Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Pozdrav drustvo,

Da li je mozda neko imao ovakav problem prilikom snimanja videa ~

Slican slucaj je neko imao pre neki mesec, nisam siguran da li je bio s23u ili s24u. Nesto je otislo oko kamere, da li opticka stabilizacija ili nesto drugo.
Ako imas garanciju salji u servis (promobi).
 
Kakva ti je baterija posle par meseci korišćenja? Da li ti izdrži ceo dan?
Nisam dobio notifikacju, pa kasnim sa odgovorm. Baterija je i dalje full. Kada ne njakam tel previse do 3 sata sot, ceo dan na wi fi, ali sve he upaljeno stalno i bt, i mobilni podaci lagano uvece imam oko 50 posto. Ali putovao sam sada za praznike, i kada je slabiji mobilni signal osetno vise se trosi baterija, recimo uz nekih 4 sata sota da je uvece bila na 20 posto. Sto se tice ostalog nisam imao nikakvih problema sa telefonom. Nemam zastitno staklo i cesto mi tel zavrsi u dzepu sa kljucevima za sada nemam ogrebotina na ekranu.
 
Tek juče sam se studiozno bavio kamerom. Kao što sam ranije pisao nisam davno imao Samsung, poslednji je bio S9 plus. Sećam se kod S7 i S9 Plus kada bi uključio kameru čuo bi se zvuk zveckanja sočiva optičke stabilizacije. Kada bi kamera bila isključena opet bi se čulo sveckanje sočiva optičke stabilizacije ako zaljuljam mob. Ovaj S24U ima grozno loše slike u polu mraku, čini mi se kada uzmem u ruke mob od 300eu on pravi bolje slike. Malo zaljuljam ovaj mob uopšte ne čujem to zveckanje sočiva, uključim kameru opet se ne čuje kratak zvuk optičke stabilizacije, zumiram sliku do 10X optičkog zuma opet ne čujem sočivo kako se pomera. Da nije ovo neki problem sa kamerom ili prosto to što sam nabrojao kod S24U se ne čuje, šta vi što koristite S24U kažete? Uzgred kada čačkam kameru baterija se grozno brzo prazni, čačkao sam je juče 45 min a mob je skinuo 20% bateriju.
 
Ja juče od kolege iz kancelarije uzeo malo 24u i samo dok sam otvorio kameru i gledao, pozocionirao i menjao 1, 2, 3, 5, 10 zoom, makro, telefon se baš primetno ugrejao i otišlo par % baterije (bio tel bez maske). Za stabilizaciju mi nije palo na pamet da proverim jel zvecka al čini mi se da je neko već u temi pisao da mu zvecka, tako da ako se ništa ne čuje, to bi mogao da bude problem...al nek se javi još neko sa telefonom plda potvrdi.
 
Звецка стабилизација, стандардно. Иначе да, камера ждере батерију, додуше ја обично користим напољу где је пик осветљење + камера, буквално видим како падне проценат када сваки пут отворим апликацију камере.
 
Ovo nisam znao da kamera cedi bateriju, dobro da ne umišljam da je samo kod mene tako. Pre nego ste napisali komentare rekoh ajd da se još malo pozabavim kamerom pa sam odradio nešto najgluplje što će te čuti, lagano sam tresnuo vrhom zadnje strane moba o dlan. Ne znam da li se tripujem ali dok ljuljuškam mob počelo je tiho da se čuje zveckanje iz kamera, osim ako mi nije otpao cpu 😃 . U kameru sam ulazio a pre nego sam ušao prislonio sam uvo i čuo se lagan klik. Zumirao sam 2X, 3X i tek se na 5X čuo jači klik sočiva. Ne znam nisam pametan 😃 , nije žvaka za seljaka i Samsung za mene. Hvala vam svima na pomoći. Igraću se opet kamerom ali ne danas, smorila me.
 
Ako osim mene sa ovolikog foruma nemaš koga drugog da komentarišeš onda je tvoja odluka razumljiva.
 
Nisam dobio notifikacju, pa kasnim sa odgovorm. Baterija je i dalje full. Kada ne njakam tel previse do 3 sata sot, ceo dan na wi fi, ali sve he upaljeno stalno i bt, i mobilni podaci lagano uvece imam oko 50 posto. Ali putovao sam sada za praznike, i kada je slabiji mobilni signal osetno vise se trosi baterija, recimo uz nekih 4 sata sota da je uvece bila na 20 posto. Sto se tice ostalog nisam imao nikakvih problema sa telefonom. Nemam zastitno staklo i cesto mi tel zavrsi u dzepu sa kljucevima za sada nemam ogrebotina na ekranu.
Nisam u toku koji je tačno model,24 ili 24+?
Da li je realno da je toliko lošija baterija u odnosu na s23+?
Hteo sam da uzmem s24 samo zbog dizajna i 12GB ali sam prelomio zbog baterije i SD-a...
Meni S23+ između 10-12h SoT uz KONSTATNO NJAKANJE za prazbike dok sam imao vremena i teatirao ga.
Znaci FB,YT,pozivi,poruke,internet,insta...non stop !
Doduše test je bio do 50% jer nisam mogao viŝe JA da izdržim 😄

A baš sam bio zagrejan za s24...

Ta baterija i trajanje ako je tako na s24 su zaista užasni.
Meni je uvek na 120Hz i dnevni režim,nikakva ušteda baterije nije upaljena.
Meni BT nikad nije upaljen,to mi ne treba.Mape uvek upaljene,ako dobro primetim što se češće pali-gasi ekran manje bude SoT-a odnosno više se troši baterija a ako ga konstatno njakaš ispada 10% 1h+-
 

Prilozi

  • Screenshot_20240503_204953_Device care.jpg
    Screenshot_20240503_204953_Device care.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 29
Tek juče sam se studiozno bavio kamerom. Kao što sam ranije pisao nisam davno imao Samsung, poslednji je bio S9 plus. Sećam se kod S7 i S9 Plus kada bi uključio kameru čuo bi se zvuk zveckanja sočiva optičke stabilizacije. Kada bi kamera bila isključena opet bi se čulo sveckanje sočiva optičke stabilizacije ako zaljuljam mob. Ovaj S24U ima grozno loše slike u polu mraku, čini mi se kada uzmem u ruke mob od 300eu on pravi bolje slike. Malo zaljuljam ovaj mob uopšte ne čujem to zveckanje sočiva, uključim kameru opet se ne čuje kratak zvuk optičke stabilizacije, zumiram sliku do 10X optičkog zuma opet ne čujem sočivo kako se pomera. Da nije ovo neki problem sa kamerom ili prosto to što sam nabrojao kod S24U se ne čuje, šta vi što koristite S24U kažete? Uzgred kada čačkam kameru baterija se grozno brzo prazni, čačkao sam je juče 45 min a mob je skinuo 20% bateriju.

S9 modeli su imali i promenljivu blendu pa se to otvaranje/zatvaranje culo.
 
Kad ocekujete sledecu Samsung promociju? Je l' i dalje moguce da se dobiju tablet, sat i sluske uz Ultru?
 
Mobilna industrija je odavno postala prevara :) Jednu stvar poboljšaju, 2 pokvare i tako redom. Meni je ove godine ultra osveženje jer konačno ima ravan ekran. Šta reći za honor koji je samo pomerio pilulu u sredinu i izbacio punjač i prodaju kao nov telefon :) Nisu ludi jabucari, samo ko može da svari ios. Kod njih je sve na kašičicu ali je bar neko unapređenje.
 
Kad ocekujete sledecu Samsung promociju? Je l' i dalje moguce da se dobiju tablet, sat i sluske uz Ultru?
Do kraja Augusta je rok za dostavu poklona, a rok za kupovinu u promociji je prošao 05.05. Doduše meni ni posle 20ak dana od registracije nije stigao mail da je odobreno sve, tako da džaba 🤣
 
^
mail sa odobrenjem bi trebalo da stigne u roku od par dana od maila za registraciju. Pozovi ih i vidi šta se dešava.
 
Jel beše može da se ode lično po te poklone kada dobijete mail sa odobrenjem? Meni je stigao juče mail
 
Meni su stigla 2 maila, da sam uspešno registrovan za učešće u promociji i drugi posle par dana da mi je registracija odobrena. Imao sam i broj call centra Samsung Srbija pa sam ih pitao za detalje oko promocije, rekli su kurir vas cima par dana ranije i poklone isporčuje na vašu kućnu adresu. Obavezno kuriru pokazati "kod" koji smo vam poslali u drugom mailu. Sad eto ja strpljivo čekam 31. Avgust da me kurir pozove 🙂
 
Можда буду давали на јесен у S серију поклон 23Fe,пошто га вероватно имају за бацање, није се добро продавао као 21 и 20 FE, који су били бољи уређаји...
 
^
mail sa odobrenjem bi trebalo da stigne u roku od par dana od maila za registraciju. Pozovi ih i vidi šta se dešava.
Znam, aktivirao sam u firmi 7-8 uređaja i na svaki stiglo posle par sati, najkasnije sutradan... Slao sam im mail-ove i nije bilo odgovora, na četu kažu da se strpim jer ručno pregledaju, mada je to generički odgovor, a sutra ću ih baš pozvati da vidim da li će isto reći 🤣
 
Pre je mogao punjac ili slucalice (zavisno od toga sta je bila promocija) da se uzme kod njih, nije moralo da se ceka.
Zanima me jel su reseni problemi sa ekranom kod ultre nakon azuriranja?
Nego, sta je bilo sa onim likom sto ima kanal na yt i njegove ultre, sta je uradio na kraju? Cim ga nema najverovatnije znamo i sami sta je bilo. 🥲😅
 
Meni su stigla 2 maila, da sam uspešno registrovan za učešće u promociji i drugi posle par dana da mi je registracija odobrena. Imao sam i broj call centra Samsung Srbija pa sam ih pitao za detalje oko promocije, rekli su kurir vas cima par dana ranije i poklone isporčuje na vašu kućnu adresu. Obavezno kuriru pokazati "kod" koji smo vam poslali u drugom mailu. Sad eto ja strpljivo čekam 31. Avgust da me kurir pozove 🙂
Isto tako,drugi mejl stigao nakon 6 dana
 
Nazad
Vrh Dno