Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Znaci otprilike slicno da se ne maltreriram bzvz. Da je samsung imao barem 50w uzeo bih njega. Ali j bg
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na laičkom pitanju ali se u poslednjih par strana dosta diskutuje o nekim aplikacijama kao što su navstar, lockstar itd.
Da li to znači da se za pojedina podešavanja (aod, gestures itd.) moraju instalirati posebne aplikacije? Neko pominje i sideload tih aplikacija, da li to znači da ih nema na play store? Prosto ne mogu da verujem da se na ovaj način vrše podešavanja osnovnih funkcija telefona.
Opet se izvinjavam ako pitam nešto opštepoznato ali ne bavim se puno ovim stvarima, generalno ne podešavam puno stvari na telefonu osim kad ga kupim, a ovo što sam napisao sam zaključio iz prethodnih strana ove teme
 
NIsam siguran da ću baš precizno odgovoriti, ali - da, moraju se instalirati dodatne aplikacije.
Ipak, to nisu neke rizične aplikacije, već sa Samsungovog, (galaxy) store-a. Nalaze se kao posebni moduli u aplikaciji pod nazivom Good Lock i ne moraju se svi moduli instalirati, već samo po potrebi.

Koliko sam ja razumeo, tako je to rešeno, jer je bilo mnogo žalbe na tzv. bloatware, pa se tako na ovaj način dobija Samsungov softver koji nije obavezan, ali može da koristi.
 
Da li je neko primetio da se telefon mnogo više greje zadnjih par dana od najnovijeg OneUI 6.1 ažuriranja? Moj S23 se bogami dobrano greje, bude i vreo na mahove, šta god koristio od aplikacija.
Ja sam primetio danas. Isto mali S23 mada sam ja sinoć odradio apdejt a jutros factory reset pa sam to pripisao ponovnom učenju baterije. Videćemo za koji dan.
 
Pa teško da je u mom stanu u prizemlju 30 stepeni, al ajde 🙂 Inače, meni je ova Goodlock aplikacija jako dobra stvar. Tačno mogu da namestim čega i koliko hoću. A koga to ne zanima prosto je ne instalira. Odličan posao je Samsung uradio sa ovim novim One UI + Goodlock
 
@aivazovsky123 kačio sam već ranije...za moje potrebe je skroz ok. Inače ne puštam ispod 10% nikad bateriju da padne, čisto da znaš.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240319_132158_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    Screenshot_20240319_132158_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 102
  • Screenshot_20240307_070902_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    Screenshot_20240307_070902_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    82 KB · Pregleda: 66
  • Screenshot_20240229_134344_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    Screenshot_20240229_134344_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    82 KB · Pregleda: 50
  • Screenshot_20240226_152713_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    Screenshot_20240226_152713_GSam Battery Monitor Pro.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 91
Da li se jos nekom ko ima S23 seriju (u mom slucaju S23+) desilo da kada baterija predje temperaturu preko 40°C da telefon prestaje da se puni, vec se prazni iako je na punjacu?😅
Mozda je neka fora sa S24 serije i 6.1 posto je do sada punio usporeno ali je punio...
 
Ekipa,jel postoji mogucnost da se namesti screenshot recimo preko neke svajp opcije (recimo prevlacenje tri prsta istovremeno preko ekrana) ili nesto slicno?
 
Ekipa,jel postoji mogucnost da se namesti screenshot recimo preko neke svajp opcije (recimo prevlacenje tri prsta istovremeno preko ekrana) ili nesto slicno?
Pa čekaj, imaš nativnu palm swipe to capture...jel ti to ne odgovara ili? Jedino što ne smeš od ivice da vučeš ako koristiš klasične gestures za back i sl.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240401_160836_Settings.jpg
    Screenshot_20240401_160836_Settings.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 81
Ekipa,jel postoji mogucnost da se namesti screenshot recimo preko neke svajp opcije (recimo prevlacenje tri prsta istovremeno preko ekrana) ili nesto slicno?
Ovo meni isto bila odlična fora sa Xiaomi telefona
 
Ekipa,jel postoji mogucnost da se namesti screenshot recimo preko neke svajp opcije (recimo prevlacenje tri prsta istovremeno preko ekrana) ili nesto slicno?
Ili kako je Ibro rekao sa back tap-om ili preko one hand operations što je meni praktičnije i lakše.
Ili duži svajp da ti se otvori novi menu gde možeš da radiš 10 stvari, screenshot je jedna od tih (prva slika) ili dugi svajp sa leve ili desne strane (ili obe), na gore, ravno ili dole (druga slika).
 

Prilozi

  • Screenshot_20240401_171240_One Hand Operation +.png
    Screenshot_20240401_171240_One Hand Operation +.png
    183.3 KB · Pregleda: 78
  • Screenshot_20240401_171222_One Hand Operation +.png
    Screenshot_20240401_171222_One Hand Operation +.png
    119.8 KB · Pregleda: 79
Ovo sto je Ibro opisao mi se cini kao najinteligentnije resenje,probacu to.
Edit:
Podesio na double tap na ledjima,vrhunska fora!
@ ZlatanIbro
Hvala puno :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam prko goodlocka/registar napravio dobletap na ledjima za screenshot, mislim da mozes i tripletap

Čoveče, da je danas bio moj sudnji dan ovo bi ostala nepoznanica za mene da može i leđni tap da se podesi. 😯 Hvala! I onda je posle nekome problem Good Lock i sve bombone unutra, ja sam kao u fabrici čokolade kad' uđem tamo. 🤣
 
Čoveče, da je danas bio moj sudnji dan ovo bi ostala nepoznanica za mene da može i leđni tap da se podesi. 😯 Hvala! I onda je posle nekome problem Good Lock i sve bombone unutra, ja sam kao u fabrici čokolade kad' uđem tamo. 🤣
Čitaš mi misli :)
 
Ovo sto je Ibro opisao mi se cini kao najinteligentnije resenje,probacu to.
Edit:
Podesio na double tap na ledjima,vrhunska fora!
@ ZlatanIbro
Hvala puno :)
Tako deluje dok ne krene da ti lupa screenshotove levo i desno :D kad vadis telefon iz dzepa, kad ostavljas na sto, kad ne znam ni ja sta radim :D probao sam sa osetljivoscu, kad je najosetljivije, na sve reaguje, kad smanjim, moram da ga polomim od lupanja da bi registrovao.
 
@Zlatan_ibro tnx za ovaj RegiStar hint, značiće mnogima kontam.
Ja sam stavio fitpass app za početak da otvara da testiram pošto mi najgore ujutro kad ulazim u teretanu dok isklikćem na istu.
 
Da li zna neko sta je fora, sto je Samsung krenuo da sklanja podesavanja iz aplikacija, pa da moras da instaliras nove, tipa navedene Good lock? Da nisu opet videli nesto od jabukara, pa od recimo s25 krenu da naplacuju te aplikacije.
 
Tako deluje dok ne krene da ti lupa screenshotove levo i desno :D kad vadis telefon iz dzepa, kad ostavljas na sto, kad ne znam ni ja sta radim :D probao sam sa osetljivoscu, kad je najosetljivije, na sve reaguje, kad smanjim, moram da ga polomim od lupanja da bi registrovao.
Nemam takvo iskustvo, baš naprotiv.. Koristim back tap vec duže vrijeme.
 
Da li zna neko sta je fora, sto je Samsung krenuo da sklanja podesavanja iz aplikacija, pa da moras da instaliras nove, tipa navedene Good lock? Da nisu opet videli nesto od jabukara, pa od recimo s25 krenu da naplacuju te aplikacije.
Verovatno žele da rasterete sistem da zauzima manje prostora a i da uklone funkcije kako ui nebi bio prenatrpan i konfuzan.
Kome trebaju funkcije-naćiće goodlock; kome ne trebaju neće bi tražiti.
 
Ja se polako uigravam sa novom varijantom gesture vracanja ekrana u odnosu na pre update-a, ulazi u rutinu tako da mozda i izbegnem lock:)
 
Vrh Dno