Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Nema vertikalno skrolovanje na One UI 6. Nisu ažurirali Home Up još uvek ne kapiram šta čekaju.
 
3. Da li je moguce smanjiti inkremente za pojacavanje/smanjivanje playbacka kada se koriste ugradjeni zvucnici? Trenutni inkrementi su preveliki pogotovo na pocetku skale, mozda je to i standard ali me OnePlus razmazio jer je tamo 3x granularnije.

Fabrički je podešeno na 10 što su najširi inkrementi, instaliraj Sound Assistant iz Galaxy store i ima odlično podešavanje baš za to, raspon podesi sam, 1 je baš baš preterano sitno tako da ćeš sigurno naći neki nivo između koji ti odgovara.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240427_115623_Galaxy Store.jpg
    Screenshot_20240427_115623_Galaxy Store.jpg
    106.7 KB · Pregleda: 212
  • Screenshot_20240427_115545_Sound Assistant.jpg
    Screenshot_20240427_115545_Sound Assistant.jpg
    129.7 KB · Pregleda: 111
Јел има неко проблем са батеријом на с23 моделу.
Сат и по укључен екран од јутрос
Са 100 посто на 60 посто у 16 и 30
Не могу 3 сата скрин он тајм да изгурам. Катастрофа
Телефон код мене 6 месеци ( купљен нов)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240427_163457_Digital Wellbeing.jpg
    Screenshot_20240427_163457_Digital Wellbeing.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 121
Ja 7 sati glat, ne znam da je u pitanju. Izbriši keš. Dugme za paljenje +pojačavanje zvuka i povezan sa računarom. Probaj.
 
Ja 7 sati glat, ne znam da je u pitanju. Izbriši keš. Dugme za paljenje +pojačavanje zvuka i povezan sa računarom. Probaj.
Нисам разумео инструкције 😄
Да бришем појединачно кеш меморију за апликације?
Мсм обрисао сам кеш са већине апликација што се користе
 
Mene zanima kada vam stižu pokloni iz najnovije promocije i kada će biti Fit 3 na oglasima? 😁
 
Jedna stock Kamera, druga gcam. 10x zoom. Bas je ubije obradom, šteta što ne može da se isključi. Ima potencijal Kamera.
 

Prilozi

  • 20240428_171209.jpg
    20240428_171209.jpg
    408.3 KB · Pregleda: 153
  • AGC_20240428_171201439.jpg
    AGC_20240428_171201439.jpg
    401.4 KB · Pregleda: 161
Prevrnuo sam ceo mob i nigde ne vidim zaključavanje aplikacije. Na Xiaomi-u se udje u podešavanje aplikacija i tu je opcija zaključavanje, držao sam zaključan glavni folder sa internom memorijom, notes i galeriju. Znači pored otključavanja otiskom telefona otiskom ili pinom ove 3 aplikacije sam posebno zaključavao. Čini mi se kao da Samsung u podešavanjima nije bog zna šta menjao u poslednjih 4 modela. Ja sam Samsung skroz zaboravio i sav sam konfuzan, možda se još ne snalazim dobro. Zvuk u zvučnicima dok slušam muziku iz PoweAmp nije loš ali ni nešto poseban, guši se kako mu menjam frekventni raspon i dodajem bass, skoro i neke promene u dinamici. Daću sebi fore još 15ak dana pa ako ne ide vraćam se Xiaomi-u 😢
 
Poslednja izmena:
Imaš secure folder, pa u okviru njega zaključavaš aplikacije koje želiš.
 
Imaš secure folder, pa u okviru njega zaključavaš aplikacije koje želiš.
Vidim ja da moram još puno da učim a ne učimi se. Meni mobilni na Srpskom već godinama, najveća glupost i sad vi to što pišete meni nerazumljivo...ok secure folder kapiram šta je ali ako vas pitam kako doći do njega vi će te na engleskom jer fala bogu pametni ste pa niste prelazili na Srpski nego i dalje koristite mob na engleskom.
 
U podešavanjima je secure folder. Na srpskom je valjda bezbednosti i privatnost i onda idi na "još podešavanja".
 

Prilozi

  • Screenshot_20240429_202658_Settings.jpg
    Screenshot_20240429_202658_Settings.jpg
    75.9 KB · Pregleda: 67
Vidim ja da moram još puno da učim a ne učimi se. Meni mobilni na Srpskom već godinama, najveća glupost i sad vi to što pišete meni nerazumljivo...ok secure folder kapiram šta je ali ako vas pitam kako doći do njega vi će te na engleskom jer fala bogu pametni ste pa niste prelazili na Srpski nego i dalje koristite mob na engleskom.
Samo otvoriš Podešavanja (Settings) I u polje Pretraga (Search) tj ono sa lupom počni da kucaš Secure I izbaciće ti prečicu.
Tako možeš da tražiš bilo šta umesto da lutaš po podešavanjima...
 
U podešavanjima je secure folder. Na srpskom je valjda bezbednosti i privatnost i onda idi na "još podešavanja".
I ja sam nešto ovako @luka74 ali sam puno lutao. Hvala ti puno, posle ću da čačkam, umorio sam se 🙂 . Samo da pitam, jel te zaključane aplikacije su i dalje u meniju vidljive kao i sve ostale pa kada ih kliknem one traže pin ili otisak prsta?
 
Nisu vidljive već bukvalno možeš da imaš zasebnu galeriju, kameru i bilo koju aplikaciju koja je zaključana u tom folderu.
 
Odlično! Čak ima mogućnost da se iz bezbednog foldera aplikacija prebacuje na početni meni (duži dodir na ikonu i ponudi opciju za premeštanje na početni meni) - na početnom meniju ikona i na njoj katanac, klik na ikonu, otisak prsta i otključavanje. Vala zaslužujete pohvalu za pomoć, ne smem da obećam pivo jer kako je krenulo moraću da platim bar pet gajbi piva 😉
 
Pustih u pogon s24+
Dacu mu sansu al prvi utisci su onako, pola pola.
  • Telefon generalno odlicno radi, sve je glatko i brzo, iznenadio sam se koliko dobro otisak prsta radi cak i sa folijom (ne staklom) na ekranu. Razgovori jasni, jasno definisana vibracija, jaka i jasna zvonjava itd.
  • 5G radi bas odlicno cak i na velikim brzinama (180km/h u vozu), nisam ranije imao 5G telefon pa je to bilo pozitivno iznenadjenje. Uradih samo jedan speedtest u prostoriji sa dosta betona, skoro pa bunkeru, imao sam 700Mbps, not bad.
  • one ui mi se ne svidja posle OxygenOS 11, ima dosta nelogicnosti i asocira me na iOS u nekim detaljima (sto nije pohvalno), pokusacu da ga adaptiram pa koliko uspem...
  • nisam uspeo da migriram HTC Sense tastaturu koju koristim vec 10 godina (probao i preko adb i sa bypass low target sdk, nece), ako je neko slucajno koristio HTS Sense Input i zna za najpriblizniju alternativu, neka javi, ova Samsung mi se ne svidja
  • Baterija je blago razocarenje. Iako sam gledao testove baterije na exynosu, ocigledno su ti testovi bili na 4G, staticnom 5G sa dobrim signalom ili wifi. Danas sam se kretao dosta, posao, voz, 5G oko 60% vremena tj 5 od 8h ostalo wifi. Svukao mi sa 80% na 23% za 7h50m. Nista opterecivanje, samo instalacija aplikacija, setup i recovery naloga itd. 4h20m SOT, smanjene animacije. Posto mi je ovo bio jedan od bitnijih faktora pri kupovini, ocekivao sam vise.
  • svidja mi se opcija za zastitu baterije tj punjenje do 80%
  • nekonzistentno punjenje - ovo mi je zapravo najveci rebus i nosim se mislju da telefon ima neku falinku. Naime brzina punjenja na istom kablu i istom punjacu/usb portu varira, od ultra ultra spore do srednje. Bukvalno na svim portovima kompa i punjacima koje sam koristio na OnePlus 6, S24+ se puni sporije. Naravno, s24+ ima vecu bateriju, ali opet mislim da i pored toga prima manje struje, nije mi jasno zasto. Imao sam cak situaciju dok sam radio update aplikacija da mi je smanjivao state of charge dok je bio na punjacu.
  • greje se vise nego sto sam mislio
  • samsung aplikacija za migraciju podataka obecava kule i gradove a zapravo uradi veoma malo :)

Par pitanja:
1. Bixby ili google assistant? Prvi put se susrecem sa Bixby, google assistant me nervirao pa ga nisam ni koristio, a vidim da neke gluposti i dalje ne ume (na primer da pozove default broj kontakta, vec me stalno pita koji cu broj). Koristi mi voice kontrola kad vozim motor, najvise za pozive, pomalo za navigaciju, bez da bilo sta pritiskam na komunikaciji.
2. Ima li poboljsanja u bateriji i posle koliko vremena? Znam da kao uci paterne koriscenja itd. Taman sam hteo da eliminisem eksternu bateriju za neke situacije, al deluje da nema nista od toga. Ako nesto od ugradjenog bloatware-a bespotrebno jede bat a moze da se ukloni, nemam nista protiv, ionako preferiram vanila Android.
3. Da li je moguce smanjiti inkremente za pojacavanje/smanjivanje playbacka kada se koriste ugradjeni zvucnici? Trenutni inkrementi su preveliki pogotovo na pocetku skale, mozda je to i standard ali me OnePlus razmazio jer je tamo 3x granularnije.
Vozim isti model,instaliraj Nova launcher i prekoci one ui,iskustvo slicno kao u pixel telefonima dobijas,baterija ce vremenom biti bolja sta ocekujes da od prvog punjenja imas 8h sot? ja u proseku imam 6.5-7h sot,baterija je bas dobra na plus modelu,skidam svaki dan sa punjaca u 9.30am a pred spavanje uvek ostajem sa 50-60posto baterije,ne koristim drustvene mreze,ne koristim igrice i uvek sav bloatware i vecinu Samsung aplikacija uklanjam sa ADB linijama,meni puni prilicno isto sa 65w xiaomi gan punjacem u bilo kojim scenariju,meni se uopste ne greje telefon vrlo vrlo blago se oseti bez maske, sa maskom nula grejanje,i to poredim grejanje sa proslim SD s23+ modelom koji se poprilicno osecao i preko maske,prijem takodje vrlo dobar,pisao i ranije ja do sad nisam jos manu neku preveliku nasao na 24plus modelu,osim one vividness opcije koja je u medjuvremenu sredjena.

dodatak u 90posto slucajeva u toku dana mi je osvetljenje na 100posto,napolju kad je sunce uvek auto, kad je oblacno 100posto plus extra brightness a u zatvorenom preko dana ne idem ispod 80posto plus extra brihtness uvece je manje naravno.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko da koristi 24 Ultru bez stakla/folije? Kakav je što se tiče ogrebotina? Planiram da skinem folije, pa me baš zanima 😀
 
Trebalo bi, ali navodno se "grebe" ovaj antireflektivni coating, dok je samo staklo navodno jače.
 
ja imam samo fusion foliju na s24u i neku futrolu sa alija trenutno inace imam i fusion bumper ali sam ga privremeno zamenio sa ovom futrolom pa kombinujem posto imam vise futrola i to je to
 
Ima li neko da koristi 24 Ultru bez stakla/folije? Kakav je što se tiče ogrebotina? Planiram da skinem folije, pa me baš zanima 😀
Evo ja, koristim S24U samo u futroli :)

Doduše pazim da ga ne stavljam na ekran, uz neki drugi predmet u torbici/džepu, itd. Za sada nema ni najmanje tačkice... :)
 
Hvala na info, iskalkulisaću još malo, iako baš pazim telefone, znam da bi me i najsitnija tačkica nervirala 😁
 
Nazad
Vrh Dno