam bio na prastarom 2004 i sa novim je slika poprilicno bolja na istim podesavanjima.
Pvr se otkljucava sa samsung rucommunicator-om, tj virtuelnim daljincem, koji ulazi u service menu.
 
@borab
zanimljiva mi je PVR f-ja, reci mi samo koji je preduslov....skinuo sam sa net-a 3009.2 i skinuo rucommunicator (problem je sto je sve na nemackom)....da li je to sve, ili je potrebno da se "hackne" TV?
 
Aktivirao sam PVR, ali ne mogu da probam, jer mi je HD receiver povezan na AVR a samo slika ide TV :(
Moracu za probu da konektujem TV direktno sa HD receiver-om, da vidim da li radi ovo cudo...mada, pretpostavljam da radi, jer se pojavio PVR u media p.
 
Aktivirao sam PVR, ali ne mogu da probam, jer mi je HD receiver povezan na AVR a samo slika ide TV :(
Moracu za probu da konektujem TV direktno sa HD receiver-om, da vidim da li radi ovo cudo...mada, pretpostavljam da radi, jer se pojavio PVR u media p.


Jesi li probao? Da li radi?
 
Nisam, mrzi me da prckam sa zilion kablova, ali verujem da radi :)
 
U podesavanjima za zvuk postoji opcija "Spoljni zvucnik". Da li se aktiviranjem ove opcije dobija audio out na SKART-u ? Zeleo bih da povezem TV na pojacavac(nema opticki ulaz).
 
Kupujem svoj prvi HDTV. Budžet cca 700E. Televizijski signal stiže putem kabla (SBB) i osnovni kriterijum je kvalitet prikaza signala SD rezolucije, jer se TV 90% vremena koristi za gledanje televizije. Naročito mi je važno da sportski sadržaji (fudbal, tenis...) budu prikazani što je bolje moguće. Ponekad se gedaju filmovi sa DVD plejera ili sa računara (uglavnom DivX). Maksimalna dijagonala je 37"-40" Nikakao da se odlučim koji bi TV najbolje ogovarao ovim zahtevima. Nemam nikakvog iskustva, pa ne znam koliko pojedini podaci iz specifikacija zaista utče na kvalitet slike. Na hdtvtest sajtu pronašao sam zanimljivu alatku: HDTV Selector. Kada tamo unesem sledeće parametre: Size: 37", Screen Type: LCD, Budget: manji od 700 funti (opcija za manje ne postoji), Console gaming: Not important, Watching movie: Very important, Watching sports: Very important, dobijem kao najbolji TV za ove zahteve Samsung LE37C650 LCD TV (i još neka dva Sony TV-a koja ne znam gde bih kupio). Naravno ovi podacu su rezultat pretrage samo njihove baze podataka, mada vidim da su testirali dosta modela. Ono što me buni je da je to model iz 2010 godine. Ja nipošto ne jurim za novim modelima po svaku cenu (a naročito pošto sam na raznim sajtovima i forumuima video članke o problemima Edge LED tehnologije: probijanje pozadinskog osvetljenja, neuniformnost osvetljenja...). Mislim da je bolje uzeti dobrog predstavnika prethodne, zrele tehnologije nego entry level predstavnika nove tehnologije, a za top LED modele nemam para a i ne želim da toliko potrošim za televizor. Interesuje da li je kupovina ovog televizora u ovom trenutku dobra odluka. Alternativa je D550 za koji mnogi smatraju best-buy kupovinom za 2011. godinu. D550 je za oko 100E jeftiniji. Da li osim Internet@TV funkcije kod C650 (a koja mi uopšte nije potrebna) ima bitnih razlika u kvalitetu slike (naročito kod SD rezolucije)? Da li možete da preporučite još par modela (Samsung, LG... bilo koji proizvođač) u datom cenovnom rangu koji bi odgovarali navedenim ograničenjima i prioritetima.
Pozdrav.
 
Definitivno za 700 funti se moze naci Panasonic 42g30.
Samsung 37c650 je solidan za SD signal ali ne savrsen, u sustini i uz sva gasenja svih nr i mpeg filtera sd je solidan ali ne tako dobar kao kod Panasonic-a.
U slucaju HD signala tu se stvari popravljaju, ali samo pod uslovom da ubodes fantastican panel sa idealno uklopljenim lampama, sto i nije lak zadatak.

Takodje Panasonic i LG imaju 14:9 format koji je idealan odnos izmedju velicine i prikaza SD signala. Samsung i dalje odbija da ukljuci 14:9 kao jedan od izbora u aspektima.
 
Nazad
Vrh Dno