Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

"Zekan šampion porucio telefon!"

zec sampion 2.jpg

Otisao u Mekrator, pogledao, omerio, obrnuo, okrenuo, za plavi S9+ se odlucio, kući otišao, telefonirao, poručio, novi broj uzeo, paket Miks XL Plus na 36 meseci uzeo, mesečna naknada za paket 2699rsd, za telefon ostvario popust po tarifnom paketu i po starom telefonu, prijavio stari Nokia 1209 (izdiktirao imei broj, rekce operater da ce mi javiti (neko) sta s telefonom uraditi, gde da ga odnesem ako bude trebalo), S9+ košta 61.200rsd (oko 515€), mesecna rata za S9+ na 24 rate je 2.550rsd.

Nije mnogo 3g. u.o. ako mi taj tarifni paket zavrsava posao umesto fiksnog telefona i stalnog zivkanja u BiH. Prakticno cu moci odjaviti fiksni, a mesecno cu da stedim barem 2.000rsd u odnosu koliko sada na fiksni i mamin mobilni placam i samim time cu za 2 godine isplatiti na taj nacin S9+...
Ovaj operater na telefon mi rece da mogu ocekivati S9+ od 09.3.2018. kući da stigne. Ne pitah ali valjda ce u paketu s telefonom doci i sim kartica s novim brojem...

:wave:
 
Poslednja izmena:
Upravo se igrao i ja sa istima. Dopadaju mi se skroz. Zvuk primetno bolji...pojačavao sam im u poslovnici, ne znam za sramotu. Merač pritiska ne radi ili nema opciju u shealth aplikaciji. Ivice ne režu ni blizu kao na note 8 modelu. Sve u svemu dobar pomak po meni.

@Zeha čestitam, pametan izbor!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel stvarno to da prve serije imaju neke mane u odnosu na kasnije proizvedene telefone?
Pa to se u principu nikad ne zna. Ali kao za većinu stvari u životu, lako može biti da se prvi mačići u vodu bacaju...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Upravo se igrao i ja sa istima. Dopadaju mi se skroz. Zvuk primetno bolji...pojačavao sam im u poslovnici, ne znam za sramotu. Merač pritiska ne radi ili nema opciju u shealth aplikaciji.

Ako sam dobro razumeo, za merač postoji posebna aplikacija koja tek treba da izađe polovinom marta i to valjda prvo za US tržište.
 
A oni i njihove aplikacije...smaraju me jako sa tim. S-health pola stvari ne.može da prati. Uzmem smartwatch za plivanje moram speedo aplikaciju da instaliram, hoću pritisak da merim daj opet nešto treće...još ako ne sinhronizuje sa shealth koja poenta uopšte?!

Inače u drugoj temi napisah...spoj stakla i okvira daleko manje seče prst nego na note 8.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bolje da imas izbor od 10 aplikacija za razne stvari, nego da nesto uopste ne mozes da instaliras, kao na konkurenciji :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hoću da mi bude sve u jednoj, ne da moram da koristim jednu za trčanje, drugu za plivanje, treću za pritisak, četvrtu za spavanje itd

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koju to aplikaciju za priisak korists? To je neka prevara.
 
@LazaNS Nema još aplikacije za pritisak, hipotetički sam rekao, vidiš da čovek par postova ranije napisao da se tek sredinom marta očekuje al će biti 3rd party app.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisam video. To ce biti neka prevara, kako da meri pritisak?

Bila je na iOS takva aplikacija dok je Apple nije izbacio iz store-a.
 
Ako se pokaže ispravnim mjeracem pritiska kupujem ga iste sekunde. Da imam dokaz šefu. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Cime S9 meri pritisak, optickim senzorom za preponavanje lica, zenice i KAKO meri?
Znate li da ovi elektricni meraci pritiska na zglobu sto se drze dok meri su tako neprecizni da mogu posluziti samo za informativno ocitavanje, da mase i za 20-25 jedinica gornjeg pritiska i da su vrlo nepouzdani.
Jedino dovoljno precizno i pouzdano je sa manzetnom oko nadlaktice i pozeljno slusano stetoskopom uz ocitavanje mehanickog pokazivaca...
To je sve "zezalica" i ko sto Laza iz Novoga Sada rece ne verujem dok ne vidim da zaista barem priblizno tacno meri. ;)
 
Ljudi ste vi gledali predstavljanje?! [emoji14]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne.
Ali kao sto Zeha rece, taman i da radi tehnicki vrlo je diskutabilno sta znaci merenje na prstu.

Ja recimo ne mogu da merim sa onima sto mere na zglobu (isto pumpaju samo na drugom mestu) jer mi stalno pokazuju skoro 200 sa 140 iako je zapravo 130 sa 90. S obzirom na to iskustvo, veoma sam skeptican za ovu najavu.
 
Da li ce stvarno cena kod operatera ici za 12000 gore ili je samo neki marketinski trik?
 
Da li ce stvarno cena kod operatera ici za 12000 gore ili je samo neki marketinski trik?

Hteo si pitati da li ce cena kod operatera ici za 12000 DOLE uz davanje bilo kojeg ispravnog telefona?
Da hoce, oveo kod mene je otisla, procitaj koliko cu platiti S9+

E kad smo kod S9+ da vas koji ste koristili S8, S8+, N8 (i on je zakrivljen je li?), S7 edge... koja ste stakla u samsung prodavnicama u Merkatoru, Uscu i Delta sitiju stavljali.
Tamo imaju Nillkin 3D staklo za 2500 i imaju neko "majmunsko" korejsko staklo koje naplacuju od 3,5-5.1k rsd (sa i bez crnog polja gore i dole) za S8+.
Kazu prodavci da je "majmunsko" (ima nekog majmuna nacrtanog na pakovanju) bolje od Nillkin...
Da li lazu jer je skuplje ili je stvarno bolje?

Sta od zastita kojih ima kod nas kupiti je nabolje uzeti uzimajuci u obzir kvalitet, senzitvnost i pouzdanost ?

Sta mislite ovom OTAO staklu (zastiti) https://www.amazon.com/Protector-Fr...rotector,+OTAO+[Case-friendly]+Tempered+Glass , ima i varijanta sa potunom zastitom (crno polje gore i rupice za senzore...) https://www.amazon.com/Protector-Co...rotector,+OTAO+[Case-friendly]+Tempered+Glass

Whitestone dome glass zastite nema na americkom amazonu do 10. marta...
 
Poslednja izmena:
Bolje se strpi i poruci Whitestone,ako postavis kako treba,to je jedino resenje na duze staze. Sve ostalo je bacanje para i gubljenje vremena. Ja sam konkretno stavio bio Panzerglass na N8,i bacio 40 e,odziv nula bodova,plus se vidi lepak na spoju gde je zakrivljeno staklo.
 
Ja sam isto takodje porucio S9 u Telenoru, pa javljam utiske kad stigne..

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Cime S9 meri pritisak, optickim senzorom za preponavanje lica, zenice i KAKO meri?
Znate li da ovi elektricni meraci pritiska na zglobu sto se drze dok meri su tako neprecizni da mogu posluziti samo za informativno ocitavanje, da mase i za 20-25 jedinica gornjeg pritiska i da su vrlo nepouzdani.
Jedino dovoljno precizno i pouzdano je sa manzetnom oko nadlaktice i pozeljno slusano stetoskopom uz ocitavanje mehanickog pokazivaca...
To je sve "zezalica" i ko sto Laza iz Novoga Sada rece ne verujem dok ne vidim da zaista barem priblizno tacno meri. ;)
Mali off

Keva merila pritisak tim električnim aparatom, dobila rezultate i gornjeg i donjeg za po 30-40 iznad njenog proseka.

Naravno, uspaniči se, počne ubrzano da diše, itd. Ja zovem odmah privatnu kliniku, trk kod kardiologa. Kad ono međutim - njen pritisak je bio sasvim u redu, žali bože bačenih 50€. A lepo sam govorio da si ti aparati smeće...

@Zeha

Da nisi pomešao nešto? Tih 12.000 su deo promocije do 11.03 i nisu vezani za promociju zamene telefona. Sa druge strane, nikako ne prihvataju sve telefone u zamenu, već samo nekih 30-ak modela sa njihovog spiska.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
^^^ Nije pomešao ništa.... I ja sam se danas raspitivao kako i šta i narucio sam S9+ u Mts-u.... Tih 12k popusta dobijas svakako ako prilikom naručivanja (na 064790) prijavis bukvalno bilo koji tel, samo da nije kraden i slično, mislim da moze i neispravan .... Konkretno ja sam prijavio Nokiu 3410 ( traže imei telefona). A može se dati dodatno u zamenu za popust neki od ovih aktuelnih modela,mimo ovih 12k, ali to smo ustanovili da se ne isplati. Kapiras sad? [emoji4]

Sent from S⅞
 
Svi koji tvrde da kamera na S9+ nije nista posebno unapredjena u odnosu na S8 Plus i Note 8 pogledajte novi Camera Comparison S9+ vs Iphone X!
https://www.youtube.com/watch?v=bImtjSq75pQ

PS: Pogotovo stavite akcenat na low light fotke slikane u kuci.. Razlika je enormna, barem po meni.. A o dinamickom rasponu HDR da i ne govorimo.. najbolji do sada vidjen na smartfonu.
 
Poslednja izmena:
Zeho, super su ti ove slike. :D
Kad ces im predati stari fon?



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
E baš to. I naravno da će da dignu cene obzirom da ne daju ni punjač, sd karticu, 360 kameru, gear vr itd za ove sa preorderom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
E baš to. I naravno da će da dignu cene obzirom da ne daju ni punjač, sd karticu, 360 kameru, gear vr itd za ove sa preorderom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ista je situacija bila i sa s8+ u preorderu, preko mts mislim da je bio jeftiniji nekih 10-11k a ništa od gadgeta nije dobijano.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nije to čovek pitao, već je pitao da li će nakon isteka promocije da podignu cenu za 12000rsd.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Bas to. Hvala na odgovorima. Ne prestsjee da mi izlazi iz glave tel a nemam ni jednu poslovnicu blizu u mom selu pa moram putem neta da se raspitam.
Da li je ogranicen video 4k 60fps probao neko? Ili da bude ogranicen bilom kojom kamerom? Hvala
 
Vrh Dno