Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Znači drečavo - nerealno - to je bolje 🙂
Boje treba da budu realne a ne 'lepše'

Pretpostavljam da biste svi vratili mekbuk kao neispravan pošto su im ekrani kalibrisani 🙄

Ne drecavo vec jake jarke boje.To je odlika amoled ekrana od davnina ne znam cemu sad polemika?Meni iskreno kad sam uporedio ekran sa s24 ultra sa drugom smorio sam se kolko su boje "lose" za moje oko a i kolko vidim za vecinu ovde.To sto oni oce da prate apple pa da idu na te fazon natural boje to je druga prica.
 
Znači drečavo - nerealno - to je bolje 🙂
Boje treba da budu realne a ne 'lepše'

Pretpostavljam da biste svi vratili mekbuk kao neispravan pošto su im ekrani kalibrisani 🙄
Fora je u izboru. Ako neko voli realno ima izbor ako neko voli drecavo - jarke boje isto moze. A ne da furaju pricu ovo je sad realno to je bolje za vas. A na prethodnim serijama vivid je bio kao "feature".

Trenutno imam 2 macbook pro i njima su ekrani prilicno vivid....
 
A kako ne vidite razliku ljudi kad se slider pomjeri na warm, skroz desno? Boje sad pucaju, ja razmišljam čak da vratim na natural ako se ne priviknem do kraja dana, prc :D
 
Ja licno vidim razliku, to sam i napisao. Ali ko ima s22 ultra ili s23 ultra nek uporedi boje.
 
A sta zoom je pre apdejta bio neupotrebljiv?Kakve sve konstatacije ovde mogu da se procitaju.😅
Pa vidi u odnosu na 15 PM koji mi je drugi telefon je iskreno bilo neupotrebljivo. Dinamika, šum, jasnoća teksta, sve je bilo underwhelming. Naravno u odnosu na neke ranije telefone ovo je bolje ali lestvica je podignuta i ne planiram da je spuštam.

Tako da eto, objektivna konstatacija - nisam ga dobio već platio i naravno da ću objektivno reći ako nešto ne valja. Ljudi ovo je telefon, parče silicijuma i metala - nema potrebe braniti ga po svaku cenu :)
 
Pa vidi u odnosu na 15 PM koji mi je drugi telefon je iskreno bilo neupotrebljivo. Dinamika, šum, jasnoća teksta, sve je bilo underwhelming. Naravno u odnosu na neke ranije telefone ovo je bolje ali lestvica je podignuta i ne planiram da je spuštam.

Tako da eto, objektivna konstatacija - nisam ga dobio već platio i naravno da ću objektivno reći ako nešto ne valja. Ljudi ovo je telefon, parče silicijuma i metala - nema potrebe braniti ga po svaku cenu :)

Ne brani se nista samo sam testirao sa mojim s22 ultra koji ima odlican zoom pa mi zato nejasno da pises neupotrebljiv a bio je jako dobar cak i vise nego sto sam ocekivao.Portret sa 5x fantastican rekao bi najbolji.Istestirao video opcije sve mislim da je rame uz rame sada sa ajfonom bas su napredovali sa njim po onome sto sam probao i video.
 
Ja licno vidim razliku, to sam i napisao. Ali ko ima s22 ultra ili s23 ultra nek uporedi boje.
Evo probao sam da uporedim S22U (levo) i S24U (desno), brighness na max, isključene one adaptive shield comfort i slične opcije.

1.jpg 2.jpg

Ne može kamera možda da dočara (slikano u mraku, jer na svetlu S22U ima više refleksije), ali S22U (levo) ima malo "življe" boje, vidi se razlika, mala i možda neprimetna, ali je ima.
Kada gledam samo S22U ili S24U jedan bez drugog, apsolutno se više ne primećuje razlika kao ranije kada su bile "isprane" boje na S24U.
 
Evo probao sam da uporedim S22U (levo) i S24U (desno), brighness na max, isključene one adaptive shield comfort i slične opcije.

Pogledajte prilog 430225 Pogledajte prilog 430226

Ne može kamera možda da dočara (slikano u mraku, jer na svetlu S22U ima više refleksije), ali S22U (levo) ima malo "življe" boje, vidi se razlika, mala i možda neprimetna, ali je ima.
Kada gledam samo S22U ili S24U jedan bez drugog, apsolutno se više ne primećuje razlika kao ranije kada su bile "isprane" boje na S24U.
Sve potpisujem. Tacno tako.
 


Flossy kralj...u momentu kad reče "sad je još gore" posle pomeranja slajdera skroz desno, mislim da sam zamalo umro od smejanja 🤣
 
Jeste ali oba modela su pogodjena glupim natural "modom" video sam ekran ultre uzivo isti "mod" je bio i na njoj

Za Proday odgovor.
 
to "even worse" je zbog one defaultne slike za primjer, da nije dobra, da je definitivno vivid mode kao na S23 Ultra kad je poredio Instagram slike na oba uređaja. :)
 
Ja sam moj s24 ultra vratio na dijagnostiku, tj trazio novi zbog defekta sa ekranom. A update je taman stigao dok sam ga vracao i probao sam taj update i nije sredio dijagonalne linije po ekranu a ni banding, bas je display fix update, strasno :D. Sem tog vivida za update sto se tice display-a to je bilo to za display fixes izgleda.

E sad cekam drugi primerak, valjda cu imati vise srece.
 
Meni je čudno da ni jedan poznatiji Youtuber nije pomenuo taj famozni grain(aj naše razumem, "ja imam 5 ljudi, plaćam porez itd itd")? Nemoguće da ovoliko kukaju po redditu i forumima a da ni jednom nije zapao 'defektan'.
 
Dobiju telefon free i jos da ga pljuju, svasta.
 
Mozda ne moze kamera lepo da prenese al deluje gore iz navedenog kao da su jace boje na s24 a na s23 svetliji ekran.Svakako dobro je sto su doneli pravi vivid mod pa nek svako bira sta mu odgovara.
 
Definitivno s22 ultra ima jaci kontrast. Mozda gresim u izrazu ali izrazenije su boje.
Za test sam i pitao zenu nasumicno gde su izrazajnije boje i svaki put na razlicitim slikama je izabrala s22 ultra.
Probao sam slikam ali ne moze to da se docara.
Ovo je definitivno do ekrana sa ovim vivid su izvukli maksimum sto su mogli.
Ali ne razumem ravan ekran obican i ispade losije.
Jer ovo je po meni jednostavniji ekran a ispao losiji.
Ima na youtube gde ekran uporedjuju sa 10+ i vivid je losiji na s24 ultra.
 
Nazad
Vrh Dno