Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Kupih telefon i posle citanja X komentra svuda po Netu i dileme da li One X ili S3 mogu reci neka svoja iskustva.
TouchWiz u odnosu na Sense nema sta da trazi. Sense je em lepsi em jednostavniji za koriscenje. Toliko samo o interfejsu Samsung i Htc-a jer za ostale stvari nemam HTC da bih uporedio.
Nakon nekog vremena koriscenja S3 mogu reci samo da sam blago razocaran onim sto nudi po toj ceni i na osnovu hype-a koji se javljao oko njega.
Displej je ok, baterija ok drzi i generalno je telefon ok (brz, veliki) ali totalno razocaravajuci deo je sto se tice fotografija i Full HD snimaka i tu imam ogromnu i jedinu veliku zamerku.
Slike su sa dosta suma, za normalno slikanje je bukvalno potreban stativ za ovaj telefon, video snimci su katastrofalno loseg kvaliteta, boja i velikog suma. Ima 30fps i full hd rezoluciju ali totalno razocaravajuci kvalitet. Cini mi se da cu snimci i kamera kod S2 bili bolji.
Napominjem da je ovo samo moje subjektivno misljenje i verujem da ce neko ovo sad da porice i da me hejt-uje ali blago sam razocaran sta su i kako odradili u tome delu.

Ja kao korisnik sgs3 i bivsi korisnik note i sensation telefona mogu reci da sgs3 pravi najostrije slike sto se tice kamere. Imao sam problem sa videom koji sam resio update kamerom tako da sad mogu i tu da dam plus u odnosu na navedene modele.Video je rame uz rame sa note a slike ipak bolje i za nijansu ostrije.Ako te ne mrzi okaci koju sliku ili video da vidimo o cemu se radi. Obavezno ocisti objektiv kamre jer i najmanja masnoca od prsta daje katastrofalne rezultate.
 
Jel koristi neko neki custom ROM i ako moze preporuka a da mu rade sve stvari (kamera, radio...) i da ima sto manje preinstaliranih aplikacija (AllShare Play, ChatON, DropBox. Game Hub, Google+, Messanger+, S Memo, S Apps itd...)?
 
Vi koji cekate plavi a mozete da uzmete beli, ako neko hoce neka uzme beli i menjamo. Ja imam plavi a menjao bi za beli. Naravno ganc nov, iz Vipa. Ne koristen...
 
Treba mi hitan odogovor.

Da li su telefoni iz Telenora kodirani ? tj da li mogu da se koriste na telekomu i drugim mrezama ?
 
Prosla serija nije. Ali i da jeste, brzo i jednostavno moze da se otkljuca.
 
Hvala!
^ sim free app ? ne utice na garancije pretosotavljam ?
Ako sve bude ok vrlo brzo se selim na ovu temu :) :)
 
Ja bi rado ostao na telenoru ali u vipu je 11.000 jeftinije uz paket oko 2000 tako da cu ga uzeti u vipu.
 
^uz koji paket ?

ja gledam Telenor prenesi i surfuj 1000 1790 din mesecno 2 god i telefon 42000
 
Telenor definitivno treba kazniti zbog uzasnih paketa, samo ih pune nebuloznim sms-ovima a minuta nigde, slepci. Vip i mts imaju najbolje pakete ali je vip pp600 nekako najkompletniji paket a i smart1100 sa net dodatkom 1Gb dok je na promociji za 1690din valjda..
 
^uz koji paket ?

ja gledam Telenor prenesi i surfuj 1000 1790 din mesecno 2 god i telefon 42000

I ja imam taj paket. U vipu imas smart 1100 + internet dodatak od 3gb, cena telefona je 30990 din, a pretplata je 2115 din.
 
Poslednja izmena:
mmm ipak mi vise odgovara da dam vise para u startu a da mi paket bude nizi. A i iskreno vise poverenja imam u Telenor ( sto se tice kvaliteta mreze) 11 god sam u Telekomu i prezadovoljan sam ali jednostano nisu konkurentni uopste.. 2000 din mesecni paket i 48000 telefon...
 
Baterija je stvarno dobra. Maksimalno osvetljenje inače, cell standby se baš nešto smirio, ni meni nije jasno kako. Izgleda da je posle 5,6 ciklusa baterija stvarno postala bolja.




 
mmm ipak mi vise odgovara da dam vise para u startu a da mi paket bude nizi. A i iskreno vise poverenja imam u Telenor ( sto se tice kvaliteta mreze) 11 god sam u Telekomu i prezadovoljan sam ali jednostano nisu konkurentni uopste.. 2000 din mesecni paket i 48000 telefon...

Ja imam i vip i sto se tice kvaliteta mreze tamo gde se ja krecem je isti kao telenor, a za 300 din vise dobijam jedno 600 minuta vise prema svim mrezama i 2 gb vise internet saobracaja.
 
mmm ipak mi vise odgovara da dam vise para u startu a da mi paket bude nizi. A i iskreno vise poverenja imam u Telenor ( sto se tice kvaliteta mreze) 11 god sam u Telekomu i prezadovoljan sam ali jednostano nisu konkurentni uopste.. 2000 din mesecni paket i 48000 telefon...

Vidi i ja sam 11 godina bio uz mts (jos uvek imam jedan broj kod njih koji koristim od 2001.god) i takođe sam razmišljao kao ti odnosno da je Telenor bolji izbor. Kao imaju svoje predajnike, Vip koristi Telekomove, dalje da su u Vipu loši kad treba da se ispoštuje obaveza iz garancije i sl.
Ja sam telefon drugog dana zamenio za novi, internet mnogo brži od Telekomovog, veza mi nije pukla ni jednom, koristim pp 325 za oko 880 dinara...ja više nego zadovoljan za sada, nadam se da će tako i ostati.

Btw ubacio Navigon i nisam nesto odusevljen, kazu da potice iz Garmina ali je od istog dosta slabiji.
 
Poslednja izmena:
Ja imam i vip i sto se tice kvaliteta mreze tamo gde se ja krecem je isti kao telenor, a za 300 din vise dobijam jedno 600 minuta vise prema svim mrezama i 2 gb vise internet saobracaja.

cek ja ne kapiram na sajtu pise smart 1100 - 1490 din plus dodatak 3 gb - 1000 din to mu dodje 2500 ? a ne 2150 ?
 
Meni vise odgovara telenor. Nemam da iskesiram 40k dinara. Telenor daje na sest rata bez kamate, bez cekova. Meni to vise odgovara a i svi moji prijatelji koriste telenor tako da za 1700din imam ustvari 1300min (300 ka svim i 1000 u telenor) i 1GB interneta. I plus 1000min na poklon zato sto sam vec 4 godine kod njih. Sve ukupno 2300min :)
 
Meni vise odgovara telenor. Nemam da iskesiram 40k dinara. Telenor daje na sest rata bez kamate, bez cekova. Meni to vise odgovara a i svi moji prijatelji koriste telenor tako da za 1700din imam ustvari 1300min (300 ka svim i 1000 u telenor) i 1GB interneta. I plus 1000min na poklon zato sto sam vec 4 godine kod njih. Sve ukupno 2300min :)

Samo ti tako racunaj :d

tih jadnih 300 min [za epskih 1750din] imas ka svim mrezama i to je smesno za taj iznos a tek kada potrosis to mozes da koristis te silne minute u telenor mrezi :d Ja definitivno bezim sa ove mreze, bolji su od telekoma, bar ne kradu toliko ali su im paketi dno! Kao sto septimus rece kolicina minuta kao iz vip paketa u telenoru kosta kao zlatna poluga :d
 
Poslednja izmena:
Samo ti tako racunaj :d

tih jadnih 300 min [za epskih 1750din] imas ka svim mrezama i to je smesno za taj iznos a tek kada potrosis to mozes da koristis te silne minute u telenor mrezi :d Ja definitivno bezim sa ove mreze, bolji su od telekoma, bar ne kradu toliko ali su im paketi dno! Kao sto septimus rece kolicina minuta kao iz vip paketa u telenoru kosta kao zlatna poluga :d

Da i Vip daje na 6 rata presao bih odmah :)
 
Ili kartice Banca Intesa, kao što sam ja uzeo na American Express.
 
Baterija je stvarno dobra. Maksimalno osvetljenje inače, cell standby se baš nešto smirio, ni meni nije jasno kako. Izgleda da je posle 5,6 ciklusa baterija stvarno postala bolja.





Ovo je stvarno odlično, izgleda da su to vrhunski optimizovali.
 
http://www.vipmobile.rs/privatni/po...ipa---50-uredjaja-u-posebnoj-ponudi.1776.html

evo ti da se ponovim

"smart 550+1gb fon izadje oko 360e + 1300mesecno
smart 550+3gb ...................300e + 1800
smart 1100+1gb ..................... 330e + 1600"

evro sam tad racunao 117 i mesecni racun je zaokruzen

i ovi daju na rate al cekovi

Edit: Pretekose me za rate :D sta li ja gledah :d
Vip isto daje na 6 rata bez kamate Intesinim karticama.

P.S. Ja se jos razmisljam da li postpaid 600 ili smart 1.1k + 1gb...Ma ko jos salje poruke. Minuti su mama.
A i ok je cena 1115din smartovi + 500 din.
 
Poslednja izmena:
Ma nemoguce da ti ovoliko traje baterija sa brightness-om na 100.... Jest' da nisi imao vise od 5 minuta poziva taj dan koliko vidim, ali opet..... Pa meni kad sastavi 18h ja slavim, a na autobrightness je. Ali ja svaki dan sastavim bar 1h razgovora.
 
Poslednja izmena:
Da li je probao neko FoxHound Rising?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1708371

- Based on STOCK I9300XXALF2 4.0.4
- Deodexed
- Zipaligned
- Busybox
- SQLlite3
- Siyah Kernel Source
- Multi Language
- Ext4 tweak
- Battery tweak
- RAM optimizations
- GPU Acceleration
- Dalvik to cache tweak
- Data app enabled
- Init.d
- Tweaked build.prop
- Zipaligns apk's at boot
- Call Rec enabled Thanks Wanam
- Disable increasing ringtones
- Samsung Camera HX-MOD v1.35 by hyperX
- Extended power menu by Walhalla
- Modded TouchWiz with wallpaper scrolling+6x5/5x5 app drawer by Toss3
- Removed some notification and ringtone and add new from Nexus
- Themed SystemUI Black and Blu
- Themed some icon Nexus Style
- Black Talk
- Black Gmail
- Black Aosp Mms
- Black PlayStore
- Insert Bob clock
- Insert Apex Launcher
- Insert Cwm app
- Insert Light flow for costumize led
- Insert Home swither
- Insert Flash Player
- Insert Titanium Backup
- Some apk samsung removed
- Insert Performarce settings in Settings.apk
- Insert OTA apk in settings.apk for update Rom
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno