Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

@Zeha kod mene u samsung sms aplikaciji uvek nove poruke budu na vrhu [emoji1787][emoji56]

E hvala.
Citam tvoju poruku, uzimam telefon i opet gledam u aplikaciju i kako se u medjuvremenu nakupilo poruka shvatim (vidim) da su od 5 posiljalaca pinovane poruke i da su one na vrhu, a od stalih nisu i one su slozene ispod prvih 5 onako kako su pristizale.
Uklonio "čiode" i slozile se sve kako su dolazile, odozgo na dole.

Kako su pinovane, cime, zasto.. ja pojma nemam...

edit: Razni zvukovi, obavestenja, viber, cak i sms su cini mi se glasniji.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem da Vodafone Germany jos nije izbacio azuriranje...

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Moze li neko da mi kaze za koje je trziste moj telefon, posto jos uvek nema OTA update-a.
8dfcd5e47e1b9684dca7a7cf11f0ba05.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ma pokusavam stalno, ali nista. Poslednja sigurnosna zakrpa 1 oktobar 2018. I to je to.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Dok se neko ne pojavi sa pametnijim savetom... Da li bi ti bilo tesko da uradis backup i factory reset? Ko zna sta je moglo da poremeti system update...
Pretpostavljam da ti je na telefonu sve fabricki? Nisi pre ubacivao neki rom, radio root i slicno?
 
Nista od navedenog. Telefon je uzet nov u maloprodaji pre nekih 2 meseca.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jedna simpatična stvarčica koju sam sad primetio, možda je bilo i ranije.
Ikona za sat prikazuje vreme
Tako je bilo i na s7 edge kod mene odavno.
Kalendar takodje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nista od navedenog. Telefon je uzet nov u maloprodaji pre nekih 2 meseca.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

U zvaničnoj maloprodaji ili u onim prodavnicama što daju "garanciju dve godine u radnji"? :d u ovom drugom slučaju pitaj boga o poreklu...

Nego,
Vidim u aplikacijama da je Android system webview po difoltu na Disable i nema načina da se to promeni. Sećam se da je na Oreu stalno izlazio update za isti u PlayStore a sada je onemogućen. Jel' to svima tako ili mi nešto nije leglo kako treba, ako može neko da proveri?
 
Moze li se na Pie Bixby taster zameniti sa Google Assistant? Google je donekle upotrebljiv, dok je Bixby smece
 
Може, преузми bxActions са продавнице и решио си проблем.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Moze li neko da mi kaze za koje je trziste moj telefon, posto jos uvek nema OTA update-a.
8dfcd5e47e1b9684dca7a7cf11f0ba05.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Tvoj telefon je za nemačko tržište, medjutim, ima našu karticu i tu je povukao SEE. Onda je u nekom trenutku novembar/decembar došlo do različitog OTA apdejta za DBT i SEE, te je shodno tome izgubio upravo to OTA ažuriranje. Rešenje?! Preko odina mu nabaci dbt poslednje ažuriranje ,sa home_csc, ako hoćeš da zadržiš podatke

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A posto vidim na Sammobile, da nemacki provajderi, Vodafon, i T-Mobile nisu jos uvek izbacile svoj firmware, da li moze to da bude razlog sto nema update, i da li vredelo cekati. Nisam bas vican ubacivanju preko Odina.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A posto vidim na Sammobile, da nemacki provajderi, Vodafon, i T-Mobile nisu jos uvek izbacile svoj firmware, da li moze to da bude razlog sto nema update, i da li vredelo cekati. Nisam bas vican ubacivanju preko Odina.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ne, jer si dbt, a ne dtm ili vd2.

Odin ti je posao od 15 minuta sa sve skidanjem i instalacijom. Pogledaj bilo koji video o tome kako se namešta. Lagano.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pozdrav, imam s9, kupljen u vipu, još uvek na oktobarskom,ubacio bih pie preko odina, nisam dugo koristio Odin pa ako moze mala pomoć, samo koji software mogu da ubacim a da nešto ne zeznem zbog regiona i toga..ako je neko voljan pomoći evo podataka telefona
5ff61aef124266e754c613ff260beb57.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja fleshovao SEE, i sve radi okej, dobra je pita, samo me nervira tastatura sto nije razvucena skroz do dole... jel moze to da se namesti nekako? I sad je stanje u Software info sledece, ne znam odakle se pojavilo ovo XEU, jel treba to da me brine? :D
80f1f52d357cf803519068a3880141f6.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pisao sam u note 9 temi. Ubaci samo drugu tastaturu, Gboard ili SwiftKey.
Screenshot_20190122-170311.jpeg
 
Ovaj gcam od iDana za Pie, verzija 5.1 je ista kao stock kamera ako ne i losija.
Ako neko nadje neku drugu verziju koja će raditi za Pie neka javi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kako da na piti namjestim da ikonice u doku imaju name? Bez ikakvih launchera, sa njima znam da mogu.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Mislim da mi je fon sa Vipa i danas konacno pustise update. Sad samo da odlucim da li preci na Pie ili ne. :)
f7cebc2c494571a0599475b824131655.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sta znaci "accidental touch protection"? Cesto mi to izbacuje.. znam gde se gasi nego ne znam sta je to za sta sluzi..
d643d795686f7c052af9d01103d1cd32.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kad ti je u dzepu, ili kada ga izvadis iz dzepa, stiti da ne pozove ili se otkljuca

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od pre par dana je poceo da mi krči iliti pucketa zvucnik prilikom zvonjave. U pitanju je fabricka melodija Over the horizont, cuje se neko puckanje, jacina je na oko 80%. Cuje se i na nekim drugim melodijama, do sad nije bilo tako. U toku razgovora se sve cuje normalno. Telefon nikad nije kvasen, padao i slicno. U pitanju je s9 single sim. Da li da reklamiram ili ne, uzet u vipu pre oko 5-6 meseci?
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih dao da mi otvaraju telefon zbog toga. Znam da nervira ali otvoran telefon nikad nije isti posle..
I meni je krcao malo speaker na jednom telefonu ali nisam ga nosio zbog toga da mi otvaraju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se slicno desavalo kao da probija zvučnik, i to samo gornji ludeo sam. Otisao u usce u samsung na spratu, popravili ga za minut, ona mrezica koja, štiti zvučnik se valjda malo razmrda pa pucketa. Nema otvaranja telefona.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Vrh Dno