Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Odustali od kupovine za sada, ima ovih za azijsko kolko hocete po oglasima za tu neku cenu oko 850e 12/256 ali sta znam zaobisli smo, a ovi kod nas kod operatera svi otvoreni a ja ne uzimam kad je telefon otvoren, 12/512 cene su nerealne 1200e (300e vise od 8/256) je nerelano a da je sa domacom garancijom.

Svakako MI 10 sljaka odlicno, tako da mi se ne zuri pojavice se vec nesto, a cekati S24 seriju sa EX cipsetom nema sanse, ja Samsung godinama ne uzimam zbog tog bezobrazluka.
Najbolje da sačekaš S25U
 
^ super odgovor. Čovek se dvoumi zbog garancije a ne daje malo para sto je potpuno razumljivo.
 
Kolega je uzeo juce s23u, proverili smo preko neki sajt serial number.
Samo stoji " Carrier: United Arab Emirates Open "
Ali u suatini sve ostalo je isto, sim kartice 2 fizicke, signal ima kao moj...ne vidim razliku..sem garancija naravno, to je dobio na papir neki kao od te radnje gde je kupio.
 
Ništa inače nije prekopotrebno. Stvar je želje i preferencija.

Žive ljudi i sa manjim rezolucijama, i slabijom baterijom i bez olovke... 😊

Potrošnja kod 3nm će biti još manja, što znači osetno bolju bateriju.

Otisak prsta radi ipak bolje kod čitača koji su fizički i sa strane (recimo Fold4), bez obzira na vlažnost prsta. Daleko manje potrebe da se nalegne prstom. Ja sam se radovao ultrazvučnom čitaču, ali me na kraju ipak nije oduševio. Radi posao, ali subjektivno, ništa bolje od optičkog. Ne čini mi se da je naprednija tehnologija, već više konkurentna.

Meni se dopada ideja telefona bez prednje kamere 😅 I ona ispod ekrana na Fold4 je radila posao da se vidiš, a za pućenje za IG kome treba taj sigurno ima i selfi stick 😅
 
Realno, u pravu si. Bez prednje kamere sa nekim malim displejom nazad kao sto je čini mi se Xiaomi imao neku Ultru ako se ne varam. Ali ja definitivno ne koristim puno selfi kameru, ali tu su žene. 😄
 
Ništa inače nije prekopotrebno. Stvar je želje i preferencija.

Žive ljudi i sa manjim rezolucijama, i slabijom baterijom i bez olovke... 😊

Potrošnja kod 3nm će biti još manja, što znači osetno bolju bateriju.

Otisak prsta radi ipak bolje kod čitača koji su fizički i sa strane (recimo Fold4), bez obzira na vlažnost prsta. Daleko manje potrebe da se nalegne prstom. Ja sam se radovao ultrazvučnom čitaču, ali me na kraju ipak nije oduševio. Radi posao, ali subjektivno, ništa bolje od optičkog. Ne čini mi se da je naprednija tehnologija, već više konkurentna.

Meni se dopada ideja telefona bez prednje kamere 😅 I ona ispod ekrana na Fold4 je radila posao da se vidiš, a za pućenje za IG kome treba taj sigurno ima i selfi stick 😅

Znas kako, ako uzmemo paralelu sa grafickim karticama i vidimo sta radi Nvidia koja je smanjila svoje tranzistore znacajno, oni su dobili obrnutu stvar povecali potrosnju i toplotu jer to sto oni smanje tranzistore znaci da moze vise da ih stane na tom malom delu = veca potrosnja i grejanje.

Neka me neko ispravi ako gresim ali mislim da oni tako rade jer su ograniceni prostorom pogotovo mobilni telefoni.

Za kameru se slazem, zato mi je ono ostrvo kod iPhone-a korak unazad a ne u napred, najbolje je da je i nema ionako sam je koristio 5 puta u zivotu, ali kapiram vecini je bitna pa je zato i tu.

Lg je pravio onaj citac vena ko se seca u poslednjim serijama pre nego sto su batalili da prave telefone.

Sto se tice rezolucije ja sam sa LG G7 na Mi 10 presao tj sa 2k na full hd ekran i nism video razliku, a Sonijev 4k ekran je overkil samo tako, ne znam ko moze da vidi razliku jer nije to TV ili monitor mali je ekran, a opterecenje za grafiku samo tako pa i samo zagrevanje i potrosnja baterije.

Ono sto bih ja jako voleo da vidim jeste citac micro sd kartica da vrate jer to je meni licno jako bitno da ne moram da sibam kompletnu mediju sa telefona na telefon, ali kapiram onda niko nece da kupi 512gb model...
 
Da li je neko menjao samo staklo na ultri? Deluje mi ekran da je citav.
 
Ja jedino vidim kao napredak solid state baterije koje bi znacakjno povecale autonomiju. Sve ostalo je isto godinama.
Onaj moj post "da sačekaš S25U" shvati kao šalu naravno , vidim da se baš dvoumiš jer nije malo para a i razlike u nekoliko stotina evra . Uopšte nemoj da te buni što je S23U iz Emirata = to je apsolutno isti S23U kao i za Evropu (bolja stvar je što umesto 8 dobiješ 12 gb RAM-a ) , što se tiče garancije osoba koja ih prodaje po 850€ daje 1g garancije i po ocenama koje ima vrlo je korektna. I da u pravu si nema tu nikakvog drastičnog pomaka sem u trajanju baterije (sve ostalo je na kašičicu) . Sad je sve na tebi i ne daj se zbuniti pojedinim komentarima nekih članova (od glorifikovanja sa jedne strane pa do toga da ne valja ovo-ono) . S23U je trenutno najbolji Android tel i tu dileme nema - ko ga uzme 2-3 god je miran (sem freak 😁 članova koji stalno menjaju od Apple do Androida na šest meseci do godinu dana , što kako vidim u tvom slučaju nije relevantno) .
 
Nikada premium modeli nece imati vrhunske baterije
Dok se ne izmisli neka nova tehnologija istih(eventualno jos brze punjenje)
Vise stvari utice na bateriju a vrhunske komponente traze energiju
Ko razume sta sam hteo da kazem razumeo ,ko ne ,moze i dalje da pise o 7-8-9 h sota
 
Odustali od kupovine za sada, ima ovih za azijsko kolko hocete po oglasima za tu neku cenu oko 850e 12/256 ali sta znam zaobisli smo, a ovi kod nas kod operatera svi otvoreni a ja ne uzimam kad je telefon otvoren, 12/512 cene su nerealne 1200e (300e vise od 8/256) je nerelano a da je sa domacom garancijom.

Svakako MI 10 sljaka odlicno, tako da mi se ne zuri pojavice se vec nesto, a cekati S24 seriju sa EX cipsetom nema sanse, ja Samsung godinama ne uzimam zbog tog bezobrazluka.
Evo ja ti upravo pišem sa modela za azijsko tržište, mada imaš na netu da oznaka koja je na kutiji za azijsko i evropsko. Kladim se da i ovi kod operatera imaju istu oznaku.Nemoj da te to sputava. Ja sam uzeo za 885€ 8/256 u mobile factory (Sarajevska ulica). Neki će kazati beži takvih radnji,tako da je izbor na tebi. Dobio 2god garancije (LCD i matična).
 

Prilozi

  • 20230729_230803.jpg
    20230729_230803.jpg
    105.2 KB · Pregleda: 125
  • Screenshot_20230729_231313_Chrome.jpg
    Screenshot_20230729_231313_Chrome.jpg
    125.9 KB · Pregleda: 161
 
Divota Božija, posle perfektne S23 serije dolazi opet krbulja na tržište.
 
^ ljudi će ostajati na snap nebitno koji model, barem poznavaoci i ljubitelji Samsunga.
 
Generalno ljude baš briga koji SoC im je u mobu, bitno da je flagship i da su ga mnogo platili.
Očigledno je profit ogroman kada se gura exynos umesto snapa, što je i logično. :) Homemade SoC vs kupljen od neke treće strane. (Ako je razlika u ceni npr i 30$, 30*10mil)
 
^ slažem se da guraju exy povodom zarade. Većina korisnika ni ne zna da koriste dva različita cipseta niti ih to zanima. Bitno da imaju flagship Samsung.
 
Generalno ljude baš briga koji SoC im je u mobu, bitno da je flagship i da su ga mnogo platili.
Očigledno je profit ogroman kada se gura exynos umesto snapa, što je i logično. :) Homemade SoC vs kupljen od neke treće strane. (Ako je razlika u ceni npr i 30$, 30*10mil)
Pa apple placa za svoj a16 po 110$ verovatno im je mnogo isplativije da sami prave SoC samo sto im je SoC smece u poredjenju sa sd/bionic
 
Тренутно акција, можда неком значи..
 

Prilozi

  • Screenshot_20230731_134532_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230731_134532_One UI Home.jpg
    144.2 KB · Pregleda: 125
Nazad
Vrh Dno