Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Zanimljivo da na ovim Samsung jeftinim telefonima iz J serije baterija ne curi kada je ekran ugašen.

Poslato sa telefona.
 
@ LazaNS

Jesi okinuo HR? To deluje kao prilicno visoka potrosnja, cak i za Samsung TW.. ako svake noci u proseku potrosi 15% onda definitivno nesto nije u redu.
Vecina androida potrosi 1-3% za tih 6-8h.
 
Poslednja izmena:
Pa bolje što si ispao glup nego da si ispao iz aviona :) Hard Reset

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Drzim always on screen stalno upaljen
I sinoc preko noci na S8+ za 8h je izgubio samo 2% sto je po meni fenomenalan rezultat

Sent from my SM-G955U using Tapatalk
 
Pa bolje što si ispao glup nego da si ispao iz aviona :) Hard Reset

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pa to bas i ne volim da radim... posle se treba dobrano cimati dok se sve ne dovede u predjasnje stanje.

Nesto kod mene bas ne stima, sumnjam da je to izazvano time sto sam uradio Phone Restore od prethodnog... Ovo naravno ne bi trebalo da se desava ali ne znam sta bi drugo bilo, inace koji bi bio smisao raditi HR na novom telefonu koji od prvog dana radi tako...

Ono sto me najvise izludjuje je ponasanje Search Phone taba, navikao sam se da to koristim sa iP ali na mom S8+ iz nekog razloga to laguje zesce (stavljao sam snimak), nekad mu treba po preko 2 sekunde dok mi ne izbaci tastaturu. Ovde ljudi kazu da nemaju zadrske, tako da je nesto do mog telefona konkretno.... Isto tako imam utisak da se aplikacije reloaduju vise nego na bilo kom telefonu koji sam skoro imao (mada ovo mozda i nije istina)...
 
Da li vam se upali ekran kad vam stigne neka notifikacija?

Ugasen mi je screen always on, ali sada kada mi stigne neka poruka/mail i sl ekran se na pali sam kao sto je to bio slucaj kod ranijih telefona.

U principu bih hteo da mi se tokom dana ekran pali na stizanje poruka, dok kada je u do not disturb modu tada bi trebao ostati ugasen. No, ili ja masim zestoko opciju ili su oni ovo malo pokarambasili :)





Potpuno osrednja, mozda i manje od toga.
Ja vise i pored sve dobre volje ne mogu vise da shvatim da vec godinama ne mogu da rese problem sa praznjenjem baterije kad telefon ne radi. U svakoj verziji Androida bajagi rade na tome, nove tehnike stednje baterije, gasi aplikacije iz pozadine koje trose bateriju i sl. Krajnji rezultat je da mi i S8 potrosi oko 15% tokom noci, secam se vremena od pre 5+ godina kad mi je Android telefon trosio 1% tokom noci... A iP i sada trosi tako tipa 1% preko noci...






Ne znam tacno kako se to kod tebe manifestuje, ali kod mene npr ako nagnem telefon malo ka nazad dobije ekran blago crvenkastu nijansu. Ako ga nagnem ka sebi onda dobije plavicastu :) Ako ga rotiram levo desno nista se ne desava sve je OK. Pretpostavljam da ovo nije problem o kome se prica, ali nisam bas odusevljen sto se nijansa ekrana menja u zavisnosti od ugla gledanja, ne secam se da je to ranije bio slucaj...
I kakva je to fora da sa novim update-om to resavanje crvene nijanse moze da se radi samo za Adapritve mode, dok je za druge modove ta opcija iskljucena (valjda je ok da u drugim modovima bude crvenkast...). U principu meni ovo ne treba jer nema crvenkast ekran kad normalno drzim telefon, ali cisto primecujem...

Inace uzas na sta im sad lici izbor Wallpapera, integrisali su neku svoju raspalu aplikaciju u menu i bas je sve konfuzno i sporo. Ne znam zasto ali sa mojim telefonom nisu ni dosli svi stock wallpaperi koje vidim po netu (nijedan sa fotografijom nisam imao, samo one neke brljotine sa bojama), te sam ih skinuo sa neta...
Ovo i mene zanima ima li neko resenje

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Inače stavio sam gpel staklo i prvi put da sam zadovoljan staklom, definitivno nemam problema sa osetljivosti ekrana sve radi kao podmazano, probao sam u 3 kućišta i na svim odgovara tj ne odlepljuje se posto su napravili da ne ide do kraja edga nego su ostavili milimetar lufta tako da je to lepo sredjeno, za rainbow efekat nisam video posto nisam izlazio napolje ali na sobnoj rasveti ga nema

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drzim always on screen stalno upaljen
I sinoc preko noci na S8+ za 8h je izgubio samo 2% sto je po meni fenomenalan rezultat

Atila, pametan izbor i neka te služi

Sent from my SM-G955U using Tapatalk
To je realno fenomenalno, daj bože da i posle par nedelja nastavi tako, al mnogo sam skeptičan

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ono sto me najvise izludjuje je ponasanje Search Phone taba, navikao sam se da to koristim sa iP ali na mom S8+ iz nekog razloga to laguje zesce (stavljao sam snimak), nekad mu treba po preko 2 sekunde dok mi ne izbaci tastaturu. Ovde ljudi kazu da nemaju zadrske, tako da je nesto do mog telefona konkretno...
Ja mislim da je to do androida i ne verujem da će skoro rešiti to da radi trenutno kao spotlight na iP. Ja ni na jednom androidu do sada nisam video da radi kako treba.



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
^Zašto kad i posle godinu dana može isto toliko da troši tokom noći?
 
Sta ce ti to, somi double click na power dugme. Radi i kad ne ekran ugasen a telefon zakljucan.
 
Sta ce ti to, somi double click na power dugme. Radi i kad ne ekran ugasen a telefon zakljucan.

Hvala! :D
Treba mi jer sam uzimao telefon zbog "navodno" najbolje kamere. :)

I da, šta me još smorilo... vreme punjenja. Ubo sam telefon u USB 3.0 port na kompu i treba mu 3:30h da se napuni.
Nikakav fast charge ili tako nešto. Ovaj moj siroty Z3 Compact je pun za sat vremena. Sve uredno ispiše fast charge itd.
 
Poslednja izmena:
Pa ne može ni USB 3.0 da povuče 3A koliko ja znam.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa to bas i ne volim da radim... posle se treba dobrano cimati dok se sve ne dovede u predjasnje stanje.

Nesto kod mene bas ne stima, sumnjam da je to izazvano time sto sam uradio Phone Restore od prethodnog... Ovo naravno ne bi trebalo da se desava ali ne znam sta bi drugo bilo, inace koji bi bio smisao raditi HR na novom telefonu koji od prvog dana radi tako...

Ono sto me najvise izludjuje je ponasanje Search Phone taba, navikao sam se da to koristim sa iP ali na mom S8+ iz nekog razloga to laguje zesce (stavljao sam snimak), nekad mu treba po preko 2 sekunde dok mi ne izbaci tastaturu. Ovde ljudi kazu da nemaju zadrske, tako da je nesto do mog telefona konkretno.... Isto tako imam utisak da se aplikacije reloaduju vise nego na bilo kom telefonu koji sam skoro imao (mada ovo mozda i nije istina)...

Ljudi nemaju problem zato što nisu radili restore sa starog. Zato tebi troši, a njima ne.

Uglavnom dešava se i na iOS-u da bude corrupted backup, pa mora set up as new.

Moraš probati da bi znao. Svakako ti backup ostaje. Skini samo osnovne aplikacije koje koristiš, ništa ne povlači iz restore-a, ako i dalje zakucava onda može biti da ti nesto drugo pravi problem. Mislim da nećeš imati nikakav problem ako budeš od nule sve instalirao i vratio samo kontakte.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Potpuno osrednja, mozda i manje od toga.
Ja vise i pored sve dobre volje ne mogu vise da shvatim da vec godinama ne mogu da rese problem sa praznjenjem baterije kad telefon ne radi. U svakoj verziji Androida bajagi rade na tome, nove tehnike stednje baterije, gasi aplikacije iz pozadine koje trose bateriju i sl. Krajnji rezultat je da mi i S8 potrosi oko 15% tokom noci, secam se vremena od pre 5+ godina kad mi je Android telefon trosio 1% tokom noci... A iP i sada trosi tako tipa 1% preko noci...

E i ja sam imao isti problem kao i ti sa baterijom, baš je isto tako oko 15% trošio tokom noći. Skinuo sam Bk Disabler i dosta stvari iz bloatware stavke isključio ali je i dalje potrošnja u idle bila neprihvatljiva. Potom sam instalirao Better Battery Stats I video sam da mi Google aplikacija baš dosta budi telefon. Pao je uninstal jer je ionako ne koristim i sada mi tokom noći iscuri uobičajenih 3-4%.



Sent from my HAL 9000
 
poz ljudi,

Stigo mi s8 (mada sada zalim sto nisam uzo s8+, prosto zbog veceg ekrana), interesuje me za formatiranje baterije (iako nove baterije bla bla) kako ste vi uradili?

hvala unapred!
 
To se poslednjih 10 i kusur godina ne radi.

Sent from my HAL 9000
 
Ja još takav samsung nisam video. Pre ili kasnije android system i/ili services krenu da divljaju!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
To je zato sto si rutovao telefon. Lepo sam ti rekao da ću ti dati 20€ (sada već 10) za taj gear fit [emoji14]
 
krastavac, ide za par dana za 5000din pošto gf2 stiže, al hvala na velikodušnoj ponudi ;)

P. S nisam znao da rutovanje ima veze sa tim

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
poz ljudi,

Stigo mi s8 (mada sada zalim sto nisam uzo s8+, prosto zbog veceg ekrana), interesuje me za formatiranje baterije (iako nove baterije bla bla) kako ste vi uradili?

hvala unapred!

Spremiš rernu na 250C (obavezno sa ventilatorom) i ubaciš telefon na 10 minuta, nakon toga je formirana baterija.
 
poz ljudi,

Stigo mi s8 (mada sada zalim sto nisam uzo s8+, prosto zbog veceg ekrana), interesuje me za formatiranje baterije (iako nove baterije bla bla) kako ste vi uradili?

hvala unapred!
Puni do kraja bez prekidanja i prazni par puta do 15ak %...lično preferiram sporije punjenje preko usb-a na kompjuteru

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Puni do kraja bez prekidanja i prazni par puta do 15ak %...lično preferiram sporije punjenje preko usb-a na kompjuteru

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

+ 1 sve rečeno

Da li vam se upali ekran kad vam stigne neka notifikacija?

Ugasen mi je screen always on, ali sada kada mi stigne neka poruka/mail i sl ekran se na pali sam kao sto je to bio slucaj kod ranijih telefona.

U principu bih hteo da mi se tokom dana ekran pali na stizanje poruka, dok kada je u do not disturb modu tada bi trebao ostati ugasen. No, ili ja masim zestoko opciju ili su oni ovo malo pokarambasili :)

1. Pogledaj u Hide visual notification da ti nije nešto uključeno :)
2. Lock screen and security/Notification on
3. Messages/pa klikneš na nekog ko ti je poslao poruku i uđeš u one balončiće (prepisku)/gore desno tri linijice pa pogledaj dole levo da ti nije precrtan znak notification.

Meni recimo izbaci za poruku kao razmotavanje papirića na sekund i onda se smota i nestane ... (kad mi je ugašen AOD) ...
 
Poslednja izmena:
Jos uvek sam na S8+ :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20170505-233600.png
    Screenshot_20170505-233600.png
    141.9 KB · Pregleda: 253
  • Screenshot_20170505-233606.png
    Screenshot_20170505-233606.png
    62 KB · Pregleda: 233
Sjajno Gale, samo ti ostani na S8+ :)

Sad za vikend sam imao 5 sati i 48 min. SOT uz stand by od 49 sati i 44 min.
Ume da iznenadi obzirom da mi je skoro sve uključeno :)
 
+ 1 sve rečeno



1. Pogledaj u Hide visual notification da ti nije nešto uključeno :)
2. Lock screen and security/Notification on
3. Messages/pa klikneš na nekog ko ti je poslao poruku i uđeš u one balončiće (prepisku)/gore desno tri linijice pa pogledaj dole levo da ti nije precrtan znak notification.

Meni recimo izbaci za poruku kao razmotavanje papirića na sekund i onda se smota i nestane ... (kad mi je ugašen AOD) ...
Nece, ni meni ne rade notifikacije tako, jednostavno stigne sms ili WA ili viber i ekran ne odreaguje uopšte,odrađen wipe sve ga i od početka sve instalirano i opet nista


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vrh Dno