Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Znate vec za ovaj test, licno izbegavam da citam testove ''ovog porekla'' ali ovo postavljam zbog uporednog testa fotografija, ne mogu da verujem koliko je dobra sgs III kamera :)

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/3365/Samsung/I9300-Galaxy-S-III

Meni je ovo poredjenje fotografija iskreno glupo i amaterski odradjeno. Na HOX-u je u podesavanjima ostavljeno da slike budu u wide formatu,pa je zato rezolucija osakacena. Ova opcija ima i na mom Sensationu i kod mene su uvek bolje slike kad je iskljucena tar opcija,jer se onda dobije prava 8mp rez.
Ne kazem da bi slike bile drasticno bolje,jer ovde su zaista slike na S3 dobre,ali jednostavno smeta mi ovakav pristup testu.

U pravu si sto kazes da HOX def ima problem softverske prirode,a opet mi se cini da je to isto kao i u prethodnim HTC generacijama,los auto fokus prvenstveno.
 
Poslednja izmena:
Ok je sve to ali One X trenutno ne moze da parira sgs III ma ni sgs II :) Kakve veze ima da li je wide i koja je rezolucija kada ova kamera masi wb, podeksponira, boje su uzas..
 
Toliko je i One X bio u CT na početku...neću da kažem ko će to da kupi jer su i neki primerci od 750 evra već prodati ali da je bezveze sad baciti tolike pare kad će već za 20 dana biti 450-500 po oglasima.
 
Pa toliko ce biti i kod provajdera da mogu kreirati ******ske pakete. U evropi 600e kod nas mora to dosta skuplje. Dok je ovaca bice i vune. Cenim da ce biti poplava za mesec dana telefona po razumnim cenama.
 
nema tu provajderi da dizu cenu zbog paketa i sl stvari, svi oni imaju nabavnu cenu ispod koje *ne prodaju* telefon bez paketa. ne pricamo ovde o nekom valjanju na crno i sl gde mozes da nadjes fon za 500e-600e, cene variraju od drzave do drzave, u nasem slucaju to je ~700e . i ne znam jel se iko od vas mlatio racunanjem koliko se njima isplate paketi - u nekim situacijama oni su u plusu tek posle godinu - godinu i po. ne branim ih ali get real ljudi.
inace, fino telefonce, cackao sam ga danas nesto kratko, iznenadio sam se kako lepo lezi u ruci s obzirom na velicinu, tezina je sasvim odgovarajuca, ekran me je odusevio(mozda jer sam na slcd-u vec par meseci) i telefon je jezivo brz.
 
Recimo da je cisto kroz pretplatu zarada na najjacim paketima, kada telefon kao sto je npr sgs3 daju za 1 din, otprilike 300 eur za dve god. Ni meni nije bas najjasnije kako im se to isplati, ali imaju svoju racunicu. Vece su im zarade na manjim paketima, kako kroz uredjaje tako i kroz pretplatu a naravno i kroz broj pretplatnika sa manjim paketima.

Edit: Ovo naravno vazi ukoliko korisnik potrosi samo ono sto dobija najjacim paketom. Sve preko je cista zarada.
 
Poslednja izmena:
upravo to. a i ljudi moraju da razgranice da mobilni operateri nisu prodavci mobilnih telefona nego mobilnih usluga....telefoni su tu samo da bi se neka usluga lakse prodala. niko vas ne tera da uzmete mob preko operatera, ali sim i neki paket bi vec morali :)
 
Na HOX-u je u podesavanjima ostavljeno da slike budu u wide formatu,pa je zato rezolucija osakacena. Ova opcija ima i na mom Sensationu i kod mene su uvek bolje slike kad je iskljucena tar opcija,jer se onda dobije prava 8mp rez.
HTC One X ima wide format senzora, tako da su wide slike u punoj 8 Mpx rezoluciji.
 
Ima li netko info da je povucena cela serija crnih telefona zbog neke greske dok su beli ok ili je to samo dezinformacija?
 
Bre ja imam info od coveka sto uzima od uvoznika i za nedelju dana stizu od uvoznika sa garancijom za 600 evrica a mozda i manje.Covek ima radnju i ozbiljnost na prvom mestu a znamo se vec nekoliko godina,tako da iskljucujem da me lagao.
 
Bar 5 Xperija modela iz prethodne godine su imale manje razlike nego ove verzije S3 za različita tržišta...

Xperia Neo ICS - Tapatalk 2
 
4391980_700b.jpg
 
Mislim da sam desetak posto izvlačio na frankfurtskom ili minhenskom aerodromu, kada sam kupovao kod njih.
 
Uh to nisam nikada radio. Na kojoj granici? Cuo sam da moze i ovde da se podigne, mislim u raiffeisen banci

Hvala
 
Ljudi jel ga je neko uzeo u MTS-u ? Kao rasprodali su sve, a nigde ne mogu da nadjem cene paketa itd.
 
Polako nemoj da zurite za otprilike sedam do deset dana 550 evrica sa garancijom od uvoznika.
 
jesi siguran? To se vishe isplati nego na silu potpisivati ugovor na 2 god sem sto je 2 god garancija...
Koliko je HOX sad u radnjama?
 
Uh to nisam nikada radio. Na kojoj granici? Cuo sam da moze i ovde da se podigne, mislim u raiffeisen banci

Hvala

Ima vise metoda, jedna je da uzmes obrazac u radnji gde kupujes, pa to overis na poslednjoj granici pre ulaska na nasu, odnosno na izlazu iz madjarske (pre nase), pa kada se ponovo vratis u tu radnju gde si kupio uredjaj oni ti vrate pdv, kako sam cuo to je potpuni povracaj i najbolja metoda u finansijskom smislu.

A druga metoda je, kada kupis uredjaj u odredjenoj radnji mozes da trazis neki plavi papir (tax free), koji ti oni overe gore. Koliko sam upoznat tu nema overavanja na granici, vec ides pravo u raifaisen banku kod nas u zemlji, gde mozes pomocu tog obrasca da refundiras deo para. Banka uzima dobar deo novca za pruzenu uslugu, gotovo 50% od tog pdv-a.

Kako sam cuo ima i treca metoda, a to je odmah na aerodrom u toj zemlji gde si kupio da ti odrade povracaj pdv-a, ali pitanje je da li ces platiti carinu posle kada budes usao kod nas u zemlju. Po meni je najbolja prva metoda, ako je u mogucnisti da se odradi, posle ne prijavis kod nas na granici i ne placas carinu :)
 
Poslednja izmena:
Što bi ga prijavio ja carini? Mediamarkt ima formular koji ti na kasi popune, a onda na aerodromu vratiš 10tak posto vrednosti računa. Nekad zahtevaju da pokažeš neotpakovanu robu. Meni nikad nisu tražili.
 
Što bi ga prijavio ja carini? Mediamarkt ima formular koji ti na kasi popune, a onda na aerodromu vratiš 10tak posto vrednosti računa. Nekad zahtevaju da pokažeš neotpakovanu robu. Meni nikad nisu tražili.

prijavljujes na njihovoj carini da bi dokazao da iznosis robu iz zemlje (tj EU u ovoj prici) i da ti overe taxfree obrazac. nasim carinicima naravno neces nista reci da ne bi platio carinu i porez. proizvod mora da je u ambalazi, vecinom ti nece traziti da ga vide. ako podizes na granici prilikom izlaska iz eu ili kod nas u raifajzenu (u bg kod b92, ne znam jel moze u drugim bankama) onda je iznos povracaja manji i iznosi oko 12ak %. ako cesce putujes (rok za podizanje je 6 meseci) onda mozes da u istoj radnji gde si kupio proizvod podignes pare ali onda je ful iznos poreza (kako u kojoj zemlji 20-25%) umanjen za neku njihovu proviziju (d0 10 jura).

obavezno moras da trazis tax free obrazac u prodavnici prilikom kupovine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno