Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Odštampano. Imam ga već skoro dve godine i dalje izgleda kao nov!
d57306165f5c2ab47d23ea5545338d52.jpg
34906f3bb9104a0d4bc7d0d6bc9aff8a.jpg
 
Gracias.. Ja imam neki fuš, koji liči na original, radi posao, nego sam samo hteo da vidim kako sa ih razlikujem..
 
Zdravo drugari,

podnovio sam se sa 9506, i trenutno je na 4.3. Kada sam pokusao sw update, kaze da su zadnji updates vec instalirani. Ako se ne varam, za 9506 postoji LP?

Screenshot_2015-08-27-02-22-08.png
Screenshot_2015-08-27-02-22-14.png

Da li bi trebao da dodje OTA, ili mora preko odina da se ubaci poslednji?

Ako neko ima neki savet za verziju roma, ili neki dobar custom rom, unapred hvala.
 
Zdravo drugari,

podnovio sam se sa 9506, i trenutno je na 4.3. Kada sam pokusao sw update, kaze da su zadnji updates vec instalirani. Ako se ne varam, za 9506 postoji LP?

Pogledajte prilog 177955
Pogledajte prilog 177956

Da li bi trebao da dodje OTA, ili mora preko odina da se ubaci poslednji?

Ako neko ima neki savet za verziju roma, ili neki dobar custom rom, unapred hvala.

Lakse ti je preko odina to odma...nadji najnoviju verziju na sammobile (5.0.1) skini i ubaci...kod mene je to v I9506XXUDOF2 i prilicno lepo radi. Ima rom na xda s6 port v3,koji uz malo sredjivanja lepo radi.
 
Pa ovo je tel za suprugu, tako da mi sredjivanje roma ne dolazi u obzir :)

Jedino stock based lite rom (nesto kao saletov NEAT rom lite).

Jel imas mozda iskustva da li je boji 4.4.2 ili 5.0.1? Baterija, kamera?
 
Pa ovo je tel za suprugu, tako da mi sredjivanje roma ne dolazi u obzir :)

Jedino stock based lite rom (nesto kao saletov NEAT rom lite).

Jel imas mozda iskustva da li je boji 4.4.2 ili 5.0.1? Baterija, kamera?

Za 9506 nema takvih romova...nema ih uopste maltene...ima par debloated,lite,na tu foru,ali svaki ima bagova,tako da ti to svakako ne treba.
Moja preporuka preci na 5.0.1...fluidniji je mnogo,baterija mi traje isto.S tim sto sam ja naravno odradio root i pogasio neke nepotrebne apps...jos jedna stvar,ako si uzeo polovnu s4,preporucujem ti da zamenis bateriju,tj kupis novu original.Meni je posle godinu dana koriscenja drasticno opao kapacitet,inace s4 je poznat po kratkom veku baterije.
 
Koliko si dao za 9506?
 
Ok, onda 5.0.1 pa root i malo ciscenja.

Nov je tel, valjda ce baterija biti OK neko vreme, narocito kad pogasim nepotrebne zezalice.

Hvala puno!
 
Android 5.0.1, stock kamera. Kako omogućiti touch&shoot opciju? Ima samo touch&focus. Da skinem neku drugu kamera app koja to ima? Ako postoji takva, koja je dobra, tj. nema silne reklame?
 
Imaš u podešavanjima kamere da ukljucis rafalno slikanje ako se ne varam, a cenim da za to pitaš. Burst shot ukljucis.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne zanima me rafalno slikanje. Zanima me slikanje kada dodirneš deo slike koji želiš da fokusiraš, a onda se automatski i uradi "okidanje", a ne da moram da dodirnem baš kamera dugme ili da slikam uz pomoć volume up/down tastera. Znači, focus&shoot jednim dodirom. :) Imao sam tu opciju na S3 Neo, ali se ne sećam koja verzija androida je bila.
 
Kod mene na 5.0.1 radi ta opcija kada zadržim prst malo duže na ekranu, on odradi focus i odmah nakon toga i slika...
 
Imam problem sa I9505, naime odjednom je poceo da gubi prijem/signal. Juce ga uzmem bezveze da proverim nesto, vidim samo jedna crtica signala,malo kasnije,nijedna.E sad,primetio sam kad god zovem nekoga ili treba da primim poziv,signal se vrati u normalu,znaci 4 crtice.Ali dok ne koristim telefon,maltene da gubi mrezu.Probao sam novi softver preko odina,probao factory reset,ne pomaze.Sta mislite da nije do hardvera? Tipa da je ostecena antena ili slicno?
 
Ja od juče vlasnik I9506 verzije. Broooka kako dobro radi. [emoji3] Stvarno extra telefon. Ženin S5 i ovaj po brzini egal. [emoji2] [emoji2]
 
Imam problem sa I9505, naime odjednom je poceo da gubi prijem/signal. Juce ga uzmem bezveze da proverim nesto, vidim samo jedna crtica signala,malo kasnije,nijedna.E sad,primetio sam kad god zovem nekoga ili treba da primim poziv,signal se vrati u normalu,znaci 4 crtice.Ali dok ne koristim telefon,maltene da gubi mrezu.Probao sam novi softver preko odina,probao factory reset,ne pomaze.Sta mislite da nije do hardvera? Tipa da je ostecena antena ili slicno?
I mene je tako zezao neko kraće vreme a onda je prestao da bude u mreži, ali nije bilo do telefona već do SIM kartice koju sam odmah zamenio za USIM i sad ne ispada uz mreže.
 
I mene je tako zezao neko kraće vreme a onda je prestao da bude u mreži, ali nije bilo do telefona već do SIM kartice koju sam odmah zamenio za USIM i sad ne ispada uz mreže.

Ma i kod mene je usim...kartica je skoro uzeta u mtsu do sad bez problema radi na nekoliko telefona...
 
Koji ROM ima ponajviše preporuka? Ne moram baš sve da ih ređam i testiram.

Mada, prilično sam zadovoljan fabričkim, pa razmišljam da li vredi tražiti preko hleba pogaču... :) Kod nekih slabijih modela koje sam ranije koristio imalo je smisla, tj. kakvo-takvo ubrzanje sa custom rom-om je značilo.
 
Lollirom Albe95,ja ga koristim, super je, pogledaj na xda..
 
zdravo drustvo, uclanio sam se u s4 klub, kupio sam i9505 belu varijantu u extra stanju (samo da se pohvalim :D)
dosao mi je sa 4.3 verzijom i nemogucnoscu update-a , kao imam poslednju officijelnu verziju !!!
Blah, skinuo sam 5.0.1 lollipop za eng 3 mrezu, radio mi je extra dok nisam promenio neke parametre u platform.xml da bih imao pristup
pisanju fajlova na sd kartici !!! onda sam ga sj**ao... fleshovao sam mu albe95 s6 port beta 4 !!! prvo sto me iznerviralo je settings preslo u recent apps... OMG !!!!
nakon toga sam mu stavio omega 42.1. radi extra bez ikakvih trzaja, uredno rootovan itd
zanim me samo ima li neko iskustva sa ovim sd card write protection iz stock roma jer bih voleo da vratim stock rom, uredno ga rootojem i da
sljaka tako.
proslo me je flashoholik period kada sam morao da dnevno flesujem 2-3 roma da bih isprobao sve kerefeke od developera.
ipak sam za no bug, stable, fully working and no reboot/hold/twich/freeze ******stina !!! to je znak da su me stigle godine :p
 
Zlatan Ibro, probaj albe95 lollirom, najbliže je stocku, a radi mnogo bolje uz nekoliko trikova koji nedostaju stock romu, ja sam prezadovoljan, znači ne s6 port, nego lollirom 5.0
 
Ja sam ga koristio i nije los mada mi malo dosadio pa sam presao na Imperium, jede mi bateriju posle 2 mes koriscenja. Nego, jel radi nekom MHL - HDMI adapter na Stock LP? Meni nikako da istera sliku, adapter je OK, probao sam na drugom telefonu, ranije mi je taj isti radio i na mom, na KitKatu.
 
Probao sam sve tw romove, ali se uvek vratim na lollirom, najstabilniji je, sa imperium kernelom, 2.5, ovaj novi 2.6 mi laguje pa sam se vratio.. Najbliži stock, a ima brdo dodataka koje stock nema, plus apps iz s6,sta znam, kul mi je
 
Mene mjesecima muci sledeca stvar - cim sam presao na lolipop kad upalim wifi treba mu 35-45 sekundi da se upali i prikaze mreze... I to se desava na vecini romova koje sam koristio.
Ovi na kojima to radi kako treba imaju neke druge probleme koji mi vise smetaju.
 
Vrh Dno