Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Meni lično ekran izgleda bolje ovako nego što je kad upalim vivid na s22u.
Deluje mi kao da je ekran na papiru napravljen, ne znam kako to sa objasnim recima, i definitivno bolje izgleda sa ravnim ivicama ekrana.
 
Prvi put preorderujem telefon, do sada sam obicno cekao da izadju sve recenzije i utisci, pa nisam bas u toku kako sve ovo funkcionise. U A1 sam rezervisao Ultru preko sajta oko 20og, u statusu rezervacije od pre par dana pise ZAVRSENO, a niti mi je sta stiglo, niti me je ko zvao. Zanima me samo da li je taj sled dogadjaja normalan? Ako jeste, to znaci da sad cekamo dok nas ne zovnu, a koliko sam skapirao, za to ne postoji nikakav ogranicavajuci rok?
 
Note 20 ultra koji sam imao pre ovog je bio refurbished. Uplaših se da i ovde nisu od više sklapali jedan dobar. Čičarito mi je oterao strah
 
Prvi put preorderujem telefon, do sada sam obicno cekao da izadju sve recenzije i utisci, pa nisam bas u toku kako sve ovo funkcionise. U A1 sam rezervisao Ultru preko sajta oko 20og, u statusu rezervacije od pre par dana pise ZAVRSENO, a niti mi je sta stiglo, niti me je ko zvao. Zanima me samo da li je taj sled dogadjaja normalan? Ako jeste, to znaci da sad cekamo dok nas ne zovnu, a koliko sam skapirao, za to ne postoji nikakav ogranicavajuci rok?
Isto i ja prvi put i isto preko A1. Da to je tako kod njih. Realno ogorman bezobrazluk. Probaj da zakasnis sa placanjem racuna ili tako nesto. 500 puta pozovu i salju obavestenja! Ja sam njih smarao ovih dana da bih saznao da su ga poslali u petak. Ali jakoo je velika guzva Dexpresu a Novi Sad je preko sedam mora i gora. Pa bi trebalo u utorak da je kod mene. Naravnoo vikendom se ne radi jer sto vi radili. Pritom putujem 15og pa se nadam da ce do tada sve stici!
 
Isto i ja prvi put i isto preko A1. Da to je tako kod njih. Realno ogorman bezobrazluk. Probaj da zakasnis sa placanjem racuna ili tako nesto. 500 puta pozovu i salju obavestenja! Ja sam njih smarao ovih dana da bih saznao da su ga poslali u petak. Ali jakoo je velika guzva Dexpresu a Novi Sad je preko sedam mora i gora. Pa bi trebalo u utorak da je kod mene. Naravnoo vikendom se ne radi jer sto vi radili. Pritom putujem 15og pa se nadam da ce do tada sve stici!
Uplasio sam se da nisam neki korak preskocio. Hvala, lakse mi je sad.
Jeste neozbiljno, slazem se.
Ja sam zenu u radnji pitao, insistirala je da je slanje pocelo posle 31. i da ce svakoga zvati i stici. Nista drugo nije znala da mi kaze...
Stici ce uglavnom, to je vazno. Sa srecom da ga koristis!
 
A jel ste vi koji ste rezervisali preko A1 dobili neki mail, nesto?
Samo thank you stranica i toeto - ni traga ni glasa od tad. :D

Da se upisem na temi, pratim sta pisete. 😃
Na s9 sam i dalje, planirao sam prelazak na s24u, ali smorise sa AIAIAIAI.. pa pratim da li s24u ili ici na s23u. U A1 ispada oko 118K uz NEO NEO.
Odlucio da je vreme za upgrade. Ne znam kako cu sa malog fona na ovoliki. :O Nemam male ruke, samo navika. :D
1706970496501.png
 
Ne, ne preko A1 ama bas nista. Ni hvala. Pritom A1 fizicka prodavnica nije isto sto i online. Ne mogu nista pomoci. Ne moze ni operater jer on nema pristupa online preorderu. Znaci jeb... lud zbunjenog. Svi su oni jako fini i ljubazni to pohvale ali NULA za sve ostalo. Pa kao da na sajtu ne moze da stoji status. Onaj mali kinez preko Alija svaki paketic imas uvid gde je a telefon od 1500€ nista.
Mora se pozvati i insistirati da te prebace na nekog ko zna sta radi. Tako sam i saznao. Ali svakog dana zvao i bio dosadan. Jer bukvalno sta da sam se zeznuo i porucio 5 uredjaja. Niko da pozove i kaze jel ste sigurni. Ma nista.
Izvinite zapenio sam 😀 ali sam se jako iznervirao i ne mogu da shvatim politiku poslovanja!
 
Pogledah sajt malo. Imaju listu rezervacija i stoji da sam narucio ponovo S9 Black. :D
Gledajuci API response, vidim da je kreirana korektna porudzbina.
Nista, ostaje da cekam poziv.

JSON:
{
  "id": "a282731a-fc11-1e45-8b6d-XXXXXX",
  "preorder_id": "WP7989544XXXXXXX",
  "profile_id": "825289a1-f83a-46cf-d356-XXXXXX",
  "product_id_hw": "SPO_HW_21894",
  "product_id_tariff": "BPO_NEONEO_P",
  "msisdn": "061204XXX",
  "target_process": "renewal_ws_sto",
  "kb_accepted": false,
  "delivery_address": "A1 u Pobedinoj, Nis",
  "payment_method": "cash_on_delivery",
  "description": null,
  "status": "created",
  "status_message": "Kreirana porud\u017ebina"
}

{
  "id": 109719,
  "mmid": 21894,
  "name": "SAM GAL S24 ULT512GB titanium violet",
  "price": 202000.0,
  "device_type": "SAMS928B12",
  "manufacturer": "Samsung",
  "manufacturer_code": "SAM",
  "active": true,
  "category": 1868,
  "prices": [
    
  ]
}
 
A jel ste vi koji ste rezervisali preko A1 dobili neki mail, nesto?
Samo thank you stranica i toeto - ni traga ni glasa od tad. :D


Odlucio da je vreme za upgrade. Ne znam kako cu sa malog fona na ovoliki. :O Nemam male ruke, samo navika. :D
Pogledajte prilog 427142
Samo uzmi Nillkin Frosted shield ili Pro case i nema da kliza
Isto imam male ćevapi prste i sa ovim case mnogo je sve lakše
 
Ne, ne preko A1 ama bas nista. Ni hvala. Pritom A1 fizicka prodavnica nije isto sto i online. Ne mogu nista pomoci. Ne moze ni operater jer on nema pristupa online preorderu. Znaci jeb... lud zbunjenog. Svi su oni jako fini i ljubazni to pohvale ali NULA za sve ostalo. Pa kao da na sajtu ne moze da stoji status. Onaj mali kinez preko Alija svaki paketic imas uvid gde je a telefon od 1500€ nista.
Mora se pozvati i insistirati da te prebace na nekog ko zna sta radi. Tako sam i saznao. Ali svakog dana zvao i bio dosadan. Jer bukvalno sta da sam se zeznuo i porucio 5 uredjaja. Niko da pozove i kaze jel ste sigurni. Ma nista.
Izvinite zapenio sam 😀 ali sam se jako iznervirao i ne mogu da shvatim politiku poslovanja!
Samo da prijavim, malopre je zvala zena iz A1, veoma fina i kulturna, iako je razgovor trajao skoro 15 minuta dok je sve zive informacije popunila i proverila. Kaze da ce stici na adresu najkasnije do srede. Narucio sam ga koji dan posle 20og, ako znaci nekome. Pozz
 
Ово мора да је неки рекорд🤣
Screenshot_20240203_192607_YouTube.jpg
 


Sve ok, ako niste korisnik Google Pixel 8 Pro modela pa Vam ova priča o "superiornom softveru u android svetu" deluje malo smešno :)

Ni da se spomene gomila dupliranih aplikacija, klinera, optimizatora i forsiranja McAfee antivirusa na telefonu ove cene...

Takođe način na koji stižu nove verzije softvera na Google Pixel telefone i na Samsung i dalje nije za poređenje (csc, operateri...), iako se Samsung tu drastično popravio.

AI (i to besplatan) i 7 godina podrške takođe već viđeno na Google Pixel 8 seriji.
 
Poslednja izmena:


Sve ok, ako niste korisnik Google Pixel 8 Pro modela pa Vam ova priča o "superiornom softveru u android svetu" deluje malo smešno :)

Ni da se spomene gomila dupliranih aplikacija, klinera, optimizatora i forsiranja McAfee antivirusa na telefonu ove cene...

Takođe način na koji stižu nove verzije softvera na Google Pixel telefone i na Samsung i dalje nije za poređenje (csc, operateri...), iako se Samsung tu drastično popravio.

AI (i to besplatan) i 7 godina podrške takođe već viđeno na Google Pixel 8 seriji.

Sta ja znam, ogledao sam i imam utisak da ni Benchmark recenzija nije bas nesto WOOOOW odusevljena. Po ovoj recenziji se vidi da ima unapredjenja ali nisu velika. Msm u planu mi je bio ovaj telefon da uzmem, malo kad cena splasne al dal uopste i vredi nakon ovoga. Msm onda mi je bolje da uzmem S23U koja je jefinija sad pogotovo uodnosu na ovaj + sto nema velika unapredjenja. Ni sam ne znam. Voleo bih kad bi mogao uzivo nekako da ih uporedim cisto da ja to vidim svojim ocima, onda bi bio pametniji...
 


Sve ok, ako niste korisnik Google Pixel 8 Pro modela pa Vam ova priča o "superiornom softveru u android svetu" deluje malo smešno :)

Ni da se spomene gomila dupliranih aplikacija, klinera, optimizatora i forsiranja McAfee antivirusa na telefonu ove cene...

Takođe način na koji stižu nove verzije softvera na Google Pixel telefone i na Samsung i dalje nije za poređenje (csc, operateri...), iako se Samsung tu drastično popravio.

AI (i to besplatan) i 7 godina podrške takođe već viđeno na Google Pixel 8 seriji.

Jesu li ubacili neke kliner aplikacije,optimizatore i mekafi antivirus u novi softver?
 
iskreno, ko ima S23U najbolje bi bilo da preskoči ovaj, poboljšanja postoje, ali su zanemarljiva
sledeći Samsung flegšip će po svemu sudeći imati SD 8 Gen 4 gde će se videti drastična razlika u performansama, na testovima bije 4.0+ GHz

 
Još jedan problem koji imaju korisnici,kod mene prisutan takođe:
 
Nazad
Vrh Dno