Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

^ dogovoreno. Znaš da to kod mene se lagano okrene 🤣
 
Samsung noćni mod, pa dva gcam noćna, onda ponovo Samsung noćni pa dva gcam noćna moda.
Kada pominjete noćni mod, baš prebacujete na kameri na "night"? Ako sam dobro negde pročitao, i klasičan auto mod ("photo") bi trebalo da prepozna "noćne uslove", ili grešim?
Ja sam par puta testa radi probao "pro" mod za noćne slike, ispadnu dobre, ali treba stalak, drugačije ne može...
 
Kada pominjete noćni mod, baš prebacujete na kameri na "night"? Ako sam dobro negde pročitao, i klasičan auto mod ("photo") bi trebalo da prepozna "noćne uslove", ili grešim?
Ja sam par puta testa radi probao "pro" mod za noćne slike, ispadnu dobre, ali treba stalak, drugačije ne može...
Ako imas Scene optimizer ukljucen, on ce prepoznati da je mrak i slikace automatski u night mode-u, ali je to opet night mode, samo ne moras ti rucno da menjas.
Generalno da, expert raw, pro mod, uz tripod je sve 10 puta bolje. Problem je sa odvratnim overprocessingom u klasicnom photo i night modu koji Samsung sve vise radi sa svakim sledecim azuriranjem.
Generalno videcemo sa OneUI6 sta ce da urade, ali konkretno nocne fotografije ne mogu da pridju Pikselu, Xiaomiju, Vivu, Oppu.
 
Za deset dana korišćenja mogu reći da sam prezadovoljan. Telefon na kog možeš da se osloniš, baterija, kamera, kvalitet veze, ekran, zvuk. Ovo mi je prvi Samsung telefon novije generacije (x600 sam imao pre skoro 20 god), odlučio sam da ga kupim pre svega zbog procesora koji je ove godine svuda isti a malo i radi promene sa iosa. Npr prošle godine s22u koji je vrlo sličan nisam uzeo ni na kraj pameti u razmatranje zbog procesora.
Nisam nešto oduševljen sa noćnim fotografijama kao što ste već rekli. I da nema camera assistant fotke bi bile previše izoštrene za moj ukus, ovako u njemu može se označiti "omekšavanje slike" pa to bude ok. 50 i 200mpx su fenomenalna stvar, brzo slika i količina detalja je neverovatna.
I povremeno mi se dešava da na kućnom wi-fi izgubi mrežu pa mi stuče solidno mobilnih podataka. Ovo se samo dešava na ultri, svi ostali uređaji ostaju uredno povezani.
 
U svakom slucaju imaju problema sa 15 serijom takvih da je i S22U pao u zaborav,konacno
NI prici S23 seriji a kamoli S22 ;)
Exy neće nikad pasti u zaborav, očajna baterija i očajan signal, navučene su traume i ljudi više ne pipapaju poučeni iskustvom. A seti se restarta S22U, čuveni Exy.
To što je @Lemaja prešao, jedna lasta ne čini proleće. Meni je drago da je promenio jer me zanima poređenje nekog ko koristi telefon realno, a ne izbečeni jutubera koji nemaju veze sa životom.
A ovo tek "ni prići" ! Pa cela strana gde ti pišeš ide oko očajne kamere i instaliranja GCam ma Samsungu, posle toliko meseci oni nemaju kakmeru kako treba. Možeš da pišeš šta hoćeš za iP i opet ne možeš ni da mu pljuneš pod prozor, kamera ubija koliko je dobra, odmah je izbačena kako treba, ne treba da se čekaju meseci peglanja, jednostavno radi.
 
Aluminijumsku :p Salim se.Ja sam kupio neko obicno staklo pre par meseci jos (bez dodatnog onog lepka,cini mi se da je bela kutija bila) i nemam nikakvih problema.Cak i otisak u 95% slucajeva radi bez greske,a nema ni onog kruga na mestu otiska (koji strasno iritira).Ipak mi je kakvo-takvo pouzdanije od folije
 
Ok, stavljate li zaštitu za kamere, pošto na nekim forumima se žale da remete senzore kamere?
 
Nemoj ništa preko samih stakala na kameri da stavljaš. Možeš oko nje, ali na nju nije preporuka.
 
Nillkin ima cam shield maske. One štite celu kameru, i nisu loše.
 
Ljudi aman bre vise preterali ste o temi "zastitna maska, folija, staklo itd" otvorite posebnu temu vezano za to ako vec nema, taman se zavrsi saga oko toga onda se nadje neki pametni da pita na svaki 5 dana. Ili vratite u nazad stranice i citrajte komentare ili otvorite temu nemojte vise zatrpavati ovu stranicu stvarima koje nisu deo ovoga.😴 "Sad ako ti Djoka kaze ovo staklo/folija je dobro ti ces da otrcis i da stavis i onda posle 2 dana nece ti valjati pa ces da kukas ovde kao ranjenik" 🥵
 
Screenshot_20231018_102818_Google Play Store.jpg

Pripremaju polako sve za OneUi 6
Definitivno novembar je kandidat 😁
 
Me i ova folija od alix odlicno sluzi :D :D
Jos samo neku maskicu da nadjem koja mi.prija i tolko, do tad cu verv i da ga prodam :D
 
Ajde viseee OneUI6. Tacno cu da se iznerviram i instaliram betu, osecam da ce sutradan da puste stable verziju :D
 
I ja cekam stabilnu, da je flesnem preko odina...da vidim mozda bolje bude :D ako je ne puste, moracu 5.1 da vratim :D nije vise zanimljiva ova beta :D nista novo od prve verzije nisu ub
 
Inače će ti se iskustvo korišćenja promeniti za 180 stepeni sa novim 6.0
Znam da neće, ali volim da ažuriram, da gledam kako se vrti onaj točkić, to je moja zen bašta 🤣🤣🤣
 
Ako neko ima instaliran ovaj sound asist, ima apdejt, moze da se stavi ovaj bar da menja boje :D nzm zapravo da l radi na oneui5.1 na 6 radi...mada eto, nista meni tolko zanimljivo :D
Screenshot_20231018_155941_Vivaldi Browser.jpg
 
Nisam u ovo nikad ni ulazio, fina podesavanja mogu da se odrade.
 
Ako neko ima instaliran ovaj sound asist, ima apdejt, moze da se stavi ovaj bar da menja boje :D nzm zapravo da l radi na oneui5.1 na 6 radi...mada eto, nista meni tolko zanimljivo :D
Pogledajte prilog 409541
Evo danasnja verzija.. :) lepo izgleda :)

Ko hoce da instalira evo apk
 

Prilozi

  • Screenshot_20231018_184824_Vivaldi Browser Snapshot.jpg
    Screenshot_20231018_184824_Vivaldi Browser Snapshot.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 84
  • Screenshot_20231018_184816_Vivaldi Browser Snapshot.jpg
    Screenshot_20231018_184816_Vivaldi Browser Snapshot.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 92
Ako je samo do sound bar-a ilikakoveć, te i boje svega ostalog na oneui mozes da mijenjas u Theme Park modulu.
 
Radi i na one ui 5.1
 

Prilozi

  • Screenshot_20231018_192836_Sound Assistant.jpg
    Screenshot_20231018_192836_Sound Assistant.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 97
Ovu boju uvijek povezujem sa jednom djevojkom sa kojom sam bio.Nekako mi je i pi i vrh istovremeno :)
 
Kao što je rečeno iznad, može to i u Theme Park da se menja.
 
Odobren poklon S21 FE sada jos samo da sacekm.
😁
Odmah sam postavio neko no name staklo 1000 din. na S23+ i radi perfektno otisak prsta.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231018_170703_Gmail.jpg
    Screenshot_20231018_170703_Gmail.jpg
    89.2 KB · Pregleda: 85
  • 20231015_151822.jpg
    20231015_151822.jpg
    169.1 KB · Pregleda: 71
Nazad
Vrh Dno