Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Cini mi se da je crna vise crna na s22 ultra, e sad tamo imam outfiters foliju, a na s24 imam neko staklo, pa mi se cini da mi ovu refleksiju pravi i to staklo. I da mi zbog toga i boje nisu bas dobre, jer mi crna vuce na sivo. Ne znam da li to ima logike....
 
Cini mi se da je crna vise crna na s22 ultra, e sad tamo imam outfiters foliju, a na s24 imam neko staklo, pa mi se cini da mi ovu refleksiju pravi i to staklo. I da mi zbog toga i boje nisu bas dobre, jer mi crna vuce na sivo. Ne znam da li to ima logike....

Ima itekako logike pogotovi ako je neki "levi" proizvodjac stakla pa ti upropasti ekran.
 
Takođe sam prešao sa S22U na S24U kao i kolega @athlon87 :)

Boje su mi bolje na S22U, ovo sad deluje nekako isprano, videćemo taj update da li će nešto promeniti. Još uveče kad aktiviram onaj noćni mod... :D
S24U je brži i fluidniji, kamera je brža, deluje mi za nijansu bolji kvalitet slika nego na S22U, ali ja nisam kompetentan da o tome pričam, meni vrši posao - point and shoot.
Baterija mi je i na S22U bila odlična, sada može da bude samo bolja, ali još se "uči".
Navikavam se na ravan ekran, uzeo sam Spigen Liquid Air koji sa strane ima povišene ivice u odnosu na ekran, za razliku od S22U gde je zbog zakrivljenog ekrana ivica bila niža, pa malo dok se prsti naviknu, ali nije frka.
Defekte sa ekranom nisam primetio. Videćemo za tu refleksiju kada bude sunčano napolju ☀️
AI džidžabidže nisam isprobao još uvek, osim "circle to search", koji radi kako treba.
Deluje mi i da je otisak prsta brži u odnosu na S22U.

Eto toliko od mene, ako nekoga još nešto zanima, pitajte :)
Kakav je materijal, tj grip za taj Spigen? Čini mi se kao da je za neke modele više plastičan i time gori?
 
Da, "plastičniji" je nego što sam mislio, samim tim i klizaviji u odnosu na npr. originalnu Samsung silikonsku futrolu, ali nije problem, navići ću se... Leđa imaju taj neki reljefni detalj, izrada je prvoklasna, sve u svemu sam zadovoljan.

Čini mi se da mi je stari Nillkin na S20+ bio manje plastičan, ali mi se ne sviđa nijedna Nillkin maska za S24U, zato sam i uzeo Spigen (birao sam između Liquid Air i Thin Fit ili kako se već zove)...
 
Samo prikaz, naravno - budu isprane boje, muzgave, prelama se svetlo loše, itd.
 
Da ovo sam stavio privremeno, ako neko ima savet za staklo ali sa montazom, posto sam nemam preciznost da sam namestim to.
 
Do sad sam pogledao i gledao u 7-8 S24 ultre, jednu i posedovao na manje od 24h pa je vratio… Sve imaju Grain problem, to je do HW-a i to nece moci da poprave, Banding neki ekrani imaju vise neki manje, to mozda upeglaju, ali ako je do SW-a zasto negde izrazeniji negde nije… Ja ga bre vidim u prodavnici sa ful led rasvetom kad smanjim osvetljenje i kad znam sta treba da gledam… A to sto mi neko prica da ne vidi Grain na sivoj boji sa malim osvetljenjem, mora da je dobio telefon koji su dobili i svi youtube recezenti ili radi u Samsungu… 😁😂
 
Naravno da je hw problem, čudno je da je neko pomislio da to može da se reši sw.. sada da li je do tog premaza za refleksiju ili je cela serija tih novih oleda falicna to je pitanje.
 
Ja stvarno to ne vidim, probao sam par testova kod mene je apsolutno ekran čist ili ja to ne vidim jednostavno.

Evo zanimljive teorije zbog čega se to dešava, mada bih ovo primijetio naravno, da je ovakav grain. Kod mene ni govora o bilo kakvom grainu (riječi mojih očiju :D)


Btw, juče oko 7.30h ujutru skinuh tel s punjača, preko 3h sam puštao muziku sa njega na BT zvučnik preko Spotify/YT uz sve ostalo i baterija se još uvjek nije potrošila. Na 15% sam i skoro 9h SOT-a, fasciniran sam baterijom mada i samim procesorom koji je gotovo savršen.
 
Ja stvarno to ne vidim, probao sam par testova kod mene je apsolutno ekran čist ili ja to ne vidim jednostavno.
То је зато што не користиш Reddit, тамо се најбоље види колико је лош екран😂.
 
Ni ja ne vidim ni grain ni banding. Izvrteo sam par standardnih testova ekrana i ni traga. Ako izvrtim jos koji put pocecu da se tripujem i da priznam da postoji :)

Edit: A i da postoji, a ja ga ne vidim (sto je moguce), to mi jednako kao da ne postoji iz moje perspektive.
 
Evo i ja da iznesem moje utiske nakon nekih 2 nedelje korišćenja S24U. Koristio sam nekih nedelju dana uporedo njega sa S22U koji sam prodao. Performanse, fluidnost, svakodnevno korišćenje, sve je naravno bolje na S24U, baterija dosta bolja nego na S22U, pogotovo u idleu i koliko potroši preko noći. Zvučnik je bolji, vibracija bolja i kvalitetnija, prijem signala i 4G i Wi-Fi dosta stabilniji i jači a ista je sim kartica i ista wi-fi mreža. Što se tiče ekrana, odgledao sam brdo slučajeva vezanih za grain i banding i izgleda da se meni posrećilo jer graina nema, poredio sam i sa S22U ekranom i radio dosta testova. Naravno da je neprihvatljivo da ovakav premium uteđaj ima takve probleme i propuste u kontroli kvaliteta. Što se tiče kamere, više sam point and shoot fazon, i tu je shutter lag dosta bolji, iako ga ima malo i dalje. Kamera aplikacija je brža i zoom sočiva su detaljnija. Eto toliko za sada, videćemo šta će sve poboljšati sa ovim ažuriranjem za koji dan.
 
Evo i ja da iznesem moje utiske nakon nekih 2 nedelje korišćenja S24U. Koristio sam nekih nedelju dana uporedo njega sa S22U koji sam prodao. Performanse, fluidnost, svakodnevno korišćenje, sve je naravno bolje na S24U, baterija dosta bolja nego na S22U, pogotovo u idleu i koliko potroši preko noći. Zvučnik je bolji, vibracija bolja i kvalitetnija, prijem signala i 4G i Wi-Fi dosta stabilniji i jači a ista je sim kartica i ista wi-fi mreža. Što se tiče ekrana, odgledao sam brdo slučajeva vezanih za grain i banding i izgleda da se meni posrećilo jer graina nema, poredio sam i sa S22U ekranom i radio dosta testova. Naravno da je neprihvatljivo da ovakav premium uteđaj ima takve probleme i propuste u kontroli kvaliteta. Što se tiče kamere, više sam point and shoot fazon, i tu je shutter lag dosta bolji, iako ga ima malo i dalje. Kamera aplikacija je brža i zoom sočiva su detaljnija. Eto toliko za sada, videćemo šta će sve poboljšati sa ovim ažuriranjem za koji dan.

Nisi imao snapdragon s22 ultra ocigledno.😅😁
 
Ja dobio, kazu do 15.04 stiže na kućnu adresu...
Na koju foru si vec dobio punjac? :)
Zvao sam ogranak Samsung BG koji rade promociju da se raspitam i kazu mi jos nisu dobili trio punjace za promociju i da ocekuju sledece nedelje.

Ispadne da tamo ne znaju sta pricaju a punjace su vec delili sto nije iskljuceno. :)
 
Poslednja izmena:
Na koju foru si vec dobio punjac? :)
Zvao sam ogranak Samsung BG koji rade promociju da se raspitam i kazu mi jos nisu dobili trio punjace za promociju i da ocekuju sledece nedelje.
Ne znam, stigao mi je mail da su mi odobrili punjač i da ce da bude isporučen na kućnu adresu...🤷‍♂️
 
Na onaj oficijalni Samsungov punjač od 65W ne radi Super Fast Charging 2.0, sa orginalnim type-c kablom što je došao uz S24 Ultra. Piše mi samo da je Super Fast Charging što bi trebalo da znači da puni 25W, znam da nije neka razlika u odnosu na njihov 45W standard (10min plafon) ali eto, glupost.

Izgleda da 2.0 SFC radi jedino sa njihovim 45W punjačem.
 
Значи ниси добио, већ је само одобрен поклон.
 
Na onaj oficijalni Samsungov punjač od 65W ne radi Super Fast Charging 2.0, sa orginalnim type-c kablom što je došao uz S24 Ultra. Piše mi samo da je Super Fast Charging što bi trebalo da znači da puni 25W, znam da nije neka razlika u odnosu na njihov 45W standard (10min plafon) ali eto, glupost.

Izgleda da 2.0 SFC radi jedino sa njihovim 45W punjačem.
Pa normalno da je tako, S22 ultra, S23 ultra, S24 ultra podržavaju samo 45W.
Taj što dele od 65W je prvenstveno namenjen drugim uređajima - npr. Samsung Galaxy Book laptopovima :)

I kod mene je tako kad punim telefon sa 65W punjačem koji sam dobio uz SGB 3 PRO laptop.
 
pa kad može od 65W da isporuči pomenutih 25W može valjda i 45W.
 
Nije tu priča do snage, jednostavno nije namenjen i ne podržava SFC 2.0 na telefonima :)
 
Nije tu priča do snage, jednostavno nije namenjen i ne podržava SFC 2.0 na telefonima :)
Koja glupost. Neverovatno. I da ja razliku sa kablom koji dolazi i sa onim od 2m što ide uz 45w nisam video, ali punim od 20-85% i to mu dodje oko pola sata . Možda od 10-100% bi bilo neke razlike.
 
Nazad
Vrh Dno