Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Evo mog iskustva,
pre desetak dana sam uzeo S4 i9505... sve super. Rutujem ga iz ODINa(sve skinuo na XDA), taj rut sam radio na 4-5 S3 koje u mi prošle kroz ruke... i telefon se sada resetuje,možda 1-2 dnevno da ja primetim... Ja znam šta je rut i da on nema uticaja na to...bla,bla ali se resetuje. Uključio sam ona KNOX i opet isto. Takođe sada mi ne nudi UPDATE na LP a nudio je,ali nisam tada hteo da skidam. Na njemu je 4.4.2. Tako da to što piše CARBON, dešava se i meni...
Nisam ga nakon ruta hardresetovao, hoću još danas pa da vidim kako će se ponašati.
 
Jesi li uradio Disable knoxa kada ti je SuperSU to ponudio na prvom startovanju?
 
Salu na stranu, ukusi su različiti, ali LP je pravi sarenis za curice, i meni se lično nije svideo i evo me na KitKatu ponovo.
 
Jesam disejblovao Knox. Pokusao sam ga ukljuciti ali to nije islo. Sinoc sam odradio hard reset i sada sve radi,nema reseta(knox ukljucen) ali sam izgubio root :(
Cini mi se da kod S3 nije gubio root kad ga resetujes. Nisam jos proverio da li mi sada nudi LP na apdejtu.
Zanima me da li da dozvolim instaliranje security police koje mi salje da apdejtujem? To ok?
Kako ga rutovati a ne dirati taj knox jer ne zelim resetovanje? Ne secam se tacno kada me pitao da ga iskljucim,cak mi se cini da sam ga ja namerno sa programom ubio(uninstal system app)
Ako ppnovo rutujem Odinom i ne diram Knox mislite da ce biti ok?
Hvala svima na konstruktivnim odgovorima.
P.S ako je pominjano u temi,uputite me na link,jer searc bas i ne nalazi konkretno to a premnogo je postova.
 
factory reset si radio? ne može to da obriše root, supersu instalira aplikaciju i skripte na /system particiju a ona se ne dira tokom factory reseta. da nisi i ti neki loš root imao? :)
ja sam flešovao twrp preko odina i onda iz njega supersu zip, tako radim na svakom telefonu gde to može, nikad problem (pa ni na S4).
 
Pa volume up + power + home i odatle sam sve izbrisao... Uglavno kao da je unrutovan, ne mogu npr, da deinstaliram/freez neke aplikacije... traži odobrenje ali ne uradi. SUPER SU mi je još uvek instaliran na tel... Sad sam i ja malo zbunjen
 
ko zna, probaj opet da odradiš root. ili cfautoroot ili onako kako sam gore napisao.
 
Ima li neko da fura custom rom ovde? Citam prepisku jos ce ispasti kao da smo na ana forum a ne bench. Ne moz' ni geek na tech forumu da budes...
 
Pa probao pre jedno mesec dana, cm12, one gpe romove, nije mi tad bilo ispeglano, pa se veratih na cm11. Da li se promenila situacija? Na kom si romu?
 
Rado cu ti reci, samo mi kaži gde da pogledam koji custom rom je u pitanju.
 
Ja sam na Albe95 3.0 Kitcat je u pitanju i ferca odlicno. Mada merkam Albe S6 rom e sad mene muci ovo:
1. Flash via Odin a recovery like Twrp
2. Update your Modem to HOB7 or above. Here the download for the HOB8 (thanks to @bluflight13 ). It's better to flash also a Lollipop bootloader if you don't have it (doesn't matter which).
3. Be sure that modem is flashed by digits *#1234# (close super su and look for CP)

Ne razumem bas najbolje ovaj HOB8 to se flesuje iz Odina u ubaca u onaj PDA? Pa posle flesnem iz TWRP-a njegov rom, jel sam ja to lepo razumeo? Da li posle mogu da se vratim na ovaj bootloader i rom ako mi se ne svidja Lizalica?
 
Imas na xda temu kako se flesuju modemi preko odina, i bootloader takodje. Ne znam dal se mozes vratiti
 
Imam problem od skora sa dolaznom indetifikacijom.
Sa mobilnih mreza dobijam istu, sa fiksne telefonije izadje mi samo broj onog ko me poziva, iako ga imam u imeniku ?
 
Ja sam na Albe95 3.0 Kitcat je u pitanju i ferca odlicno. Mada merkam Albe S6 rom e sad mene muci ovo:
1. Flash via Odin a recovery like Twrp
2. Update your Modem to HOB7 or above. Here the download for the HOB8 (thanks to @bluflight13 ). It's better to flash also a Lollipop bootloader if you don't have it (doesn't matter which).
3. Be sure that modem is flashed by digits *#1234# (close super su and look for CP)

Ne razumem bas najbolje ovaj HOB8 to se flesuje iz Odina u ubaca u onaj PDA? Pa posle flesnem iz TWRP-a njegov rom, jel sam ja to lepo razumeo? Da li posle mogu da se vratim na ovaj bootloader i rom ako mi se ne svidja Lizalica?

Pa uradi backup ,pa flešuj ako ti se ne dopada backup iz twrp,a naravno da možeš da vratiš i svoj rom i bootloader flešovanjem.Pozz.
 
Imam ja neki backup Pure Nexus sa JB. To mi je za svaki slucaj i stoji mi u telefonu. Probacu sutra ako nemam nista pametnije da radim. Pozrav
 
Cekaj zar nije nepovratno instaliranje novog bootloadera? Secam se na kitkat kad smo prelazili ko je flesnuo novi bootloader nije mogao nazad na JB. Zato u romovima naglasavaju da moze sa starim bootloaderom da radi.

Inace to mi nije jasno, zasto ja sad ne mogu flesnuti odinom npr. JB bootloader i rom?
 
Bravo to je i mene mucilo pa sam zato to i napisao!!! Jel moze neko da potvrdi ovo?
 
Jel neko probao novu verziju za nemački s4, hod7 mu je naziv valjda, kažu da ima bolji ram management i još par sitnica?
 
peosao edit: instalirao sam ovaj najnoviji update, ali sam izgubio wifi.. da li neko zna kako da instaliram nesto sto ce omoguciti da proradi wifi , da li je to baseband ili nesto, ne mogu sada da nadjem na xda, posto nisam kod kuce? hval svima..
 
bd0ccb95600bc719a20cf24a8706c2d2.jpg

Ovo kad pise? Sta znaci? Da li neko zna?
 
Znaci bio je rutovan telefon? Posto sam ga ja uzeo polovan pre par nedelja. E sad nista mi nije to reko ali napomenuo da su svi apdejtovi instalirani to njegov surak sredio on se razume u telefone ;-)
Sada nije rutovan telefon jer sam probao par programa kojima treba root da bi radili i rekli su da je uredjaj ne rutovan i nece da rade zbog toga...
Sta bi trebalo sad raditi? Imam sitnih problema oko baterije nece da stabilizuje spavanje i non stop mi trosi bateriju za noc mi skine u mirovanju 15%
1fff58c996216643ef12914bc5464cb9.jpg

Tacno se vidi da pre ponoci do jutros telefon nisam koristio a pojeo 15% baterije
 
Poslednja izmena:
peosao edit: instalirao sam ovaj najnoviji update, ali sam izgubio wifi.. da li neko zna kako da instaliram nesto sto ce omoguciti da proradi wifi , da li je to baseband ili nesto, ne mogu sada da nadjem na xda, posto nisam kod kuce? hval svima..

Moras novi modem da flesujes
 
Jesam, snašao sam se u međuvremenu.. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno