Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Ja ne znam sta se desava u MTS-u da toliko ne mogu da uzmem telefon preko Boxa. Prvo nije ni bilo cene za preorder a sad vec nedelju dana posle predstavljanja i dalje nista. Cak ni S8+ nemaju vise preko postpejda. Ne znam sta je, da l' nemaju uredjaje ili sta... Ako to nije slucaj onda stvarno nema smisla da toliko dugo ne mogu cenu da formiraju.
 
Ako mislis online - nacekaces se, svaki cas im nestane sa webshopa ili ne stave, itd....
Ako si pitao u poslovnici ili na 0800/100-100, onda je vec drugo :(
 
Mislim na oba. Odem do poslovnice oni gledaju na sajt, kazu nema. Pozovem ih, pogledaju sajt, kazu "Nema, prati sajt." :mad:
 
Ja mogu da ti kazem iz prve ruke za S7 Edge posto sam upravo na te dve stavke obratio paznju kada sam kupovao tel. Slike su odlicne. Video snimam u 1080p sa 60 fps i po danu posebno kada je suncano snimak je odlican. Pred vece krecu problemi do samog mraka gde je snimak ocajan dok su slike naprotiv veoma dobre.

Verovatno ću uzeti S8 samo zato što je je6eni statusni simbol. Ako uzmem S7 Edge, G6 ili P10, onda sam niko i ništa, čim izvadiš S8 gledaju te kao boga. :D
Iako ja lično više najvijam za G6 jer ima dve kamere, ima fast charge i mnogo bolje snima zvuk. Jedina mana mu je (što sam ja primetio) naspram S8 je krš ekran pri sunčanom danu.


Fotoaparat.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Hvala na maštovitom predlogu, ali foto-aparat ne mogu nositi svude sa sobom.
 
Verovatno ću uzeti S8 samo zato što je je6eni statusni simbol.

Kolike god ovce Apple fanboyevi bili, iPhone je jedini statusni simbol u svetu telefona. Tacka. Ne moze Sljamsung, kompanija koja pravi klima uredjaje da bude statusni simbol. To sto taj telefon kosta preko 700 evra ga ne cini statusnim simbolom.
 
Iako ja lično više najvijam za G6 jer ima dve kamere, ima fast charge i mnogo bolje snima zvuk.

Kako znas da mnogo bolje snima zvuk? :) To mozda pise u ''specs'' a u realnosti je kvalitet snimljenog zvuka u klipovima u rangu proseka za tu klasu (imas primere po netu - auto i manual gain).
Mozda ona ''full'' verzija za JK/RU ima neke kvalitetnije mikrofone (feat ''quad DAC'') ali ovo sto sam cuo sa global G6 jednostavno zvuci ok, prosecno i ne verujem da je to primetno bolji kvalitet zvuka od S8..

I kakve veze ima sto su 2 kamere pozadi na G6 kada S8 ima jednu ali sposobniju :) Jedino ako ti bas toliko znaci sekundarna super-wide kamera sa senzorom velicine zrna kukuruza :)
 
Poslednja izmena:
Koliko S8 a i S7 imaju problem sa prekomernom ekspozicijom vidi se na ovoj slici u delu gde se vidi mračno nebo.
Blackberry key one mnogo bolji..
Untitleds8.jpg
 
Znam za zvuk jer sam gledao ovo:


Ne znam koliki je senzor unutar G6, ali znam da ima širokougaonu kameru, dok S8 nema. Gledao sam fotke sa širokougaonom... i zaista ne mogu reći da su fotke loše ili krš.
Ono što sam primetio kod S8 po testovima sa neta je da softverski nabije saturaciju i kontrast pa fotke izgledaju WOW.
I ako uzmem G6, dobijem džabe 32" LG TV paketu. :D
 
Da pogadjam, taj test je vec postavio Danilo P/Sumadinac? :)

Zezam se, nisam hteo da gledam taj test ali jesam preslusavao snimke sa nekih koncerata, zvuk je bukvalno egal sa prosecnim flagship telefonom ma sta mu radili sa gain podesavanjima.
Opet, ona JK/RU verzija mozda zaista ima neke kvalitetne mikrofone ali sta imamo od toga mi u Evropi.. Svaka Nokia/Lumia ili htc sa haac mikrofonima snimaju bolji zvuk.


Gledao sam fotke sa širokougaonom... i zaista ne mogu reći da su fotke loše ili krš.

Nisam ni rekao da su krs ali ono, ima aberacija i svakako se vidi da se radi o malom senzoru pa ne treba ocekivati cuda, za neko turisticko fotkanje na dnevnom svetlu su skroz ok te LG wide kamere mada bih ja pre ''pucao'' klasicne panorame sa boljim i vecim S8 senzorom.

Ono što sam primetio kod S8 po testovima sa neta je da softverski nabije saturaciju i kontrast pa fotke izgledaju WOW.

A LG to ne radi sa G6? :) Pa to je klasika kada hoce da fasciniraju laike fotografijama nastalim uz pomoc malog senzora :) Mada ipak G6 ima malo umerenije boje od Samsunga ali zato zbog manjeg senzora cesto ima losiji dinamicki raspon i manje detalja uz bolesno ostrenje, kao da je neko odlicne fotografije sa LG G3 (slicna velicina senzora kao G6) provukao kroz zilete :) Inace meni su stock fotke sa G3, na dnevnom svetlu, stvarno odlicne.
Evo klasican primer: https://www.flickr.com/photos/whiterabbitcz/34240939435/in/album-72157682902653696/

Ne kazem da je losa kamera ali ona na S8 je sposobnija i bolja ali eto, nema dodatnu wide kao LG.
 
Poslednja izmena:
:)
Dobrodošao na forum a bogami i Srbiju :D
Ja čak nisam dobio ni onu šugavu pre-paid karticu uz preorder S8+ , kad sam ih zvao i pitao koji je to poklon koji se dobija uz svaki kupljeni telefon (kako im i piše na sajtu) rekoše mi iz call centra da mogu da se žalim :D:D:D ... šta dalje reći ...

Nisam ni ja ništa dobio, al sam bio srećan što sam dobio tel isti dan kada su rekli..20.4. :)
Inače čini mi se da od dodatne opreme u Srbiju nije ništa stiglo pa zato nisu delili...koliko sam video uz moj paket s8+ sada je skuplji za nekih 7-8 hiljada od preordera...
 
Vidim da ovde mnogi najnoviji gedžet vezuju za statusni simbol. Bar na ovom forumu ne bi trebala da bude diskusija o tome. Svi smo tu zato što volimo nove gedžete i kontam da je glupo da ih bilo ko posmatra na taj način.

Šta je sledeće? 1080TI je statusni simbol? :)

Ne znam koji su to "mnogi".... ja samo govorim o tome šta sam primetio kad sam "javno" pitao za savet. :)
Ovo mi je prvi put da razmatram uzimanje "skupog" telefona, najskuplji mi do sada je Xperia Z3 Compact pa mi je bilo fascinantno da ljudi
glasaju za Samsung bez ikakvih obrazloženja.

@hsv.stoned
Koji ti je komentar na to što je "navodno" samsung pun bloatware-a dok G6 kažu da nije?
Sad ste me opet uputili ka S8-mici.... a i svakako je "statusni simbol". :D
 
Pa i nema toliko mnogo bloat-a kao što su znali ranije da nabiju. Najveći problem je Bixby. Ove Samsungove duple aplikacije, tipa mejl, notes itd možeš obrisati bez problema.

Imaš aplikaciju Bk Disabler sa kojom možeš sve moguće Samsungove aplikacije ukloniti, bez root-a. Lepo su aplikacije sortirane, izdvojen je bloatware, sistemske aplikacije itd pa ti samo čekiraš ono što ti ne treba.

Sent from my HAL 9000
 
Poslednja izmena:
Pa i nema toliko mnogo bloat-a kao što su znali ranije da nabiju. Najveći problem je Bixby. Ove Samsungove duple aplikacije, tipa mejl, notes itd možeš obrisati bez problema.

Imaš aplikaciju Bk Disabler sa kojom možeš sve moguće Samsungove aplikacije ukloniti, bez root-a. Lepo su aplikacije sortirane, izdvojen je bloatware, sistemske aplikacije itd pa ti samo čekiraš ono što ti ne treba.

Sent from my HAL 9000
To je vec za pohvalu!!!

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
 
@hsv.stoned
Koji ti je komentar na to što je "navodno" samsung pun bloatware-a dok G6 kažu da nije?
Sad ste me opet uputili ka S8-mici.... a i svakako je "statusni simbol". :D

Ne kazem da je G6 los ali je propustena prilika da bude mnogo bolji, da opravda cenu i da bude prava konkurencija S8 :)

Budimo realni, S8/+ hardverski opravdavaju ''titulu'' najatraktivnijeg/najboljeg android smartfona u 2017. (uz XZP) i kompletniji su uredjaji od G6 koji je prilicno dobar ali dobrim delom sa 2016. hardverom i visokom cenom, nekima ce smetati i previse modifikovan UI mada je to svakako karakteristika i Samsunga.

Sto se softvera tice jos uvek ne mogu da svarim TW i LG UI (kao ni kineske) dok su za veliku vecinu mass potrosaca UI/softver skoro pa nebitni pa svako treba sam da proceni da li je spreman da izdvoji novac za takav softver i podrsku.

Jednostavno S8/+ su 'droidi po meri prosecnog kupca, to kazem iako ih nikada ne bih kupio ali je jasno da u ponudi trenutno ne postoji bolji hardver u atraktivnijem pakovanju :)

PS

Jeste da ovo nije ''sta da kupim'' thread ali ako ti je bitna wide kamera zasto onda ne razmislis o V20? Bez garancije verovatno ali je i jeftiniji od G6, mizerno ''losiji'' a ima veci i bolji primarni senzor kamere, ESS Sabre DAC, ''pojacan izlaz'' i bolje mikrofone.
 
Poslednja izmena:
Jel neko dobio update? Postajem nervozan.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nisam ni ja ništa dobio, al sam bio srećan što sam dobio tel isti dan kada su rekli..20.4. :)
Inače čini mi se da od dodatne opreme u Srbiju nije ništa stiglo pa zato nisu delili...koliko sam video uz moj paket s8+ sada je skuplji za nekih 7-8 hiljada od preordera...
Ima nešto , ali mora da se plati ... a da su mogli da daju nešto , mogli su ... ali nisu ...
http://samsungbrandstore.positiveline.rs/pretraga

Meni danas stigo S8+ ... naspram mog note 4 izgleda svetlosnu godinu ispred ... postavlja standard definitivno ... [emoji41]
08769be6fdf758d3448bdca38756dd95.jpg
 
Flešni Odinom Nemački (G955FXXU1AQDG) ...
U Odinu ubaci file AP,BL pa CP preskoči i na mestu CSC ubaci HOME_CSC umesto običnog CSC fajla da ti ostanu parametri za naše mreže ali sa drugim firmware-om
 
Malo si me zbunio. Ovo je moj poslednji fw
454b10d5a2ef27d3328d685d17df44bd.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Skini official firmware Germany 27.04.2017 G955FXXU1AQDG sa sammobile.com ... treba ti i Odin zadnji (ja sam recimo uradio sa Odin3_v3.11.1)
Unzipuj firmver koji si skinuo i naći ćeš 5 fajlova unutra.Pokreni Odin, sa desne strane videćeš gde treba koji fajl da staviš od onih 5 što si dobio kad si raspakovao zip.
Klik na BL dugme pa nađeš gde ti je fajl BL_G955FXXU1AQDG_CL11168760_QB13362118_REV00_user_low_ship.tar
Klik na AP dugme pa ubaciš AP_G955FXXU1AQDG_CL11168760_QB13362118_REV00_user_low_ship_meta.tar
Preskoči CP,
Klik na CSC dugme pa ubaciš HOME_CSC_OXM_G955FOXM1AQDG_CL11168760_QB13362118_REV00_user_low_ship.tar NE OBIČAN CSC !!!
Telefon stavi u download mode (volume down+bixby button+power zadržiš par sekundi) nakači na PC usb kablom koji ti je došao uz telefon i videćeš u Odinu sa leve strane Added!! ako je sve ok i ako imaš instalirane dobre drivere za telefon .
Proveri fajlove u Odinu još jednom sa desne strane da li je svaki na svom mestu, a sa leve strane iznad reči Added imaš tab Options i u njemu treba da ti bude čekirano samo Auto Reboot i F. Reset Time, apsolutno ništa više!
Ako je sve tako klikni dole na start i sačekaj 5-6 min. da odradi ceo proces.Mislim da ne treba da ti napominjem da ne smeš da ga prekidaš ili izvučeš kabl dok ne završi ceo proces.
Na ovaj način bi trebalo da ubaciš official firmware bez okidanja knox-a a da ne moraš iz početka da setuješ telefon i da ti ostane CSC koji ti je i došao uz telefon.
Ukoliko dođe do pogrešnog upisa AP fajla od strane Odina najgore što može da se desi da telefon povuče default putanje iz CSC fajla i da moraš ponovo da setuješ telefon kao da si ga prvi put upalio.Malo strpljenja kod prvog bootovanja telefona, zna da potraje nekoliko minuta :)
 
Poslednja izmena:
Stiglo, javljam utiske, ringke slim je vrhunski samo ne nudi zaštitu od pada ali fusion zato nudi zaštitu, za staklo javljam kada stavim
62ff06f768c32fb3ae5186fff7d28a82.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mislim da cu ringke slim zadržati kao na s7e a fusion prodati, lepši mi je sa slim varijantom

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa naravno da je lepši i lakši za rukovanje sa slim ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Skini official firmware Germany 27.04.2017 G955FXXU1AQDG sa sammobile.com ... treba ti i Odin zadnji (ja sam recimo uradio sa Odin3_v3.11.1)
Unzipuj firmver koji si skinuo i naći ćeš 5 fajlova unutra.Pokreni Odin, sa desne strane videćeš gde treba koji fajl da staviš od onih 5 što si dobio kad si raspakovao zip.
Klik na BL dugme pa nađeš gde ti je fajl BL_G955FXXU1AQDG_CL11168760_QB13362118_REV00_user_low_ship.tar
Klik na AP dugme pa ubaciš AP_G955FXXU1AQDG_CL11168760_QB13362118_REV00_user_low_ship_meta.tar
Preskoči CP,
Klik na CSC dugme pa ubaciš HOME_CSC_OXM_G955FOXM1AQDG_CL11168760_QB13362118_REV00_user_low_ship.tar NE OBIČAN CSC !!!
Telefon stavi u download mode (volume down+bixby button+power zadržiš par sekundi) nakači na PC usb kablom koji ti je došao uz telefon i videćeš u Odinu sa leve strane Added!! ako je sve ok i ako imaš instalirane dobre drivere za telefon .
Proveri fajlove u Odinu još jednom sa desne strane da li je svaki na svom mestu, a sa leve strane iznad reči Added imaš tab Options i u njemu treba da ti bude čekirano samo Auto Reboot i F. Reset Time, apsolutno ništa više!
Ako je sve tako klikni dole na start i sačekaj 5-6 min. da odradi ceo proces.Mislim da ne treba da ti napominjem da ne smeš da ga prekidaš ili izvučeš kabl dok ne završi ceo proces.
Na ovaj način bi trebalo da ubaciš official firmware bez okidanja knox-a a da ne moraš iz početka da setuješ telefon i da ti ostane CSC koji ti je i došao uz telefon.
Ukoliko dođe do pogrešnog upisa AP fajla od strane Odina najgore što može da se desi da telefon povuče default putanje iz CSC fajla i da moraš ponovo da setuješ telefon kao da si ga prvi put upalio.Malo strpljenja kod prvog bootovanja telefona, zna da potraje nekoliko minuta :)
Hvala. Javljam sta sam uradio.

Sent from my SM-T819 using Tapatalk
 
Da li vam se upali ekran kad vam stigne neka notifikacija?

Ugasen mi je screen always on, ali sada kada mi stigne neka poruka/mail i sl ekran se na pali sam kao sto je to bio slucaj kod ranijih telefona.

U principu bih hteo da mi se tokom dana ekran pali na stizanje poruka, dok kada je u do not disturb modu tada bi trebao ostati ugasen. No, ili ja masim zestoko opciju ili su oni ovo malo pokarambasili :)

Kakvi su utisci sa baterijom na S8 modelu do sada? Ima li takvih?


Tapatalk



Potpuno osrednja, mozda i manje od toga.
Ja vise i pored sve dobre volje ne mogu vise da shvatim da vec godinama ne mogu da rese problem sa praznjenjem baterije kad telefon ne radi. U svakoj verziji Androida bajagi rade na tome, nove tehnike stednje baterije, gasi aplikacije iz pozadine koje trose bateriju i sl. Krajnji rezultat je da mi i S8 potrosi oko 15% tokom noci, secam se vremena od pre 5+ godina kad mi je Android telefon trosio 1% tokom noci... A iP i sada trosi tako tipa 1% preko noci...


Imam ja dominantnu crvenu :) Smanjio sam slajder crvene boje u podešavanjima i sad je sve normalno jedino bela isijava prilično pa sam smanjio i osvetljenje malo.
Bilo je primetno pod određenim uglom kad rotiraš telefon u ruci crvenkasta senka na edge-u ali u novom fix-u ima podešavanje i za to tako da je sad savršeno.Čak sam vraćao i malo crvene da ne bude bela onako "ledeno" hladna.
E sad ... na nekom telefonu je više primetna, na nekom jedva da se primeti a na nekima je nema uopšte.Radi se o crvenoj koja se manifestuje više kao "crvenkasto zamagljenje" nego kao crveni ekran ... bar na mom primerku i na par primeraka koja sam gledao kod nas po TC- ima.Od 4 komada moj je bio skoro najgori sa tom crvenkastom senkom (već sam pisao o tome ovde) a sad je sve namešteno baš onako kako meni odgovara, tj. sviđa mi se da mogu da nameštam sve kako meni odgovara :)

P.S.
Ja ljudi moji ne mogu da skontam kako da namestim live wallpaper (sem što sam instalirao moj omiljeni)
Ima li neko ideju da me prosvetli??? screenshot:Pogledajte prilog 228230
i kako sad ... nemam nigde live wallpaper ??? :trust::trust::trust:



Ne znam tacno kako se to kod tebe manifestuje, ali kod mene npr ako nagnem telefon malo ka nazad dobije ekran blago crvenkastu nijansu. Ako ga nagnem ka sebi onda dobije plavicastu :) Ako ga rotiram levo desno nista se ne desava sve je OK. Pretpostavljam da ovo nije problem o kome se prica, ali nisam bas odusevljen sto se nijansa ekrana menja u zavisnosti od ugla gledanja, ne secam se da je to ranije bio slucaj...
I kakva je to fora da sa novim update-om to resavanje crvene nijanse moze da se radi samo za Adapritve mode, dok je za druge modove ta opcija iskljucena (valjda je ok da u drugim modovima bude crvenkast...). U principu meni ovo ne treba jer nema crvenkast ekran kad normalno drzim telefon, ali cisto primecujem...

Inace uzas na sta im sad lici izbor Wallpapera, integrisali su neku svoju raspalu aplikaciju u menu i bas je sve konfuzno i sporo. Ne znam zasto ali sa mojim telefonom nisu ni dosli svi stock wallpaperi koje vidim po netu (nijedan sa fotografijom nisam imao, samo one neke brljotine sa bojama), te sam ih skinuo sa neta...
 
Poslednja izmena:
To je do Samsung softvera ...
Na neksusu 1-2% za 8h.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Vrh Dno