Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

24+ u caffe ravno 50min na auto max brigh. konstantnog koriscenja i za tih 50min nijednom nije oborio osvetljenje (na suncu direktnom),23+ SD nije mogao nikad vise od 10 15min da gura max auto bright a da ne obori ,obara ga cak i ma manual+extra brigh sto nam govori da je thermal manag. Na exy. Vrlo dobar,baterija sve bolja i bolja,signal 10od10 i dalje,cekamo vivid "fix"
 
Jeste Snapdragon, ali u kontrolisanim uslovima na wi-fi, Exynos bi trebalo da ima slične rezultate.
 
Apropo maski, uzeo sam Spigen Liquid Air, extra je. Mada nisam relevantan jer koristim Spigen već desetak godina. Vidim da većina fura Nilkin. Nikad ih nisam probao, pa ne znam dal nešto propuštam..
 
Ne razumem tu problematiku privikavanja, ja sam posle skoro 15 godina Androida kupio ajfon i trebalo mi je ravno 1 dan da se naviknem i vidim gde je šta. I sad koristim normalno i jedan i drugi os i vidim i prednosti i mane oba. Trenutno je ajfon bolji i upeglaniji telefon od Samsung S serije, ljudi, nemojte se ograničavati ni na jedan. Veći problem mi je između Android skinova, recimo navikao sam na sve cake na OnePlusu, onda uzeo Pixel i falilo mi pola stvari koje sam koristio a isti je OS...
Slažemo se da ne slažemo
Imam kući i dalje iP13PM uglavnom slušam muziku na njemu na Soundbar i uveče Twitter.
iOS je meni sem privacy podešavanja debilan zaostao sistem, gestures ne podnosim, back nenormalno grešim, zatvorenost sistema je jeziva, SwiftKey ne valja ništa na iOS toliko grešim dok kucam sa je to neverovatno, customization je nula naspram Andorida itd.
Dobre strane su još baterija, bolja kamera za većinu, ekran ne peče oči po mraku.
Da moram koristi iOS mislim da bi se rađe vratio na Nokia 3310.
 
Šetajući danas naiđo na mts-ov štand i pogledah s24ultru, po meni s23u mnogo lepši. Nekome se možda sviđa ravan ekran, mozda bi i meni da je onaj crni okvir na ekranu tanji. To me je najviše odbijalo od iPhone. Izgleda kao I more drugih izloženih.
 
Šetajući danas naiđo na mts-ov štand i pogledah s24ultru, po meni s23u mnogo lepši. Nekome se možda sviđa ravan ekran, mozda bi i meni da je onaj crni okvir na ekranu tanji. To me je najviše odbijalo od iPhone. Izgleda kao I more drugih izloženih.

Pa ovir oko ekrana je bas tanak na s24 ultra.
 
Probao sam juče S24/+/Ultra. Moram reći da običan i Plus deluju dosta lepše i bolje leže u ruci. Kod Ultra ravan ekran, kockasto i oštro previše, ne deluje tako premium. S23 Ultra je ostavila bolji utisak prosle godine.
 
Ma bre ne vrede 30% od tih cena
Njihov silicon case 4-5k guli se kao i ovaj sa Aliexpressa 2$ kilo
Nemojte biti ovce i plaćati 100% više u tim našim TC.
Najbolji ubedljivo grip ima Nillkin Frosted shield pro, ja imam magnetic crni, a uzeću i crveni bez magneta

Kvalitetan tanak dobar case samo pitaka ( ujedno odgovor i @BitrAtE )

Može li neka preporuka radnje ili sajta gde da uzmem kvalitetne futrole?
 
Za mene ravan ekran može biti samo plus. Ne vidim poentu zakrivljenog ekrana, čim ga staviš u masku poništio si mu vizuelni efekat. Za nekoga ko čuva i može da ga nosi bez maske ok. Meni posao zahteva da ga oklopim 😊. Još staklo moram sa uv lepkom da postavljam i opet to nije to. Tako da odoh ja sa zakrivljenog ekrana na ravan.
 
Baš naprotiv, zakrivljeni ekran je mogo lakši za navigaciju kada je telefon u zaštitnoj masci (pričam za one koji koriste gestures)...nav dugmiće ko koristi u 24. svaka mu čast. Čak mi je i vizualno lepši ali to je već subjektivno. Ali da je ravan ekran jednostavno bolji overall za funkcionalnost to je definitivno
 
Зна ли се кад креће испорука поклона(пуњача), и да ли је неко добио исти?
 
Može li neka preporuka radnje ili sajta gde da uzmem kvalitetne futrole?

Ili

 
Poslednja izmena:
Baš naprotiv, zakrivljeni ekran je mogo lakši za navigaciju kada je telefon u zaštitnoj masci (pričam za one koji koriste gestures)...nav dugmiće ko koristi u 24. svaka mu čast. Čak mi je i vizualno lepši ali to je već subjektivno. Ali da je ravan ekran jednostavno bolji overall za funkcionalnost to je definitivno
Upravo tako. Prije S24+ imao OP 11 i korištenje gesta na njemu je 5 razina ugodnije.
Također su uži i jednostavno bolje leže u ruci.
Pretjeran je hejt prema zakrivljenim ekranima jer imaju dosta prednosti. Nema više slučajnih dodira kako je nekad bilo.
Po meni S23U sa blagim zakrivljenjem je peak design i toga su se trebali držati
 
I kakve su kamere 1:1 sa prethodnikom? Imam neke ponude🤣.
 
Inače, jel netko primjetio ovaj bug gdje kad povuče status bar pozadina bude istopljena i teško vidljiva, pogotovo na bijeloj pozadini?
Kad zaključam i otključam uređaj, normalno zatamni
 

Prilozi

  • Screenshot_20240218_194144_Opera.jpg
    Screenshot_20240218_194144_Opera.jpg
    22 KB · Pregleda: 94
  • Screenshot_20240218_194157_Opera.jpg
    Screenshot_20240218_194157_Opera.jpg
    24.7 KB · Pregleda: 94
I kakve su kamere 1:1 sa prethodnikom? Imam neke ponude🤣.
Директно са 23U нисам поредио, али рецимо у односу на мој N20U камере су озбиљно унапређење, пре свега на аутоматици. На претходном телефону сам морао скоро увек да палим expert RAW како бих извукао максимум из камере, док овде у неколико ситуација аутоматика је била једнако добра као и RAW(чак и боља) па нисам имао потребе за тим. Оно што се највише добило са том 5х камером јесу портрети који су сад брутални. Флексибилност је невероватна па очекуј од 1х,2х,3х,5х одличне резултате. Већ пролази Фебруар а ова серија још није добила ниједно ажурирање, верујем да ће бити још боље.
 
Neizdrz dolazi do vrhunca😂. Znam da necu dobiti previse, ali uvek ima to ali. Cackao sam malo telefon, nije da mi ne smeta ravan ekran, navikao bih se vremenom. Ostalo, sta znam, kao i svake godine, po malo, pa na tacnu. Da se ne prejedemo previse.
 
I ja sam u slicnoj situaciji. Prelazim sa honor magic 5 pro, najvise zbog zakrivljeng ekrana. I taman kad sa mpomislio to je to ubise me komentari ovde.
Jeste da lepo izgleda i geste lepo klize tacno je, ali me nervira sto ga cuvam kao malo dete, a sa staklom uvek problem na zakrivljenom.
 
Zavisi koje staklo stavis na zakrivljen ekran. WSD nema nikakvih problema.
 
Mozda, ako ga nosis u nekoj tanjoj zastiti koja ne prekriva rubove. lepio sam na honora sa uv lepkom i opet nisam zadovoljan kako je ispalo.
Futrola jednostavno podize ivice.
 
Zavisi koliko ima mesta sa strane i koliko je siroko staklo. Za Samsung su krenuli da stancaju sve i svasta. Mislim da se uveliko i za S24 seriju prave i jeftine i skuplje opcije. I na sve to dodaj ravan ekran.
 
Ja sam uzeo onu providnu oficijalnu masku, clear case ili kako li se već zove, koristim gestures i apsolutno nikakvih problema nemam, nikakve neugodnosti.
 
Nazad
Vrh Dno