Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Ja ne razumem kako tvrdite sve ovo o Androidu, evo ja na mojoj budjavoj xperia mini nisam do sada ni jednom restartovao telefon - ni jednom od kako sam je kupio, tj restartovao se sam pre mesec dana nakon upgrade SW-a. I to imam poprilicno aplikacija instaliranih i servisa koji rade u pozadini.

Mozda je to bilo pre dve god. ali sada Android je sve, samo ne nestabilan i djubre...
 
ja bi više voleo da je zadržao dimenzije ekrana s2 (povećao rezoluciju na 720p) a smanjio dimenzije kućišta, to bi za mene bio pun pogodak..
 
Poslednja izmena:
@telep
Provokacije ostavi za neko drugo mesto, kao i uvrede. Ako već nisi skapirao, ponoviću - SGS2 je u trenutku launch-a bio fenomenalan telefon, hardverski. Ono što meni smeta i sa čime sam imao JAKO loša iskustva (do te mere da mi je nekim danima bilo do toga da ga uhvatim i izgazim) je buljavi Android. Najsmešnije od svega je što sam telefon koristio samo za razgovore i tethering, ponekad i Skype. Za sve ostalo je bio ugodniji iP4 a posle i 4S. Istina, nisam koristio modovan OS, ali je bio up-to-date (2.3.x sa svakom revizijom redovno apdejtovan regularnim putem (KIES ili root)), kao što mi ni iPhone nije jailbreakovan jer me to ne zanima. O Androidu više ne diskutujem previše, jer sam navukao dosta gneva na sebe, pa to izbegavam. Zato sam u S3 diskusiji gotovo isključivo pisao o hardveru...

Ja tebe uvredio? Rekao sam da nikada ne znam šta misliš, pošto sam skoro pročitao tvoj post gde si rekao da je sgs2 odličan, a sada si napisao da je android kompletno poluupotrebljivo đubre. Evo samo da izađe iPhone 5 i samo ću prepisati tvoj post (i zameniti android sa iOS), pa da vidim da li će ostati. Znači zamisli izađe iPhone 5 i ja dođem i kažem kako je iOS kompletno poluupotrebljivo đubre, koje se restartuje, gde aplikacije pucaju (ali ne daju nikakvo obaveštenje jer se samo vrate na desktop), i kako sam ja isfrustriran korišćenjem njega iz meni znanog razloga, šta misliš šta bi se desilo?
 
Poslednja izmena:
@byMaX... I dan danas je mozda ne fenomenalan u smislu najbolji telefon (zbog ovih novih quad-ova), ali je u vrhu... Nije zato sto ga imam, ali gledam ga kao i na 4S koji je u rangu sa njim isto dobar telefon...
 

Svaka, ali svaka mu je na mestu...

Ja tebe uvredio? Rekao sam da nikada ne znam šta misliš, pošto sam skoro pročitao tvoj post gde si rekao da je sgs2 odličan, a sada si napisao da je android kompletno poluupotrebljivo đubre. Evo samo da izađe iPhone 5 i samo ću prepisati tvoj post (i zameniti android sa iOS), pa da vidim da li će ostati. Znači zamisli izađe iPhone 5 i ja dođem i kažem kako je iOS kompletno poluupotrebljivo đubre, koje se restartuje, gde aplikacije pucaju (ali ne daju nikakvo obaveštenje jer se samo vrate na desktop), i kako sam ja isfrustriran korišćenjem njega iz meni znanog razloga, šta misliš šta bi se desilo?

Ne treba ovde da raspravljamo o tome, ali da ti odgovorim, pa da možemo da brišemo sve to.

Govorio sam o kompanijskom telefonu, gde je još gomiletina mojih kolega imala iste probleme sa androidom koje sam imao i ja, dakle, ne pričam napamet - nisam fanboy u tolikoj meri da apsolutno moram da hejtujem i pričam loše o svemu što nije iPhone. Jednostavno, u mom i iskustvu kolega, Android se pokazao tragično loše. Verujem da postoje ogoljeni, modovani, sređeni ROM-ovi i da tebi to radi ok. Ja imam loša iskustva i to pri najosnovnijoj upotrebi. Kao što ih imaju i kolege (većina ih je tajno koristila privatni iPhone ili neku Nokiu :D). Ok, moguće je i da ja malo preterujem - naravno da nije neupotrebljivo, ali danas su u usability-ju mnogo male razlike u svemu tome, pa svako od nas realno preuveličava mane OS-a i samih uređaja, ali jasno je o čemu pričam. Ako moram da čekam nekoliko sekundi da se učita call log, SMS folder ili 10-15 sekundi da se upali ili ugasi FB ili Skype app, to nikako nije ok, pogotovo kada, ako restartuješ telefon, sve to (neko kratko naredno vreme) radi jako brzo. I opet se uspori, za do 24h. Uspori do te mere da je jako neprijatno raditi na telefonu. sa iOS-om toga nema još od verzije 1.1.1, septembra 2007, kada sam kupio prvi iPhone. NIKAD nije bilo tih problema i sa iPhone-om nikad nisam imao ni hardverski ni softverski problem. Zar onda nije logično da jednu stvar pljujem, a drugu hvalim?

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ja sam visok 1,87m pa mi je i 4,3" veliko za normalnu upotrebu, a kamo li ~5". A imam baš velike šake, mogu jednom da držim loptu za basket.

Xperia Neo ICS - Tapatalk 2

Preteruješ sada i ne želim o tome da diskutujem. Zaboravite na male ekrane ako želite najbolje telefone. To je činjenica i neće se promeniti ma koliko vi kukali.
 
Ne preterujem, bio je kod mene na dva dana ortakov Desire HD. Meni je bio prevelik, mada bih se verovatno navikao na tu dijagonalu, ali na ovu od S3 ili Notea definitivno ne bih mogao.

Xperia Neo ICS - Tapatalk 2
 
Mali ekran 4,3''? A sa druge strane imas jedan od najbrzih telefona sa najboljom kamerom, ip4s sa 3,5''? Jel broj jezgara povecava dijagonalu? Ajde bre, ja sam 193,4 visok al nemam neku preteranu lopatu od sake, svejedno mogu sve lopte da drzim a smarao sam se svaki put kada uzmem SGS II od ortaka, jednostavno landscape i upotreba obe ruke su obavezni.

Po mom misljenju 4-4,3'' je nesto idealno za telefon a prava unapredjenja/poboljsanja neka ostvaruju na drugim ''poljima''. Napravi anketu da li bi ljudi vise voleli 720p super moled + 4,3'' ili ovaj 4,8''.
 
Poslednja izmena:
čovek je u pravu, treba vremena za privikavanje, i nije nimalo ugodno korstiti telefone sa ekranom dijagonale preko 4.3 inch
 
E pa ja sam visok 198 :p mada ne mogu da držim loptu za basket, tj mogu ali jako kratko, klizi mi :)
Imam nexus od 4,65 i kada ga držim desnom rukom mogu da dohvatim levi gornji ćošak (najudaljenije) mesto palcem bez problema. Što bi se reklo, you're holding it wrong :D
Dosta sada o tome :)
 
možeš da dohvatiš ako ga držiš u gornjoj polovini preko ekrana :D
 
Ovde sve neki lopatari :p:D:D
 
Ja sam mislio da ce biti tegra 3 al ono shipak :D
 
hahah
Fanboy.gif
 
Moje pitanje je: Sta ce biti sa SGS4om...jel ce njemu ekran biti 5.6"
 
Sad iz inata bi voleo da iP5 bude opet 3.5" i da ubije prodaju, samo zbog ovog glupiranja sa sto vecim ekranima.
 
Vidim da nisam jedini koji je razocaran dizajnom i specifikacijama. Osim quad core-a, koji realno ne sluzi nicemu, telefon je po hardveru potpuno isti kao nexus i note koji su mi dizajnerski svetlosnu godinu ispred. Da ne pricam da je nexus u Sad pao na 400$, a s3 ce biti mnogo mnogo skuplji. A konkurencija koja ukljucuje lg optimus lte2, one x, meizu mx, huawei ascend d quad i ip5 je nikada jaca. Valjda note 2 i novi nexus nece ovoliko da suckuju.
Tt2b5
 
Sad iz inata bi voleo da iP5 bude opet 3.5" i da ubije prodaju, samo zbog ovog glupiranja sa sto vecim ekranima.

Kako misliš da ubije prodaju, pa zar ne vidiš da se note razbija od prodaje, prvo je sgs bio velik (mega uspešan telefon), pa onda sgs2 (isto mega uspešan), ne vidim mesta za fail jednostavno se ljudi naviknu.
 
Kako misliš da ubije prodaju, pa zar ne vidiš da se note razbija od prodaje, prvo je sgs bio velik (mega uspešan telefon), pa onda sgs2 (isto mega uspešan), ne vidim mesta za fail jednostavno se ljudi naviknu.

Note verovatno oni sto vise vuku na tablet, a ne uzima im se posebno tablet. SGS2 je 4.3, sto je po meni bas bas gornja granica. Kazem voleo bi da ubiju prodaju pa da se dokaze da je idealna velicina za telefon izmedju 3.5 i 4, pa da se malo svi iskuliraju sa ovim moj je veci.
 
iPhone 5 ce biti 4" sto je idealno, nema sanse da idu preko toga.
 
Kako misliš da ubije prodaju, pa zar ne vidiš da se note razbija od prodaje, prvo je sgs bio velik (mega uspešan telefon), pa onda sgs2 (isto mega uspešan), ne vidim mesta za fail jednostavno se ljudi naviknu.

Note nije klasičan smartphone već nešto između tableta i telefona, čak je tako i ponuđen na zvaničnom sajtu.
scaled.php


Slažem se da bi ostanak iPhone petice na 3,5 inča, uslovilo pad prodaje postojećih "taraba" i povratak na meru ispod 4 inča na flagship modelima svih proizvođača već od naredne godine jer je hteli da priznamo ili ne Apple "Bog i batina" u svetu smartphone-a još uvek.

E sad meni ove "tarabe" opet više odgovaraju i nikad ne bih kupio ništa ispod 4,3" a i te fore Apple, Samsung, Maxerice, Grand,..ne preferiram. ;)
 
Nazad
Vrh Dno