Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Spigen tough armour. Ja je imam godinu i po dana i extra je kopija. Platio sam možda 3,4$
 
Da,u njemu ce biti skoro pa neunistiv.

Sent from Xperia Z5
 
Ko kod posle updejta na sesticu ima problem sa baterijom (battery drain) neka izvrsi factory reset. Probao sam sve moguće fore sa neta i nisam uspeo da rešim problem. Krajnja solucija je bila Factory Reset kojoj sam na kraju pribegao. I evo - fon drži 3 puta duže nego pre reseta. Inače u pitanju je S5 Duos LTE.
 
Ja sam primetio da nakon update na MM čitač otiska prsta radi mnogo bolje.
 
Imam garanciju jos godinu dana, nisam u toku sta se promenilo od S3 do S5, da li okida knox i kako ako se stavlja custom rom. Dakle, da li mogu da stavim custom rom, a da mi to ne utice na garanciju i koji se rom do sada pokazao kao najbolji ?
 
Moras da vidis da li postoji root koji ne okida knox.Ako postoji onda mozes da stavis custom rom.Ako nema roota bez okidanja knoxa gubi se garancija koliko ja znam.

Sent from Xperia Z5
 
Jel to aplikacije postaju zahtevnije ili meni opet baguje sistem na 6.0.1?
Opet mi je baterija kilava, za 90min SoT i 30,40 min razgovora zna da bude na 20,30%.
Ili mi možda u baterija više ne valja jer mi je telefon celo leto na suncu.
 
Kakav ti je signal sada? Koliko dugo tako slabo traje i jesi probao restart?
 
Ne baš sjajan, ovo je drugom spratu, u prizemlju je još slabiji.
Restartujem svakih par dana.
9ae7ddb4b586774f6d0f404cfaef50f4.jpg
 
Proveri u potrosnji google play services. Meni zadnjih par dana, kako su pustili neki novi update, trosi od 30-40%. Uopste ne ide u deep sleep telefon i malo malo kad ga uhvatim skontam da je mlak oko kamere. Ja imam lg g2, ali vidim da se gomila ljudi zali na battery drain. Preko noci mi skine pola baterije.
 
Nisam radio update od 6.0.1
Ne kontam šta mi je sa telefonom, nešto je postao usporen, baterija je dosta slabija.
Ja mislim da ovaj Šljamsung ne može da radi kako treba ni pola godine. Moraće se uzimati neki kinez ili HTC. Volim brate Samsung što se tiče nekih stvari, ali što se tiče dosta toga je đubre
 
Uzmi stavi ALEXNDR-ov ROM (obican stock, debloated i rootovan).

A update za Play Services te i ne pita ponekad da li da uradi, jer su neophodni cesto. Tako da i ne znas da li je updated.
 
Da li bolje uzeti s5 obican ili s5 Neo ? Koji je brzi i boljiu svakom smislu ?
 
Imam problem sa mobilnim internetom. 6.0.1 mts, drugar sedi pored mene isto mts note 3 ima signal i to 3g. Restartovao 10 puta telefon i nista, nece ni edge da konektuje. Lokacija Tara, odem u Uzice ima signal normalan. Sta moze da bude problem?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jesi sam upgradovao na 6.x, ako jesi da nisi zaboravio da modem posebno flashujes?
 
Ljudi,samo mi molim vas potvrdite,trebao bi veceras da odlucim koji s5 da pazarim.Koliko sam razumeo,samo da gledam sm900f,ne 900h ?
I da li neko moze da napise da li fon baguje na 6.0.1
Sta su inace mane telefona ?
 
G900f je bolji telefon,bolja kamera (vise funkcija )4k rezolucija,slow motion fast motion,selective focus... Infrared Drugar uzeo s5 Neo kad smo ih poredili žešće se smorio

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jos bolje ako bi nabavio G901 on ima cpu i gpu kao Note 4 i sve zadrzane funkcije od S5.
Ja sam ga imao i odlicno me sluzio.

Sent via Xperia Z2
 
A još bolje bi bilo ako bi našao G906 koji ima 3 GB RAM i u originalnom pakovalju dobiješ još jednu bateriju i eksterni punjač.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Uzeh obican G900F.
Super je ocuvan,jedino je deo kod usb-a malcice oguljen.
6.0.1,lepo radi.
Posle Lumie i win10 beta OS-a.ovo mu dodje kao lepo osvezenje.
Klasika,od 2gb rama,ima 1.67,kamera je ok,aplikacije brzo otvara..jedino sto je mali u odnosu na xl lumiu koju sam imao,ali ok.
Hteo sam da uzmem note 3,ali je odluka ipak pala na s petici.
E sada,dobio sam obican punjac uz njega,klasika Samsung crni i mini usb.
Od nekog externog harda,imam onaj kablic usb3.
Da li da takav koristim za punjenje,ili moze i obican ?
 
Mozes koji god hoces, nema razlike u punjenju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
USB3 kabl ima razlike samo za prenos podataka sa SD kartice. Nema razlike ni za prenos sa interne memorije.

(naravno pod uslovom da i USB2 kabl moze da pusti 2A, a neki ne mogu). Ako imas mogucnost, puni bolje na nizoj struji (tipa sa USb2 preko laptopa), baterija se bolje cuva, i samo punjenje def. duze traje.
Ovih dana sam s5 i n3 punio na obicnom punjacu, znaci 1800mA, i def. mi krace traje baterija ovih dana.
 
Vrh Dno