Šta je novo?

Samsung Galaxy Tab

heheh, da si reko ranije mogli smo da se dogovorimo, mozda i rate i sve, ali vec sam ga obecao jednom decku, idem sutra da mu ga i zvanicno predam..
Pa 30GB je bas mng ukoliko ce ga koristiti samo van kuce, ja ne mogu ni 5GB da potrosim.. Veruj mi, sacekaj malo, pristaj kintu i kupi devojci neki i polovan, ali lepo ocuvan... kao moj npr... :D Ukoliko ne koristi taj internet, znaci da ce ona pored toga ssto placa tab, placati i nesto sto ne koristi, slozices se da je to bacanje para... Ostavices njima ti pare za jos jedan tab.. Ne vredi ti to..
 
@Emrax - meni je tab zaista extra uredjaj, samo mi je veliki problem sto ne mogu da ga koristim kao glavni telefon, mislio sam da mogu, ali je bas mucenje bez BT.. Ja sam trazio neki Dell streak , ali ne nalazim nista konkretno, svi koji mi ga nude, traze mi da im doplatim jos 30-50e... Ja mislim da ce se svi sloziti samnom kad kazem da ne vredi dell stoliko, jer je samsung, iako malo nepraktican, mng bolji uredjaj od njega.. Ali sta da se radi, njemu je kod nas, cenu ubio telenor, nekima dobro, nekima lose.. Sta da se radi..

@Bobby63 - Msm da ne radi zbog HC.. Barem sam tako procitao, nzm stvarno..
 
Poslednja izmena:
Citao sam XDA, ne moze. Postoji negde u sistemu phone aplikacija ali nisu je naterali da radi..

Sad gledam ovaj TAB 7 plus, P6200 izasao u septembru, odlicna varijanta,Android OS, v3.2 Honeycomb,Exynos 4210 čip ,CPU Dual-core 1.2 GHz,1GB RAM..

edit: Eno imas jedan u oglasu (dell) samo malo napuko :)
 
znam, cuo sam se sa njim, ok je lik skroz, na forumu je ovde, ali narucio nesto iz USA vec.. Video sam slike, neprimetno je skroz, jedino kad bas bas bas gledas se vidi..
Tab 7 + je skroz ok, pogotovu zato sto ima slusalicu, nzm koji mozak nije stavio slusalicu na ovaj tab (nas), ma koliko izgledalo smesno, trebalo je, ali... Nzm samo gde se moze naci, mada uvek mi je tu mogucnost da ga nabavim iz francuske, ali ne nalazim ga na ovom sajtu koji imam, ni tamo.. :/
 
Tab 7.7 jos nije ni izasao. Izasao je samo 7.0 Plus, nisam bash siguran da ima telefonsku funkciju bar dok ne izadje ICS...

SGT moze da se nadje po oglasima, bacanje je para kupiti ga sa Telenora. I novi mozes da nadjes za malo preko 300 jura (pogledaj kupimobilni i zovi gde ga vidis najjeftinije, nisu im cene potpuno tacne, ali su blizu). Polovne dobro ocuvane mozes vec da nadjes ispod 300.

A sto se Dell Streaka tice, merkao sam ga i ja ali ga ne nadjoh za pristojne pare nigde :) Odlucio na kraju da hocu ipak da imam pare za putovanja i jos neka zadovoljstva, ZTE Blade ili Wayteq Libra ce raditi posao sasvim dobro pored taba :)
 
@Johnnny - Marka je marka.. Barem po meni.. Kao sto neko rece, bolje uzeti polovan Shljamsung, nego archos sa garancijom.. :) Mada sam ih smatrao za ozbiljnog proizvodjaca, onim defektima sa ekranima su unistili reputaciju...
Pretpostavljao sam da plus nema tel funkciju zbog HC, ali verovatno ce raditi sa ICS... ALi ga nema nigde, aj sto ga nema kod nas , nego ga nema ni u Fr..
Zar ZTE Blade nema samo 3.5 `` ?? Sad vidim da je to jedna te ista marka zte i way...

Koje li su sanse da se uskoro ovo pojavi - http://www.geek.com/articles/mobile/5-inch-lenovo-android-phone-photos-leak-20111122/ ???
Bilo bi kupljeno metodom ODMA` ! :D
 
Poslednja izmena:
Heh, moraces da cekas :)

Meni treba telefon sada, pored taba mi nije neophodan preterano veliki, tako da da, ima samo 3,5". Ali za 125 jura nov, ko se zali :)

A za ova cudovista ces sacekati malo, ipak su takve sprave tek u najavi. Nisam siguran da Tegra 3 sada uopste moze da stane u manju spravu od ovog Lenovo cudovista...
 
Ma meni nisu problem performanse, ja sam i sa tabom bio zadovoljan, samo dok ovo izadje proci ce jos dosta vode Dunavom.. :(
Jel ima jos neka dobra opcija, 5-inchnog uredjala pored Dell-a i Note-a naravno??
 
Jedini koji mi pada na pamet u ovoj kategoriji, pored ova 2, je Sensation XL, a taj je djubre neopevano. Uzeli Incredible S, nabili mu u otvor za sluske slamcicu i duvali dok nije porastao na 4,7", lupili nalepnicu na kojoj pise Sensation i dali mu cenu kao da zapravo jeste Sensation. Prema tome, ostaje Streak 5 (ako ga iskopas igde po razumnoj ceni) i Note (ako mozes da svaris njegovu cenu).

I naravno, Galaxy Nexus, koji je jos malo manji, a skuplji.
 
``a taj je djubre neopevano. Uzeli Incredible S, nabili mu u otvor za sluske slamcicu i duvali dok nije porastao na 4,7", lupili nalepnicu na kojoj pise Sensation i dali mu cenu kao da zapravo jeste Sensation. ``
-hhahahahahahaahha, svaka ti je k`a Njegoseva.. :D
Pa razmisljam o Note-u, ali malo mi je mng ovih 500e za telefon, mozda ipak sacekam da spadne na 400, a sudeci po padu Galaxy S2, i ovaj ce brzo da padne, na koliko toliko razumne iznose..
 
Hoce, pasce, cim se pojavi quad core... Ovo je ipak niserski telefon (kao i Dell Streak 5), dugo oni drze visoke cene...
 
E ovako imam galaxy tab,medjutim fazon je u tome sto on nece da se puni ni na usb ni na punjac nigde,jednostavno mrtav,otvorio sam ga spojio sam ga direktno na punjac (bateriju) sa zicama,kad sam ispitao voltmetrom napon baterije je bio 2.6v drzao sam ga tako spojenog pola sata vratio bateriju i tab mi se upalio,al opet kad ga stavim nece da se puni niti ga PC prepoznaje,to traje vec nedelju dana i cim mi je da ga otvaram uvek i punim preko zica,nosio sam ga u servis i oni kazu da je crkao neki procesor punjenja,e sad mozda je neko ovde imao isto iskustvo ili vec zna sta mi se desava.Hvala
 
Posto ga ne prepoznaje ni komp, moguce da ti je i nesto oko konektorta riknulo.. Koliko ti traze da srede to??
 
pa i ja kontam da je konektor jer da je zviznuo taj procesor kakve veze ima procesor punjenja sa usb-om ili mozda cak i ima?
 
Teoriski, elektronika koja kontrolise punjenje moze lako da rikne ako se prvo zakaci kabl na tab a posle se ukljuci ispravljac u struju jer dok traje prelazno stanje moze dosta da skace napon.
Isti pin na usb kablu ide za 5V.
Nema druge doli da se ta elektronika zameni.
 
Teoretski: Tu sve kontrolise MAX 8998 i nesto malo propratne elektronike. Problem je sto je to Maxim "custom made" procesor za samsung. Ako nije propratna sitna elektronika, jedino da ti neko u nekom servisu prebaci ceo doticni chip sa nekog samsung telefona na tab...
 
Mozda odgovara sa S-a, posto je on hardwerski identican Tab-u...
 
Pazi ovako, da ti ne bi trosio vreme, posto vidim da ti je cimanje da ga punis tako, bolje ti je da se raspitas negde drugde, to ti je prijateljski savet, jer su ovde u temi aktivni mahom ljudi koji ga imaju i koriste, ne i oni koji ga popravljaju, msm desi se da se nekome desi nesto prilikom menjanja roma i slicno, ali to su ipak saveti druge vrste.. Potrazi na forumu odg u nekoj drugoj temi, za kvarove i slicno, jer se tu pojavljuju ljudi od struke.. Ili vidi do Samsunga, oni ce ti naci i vrv odkloniti kvar ali te i kleeeeepiti posteno..
 
Mozda je najbolje da proba u nekom boljem servisu mobilnih koji rade Samsung i imaju delove - nacin punjenja je skoro isti na svim Samsung uredjajima koji koriste ovaj MAX za punjenje
 
Ja sam ponosni vlasnik Taba 7 i S2 i od svih modela za njih ima veoma puno razne dodatne original opreme, za tab sam nasao original dock tastaturu i odlicna je ali i preskupa i nema nikakve dodatke kao npr usb ulaz, hdmi ili A/V out nego samo izlaz za sluske i dzek za punjenje, ne znam da li je neko imao iskustva sa tastaturom jer mislim da je uz nju preko potreban i mis koji je tesko naci jer nisu svi kompatibilni. Nisam pronasao da je neko pisao o ovome pa se nadam da ne ponavljam nesto vec diskutovano.
 
Ajd ako je neko testirao više romova nek da neki predlog brzog roma, trenutno koristim Overcome 7 Series v4.1.0 i nešto mi je trom, link poželjan :D
 
Izašao tab plus 6200 u handy-ju...Čudi me da niko od vas, vlasnika keca, ga ne pominje...
 
Probaj MIUI ,jako je brz

Ja merkam Tab 7.7 P6800 ,medjutim, 600 eura ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno