Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Konačno da ima nešto i za nas koji volimo kockasti oblik. Posle Gear S sve je prestalo da me zanima. Samo da baterija ne traje pola dana, provedosmo pola života puneći Samsung uređaje.
 
Neverovatno da sve kopiraju od Apple...uvek mi se vise svidjao Samsung watch jer izgleda ko pravi sat, a sad ako i izgled sata promene da bude ko aw, stvarno su dno dna, ko kad su prozivali apple što su izbacili punjač, pa onda potom brže bolje i oni isto uradili...ja bi iz inata stavio duplo veću kutiju, sa dva punjača unutra, al dzabe ovi su samo druga strana istog novčića
 
Neverovatno da sve kopiraju od Apple...uvek mi se vise svidjao Samsung watch jer izgleda ko pravi sat, a sad ako i izgled sata promene da bude ko aw, stvarno su dno dna, ko kad su prozivali apple što su izbacili punjač, pa onda potom brže bolje i oni isto uradili...ja bi iz inata stavio duplo veću kutiju, sa dva punjača unutra, al dzabe ovi su samo druga strana istog novčića
A sto je kockasti oblik kopiranje AW, jel su oni to prvi izmislili? A druga stvar, niko te ne tera da ga kupis, imaces i dalje okrugle satove.
 
Neverovatno da sve kopiraju od Apple...uvek mi se vise svidjao Samsung watch jer izgleda ko pravi sat, a sad ako i izgled sata promene da bude ko aw, stvarno su dno dna, ko kad su prozivali apple što su izbacili punjač, pa onda potom brže bolje i oni isto uradili...ja bi iz inata stavio duplo veću kutiju, sa dva punjača unutra, al dzabe ovi su samo druga strana istog novčića
ne znam šta bih rekao na komentar.

prvi galaxy gear izašao 2013., prvi Apple watch 2015.
ali ni to nije poenta. "kockasti" ručni satovi postoje već 100+ godina tako da je i ta debata šta je "pravi sat" u jednu ruku čudna.
 
Nemoj tako, i rupu na saksiji su prekopirali od Applea - bar bi se tako moglo zaključiti po komentarima pojedinaca... A tek zamisli inventivnost prilikom izbacivanja punjača iz pakovanja...
 
Neverovatno da sve kopiraju od Apple...uvek mi se vise svidjao Samsung watch jer izgleda ko pravi sat, a sad ako i izgled sata promene da bude ko aw, stvarno su dno dna, ko kad su prozivali apple što su izbacili punjač, pa onda potom brže bolje i oni isto uradili...ja bi iz inata stavio duplo veću kutiju, sa dva punjača unutra, al dzabe ovi su samo druga strana istog novčića

Baš pratiš istoriju Samsung satova...
 
Koliko mene nervira što nemam više opciju da vidim na satu u trenutnoj sedmici koliko sam koraka prelazio svakoga dana...na gearfit 2 pro mi je ovo bila odlična opcija!
 
To je bila satčina. Sada da ga ima negde da se kupi, bio bi moj u par komada.
 
Da li je ovo generalna diskusija o samsung satovima?
Mene zanima koji je najbolja kupovina, ima sad nekih akcija za watch6 pa se razmišljam.
Mislim da sam negde pročitao kako 6tica nije neki veliki napredak u odnosu na 5icu!
Šta je trenutno go2 opcija?

Thanks
 
Sve zavisi šta su ti prioriteti. 5 pro je odličan ali je gotovo duplo teži od 6 običnog koji ja nosim a to mi je neprihvatljivo...kao i debljina samog sata
 
Da li je ovo generalna diskusija o samsung satovima?
Mene zanima koji je najbolja kupovina, ima sad nekih akcija za watch6 pa se razmišljam.
Mislim da sam negde pročitao kako 6tica nije neki veliki napredak u odnosu na 5icu!
Šta je trenutno go2 opcija?

Thanks
Evo ako ti nije problem da nemas najnoviji sat imas samsung galaxy watch 5 bt na popustu, plus poklon samsung galaxy buds2 slusalice.
 
Da li je ovo generalna diskusija o samsung satovima?
Mene zanima koji je najbolja kupovina, ima sad nekih akcija za watch6 pa se razmišljam.
Mislim da sam negde pročitao kako 6tica nije neki veliki napredak u odnosu na 5icu!
Šta je trenutno go2 opcija?

Thanks
Imao sam 5, 5 pro i 6 classic i po meni je najbolje sacekati tri meseca za novu seriju 7. Po najavama imace najvise unapredjenja do sad.
 
@Proday
Pa, da budem iskren, najviše bi služio kao "modni" detalj, nekako uz košulju, pantalone, službeni outfit da kažem, ide i sat. :ROFLMAO:
Od funkcija najviše bi koristio brojč koraka, ako ima opciju pređene kilometraže (na bajsu) ili ukupno, to bi bilo interesantno, kao podsetnik da ustanem i prošetam na svakih pola sata jer nekad satima bez prestanka blejim u komp na poslu. Znači nisu neki posebni zahtevi.
Ono što bi ja najviše voleo je praćenje srca, otkucaji i ekg ali to ovi satovi ne mogu da prate (ekg) čak ni 6-ica. I praćenje spavanja bi moglo da bude korisno.
Ja mislim da bi mi 44mm bilo sasvim ok, koleginica ima watch4 - 40 mm i on je maaaaaalo manji od idealnog na mojoj ruci, imam prilčno tanak zglob.

@Garfild111
Hvala na preporuci za dil 5-ica + sluške, ovo mi zapravo deluje kao vrlo interesantna opcija jedino mi ova firma ne uliva previše poverenja, šibnuo sam im email, nisu se javili.
Kažu isporučuju preko A1 ali nema opcije kod mene u Pazovi!!! a sa Dejlijem ja više ne sarađujem.

@Stefan1995
To je uvek priča sa novim modelima :ROFLMAO: novi će imati sve što nema prethodni i radiće duplo bolje od prethodnog i baterija će biti mnoooogo bolja itd. itd. a kad dođe novi model jedino što će biti značajno iznad prethodnih modela je cena, ostalo će biti tek malo bolje a bilo je slučajeva i da je ispalo gore nego pre tako da nisam ubeđen da se isplati čekati 7-micu. Pogledaću šta kažu na YT, šta se očekuje ali nisam od onih koji bi dali 40K+ din a koštaće toliko sigurno.

Jedino što mi se generalno ne dopada je kratko trajanje baterije.
 
@Sirius9 ako je baš baš modni detalj u pitanju, onda idi na 6 classic uz dodatnu metalnu narukvicu. Što se praćenja tiče, ima sve to što si naveo i fino radi, čak i ekg i merač pritiska ali za to mora neka modovana aplikacija pošto nije podržan naš region ali lako se namesti
 
@Sirius9 za ovo sto tebi treba 6 classic ili mozda huawei watch gt 4 koji cu ja da uzmem.
Meni se metalna narukvica ne svidja uopste, cak mi je i ruzna.
 
@Proday
Pa, da budem iskren, najviše bi služio kao "modni" detalj, nekako uz košulju, pantalone, službeni outfit da kažem, ide i sat. :ROFLMAO:
Od funkcija najviše bi koristio brojč koraka, ako ima opciju pređene kilometraže (na bajsu) ili ukupno, to bi bilo interesantno, kao podsetnik da ustanem i prošetam na svakih pola sata jer nekad satima bez prestanka blejim u komp na poslu. Znači nisu neki posebni zahtevi.
Ono što bi ja najviše voleo je praćenje srca, otkucaji i ekg ali to ovi satovi ne mogu da prate (ekg) čak ni 6-ica. I praćenje spavanja bi moglo da bude korisno.
Ja mislim da bi mi 44mm bilo sasvim ok, koleginica ima watch4 - 40 mm i on je maaaaaalo manji od idealnog na mojoj ruci, imam prilčno tanak zglob.

@Garfild111
Hvala na preporuci za dil 5-ica + sluške, ovo mi zapravo deluje kao vrlo interesantna opcija jedino mi ova firma ne uliva previše poverenja, šibnuo sam im email, nisu se javili.
Kažu isporučuju preko A1 ali nema opcije kod mene u Pazovi!!! a sa Dejlijem ja više ne sarađujem.

@Stefan1995
To je uvek priča sa novim modelima :ROFLMAO: novi će imati sve što nema prethodni i radiće duplo bolje od prethodnog i baterija će biti mnoooogo bolja itd. itd. a kad dođe novi model jedino što će biti značajno iznad prethodnih modela je cena, ostalo će biti tek malo bolje a bilo je slučajeva i da je ispalo gore nego pre tako da nisam ubeđen da se isplati čekati 7-micu. Pogledaću šta kažu na YT, šta se očekuje ali nisam od onih koji bi dali 40K+ din a koštaće toliko sigurno.

Jedino što mi se generalno ne dopada je kratko trajanje baterije.
Da li mora bas samsung? Meni se svidja ovaj sat. A imas i jeftinije na KP.
 
Više godina koristim Galaxy S20fe kao privatni telefon i vrlo sam zadovoljan njime, službeni telefon mi je isto samsung A13 i odlično obavlja posao, verujem da će i sledeći biti neki samsung, generalno su ostavili najpozitivnije iskustvo kod mene, od svih. Imao sam i Xiaomi i šta ja znam, bio je ok dok nije crko...
Uglavnom mislim da bi "saradnja" između sata i telefona bila više smooth ako su oba samsung.
 
Više godina koristim Galaxy S20fe kao privatni telefon i vrlo sam zadovoljan njime, službeni telefon mi je isto samsung A13 i odlično obavlja posao, verujem da će i sledeći biti neki samsung, generalno su ostavili najpozitivnije iskustvo kod mene, od svih. Imao sam i Xiaomi i šta ja znam, bio je ok dok nije crko...
Uglavnom mislim da bi "saradnja" između sata i telefona bila više smooth ako su oba samsung.
nema to veze, taj "ekosistem" je marketing samo. sve sto je bitno, radi svuda. BP i ECG ti nece raditi na ne-Samsung telefonu ali po mnogima je to gimmick tako da sta znam.

Xiaomi mislim da nema apsolutno nista sto ne bi radilo na drugom telefonu.

A posto vise zelis modni detalj, topla preporuka da uzmes analogni, tipa Tsuyosa, kvalitetan sat sa odlicnim mehanizmom, a za korake uzmes neku fitness narukvicu tipa Xiaomijevu i stavis je oko noge ispod carape da se ne vidi. Korake ce ti meriti preciznije a HR meri svuda gde ima koze, tako da i na celo da ga stavis, isto ce biti.
 
Da li je i kolilo GW 6 classic otporan na vodu iz bazena, konkretno plivanje sa njim?
 
Crni nije bas otporan na udarce i posle tog iskustva ne bih ga isprobavao u vodi.Farba mu se ljusti na pogled.
Šteta što samo povećavaju cijene,a satovi od prije 4 godine su od kvalitetnijih materijala...
 
Koristim GW4 povezan sa iPhone 15 PM putem Merge aplikacije. I radi sve, nije 100% funkcionalno ali meni dovoljno da vidim obavestenja, ponekad se javim itd. Problem je sto casovnik nije tacan. Uvijek sat vremena pokazuje kasnije na satu. Opcija da promijenim bude nedostupna i pise da je sinhronizovano sa telefonom i nemam opciju da rucno podesavam. A na telefonu sam pokusavao sve, od automatskog do rucnog podesavanja regiji itd.
Ima li neko mozda neku ideju kako da rijesim?
 
Поздрав свима,

Да ли неко зна како да на Галакси фит 3
Купљен у србији
Активирам мерење крвног притиска

Има нека фора да се пријсви на неку другу земљу, али не знам тално како

Хвала
 
You Tube ce ti dati odgovor na pitanje.
 
Поздрав свима,

Да ли неко зна како да на Галакси фит 3
Купљен у србији
Активирам мерење крвног притиска

Има нека фора да се пријсви на неку другу земљу, али не знам тално како

Хвала
Koliko znam Fit 3 nema opciju za krvni pritisak.
 
Isčitah samo zadnje dve strane. Uzeo sam Galaxy Watch 6 Classic (47mm) crni nakon što sam 5 punih godina bio zadovoljni korisnik originalnog Samsung Watch 46mm. Već par godina hoću nešto da uzmem, ali motivacija mi je bila na niskom nivou jer je sve radilo kako treba i nije bilo modela sa rotirajućim bazelom (što sam često koristio kao antistress xD), uz zamenu narukvice u dva navrata, kožna umesto gumena.

Iako nisam puno očekivao, ovako jadnu autonomiju nisam očekivao. Pa i da oprostim da je responzivan kao dosadašnji Watch, nažalost ni to. Možda se to malo utegne, juče je bio prvi dan i nepodnošljivo je spor bio, danas i okej.

Za 5 godina dobili smo veću rezoluciju, ništa bolji ekran, nešto tanji uređaj sa više senzora, lošiju autonomiju iako praktično istu bateriju po kapacitetu, veću cenu i to bi bilo to.
Možda nova verzija Google Wear-a (5) reši bar ta trzanja, ako ne poveća autonomiju, ali nije mi jasno kako Watch 5 iz 2022. ima bolju autonomiju uz istu bateriju, možda im je čip krš? Čuj to, Samsung ima energetski neefikasan čip... 😂
 
Nazad
Vrh Dno