Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

v33 je trenutna stabilna.
Moj vam je savet ove dve grupe:

Java, tj. Alex je dobar lik ali se stvarno pogubio, svaka dva dana izbacuje nove konfiguracije, ne zna više šta radi.
sluša mnoge ljude, pokušava da udovolji pa nešto popravi, nešto zezne.
skinite njegove confige za gcam 8.8, tipa v15, v18, mnogo bolje fotke su pravile nego ove nove konfiguracije za 9.1 i 9.2 gcam.

i stp i ego su mnogo konstantnije i bolje konfiguracije.
 


Kao sto smo i pretpostavljali, nema smisla raditi nikakav upgrade.

Zbog kamere ne, ali zbog ekrana, dizajna, "value", 7 godina update-a.. Neki dobar deal, 300-400 eur doplate - pa mozda.

Meni je najveće razočarenje AI, koji je na kraju ispao Google AI, a koji preko Google Assistenta imamo svi od ranije, npr ovaj image search.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240120_190330_edit_327966687956191.jpg
    Screenshot_20240120_190330_edit_327966687956191.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 54
  • Screenshot_20240120_190332_edit_327981395001759.jpg
    Screenshot_20240120_190332_edit_327981395001759.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 54
Zbog kamere ne, ali zbog ekrana, dizajna, "value", 7 godina update-a.. Neki dobar deal, 300-400 eur doplate - pa mozda.

Meni je najveće razočarenje AI, koji je na kraju ispao Google AI, a koji preko Google Assistenta imamo svi od ranije, npr ovaj image search.
O kakvom se mnogo boljem ekranu, dizajnu, "value" i 7 godina update-a radi? Nisam u toku.
 
Pa vrednost 7 godina apdejta i nekako da covek kaze da vredi, mada pre bih ja njih terao da se obavezuju oni da ce biti dostupnih delova (baterija, ekrana) po ne-kriminalnim cenama, da bih uopste razmisljao o nosenju istog telefona duze od 3-4 god. Sa ajfonima je bar uvek bilo jasno - i dan danas moze za npr sedmicu i osmicu da se nadje zvanicna baterija i ekran, a cene se (iako su deracke od starta) nisu menjale godinama.
Valjalo bi da se Samsung izjasni po tom pitanju.
 
Cvrc. 7 godina. Mi pojedinci ne mozemo da zadrzimo uredjaj 7 meseci. Desava mi se da prodam telefon pa mi tek posle stižu futrole sa aliexpressa
 
Nista spektakularno bolje nisu napravili.

AI gimmick, dostupan svuda realno.
 
Jasno je da upgrade sa s23 na s24 nije isplativ. Pravo pitanje je da li se, za one koji imaku starije telefone više isplati sada uzeti s23 ili s24
 
Mozda je bolje sacekati Fold 6 (negde na leto) i taman sada razlika u ceni za nista (izmedju S23 i S24) i do leta dodati za Fold, ako uspeju iz sestog puta da ga naprave.Prvih pet nisu umeli da smanje vidljivost "precage" na minimum ili da se ne vidi uopste..a i ako on necemu bude vredeo ili ce i kod njega samo broj na kutiji da promene.Sada menjati,po mom misljenju nema nikakve svrhe.Tuzno bacenih koliko god € za doplatu
 
Jasno je da upgrade sa s23 na s24 nije isplativ. Pravo pitanje je da li se, za one koji imaku starije telefone više isplati sada uzeti s23 ili s24
Po meni, oni sa S10 i obične S20, da. S20 Ultra može još godinu dana sigurno. S21 serija i gore - a sto ne bi uzeli jeftinije S23? Bas su male razlike a to ni Samsung ne krije.
Pa vrednost 7 godina apdejta i nekako da covek kaze da vredi, mada pre bih ja njih terao da se obavezuju oni da ce biti dostupnih delova (baterija, ekrana) po ne-kriminalnim cenama, da bih uopste razmisljao o nosenju istog telefona duze od 3-4 god. Sa ajfonima je bar uvek bilo jasno - i dan danas moze za npr sedmicu i osmicu da se nadje zvanicna baterija i ekran, a cene se (iako su deracke od starta) nisu menjale godinama.
Valjalo bi da se Samsung izjasni po tom pitanju.
Sa ovolikom podrškom, isto očekujem i od Samsunga. Upravo je tako duga podrška Apple-a i dovela do toga da ima delova i za 10 godina stare modele.
 
Moj vam je savet ove dve grupe:

Java, tj. Alex je dobar lik ali se stvarno pogubio, svaka dva dana izbacuje nove konfiguracije, ne zna više šta radi.
sluša mnoge ljude, pokušava da udovolji pa nešto popravi, nešto zezne.
skinite njegove confige za gcam 8.8, tipa v15, v18, mnogo bolje fotke su pravile nego ove nove konfiguracije za 9.1 i 9.2 gcam.

i stp i ego su mnogo konstantnije i bolje konfiguracije.
Lepo ja kazem V8 sa V22 i cao 😁 Ovo ostalo ne znam sta da kazem...
Probacu ove tvoje dve preporuke, koja je bolja od njih dve po tebi?
 
Lepo ja kazem V8 sa V22 i cao 😁 Ovo ostalo ne znam sta da kazem...
Probacu ove tvoje dve preporuke, koja je bolja od njih dve po tebi?
STP for life!

Salim se, obe su odlicne.

Momci sto razvijaju STP jako ozbiljni, retko izbacuju stvari, ali kad izbace, to radi. Trenutno sam u beta grupi sa njima, njih dvojica, ja i jos 3 lika, mnogo dobri likovi.

Ego je bio malo smarac, nesto sve tajno radi, nista nije hteo da prica, pametovao, u sve se razume, banovao ljude za gluposti :D sad kako je napravio svoju grupu, malo se unormalio, nekad me i odusevljava kako odgovara na glupa pitanja i koliko zivaca ima. isto zna tonu stvari kako gcam funkcionise. Nakon godinu dana je izbacio ovu drugu konfiguraciju, jako lepo radi.
Bukvalno nema greske ni sa jednom od te dve.

EGO je na 8.4, STP 9.2 (moja trenutno omiljena) je na 8.8 i STP 11 ( bice za par dana STP 12) je na AGC 9.1.
 

Samo zmaj koliko ja vidim ako neko trazi da mu baterija traje sto duze kao npr ja 😁
Opet znam da nije za ovu temu ovaj klip, no mislim ako neko hoce da menja S23 seriju, logicno je da ce da gleda na S24 seriju 🧐
 
Pa nije baš logično menjati S23 seriju, osim ako to neko radi svake godine kako bi mu doplata bila manja prelaskom na noviji model (koji opet ne donosi ništa spektakularno).
 
Nema zbora da je S23 serija nesto sto ce da traje jos dobrih 5 godina. Bateriju ne racunam jer ce degradirati, ali pracenje update-a i ne zurenje da se instaliraju ce sigurno produziti S23 seriju. Na jednom imam OneUI6, na drugom 5.1, milina je kako lepo radi 5.1.
 
Ma daj, ne robujte telefonu, pa nek degradira, najnoviji softver i sve što on nosi sa sobom. Dve godine, firma da novi ovaj deci ... Bezbedonosna zakrpa svakog meseca i neko se javi baterija ubijena, koči mi telefon, kamera katastrofa..... Šta li pojedinci ovde na forumu koriste ja stvarno nisam pametan.
 
Sve je vise kopija na internetu i ponekad pomislim da je nekima uvaljena kopija.
Kada vidim kakve slike neki ovde kače i to sa ultrom,uhvatio sam sebe da izadjem napolje i da slikam samo da vidim da li sam ja lud ili je ovaj moj obican s23 neki nabildovan model.
 
@mk484475 Pa i ne donosi nešto posebno novo, u tome i jeste caka :). Barem meni mnogo bolje radi telefona sa A13 nego sa A14.
 
Da li neko ima vremena za jedan kratak test. Potrebno mi je da proverim da li Basecamp aplikacija moze da se klonira na nacin koji bi omogucio koriscenje dva razlicita naloga u okviru istog telefona a to ne mogu da izvedem u radnji. Vidim da razlicite messenger aplikacije to podrzavaju ali ne nalazim bas ovaj use case na netu.
 
Ja sam instalirao sad, i ne izlazi mi u listi tamo za dual apps
 
Nazad
Vrh Dno