Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

@svesifre Sale radi za Samsung ispravlja njihova sr*anja, a ti si verovatno poslednji put koristio betu... Posle toga Samsung je izbacio još minimum do sad 10 ICS stock ROM-ova.
 
Da li moze neko da mi kaze kako da promenim profil Siyah kernela na sekundarnom romu? Kada udjem u CWM i odaberem battery profil nista se ne menja u ExTweaks-u dok u primarnom romu sve radi normalno.
 
Imam jedan problem, pa ako bi neko mogao da mi pomogne ili da me uputi na pomoć bio bih mu zahvalan... ;)

Ovako, pokušavam da povežem telefon sa eksternim hard diskom (WD Elements 2 TB), međutim čim hard disk počne da radi, telefon zablokira, dobijem crn ekran i jedina stvar koja mi ostaje je da ga restartujem... Hard disk ima svoje napajanje, tako da nije to. Hard disk je ispravan, radi na kompu. I da disk je fat32 tako da i to nije problem... Povezivao sam i fleševe i gejmped i miša i sve radi bez problema. Prečešljao sam gomile foruma i nigdje da nađem čak ni sličan problem.

Svaka pomoć je dobrodošla! :D

Pozdrav! :wave:
 
Jos samo da nam napises koji firmware i kernel imas u telefonu.
 
E pa da, mogao sam i to navesti. :D Telefon radi na ICS 4.0.3 (stock rom), a kernel je 3.0.31-Sijah-s2-v5.0b1+.
 
Taj siyah kernel je jos uvek beta. Tvoj rom je ICS pa mozes da stavis siyah 4.15 koji odlicno radi sa ics romovima.
 
Ljudi, ima li jos neko problema sa "media scanner running"? Do sada mi se to nije pojavljivalo, ali skidao sam neke wallpapere preko zedge aplikacije i kada sam ih premestio u drugi folder prijavljivao je "media scanner running". Ocistio sam "data" u settings/apps/media scanner i restartovao telefon i delovalo je da je problem resen. Ali, cim skinem neki novi wall i prebacim ga u drugi folder opet media scanner. Doduse, ne ceka se svaki put dugo ali nervira. Ima li neko resenje za ovo?

Interesuje me, takodje, da li je sigurno da updatujem telefon preko KIES-a? Pokusao sam preko telefona preko opcije software update ali mi ne prijavljuje nista. Trenutno mi je 4.0.3.
 
Imam stock ICS 4.0.3, kada telefon restartujem pojedine ikonice mi se obrisu sa stranica pa ih moram ponovo izbacivati iz menija, sta moze da bude problem?
Kojim programom da napravim back up sadanjeg rom-a, kako bih instalirao neki drugi?
 
Titanium backup, ali telefon mora da bude rutovan. Možeš da ubaciš CWM koji ima Nandroid backup, pa da bekapuješ tako kako je (mada neki novi CWM nemaju više taj nandroid, tako da proveri šta i kako dolazi u paketu).

Kroz skroz stock telefon ne znam šta možeš da uradiš sem da sve kontakte baciš na cloud (gmail) pa da i ne bekapuješ ništa, onda su ti podaci sigurni (tako što ih daš ljudima iz gugla na tanjiru, kao što sam im ja dao). Ovo poslednje je svakako najlakše, ako te ne potresaju teorije zavere, jer za dva minuta možeš da personalizuješ bilo koji novi uređaj koji kupiš.
 
Tel je root root-ovan, instalirao sam CWM ali kada kliknem na back up tel se restartuje i pokrene se cwm ali nemam opciju za back up.
 
Odin3_v3.04 i Samsung_Quick_Root_1.8.3 sa Insecure Kernelom.
 
Samsung quick root? Prvi put čujem za to...
 
Ajde lepo ti rutuj ponovo sa ovim:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270
dobices sve funkcionalno i temporary i stock, pa onda probaj.

Usput, evo malo da se pohvalim sa danasnjim mejlom koji sam dobio:

Dear salesale,

Congrats, your request for RD has been approved! Our admin svetius gives the new RDs their permissions every 1st of each month. When this happens, you will be part of the Recognized Developer usergroup on XDA, which means that we're giving you the following privileges:
Ad-free template (hit [this link] and put a 'No' in the box where it says Mods&Devs Only)
Ability to open/close your own threads
Ability to delete tags on your threads
A higher attachment quota (as always, please don’t upload copyrighted files!)
Extra signature permissions
Custom title
Increase PM quota
Access to the Recognized Developer Private Chat. The purpose of this forum is to:
Share unfinished works with fellow developers
Be able to communicate with other developers
Be able to communicate with members of the mod and admin teams
Free Premium file hosting (for questions email svetius)

XDA is and always will be about development. So THANK YOU for your efforts to keep development on XDA alive and healthy! If you have any developer friends that think they should be a part of this usergroup but aren't, please [click this link].

Sincerely,

The Developer Committee
 
Instalirao siyah 4.15 i ista prica... Zanimljivo StickMoutnt ga prepozna i cim krene da ucitava podatke sa hard diska, telefon blokira... :mad:
 
Cestitke Sasa.
 
E ja mislio izasao JB nabili se postovi, a ono sve cestitke :) Sale castis,a? :p
 
Nazad
Vrh Dno