Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Ja u poslednjem trenutku odustao od preordera...kada video ovaj test.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Malopre ga isprobao u telenor poslovnici, uopste nema neki vau efekat koji bi mi rekao da prodam S8+ i dodam +300e za novi model.
Ivica mi se uopste ne svidja kako je uradjena (poput one na note je).
Do sada mi je iPhone X delovao kao promasena investicija ali S9 upravo preuzeo vodece mesto.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja već uplatio s9+, kupili me na stereo zvučnicima i 240fps. Uzimam ga pa šta bude bude, malo sam se neprijatno iznenadio kad se uporede ovi snimci sa ipx mada gledao sam još par review-ova i nije tolika razlika, pri low light ne mogu da se porede, plus zvuk video-a je fenomenalan u poređenju za ipx. U svakom slučaju 300+ e razlike u ceni je na strani s9+.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Šta ne može da se uporedi u low light uslovima?
Kako si napravio razliku od 300e? Ja sam našao iPhone X za 830e, MTS, neotpakovan...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni je na primer obicam S8 savrsene veličine.Čak i sa Neo Hybrid maskom koja ima poprilicne ivice mi je taman.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Impresivno koliko ovaj ipX očajno snima audio!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Po ovom poslednjem testu iz prethodnog posta, S9 sije Iphone.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
Ako je stvarno merodavan onaj test gde se poredi sa Ip x i Pixel 2, onda bih i ja odustao od S9... ali, kad pogledam ovaj prethodni test, sije ga u svemu...i foto i video, a pogotovo audio.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
Glupi testovi, na netu već ima milion lažnih poređenja, većina je pohvalila kameru na s9 ali sad treba ovom da se vjeruje

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ne samo da se veruje, nego se odustaje od kupovine! [emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Npr gledao sam ovaj test:

https://youtu.be/yFFGal5mP2w

Što se tiče cene, pričamo o legalnoj kupovini, s9+ 105k a ipx 150k.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ne vidim razlog zbog čega bi fizičko lice platilo iPX 150k rsd, kada za 450e manje može da dobije praktično isto, neotpakovan telefon sa garancijom operatera. Tako da tvoja konstatacija da je ipx skuplji 300e baš i ne stoji, naprotiv, biće da je S9+ skuplji. Kako ćeš uzeti telefon?

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk
 
Ne možeš da upoređuješ oglase i telefone kod ovlašćenih prodavaca gde dobiješ fiskalni i garanciju na svoje ime. A cene na oglasima možeš da uporediš za mesec dana kada s9 stigne na kp.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zbog čega ne možeš da upoređuješ? Naravno da možeš, jer i jednom i drugom daješ novac za isti telefon. Nadji mi čoveka koji će otići u radnji i ostaviti 450e više. Pritom je poređenje skroz validno, trenutno imam u džepu 850e koje ću da potrošim na telefon, da li za taj iznos mogu da kupim S9+ ili ipX...
Kod ovakvih poređenja treba da bude bitna najniža cena po kojoj se može kupiti ekvivalentni telefon.(u Srbiji)

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk
 
Zbog čega ne možeš da upoređuješ? Naravno da možeš, jer i jednom i drugom daješ novac za isti telefon. Nadji mi čoveka koji će otići u radnji i ostaviti 450e više. Pritom je poređenje skroz validno, trenutno imam u džepu 850e koje ću da potrošim na telefon, da li za taj iznos mogu da kupim S9+ ili ipX...
Kod ovakvih poređenja treba da bude bitna najniža cena po kojoj se može kupiti ekvivalentni telefon.(u Srbiji)

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk
Kupuje ko kako voli i kako mu odgovara. Meni i dalje nikako nije isto oglas na kp i telefon preko operatera ili radnji. I dalje mislim da je odnos cena dobijeno na strani s9+. Lično , ne sviđa mi se da dam tolike pare nekom liku na majkemi da je nov telefon i da će mi popraviti ako se nešto desi. Ja to ne želim i zato sam za iste pare uzeo onako kako mi odgovara, na 3 klika sa garancijom i mogu da vratim tel ako mi se ne sviđa.
A da deru sa cenama, apsolutno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I na oglasima imaš sa garancijom vip/telenor/mts itd. Samo sto nije na tvoje ime sto je i nebitno svakako se garancija prihvata.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ali se zamena ne prihvata pa ukoliko se telefon ne može popraviti, drugi ne možeš dobiti bez prisustva vlasnika ugovora
 
Glupi testovi, na netu već ima milion lažnih poređenja, većina je pohvalila kameru na s9 ali sad treba ovom da se vjeruje

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
Na netu nema milion lažnih poređenja.
Kamera je odlična, ali ništa posebno u odnosu na konkurenciju, a da ne spominjem termin "šije"...čak i u ovom testu na koji se pozivate, iPhone X u low light režimu pravi fotke koje mu dišu za vrat.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
S8 mi je bio u planu da kupim vec duze vreme ali pare se uvek izvuku, i evo vec izadje nova generacija a ja jos nista ne uzeh.. S9 iz nekog mog ugla mi deluje kao malo jaci S8 a koji kosta duplo vise..i cisto sumnjam da ce u aprilu da moze da se nadje za 500e, pa da razmislim da dodatno sacekam i da ga uzmem, tako da me vise vuce da merkam dodatan pad cena za nov S8 (nadam se 400-450e) i uzmem njega iako nije vise "najnovija generacija".. Sta vi mislite? To sto je S9 brzi sumnjam da ce se osetiti u nekom normalnom koriscenju, a ta kamera ne osporavam da je bolja, vrv jeste ali pitanje koliko i da li opravdava dodatnu cenu, ja mislim da ne.
 
Prvo da se utvrdi razlika u ceni, pa onda da diskutujemo. Cene su šarolike verovatno, nisam stigao na oglasima da vidim kakve su...
Ali sigurno nije razlika duplo...
Ono što znam je da mene S9 izlazi 705e kada se uzme preko i vrati porez, znači nešto slično će da izadje i ove što ih dovuku iz Madjarske, pa plus njihova zarada. E sad, ovi što ih uzmu od operatera će verovatno da se ravnaju prema Madjarima, tako da možeš nekako grubo da predvidis cenu u oglasima.
Znači razlika u ceni između S8 i S9 od 250e pa naviše...
Najveća prednost S9ke u odnosu na S8 je ta da ćeš imati aktuelan flagship Samsunga, većini i to znači, iako neke velike realne prednosti neće da osete...
Sve je po malo bolje...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Do 15.3.'18. uz neki veci (jaci) paket kod operatera, S9 moze izaci i ispod 500e...
Ja cu da ga uzmem u MTS uz popust do 15.3.'18. (iznosi 12.000rsd), za paket koji placam 2.700rsd mesecno sa UO na 36m po ceni od 420e na 24 rate...
 
^^^^ Mnogo kume 36 meseci.... :-(

Sent from S⅞
 
Nisam video jos uzivo s9 i nadam se da su edge ivice malo manje izrazenije nego kod s8, s8 sam preskocio samo zbog edge ivica koje su licno meni uzas i ako su malo manje izrazenije kod s9 ovog puta cu uzeti s9 i ici na + varijantu preko operatera na ugovor od 2 godine tamo negde u maju il junu, taman kad prodju prve serije sto neko rece sa malim boginjama. :)
 
@Dakii izraženije ivice rezultuju da ti lajsna "seče" prst na mestu gde se displej spaja sa okvirom. Tako je kod Note 8, a čujem sad i na S9 što mi se nikako ne sviđa. Oni koji nose zaštitna kućišta nemaju problem sa ovim ali bez zaštite ume baš da nervira.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Znaci ostaje mi onda kad vidim uzivo dal ce biti to je to definitivno uzimam il preskacem i ovaj model, pa da se zeznem i uzmem mate 10 pro.
 
Jel stvarno to da prve serije imaju neke mane u odnosu na kasnije proizvedene telefone?
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno