Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Ne koristim S4 skoro godinu dana.. Dugo sam drzao slimkat, koji mi je bio skroz ok. A sad sam sestri flesovao Omegu lollipop i ne zali se :)
 
Da li postoji neki rom za S4 koji radi odlicno i koji si duze vreme drzao na telefonu?

Ne.
Sem stock-a, bez ikakvog cackanja, taj je vala radio 4 meseca bez greske. Od kako se uhvatis xda-a, neces se leba najesti.
Omega nije losa, drzao sam nju, ali svemu tome je rok max 3 nedelje, posle 2 nedelje vec krecu usporenja. Taman kako onaj na xda izbaci novu verziju tako i ti moras da je stavljas.
Tako je bilo pre dobrih godinu/godinu ipo, sad kako je ne znam, a da se nesto popravilo sumnjam.
 
Poslednja izmena:
može mala pomoć:
hoću da upristojim telefon estetski pošto je oguljena lajsna. E sad:
Na Aliju a i kod nas vidim da srednja lajsna ne obuhvata i ram oko ekrana(onaj koji viri 0.5mm iznad ekrana) a i cene su paprene kod nas. Našao sam full kućište http://www.aliexpress.com/item/i9505-Black-Housing-Case-For-Samsung-Galaxy-S4-i9505-Replacement-Full-Housing-Cover-Case-Screen-Glass/32311049465.html za 11€. Ovo mi deluje sasvim korektno. Da ne kažem džabe :)
Šta vi mislite? Jel neko ovo menjao? Srednja lajsna je boza. Samo se odvrnu šrafovi. E sad, ova oko ekrana ide sa celim nekim panelom ispod ekrana. Kako to ide?

Na slici vidite šta mislim(sliku sam ukrao od forumaša-moj je mnogo gori)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1384800889324.jpg
    uploadfromtaptalk1384800889324.jpg
    118.7 KB · Pregleda: 154
Ne.
Sem stock-a, bez ikakvog cackanja, taj je vala radio 4 meseca bez greske. Od kako se uhvatis xda-a, neces se leba najesti.
Omega nije losa, drzao sam nju, ali svemu tome je rok max 3 nedelje, posle 2 nedelje vec krecu usporenja. Taman kako onaj na xda izbaci novu verziju tako i ti moras da je stavljas.
Tako je bilo pre dobrih godinu/godinu ipo, sad kako je ne znam, a da se nesto popravilo sumnjam.

Koja je svrha romova ako tako lose rade?
Pre S4 sam imao Arc Si na njemu sam nov rom svakih 20 dana instalirao,mislio sam da sa jacim hardverom u telefonu to sve mnogo stabilnije radi!?!
 
Sad ispade da je telefon krs i da nijedan rom ne valja. Ja sam zadovoljan sa Omegom v41 (zadnji, 5.0.1), pre toga sam oko godinu dana vozio GPE (Jamal i Danvdh) i nikakvih problema nisam imao
 
Realno svakom rom-u mozes naci neku zamerku. Secam se jedno vreme je CM10 radio kao azdaja, trajalo i to 20ak dana i opet krenu bagovi, restarti. Jamal je bio najbolji rom koji sam imao na S4, cela 2 dana, dok nije poceo da se gasi tel. Klot GPE je ubijao kako je radio, ali ne od Jamala.
Dok sam imao vremena a po najvise zivaca i igrao sam se, nije me mrzelo. 4 godine drndanja sa androidom, i gubljenja vremena i onda vidis da je to ustvari samo presipanje iz supljeg u prazno. Svodi se na isto.
Nije telefon krs, telefon je odlican i jako me je dobro sluzio godinu ipo dana, ali samo to igranje sa romovima je iz ciste dosade. Nesto ti smeta na stocku, to imas sredjeno na nekom romu al neki drugi problemi dodju itd.
Sada kada bi i uzeo neki android bio bi stock+root, sve imas :) ali ne bi mogao biti a da ne probam neki rom sa xda :d i tako u krug opet igranka :D
 
Poslednja izmena:
Vratio se na peticu.
Cim je izasao S3 uzmem ga i onda kada je izasla petica kupim nju, i prodam posle nedelju dana jer je smor, nema sta da se cacka, falilo mi rutovanje/flesovanje i ostale zanimacije i uzmem S3 ponovo i gomila androida posle njega :D
A sada iz tog razloga sto nema sta da se cacka bas i jesam na jabucilu, sta da pricam, dolazi sa godinama :)
 
Poslednja izmena:
Vratio se na peticu.
Cim je izasao S3 uzmem ga i onda kada je izasla petica kupim nju, i prodam posle nedelju dana jer je smor, nema sta da se cacka, falilo mi rutovanje/flesovanje i ostale zanimacije i uzmem S3 ponovo i gomila androida posle njega :D
A sada iz tog razloga sto nema sta da se cacka bas i jesam na jabucilu, sta da pricam, dolazi sa godinama :)
Mator covek, 75 godina :d
 
Da li mogu fleshujem neki drugi stock rom preko odina a da se ne aktivira KNOX tj da ostane na 0x0. Ovaj što imam(I9505XXUHOB7) mi se par puta dnevno restaruje?
 
Ja sam probao i jamala, dandvh, slimkat, cm i jos po koji....svaki je radio kao sat, ali je i patio od nekih osnovnih nedostataka ili gluposti pa sam se na omegu vracao.
 
Jel se vama ne guli telefon pa ne odgovarate ili ste naučili da živite s tim? :p
 
Da li mogu fleshujem neki drugi stock rom preko odina a da se ne aktivira KNOX tj da ostane na 0x0. Ovaj što imam(I9505XXUHOB7) mi se par puta dnevno restaruje?

Ako flashujes stock rom ne aktivira se KNOX.
 
Da , poljska.
 
Nasao sam, moze bez problema na stari bootloader
 
Trazio sam na stranim sajtovima ali nisam nasao zadovoljavajuci odgovor. Imam 9 stranica programa u meniju. U medjuvremenu sam neke programe deinstalirao i na njihovim mestima u meniju su rupe, programi automatski sa narednih strana se ne pomeraju na upraznjena mesta. Kako "skupiti" listu da ne bude praznih mesta? Programi su slozeni po datumu instaliranja, odgovor sam dobio da ih slozim po abedeci, ali ja hocu da budu po redosledu instaliranja.
 
Trazio sam na stranim sajtovima ali nisam nasao zadovoljavajuci odgovor. Imam 9 stranica programa u meniju. U medjuvremenu sam neke programe deinstalirao i na njihovim mestima u meniju su rupe, programi automatski sa narednih strana se ne pomeraju na upraznjena mesta. Kako "skupiti" listu da ne bude praznih mesta? Programi su slozeni po datumu instaliranja, odgovor sam dobio da ih slozim po abedeci, ali ja hocu da budu po redosledu instaliranja.
Kada udjes u meni, pritisnes levi donji ugao u odnosu na home buton i otvoriće ti padajući meni u kojem pise edit (prva stavka). Pritisnes i onda skracenice aplikacija prebacujes na koju hoćes strani u po kojem redu hoćes. Kako koju stranicu praznis tako će sama nestajati. Kada završiš pritisnes back i gotovo. A sve ovo pise i u uputstvu koje samo treba procitati. Nemojte da Vas mrzi.
 
Dobio sam OTA verzija 5.0.1 za model i9506.. odradjen update i odradjen hard reset iz recovery-a.. ali tel je mnogo sporiji nego na kitketu.. ulazak u galeriju traje po 3sek, tel je postao prava mrcina. Jesino je baterija malcice bolja
 
Danas uzeo drugi s4. Imam taj knox u njemu i pojma nemam šta je. Imam root pa da li mogu da ga spucam i treba li?
 
Nervira me sve sto ne znam šta je :) još kad me SU upozori onda sam siguran ;) ja zaustavio 6 knox app. Sve radi
 
može mala pomoć:
hoću da upristojim telefon estetski pošto je oguljena lajsna. E sad:
Na Aliju a i kod nas vidim da srednja lajsna ne obuhvata i ram oko ekrana(onaj koji viri 0.5mm iznad ekrana) a i cene su paprene kod nas. Našao sam full kućište http://www.aliexpress.com/item/i9505-Black-Housing-Case-For-Samsung-Galaxy-S4-i9505-Replacement-Full-Housing-Cover-Case-Screen-Glass/32311049465.html za 11€. Ovo mi deluje sasvim korektno. Da ne kažem džabe :)
Šta vi mislite? Jel neko ovo menjao? Srednja lajsna je boza. Samo se odvrnu šrafovi. E sad, ova oko ekrana ide sa celim nekim panelom ispod ekrana. Kako to ide?

Na slici vidite šta mislim(sliku sam ukrao od forumaša-moj je mnogo gori)

hahahha i mene to muci samo sto je meni beli S4 a tebi crni ja sam cuo da ta plastika tj lajsna oko ekrana ne moze da se promeni sem ako ne promenis ekran nzm javi sta si uradio ako najdes resenje
 
Našao sam. Zamenio za drugi. :) dodao 5e za mnogo očuvaniji. Ima na Aliju taj frejm oko ekrana ali u servisu kažu da ti zamenski nisu ni za *. A ruke naplaćuju dosta. Veliki je posao i ne možeš sam. Onu srednju možeš sam i jeftina je.
Nego šta je sa Knoxom
 
Poslednja izmena:
Šta s'njim?
 
Nazad
Vrh Dno