Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

@War10ck_97 meni kaze da je up to date.

Inace u programu SamFW FRP Tool imate opciju za battery information, koja izmedju ostalog pokaze i broj ciklusa baterije, koliko puta je punjena (od 0-100 je jedan ciklus)
kod mene je samo 2 jer sam kupio telefon pre 5 dana:samfw 1.png

Jel problem ako se koristi punjac od 25w, a ne od 45w? (takodje usb c na c kabl ne koristim njegov iz kutije, vec kupljeni, ali isto original)
Jel radio neko disable i uninstall nepotrebnih aplikacija, preko adb app control, jel uopste znaci staviti gomilu aplikacija na disable za bolju bateriju, ili ostaviti sve na default? (mislim na bixby, google messages, game launcher, game booster, google app, one drive, itd...)
 
Ja sam na septembarskom, za google play mi piše jul. Kliknem na google play, kaze ima update of 11mb. Ažuriram, ono i dalje jul.
 
@War10ck_97 meni kaze da je up to date.

Inace u programu SamFW FRP Tool imate opciju za battery information, koja izmedju ostalog pokaze i broj ciklusa baterije, koliko puta je punjena (od 0-100 je jedan ciklus)
kod mene je samo 2 jer sam kupio telefon pre 5 dana:Pogledajte prilog 405963

Jel problem ako se koristi punjac od 25w, a ne od 45w? (takodje usb c na c kabl ne koristim njegov iz kutije, vec kupljeni, ali isto original)
Jel radio neko disable i uninstall nepotrebnih aplikacija, preko adb app control, jel uopste znaci staviti gomilu aplikacija na disable za bolju bateriju, ili ostaviti sve na default? (mislim na bixby, google messages, game launcher, game booster, google app, one drive, itd...)
Ne znam sto pokazuje da je to poslednja verz...kad bude izaso android 14 gledaj da ga odradia preko odina, mozda tu zabagovao nesfo...
Ja sam sve pogasio, al nzm kolko utice na bateriju ako ostavis po difoltu, ja sam bixby gasio, ove game launcher i sve vezano za njega, goolove novine,music itd...svakako sve to sto ne koristim sam pogasio, sad dal utice il ne svakako mi nisu potrebne..
Ni ja ne koristim org punjac ni usb...USB vecinom koristim od neke el. cigarete sto sam dobio(glo msm da bese) usb-a na usb-c, a punjac max mobile ili toockie od alixpresa, mada imam original al stoji u kutiju...svakako nista nije strasno, samo da ne budde neki "original" a ustv neka teska kopija, sve ostalo-saomijevi, baseus itd po meni ne bi trebalo da smeta..
 
Hvala ti na odgovoru, punjac je sigurno original, uzeo sam u radnji koja je u dilu sa promobijem (sve od njih uzimaju kaze lik), a i platio sam ga oko 3.500 din.
 
Misliš na novijim verzijama SamFW FRP Tool programa?
Koju verziju si koristio?
 
Ova S23 serija je dobra, ali ce je zato upropastiti sa nadogradnjama... Barem tako izgleda :D
 
Pa moraju da te nateraju da uzmes S24. Da je sve idealno, ko normalan bi menjao S23 za losiji S24 (kako se spominje).
Ovako ce S24 da naprave na zver, posebno kad izadje sa update-ima, a S23 ce da uniste. :D
 
A update morate da radite?
 
Ne znam koju su to seriju u poslednje vreme "osakatili" nadogradnjama? Letimicno gledajuci s21 i s22 teme ne vidim da se ljudi zale na nesto. Jedino kada sam na nekom telefonu primetio nesto slicno, bilo je na ios, kada su iphone se, bukvalno ukopali bateriju sa ios15...
 
Ne bi me čudilo da električni automobili sa nadogradnjom sistema dobiju uputstva kad koji deo da se pokvari. Imaš opciju za povezivanje na net ali bolje nemoj, sam radi update.
Ako ne radiš update, opet podešen da se kvari
 
Samo nas narod ima teorije zavere.
Pokrepite dokazima da je neki telefon s serije u zadji par godina unisten updatima.
Supruga s21+ i dalje radi nista nije degradirao, malo baterija ali je to normalno.
S22 ultra drugar ga ima i zadovoljan je, voleo bi da je malo bolja autonomija i signal ali i to nije zbog updata.
Cak su s21 i s22 dobili neke funkcije od s23....
 
@War10ck_97 meni kaze da je up to date.

Inace u programu SamFW FRP Tool imate opciju za battery information, koja izmedju ostalog pokaze i broj ciklusa baterije, koliko puta je punjena (od 0-100 je jedan ciklus)
kod mene je samo 2 jer sam kupio telefon pre 5 dana:Pogledajte prilog 405963

Jel problem ako se koristi punjac od 25w, a ne od 45w? (takodje usb c na c kabl ne koristim njegov iz kutije, vec kupljeni, ali isto original)
Jel radio neko disable i uninstall nepotrebnih aplikacija, preko adb app control, jel uopste znaci staviti gomilu aplikacija na disable za bolju bateriju, ili ostaviti sve na default? (mislim na bixby, google messages, game launcher, game booster, google app, one drive, itd...)
Meni javlja no adb connection found
 
Proveri da li ti je ukljucena opcija "usb debugging" u developer settings
 
Ne znam koju su to seriju u poslednje vreme "osakatili" nadogradnjama? Letimicno gledajuci s21 i s22 teme ne vidim da se ljudi zale na nesto. Jedino kada sam na nekom telefonu primetio nesto slicno, bilo je na ios, kada su iphone se, bukvalno ukopali bateriju sa ios15...
U krajnjem, tada su već garancije istekle pa Custom ROM i vozi dalje 😀
 
Jedina falinka je sto banka intesa ne uspeva da proradi ma sta god da joj radim, i u secure folder da je stavim i pod magisk hide...ostalo vec skoro dve godine radi -na note 9 neki android 11, geekbench rezultat je skoro duplo bolji u odnosu na stok a i baterija
Ova poslednja beta bas dobro drzi bateriju, al sam instalirao galaxy guardians i tuu battery guardian, pa sam stavio da mi instagram tiktok i jos neke mreze rade samo na 60hz umesto 120hz...
 
Svi ti custom romovi imaju neku falinku
Imaš custom romove koji su samo debloat Samsung roma i ne podliježu Samsung update-u.
Kada Samsung odluči da "pokvari" S23 po broju download-a će biti jasno koji je posljednji dobar od tih "custom"
 
Jedina falinka je sto banka intesa ne uspeva da proradi ma sta god da joj radim, i u secure folder da je stavim i pod magisk hide...ostalo vec skoro dve godine radi -na note 9 neki android 11, geekbench rezultat je skoro duplo bolji u odnosu na stok a i baterija
Ova poslednja beta bas dobro drzi bateriju, al sam instalirao galaxy guardians i tuu battery guardian, pa sam stavio da mi instagram tiktok i jos neke mreze rade samo na 60hz umesto 120hz...
Poslednja beta, ja je juce instalirao posle povratka sa Zlatibora, drzi bolje bateriju, sve je jos brze i fluidnije, animacije ubrzane...
Sto je zanimljivo oktobar i android 14 build i sigurnost oktobar.
Verovatno ce uskoro stable verzija za sve.
 
Da li je moguce da A72 ima bolju bateriju i kameru od S23? Uporedjivala sam ta dva tel jer me je zanimalo koliko je S23 bolji jer sam do sada pozajmila od sestre njen A72 i bas je dobar ali ga moram vratiti i bas sam se iznenadila da uopste nije po tim karakteristikama koje su meni bitne.

Takodje imam jos jedno pitanje, telefon mijenjam bas rijetko, tek kad bas bas moram, Prethodni sam imala punih 5 god Samsung A750 2018, pa me interesuje s obzirom da nije bas jaka baterija na S23 moze li doci za 2-3 god da nece moci da izdrzi dan?

I generalno da li taj telefon vrijedi tih para (700e) ili da uzmem A54 za 350?
 
Ako si uporedjivala kameru po danu i gde je osvetljenje dobro, slazem se, jako je mala razlika izmedju midrange i fgalship telefona. Ono gde flagship uredjaji jos uvek drze prednost je nocna fotografija, i naravno zoom kome je to bitno, mozda i portret.

Sto se tice baterija cesto je midrange imao bolje baterije od flagship uredjaja zbog slabijeg cipseta koji trosi mnogo manje baterije nego kod flagship uredjaja koji imaju znatno jaci cipset.

Istina je i da se midrange priblizio znatno u poslednje vreme flagship segmentu, pa sad odluka je na tebi, ima kompromisa svakako, sad da li je taj kompromis tebi bitan ili nije to ces ti morati da odlucis.
 
Jooj ja sam potpuni laik. Da uporedjivala sam telefone preko dana u radnji. Ali sam vidjela po internetu kad sam gledala karakteristike da A72 ima 4 kamere a S23 3 kamere, i da je veci br megapixela na A72, cak i na prednju kameru. Mozes li mi reci koji je tel midrange, a koji fgalship i sta znace ti termini. Prvi put cujem..
 
Da li je moguce da A72 ima bolju bateriju i kameru od S23? Uporedjivala sam ta dva tel jer me je zanimalo koliko je S23 bolji jer sam do sada pozajmila od sestre njen A72 i bas je dobar ali ga moram vratiti i bas sam se iznenadila da uopste nije po tim karakteristikama koje su meni bitne.

Takodje imam jos jedno pitanje, telefon mijenjam bas rijetko, tek kad bas bas moram, Prethodni sam imala punih 5 god Samsung A750 2018, pa me interesuje s obzirom da nije bas jaka baterija na S23 moze li doci za 2-3 god da nece moci da izdrzi dan?

I generalno da li taj telefon vrijedi tih para (700e) ili da uzmem A54 za 350?
Po svemu što si napisala i onome šta ti je bitno = A54
I A54 i S23 imaće 4 Android nadogradnje, na A54 duže traje baterija , prednost S23 je noćna fotografija /bežično punjenje i fluidnost u radu - bolji pricesor ...
 
Pa ko ne vidi razliku između A72 i s23, blago njemu. Ne mora da kupuje skuplje uređaje i uživa u onome što ima. Naravno da će i po danu fotka od npr a54 i s23 biti u korist skupljeg samo je pitanje da li te sitnice nekom znače ili ne. Imam a54 u kući, upoređivao sa iPhone 11 koji je par godina stariji, bolja fotografija generalno. Na a54 su fotke previše izoštrene sa malo jačim bojama uz pojačan kontrast što korisniku stvara sliku da je kamera bolja nego što jeste, naročito ako se gleda samo na telefonu.
 
Pre par meseci sam na kratko uporedio kamere S10+ i A53. Dok ovako na keca deluje da je isto, kad sam zumirao tekst na nekom pakovanju udaljenom oko 3 metara, videla se osetna razlika i očigledna prednost S10+ koji je 3 godine stariji telefon.

Takodje, iako verujem da velika većina ovde zna, ipak neko ili ne zna ili zaboravi. Broj pixela kamere ne znači da će i slika biti bolja.
 
Nazad
Vrh Dno