Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

@Djilkosh_Ns
Ukljucene su ali video bih onaj znak gore ako bi radile stalno. Inace ako treba da ih drzim iskljucene onda to vise nije smartphone. :)
I na iPhone-u hoće da se zaglupi (znam par slučaja), pa pojede bateriju.

Google play servisi rade u pozadini i kesiraju lokaciju. Hoće da povuče bateriju...

M2 Note
 
Pola ove teme čisto robovanje bateriji... SOT kao najveća noćna mora Bench forumaša...
 
Ma boli me uvo za SOT, hoću da izdrži fon od kad ustanem i legnem sa normalnim korišćenjem, a ne da baterija curi zbog gluposti.

Sent from S7
 
Nemoguće baš da je tolika razlika!
Kliknite na grafik i slikajte da se vidi awake...

Factory reset iz rikaverija obavezno !
To da se klikne na grafik druze i dobijes sliku sa awake i ostalim ne postoji na samsungu jos od note5 i s6 telefona i mm. Ali imam gsam pro battery monitor koji uredno pokazuje da postoji deep sleap pa cak i doze...ali zato android system uvek ubedljivo na prvom mestu na istome.

Da imam vremena za reset odnosno vracanje i podesavanje svega ponovo, prvo bih odinom upucao martowski fw i rutovao tel...i to ce i biti cim krenem na godisnji za desetak dana, odlucio sam cvrsto.
 
Poslednja izmena:
Mnogo ste se zaludeli sa tim security patch-evima. Sta je sa prethodnim Samsung telefonima koji ne dobijaju to? Neko ce ih hakovati? Treba ih baciti u kantu? Sta je sa svim ostalim telefonima?
 
Danas sam prvi put potopio s7, odlicno se pokazao u svakom pogledu, interesuje me samo da li postoji nesto sto bih trebao da uradim posle potapanja? (Sem ispiranja telefona obicnom vodom)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Dobro je... Nije baš najpametnije potapati ga u slanu vodu. Mislim ako planiraš i dalje da koristiš telefon... [emoji23]
 
Zavisi od spoljne temperature. Neće ni da se puni dok je vlažan port jer ima zaštitu. A do zvučnika ne bi ni trebalo da dolazi voda...
 
Voda je puna kamenca. Mogu ostati beli tragovi po ekranu.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
^Možda ako ostavi mnogo vode da ispari ali i tada bi bilo samo u vidu prašine koja se obriše. Svi počnemo koristiti telefon mnogo pre nego što do toga dođe i ne ostavljamo nikad sloj vode na ekranu.
 
Konacno zamenio staru microSD 32GB Evo sa ovom:
20160724_153704.jpg

Telefon dobio karticu kakvu realno i zasluzuje u ovom rangu a ima bogami i razlike pri otvaranju aplikacija sa kartice, ocitavanja nivoa u igrama, galerija bolje radi, cak je mozda i baterija malo bolja (ne znam zasto) ali to tek treba da proverim. :)
 
Ja sam ga potapao u bazenu, kupao sam se sa zenom o djetetom sigurno sat vremena. Posle toga, trebalo mu je sat i po da se osusi slusalica. U pocetku je slusalica bila jako tiha.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Konacno zamenio staru microSD 32GB Evo sa ovom:
Pogledajte prilog 205526

Telefon dobio karticu kakvu realno i zasluzuje u ovom rangu a ima bogami i razlike pri otvaranju aplikacija sa kartice, ocitavanja nivoa u igrama, galerija bolje radi, cak je mozda i baterija malo bolja (ne znam zasto) ali to tek treba da proverim. :)
Svaka cast druze; ja hteo da pazarim istu, razmisljao par dana i uzmem na kraju 64gb evo+...reko ustedecu jedno 30ak dolara; sutra me zaustavi pandur pred kucom bukvalno i napise mi kaznu za pojas!

Ako te ne mrzi odradi A1 sd bench da vidim cifre.

I @Djilkosh_Ns nisam se zaludio ni najmanje sa tim sigirnosnim glupostima niti me iste interesuju, samo je problem sto moram da biram izmedju odlicne autonomije i random restartovanja telefona + povremenih slicnih zaglupljivanja i ocajne autonomije sa tastaturom koja vise laguje ali zato nemam problem sa resetovanjem!
 
Poslednja izmena:
И ја сам узео 64 гб ево +. Одлична је. Ове про су прескупе

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
@Dox : koliko kosta ova od 64GB?

Sent from S7
 
Svaka cast druze; ja hteo da pazarim istu, razmisljao par dana i uzmem na kraju 64gb evo+...reko ustedecu jedno 30ak dolara; sutra me zaustavi pandur pred kucom bukvalno i napise mi kaznu za pojas!

Ako te ne mrzi odradi A1 sd bench da vidim cifre.
Screenshot_20160724-192157.png
Na CrystalDiskMark testu izbacuje 93MB/s Read 88MB/s Write tako da je sve ok sa brzinama. A1 daje nize rezultate u zavisnosti od telefona. Uglavnom u odnosu na proslu obicnu Evo dobio sam 2 puta brzi Read i 3 puta brzi Write.

И ја сам узео 64 гб ево +. Одлична је. Ове про су прескупе
Evo su odlicna alternativa ali imaju 15% slabiji Read i 3-4 puta slabiji write. Ali sigurno su sa generalnu upotrebu skroz ok.

@Dox : koliko kosta ova od 64GB?
Sent from S7
Nema ih kod nas, cekao sam da se pojave u Madjarskoj ali ispalo je da ih nece biti skorije a uskoro cu na odmor tako da mi to nije odgovaralo. Na kraju narucio sa amazon.de za 40e komplet i free shipping.

Ove Pro+ su u rangu sa SanDisk Extreme Pro tako da tu sigurno nema kompromisa.
 
Poslednja izmena:
Meni je za telefon i najbitnija, i bio je u pravu onaj lik kada je rekao da ne vredi uzimati super brze karte ako ce samo u telefonu da se koriste.

7a17ba63412333c0d1aa012eff3f458e.jpg
 
Da druze, od 64gb...128 bi trebala da je jos nesto brza
 
Evo+ je definitivan Best Buy tu nema dileme cak je mozda i SanDisk Extreme Plus skroz ok varijanta jer S7 serija mislim da ne podrzava kartice preko UHS-I ili moze da podrzi UHS-II ali se ne dobijaju te brzine tako da je promasena investicija, pa su UHS-I U3 tipovi kartica sasvim dovoljne. Ja sam isao na Pro+ jer je ispao ok deal na kraju a tako nesto sam i merkao izmedju nje i Extreme Pro verzije.
 
Poslednja izmena:
E ovo sad deluje stvarno strange. Ovaj os android je većinom bio jednocifren. Barem se sistem android unormaliouploadfromtaptalk1469389509194.pnguploadfromtaptalk1469389517480.png

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi, samo da se javim da sam od skoro postao vlasnik S7 Edga-a. Za sada prezadovoljan!
 
Procitao sam prvih 110 strana i sve postove gde se pominje duos varijanta (koja me zanima), nemam vise zivaca da trazim tj cekam odgovore.
1.Da li su svi duos Exynos?
2.Da li oba sima imaju mogucnost koriscenja neta (ne istovremeno naravno) kao na Note5 npr?
3.Koliko SOTa je za ocekovati tj da li je drasticno losiji u odnosu na 1simverziju?
4.Da li je u pitanju dual active standby tj da li je dostupna druga kartica dok se prica preko prve?
 
Čisto da prijavim. Odradio sam faktory reset iz recoveryja i sve nanovo instalirao. U pitanju je julski update softvera. I sad baterija drži ekstremno bolje. Evo i slika.
uploadfromtaptalk1469396443879.png

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno