Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Taj 10x zoom se krije iza mnogo manjeg i lošijeg senzora, u tome je fora. Ima brdo modela koji i sa 3.5x zoom-om mogu bolje i od 10x S23 i 5x S24.

Kako mogu kad je na s24U mnogo veci senzor na 5x nego na s23U i opet peredio sam moj s22 ultra i drugarov s24ultra na 10x zoom nema razlike gotovo identicni detalji.
 
Kako mogu kad je na s24U mnogo veci senzor na 5x nego na s23U i opet peredio sam moj s22 ultra i drugarov s24ultra na 10x zoom nema razlike gotovo identicni detalji.
Imao sam uporedo oba jedno vreme slazem se sa konstatacijom
 
Ništa ti nisi lepo razumeo.

Ako je isključena opcija,on na 30x zoom hvata senzor od glavne kamere. Pročitaj malo

Evo ti sa flickr-a

S23U



S24U



Ps. Pogledaj i ostale primere na nalogu. Imaš tačnu oznaku sa kojeg je telefona slikano

Ovde je već manja razlika , ali suština je da nijedna fotka nije losa od ove 2 , s24u daje dobru fotku veoma takodje i nekima deluje dosta ostrije , realno poenta je da ove 2 fotke vrše posao gde god da se postave , zoom na obe nije idealan i to je to. Postavlja se pitanje gde ce ove 2 fotke da vrše posao? Dao bih opet prednost s24u posle 5 gledanja i odaljavanja telefona kao user koji skroluje kroz insta. J b g tako je.
Dovoljno je samo da pogledaš maglenku da ti sve bude jasno...
Malo mi je čudno da postavljate fotke gde se vidi da je s23 očigledno lošiji ... Bez preterivanja
 
Poslednja izmena:
Ovde je već manja razlika , ali suština je da nijedna fotka nije losa od ove 2 , s24u daje dobru fotku veoma takodje i nekima deluje dosta ostrije , realno poenta je da ove 2 fotke vrše posao gde god da se postave , zoom na obe nije idealan i to je to. Postavlja se pitanje gde ce ove 2 fotke da vrše posao? Dao bih opet prednost s24u posle 5 gledanja i odaljavanja telefona kao user koji skroluje kroz insta. J b g tako je.
Dovoljno je samo da pogledaš maglenku da ti sve bude jasno...
Malo mi je čudno da postavljate fotke gde se vidi da je s23 očigledno lošiji ... Bez preterivanja
Ne znam kakve oci imas i sta si gledao, al po detaljima i boji ne moze nikako s24u da bude bolji
 
Na malecnom ekranu moba obe su dobre. Na monitoru se vidi da je s23u prirodnija sa dosta vise suma izmedju kog se kriju neki dodatni detalji dok je s24u previse procesuirana i lici kao da je naslikana bojama..
Nesto izmedju bi bilo super.
 
Ne znam kakve oci imas i sta si gledao, al po detaljima i boji ne moze nikako s24u da bude bolji
Evo nek svako pogleda na obe fotke maglenku , zar ne vidite da je bolja na s24 ultri? Nemojte mi reci da nije tako. Vise detalja i oštrije ako se tako može reći. S23 očigledno losije. Da ne bude da lupetaram.
 
Kakva maglenka (svetlo za maglu?), zar nije lišće na obe fotografije? 🙂
 
Aha.
Gledao sam predhodnu verziju lišća, bez auta u pozadini.
Ali auto je iza, on i treba da je van fokusa. (mislim, tako bi trebalo da je to pravi objektiv i senzor)
 
Evo nek svako pogleda na obe fotke maglenku , zar ne vidite da je bolja na s24 ultri? Nemojte mi reci da nije tako. Vise detalja i oštrije ako se tako može reći. S23 očigledno losije. Da ne bude da lupetaram.
U donjoj ivici maglenke s23 je pokazao veci odsjaj od s24 ultre nije prirodno , takodje u sredini je s23 previse izgubio u detaljima na ustrb oštrine. Idealna fotka bi bila nešto između ko sto Bitrate reče. Ali ipak po meni Samsung zna šta radi . S24 fotka je bolja za web insta tel i društvene mreže i za nekog ko hoće brzo da preleti preko fotki dok skroluje.
 
Још само да моји дотерају "преко баре" 😂.
IMG-5fc5edf931b06b0283a4669892f53cbf-V.jpg
 
Ima Samsung folija sa istim premazom kao na ekranu,ali fali 1-2mm do ivica...
Oko 15€ za 2kom
 
Ne znam ko je ovde pisao da mu se grebe ekran, ali s24u evo više od dva meseca korišćenja i 0% oštećenja, ni najmanja oštećenja koja se vide samo pri čistom ekranu na suncu. S21U je već nakon 20 dana imao sitne ogrebotine ničim izazvane.
 
Oh no 😅
...

OLED iPad Pro Users Report 'Grainy' Displays, But It May Not Be a Defect​

Users who see the grain generally report that it is most noticeable in dark environments with the display set at a low to medium brightness while viewing content with gray or muted colors.
 
Da li je bolje investirati u Samsung S23 ili Xiaomi 13 ili dodati i kupiti Samsung S 24 ali je malo skluplji !?
 
Im
Oh no 😅
...

OLED iPad Pro Users Report 'Grainy' Displays, But It May Not Be a Defect​

Users who see the grain generally report that it is most noticeable in dark environments with the display set at a low to medium brightness while viewing content with gray or muted colors.
I posle neko kaže da Samsung kopira Apple...
 
JOK JOK. To ce malo da popriceka, mada moj prosek nosenja tel je 6 mes - 12 mes. Ali Sada bar 2 god, da iskoristim onih 7 obecanih updatea...
Juce probao kameru, fina, nisam neki zahtevni ali i video je extra cak sa 10 x zummom. Zena na s23 u nema usporavanje videa prilikom gledanja.
 
JOK JOK. To ce malo da popriceka, mada moj prosek nosenja tel je 6 mes - 12 mes. Ali Sada bar 2 god, da iskoristim onih 7 obecanih updatea...
Juce probao kameru, fina, nisam neki zahtevni ali i video je extra cak sa 10 x zummom. Zena na s23 u nema usporavanje videa prilikom gledanja.
Pa ja lepo napisah , ma da Vas ne znam godinu dana .
Ali polako , onaj ko može i koji želi kupit će i u pred prodaji S25 ultra 😃
 
Xiaomi ne znam koliko ima updatea. Ja sam zavrsio sa kinezima posle ispadanja Huaweja i Honora sa Googla....
 
Nazad
Vrh Dno