Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Koliko igra ulogu odabir verzije 8/256 i 12/512 za dugoročnu upotrebu (Ultra model)? Što se ROM tiče, meni nije potrebno više od 256 ali me zanima RAM jer sam mišljenja da je i 8 dovoljno.
 
Evo me opet nazad. S23U 12/512 😂
 

Prilozi

  • 20231016_200425.jpg
    20231016_200425.jpg
    426.5 KB · Pregleda: 200
Sad će neko "realno" uporediti sa iP. Bateriju ga ne računamo jer mu gura dva dana kako god on da namesti :)
 
S23u mogu jedino sa ip15pm da zamenim :D ili ip14p sa 15pm da zamenim a ovaj ostavim, a ne verujem da bi uzeo s24, jer ne mislim da ce nesto mnogo da promene/unaprede u odnosu na ovaj, skoro pa i nema neke mane ....
A ip15pm cekam da se slegnu cene, jer nisam lud da dajem tolko pare samo zbog bolji zum u odnosu na moju 14p... videcemo :D ako odluce da dodaju kvalitet snimanja i slikanja za drustvene mreze kao na ajfonu, ne bi uopste ni menjao android niti pa nosio ios..
 
Sad će neko "realno" uporediti sa iP. Bateriju ga ne računamo jer mu gura dva dana kako god on da namesti :)
Lemaja je sve samo ne realan 😁 bio i ostao apple funboy.

Šalu na stranu, neko pre neki dan reče kako je noćna kamera super a nisam imao fotke da uporedim.
Samsung noćni mod, pa dva gcam noćna, onda ponovo Samsung noćni pa dva gcam noćna moda.

Samsung stock kao iz 2014.
Voleo bih neko sa s22u da uporedi, pošto mi se čini da je imao 10 puta bolje kamere nego s23u.
 

Prilozi

  • 20231016_203140.jpg
    20231016_203140.jpg
    165.3 KB · Pregleda: 158
  • AGC_javav18srp_20231016_203157649.NIGHT.jpg
    AGC_javav18srp_20231016_203157649.NIGHT.jpg
    139.8 KB · Pregleda: 90
  • AGC_javav18srp_20231016_203212014.NIGHT.jpg
    AGC_javav18srp_20231016_203212014.NIGHT.jpg
    154.5 KB · Pregleda: 81
  • 20231016_204439.jpg
    20231016_204439.jpg
    209 KB · Pregleda: 74
  • AGC_javav18srp_20231016_204427155.NIGHT.jpg
    AGC_javav18srp_20231016_204427155.NIGHT.jpg
    280.6 KB · Pregleda: 75
  • AGC_javav18srp_20231016_204413810.NIGHT.jpg
    AGC_javav18srp_20231016_204413810.NIGHT.jpg
    227.7 KB · Pregleda: 121
Da ne citiram sve redom. Vratio sam se na S23U pošto ne bih išao na IPhone 15PM dok se ne reši svi problemi i ako ih reše. Nikad nisam ni u jednom postu pljuvao S23U nego samo S22U najviše zbog exy i ne smatram se fanboy ni u jednom brendu da li bilo oko mobilnih telefona ili PC. Često prelazim sa Apple na Samsung. S23U je brutalan u svakom pogledu a za jedno 7 dana mogu da iznesem mišljenje između ova dva telefona ako bude nekog zanimalo. Što se tiče 14PM njega sam menjao sa kolegom. Dobio sam na njemu postavljeno WSD plus jedan u rezervi koji ne bih još prodavao puj puj da ne zatreba. Takođe i slušalice budspro2. Za sada jako zadovoljan fluidnosti i brzinom. Otisak na ovome staklu radi fenomenalno. Trenutno još podešavam telefon pa ćemo za koji dan videti.
 
Ne foliraj se jesi apple fan ;)
S22U moze da se zameri samo trajanje baterije i apsolutno nista vise
Kod mene bi i S23U isla bar 2x na punjenje sa mojim koriscenjem,tako da ne vidim niti jedan jedini razlog da batalim S22U
A koliko vidim i S23 U nije bez mana ali da ne sirim pricu vec da zakljucim
Lemaja jeste apple fan :) :)
 
^ ja kažem da nisam ali ajde. Neka bude kako ti kažeš. Bitno da sam sad na Samsung sekti pa ću da roštiljam IPhone 15 temu 😂
 
Lemaja je sve samo ne realan 😁 bio i ostao apple funboy.

Šalu na stranu, neko pre neki dan reče kako je noćna kamera super a nisam imao fotke da uporedim.
Samsung noćni mod, pa dva gcam noćna, onda ponovo Samsung noćni pa dva gcam noćna moda.

Samsung stock kao iz 2014.
Voleo bih neko sa s22u da uporedi, pošto mi se čini da je imao 10 puta bolje kamere nego s23u.
Tesko nocni mod s23u bez postprocesuiranja... Previse posvetli narocito nebo... Ali osim neba i svetla oko banderske sijalice sve ostalo je bolje... Lepo vidis detalje, dok sa gcam imas prirodnu fotku ali zato cao detalji i sitnice koje cak i oko ne moze da vidi... Sto i jeste fora nocnog moda... U sustini treba samo da ispeglaju to procesuiranje neba i svetiljki... Evo jedna od neku noc, procesuirana... Nebo i zemlja sa stockom... Druga je oko ponoci, okom ne vidis trunku preko reke...
 

Prilozi

  • 20231015_002332.jpg
    20231015_002332.jpg
    122.5 KB · Pregleda: 99
  • 20231015_002535.jpg
    20231015_002535.jpg
    273 KB · Pregleda: 138
^ ja kažem da nisam ali ajde. Neka bude kako ti kažeš. Bitno da sam sad na Samsung sekti pa ću da roštiljam IPhone 15 temu 😂
De ces da rostiljas kad su moderatori na temi najzagrizeniji sektasi
Ja napisah da im dolaze polovni uredjaji u vakum pakovanju(ima dokaza) a da za njih placaju i po vise.hilada evra(znamo cene)
I da napustam Xiaomi temu zbog njih ,nabavio neke grickalice i da ih od sada redovno citam,kad ono nema posta
Auuu pa ni sa dokazima ne prolazi prica kod napaljenih
Mada do juce nisu imali ni AOD a za obrvu si morao i kozmeticara da posetis pa nije smetalo da das bubreg i deo pankreasa za njega
U svakom slucaju imaju problema sa 15 serijom takvih da je i S22U pao u zaborav,konacno
NI prici S23 seriji a kamoli S22 ;)
 
Tesko nocni mod s23u bez postprocesuiranja... Previse posvetli narocito nebo... Ali osim neba i svetla oko banderske sijalice sve ostalo je bolje... Lepo vidis detalje, dok sa gcam imas prirodnu fotku ali zato cao detalji i sitnice koje cak i oko ne moze da vidi... Sto i jeste fora nocnog moda... U sustini treba samo da ispeglaju to procesuiranje neba i svetiljki... Evo jedna od neku noc, procesuirana... Nebo i zemlja sa stockom... Druga je oko ponoci, okom ne vidis trunku preko reke...
Zapravo je Samsung jedino bolji kod direktnog izvora svetla, u ovom slucaju ulicnih svetiljki, jer Gcam ne moze da ima takav HDR. Osim toga, sve je na strani Gcam-a. Jedno su detalji a drugo je vestacno poostravanje sto Samsung radi previse, cak i kad se u Camera assistent-u stavi high softening.
Samsung nema detalja, Samsung nema senke, nema kontrast. Od noci prave dan, sto je u nekim slucajevima ok, ako hoces nesto da vidis, pokazes, ali sam kvalitet fotografije je uzasan i neprirodan.
Gcam daje kvalitet i fleksibilnost. Takodje pored ove ima i astro konfiguracija koju ne koristim, jer pravi isto tako svetle fotke kao Samsung samo 10 puta kvalitetnije.
 
Ja sam kupio s23+ 512gb
Presao sam sa Honor Magic 5 pro i prezadovoljan sam, ne kazem da je M5pro los nego ima mnogo kompromisa za taj novac. Pre sam koristio samo s20 s10 Note 10+ i ovaj me odusevio telefon a i prvi put da imam S klasu da odlicnom baterijom i koji se ne greje kao ovi ranije modeli. J... ih onaj Exynos
Ovo me bas zanima ,kojih kompromisa?
Ne pljuj Exy jer je odlican procesor a i gledaces ga u sve vise Samsung modela i prodavace se i dalje kao halva
 
^ kako neće. Nebo i zemlja su u razlikama
 
Podržavam kvaku!

Kad je Exynos bio 10 puta bolji procesor, svi su uzimali to zdravo za gotovo.

Konkurencija je zdrava. Polako, za godinu, dve, biće 5bb9e5cc2e77534b6e50793348c0a7a9.jpg

Pa ćemo tražiti Exynos nazad
 
Ovaj kvaka, da postavis cak i tamo negde u nekoj temi gde niko ne zna, nesto lose za exynos, on bi izasao i poceo bi da te mlati necim zasto si pljuvao exynos :D i kako ne smes nikad to vise da uradis :D sacuvaj me Boze 😂 znam kako smo prosli u temi za s22 sad doso i ovde da puni temu kako je exy najjaci i najhladniji procesor i najprodavaniji :D bolje njega da su stavili u s23 moza bi bio bolji 😂😂
Ljubomoran si ti na exy,ali budi strpljiv eto njega prvo na S23FE a posle i na S24 seriji 😛
Nego neodgovori mi coek koji kompromisi vezani za Magic 5 Pro ,znam da nije bolji od S23U ali nije ni zamisljen da mu parira
Vise ide ka S23 i S23plus
 
Ljubomoran si ti na exy,ali budi strpljiv eto njega prvo na S23FE a posle i na S24 seriji 😛
Nego neodgovori mi coek koji kompromisi vezani za Magic 5 Pro ,znam da nije bolji od S23U ali nije ni zamisljen da mu parira
Vise ide ka S23 i S23plus
MA ne taman posla, ja i dalje imam note 9, koji nosi exy i greje me tokom zime :D samo nije mi jasno da od eto note 9 do sve ovog s22 nisu uradili nista, bar da pridju neki korak do ovaj snep(msm sa brzinom ili da ne greje ko lud bilo sta da su promenili)...kamo srece da ovaj 2400 sto dolazi u s24 bude bar ako nista drugo hladniji od preth serije...
 
Zapravo je Samsung jedino bolji kod direktnog izvora svetla, u ovom slucaju ulicnih svetiljki, jer Gcam ne moze da ima takav HDR. Osim toga, sve je na strani Gcam-a. Jedno su detalji a drugo je vestacno poostravanje sto Samsung radi previse, cak i kad se u Camera assistent-u stavi high softening.
Samsung nema detalja, Samsung nema senke, nema kontrast. Od noci prave dan, sto je u nekim slucajevima ok, ako hoces nesto da vidis, pokazes, ali sam kvalitet fotografije je uzasan i neprirodan.
Gcam daje kvalitet i fleksibilnost. Takodje pored ove ima i astro konfiguracija koju ne koristim, jer pravi isto tako svetle fotke kao Samsung samo 10 puta kvalitetnije.
Slazem se za neke situacije... Ali i sama stock kamera zna da odradi fotku kako jos se digne da prostis... Nekad ispadne vrh, nekad njesra... Za nocni mod sam pisao gore negde i postavljao slike sa vasara... Sa manuelnim podesavanjem druga prica nebo i zemlja... I nocu i ne mozes bas ocekivati previse detalja ni sa jednim fonom bez zamucenja i sl... Ja sam generalno zadovoljam mojim, u 85 posto slucajeva mada su to mahom dnevne fotke i obicno 200mp...za noc i unutrasnje fotke po slabijem svetlu treba malo podesavanja, cisto socivo ko suza i mirna ruka... Ne sporim gcam ali me mrzi nesto da cackam, instaliram, vidim ima 1001 verzija itd...

Ps ako mozes posalji mi na pp ili gmail fotke sve te gore u full rezoluciji i velicini... Najbolje sa diska google. Ovako ne mos vidis na forumu detelje
 
Ma kakav Dragon to vise lici na gustera
Kakve su oni promasaje imali tokom proslih godina(znaju ovi malo stariji sto kuckaju ovde) za njih je svaki exy ladan ko spricer
Inace ja zaista nemam nikakav problem na S22U tj sa 2200 a vidim da nisam jedini
Neko je ovde spomenuo da je moguce da su pri proizvodnji samog procesora prve serije imali neki tezak zez(naravno nece da priznaju) i da je sada u prozvodnom procesu nesto promenjeno ,videcemo uskoro na s23 fe koliko je to uticalo na bateriju i restarte pri pozivima
Ali zato je baterija na A52s bila krs a kao zmaj tamo
A54 ga kida u tom segmentu bas bas a eto exy tamo
Tako da,ne volim kada se preuvelicava problem eto samo to
 
Ja sam kupio s23+ 512gb
Presao sam sa Honor Magic 5 pro i prezadovoljan sam, ne kazem da je M5pro los nego ima mnogo kompromisa za taj novac. Pre sam koristio samo s20 s10 Note 10+ i ovaj me odusevio telefon a i prvi put da imam S klasu da odlicnom baterijom i koji se ne greje kao ovi ranije modeli. Jk
Ovo me bas zanima ,kojih kompromisa?
Ne pljuj Exy jer je odlican procesor a i gledaces ga u sve vise Samsung modela i prodavace se i dalje kao halva
Ne pljujem samo kazem da je Exy los za nekoga ko snima mnogo 4k video i koristi internet sa kartice, e u tom slucaju sot ti je 1.5-2h na Samsumg s20 sa exy i mozes jajca da sprzis na njemu. Sto se tice Honora, softwer katastrofa, notifimacije su mi kasnile, razni problemi u softveru koji koristim (photoroom i jos neki ap koci low fps secka itd.. jede zivce xD) video snimanje 4k ograniceno na 15m, telefon se greje mnogo pri duzem snimanju, ekran zatamni vrlo brzo od temperature i nista se ne vidi napolju, 4k video gori nego na s20, flare efekti neki na kameri (moras da gadjas ugao od izvora svetlosti narocito ako koristis ovakav foto box kao ja). Nesto sve bezveze iskustvo...
 
Ma kakav Dragon to vise lici na gustera
Kakve su oni promasaje imali tokom proslih godina(znaju ovi malo stariji sto kuckaju ovde) za njih je svaki exy ladan ko spricer
Inace ja zaista nemam nikakav problem na S22U tj sa 2200 a vidim da nisam jedini
Neko je ovde spomenuo da je moguce da su pri proizvodnji samog procesora prve serije imali neki tezak zez(naravno nece da priznaju) i da je sada u prozvodnom procesu nesto promenjeno ,videcemo uskoro na s23 fe koliko je to uticalo na bateriju i restarte pri pozivima
Ali zato je baterija na A52s bila krs a kao zmaj tamo
A54 ga kida u tom segmentu bas bas a eto exy tamo
Tako da,ne volim kada se preuvelicava problem eto samo to
Батерија на А52s сигурно није крш, јер сам га користио као заменски телефон и држи боље батерију од многих флегшипова. Што се тиче поређења са А54, он има 5000 mAh капацитет наспрам 4500 у А52s што је у пракси осетна разлика. Чему толико хваљења егзиноса у 22 серији где се сваком трећем човеку на форуму рестартовао телефон приликом позива? Теби служи одлично, и још некима, али је чињеница да је многима телефон био неупотребљив. Задњих подоста година Најлошији Снепдрагон је био онај који је прављен од стране Самсунга... Да не трабуњам у недоглед, поента је да као неко ко је у S серијама годинама користио и један и други чипсет, за 1000е телефон пре ћу узети SD, макар га увезао из Јужне Кореје као овај задњи.
 
Ja sam kupio s23+ 512gb
Presao sam sa Honor Magic 5 pro i prezadovoljan sam, ne kazem da je M5pro los nego ima mnogo kompromisa za taj novac. Pre sam koristio samo s20 s10 Note 10+ i ovaj me odusevio telefon a i prvi put da imam S klasu da odlicnom baterijom i koji se ne greje kao ovi ranije modeli. Jk

Ne pljujem samo kazem da je Exy los za nekoga ko snima mnogo 4k video i koristi internet sa kartice, e u tom slucaju sot ti je 1.5-2h na Samsumg s20 sa exy i mozes jajca da sprzis na njemu. Sto se tice Honora, softwer katastrofa, notifimacije su mi kasnile, razni problemi u softveru koji koristim (photoroom i jos neki ap koci low fps secka itd.. jede zivce xD) video snimanje 4k ograniceno na 15m, telefon se greje mnogo pri duzem snimanju, ekran zatamni vrlo brzo od temperature i nista se ne vidi napolju, 4k video gori nego na s20, flare efekti neki na kameri (moras da gadjas ugao od izvora svetlosti narocito ako koristis ovakav foto box kao ja). Nesto sve bezveze iskustvo...
Bas sam neprijatno iznenadjen ,znam da je 4k limitiran ,ima flera ,imaju ga manje vise svi cak i iphone od 2k evra
Ali to za njegove app nisam znao,vidim da su neki resili neke probleme sa Nova lancerom ali opet skup telefon sa toliko "problema"
Ne vredi gde god da.odes vratis se na Samsung ,poznata prica,probao sam vise puta da pobegnem ali opet nazad,razmazio nas
Cicarito,ne branim ja exy koliko ga drugi napadaju,cesto samo zato sto je exy
Ako malo proceprkas po netu nacices da taj isti exy nije bas toliko los
Takodje nacices i o S23U svasta ,da li je zato to los telefon i da li je zato snap 2 generacije los procesor ?
A52s koristio 23 meseca i baterija ni blizu A54 iskreno i za mene iznenadjenje
 
Poslednja izmena:
Mali offf...
Ovaj S23 i S21FE što su na akciji sada, jesu li oba sa SD soc? Ili exynos? :(
 
Nazad
Vrh Dno