Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Pomocu CSC se to regulise. Ti imas MSR (telenor srbija) CSC. Tako sam i ja kupio neotpakovanu isto je bio MSR i te aplikacije. Ja sam promenio sebi u EUX da bi pre dobijao update.
Како то да проверим, који CSC имам?
Купио сам телефон на КП.
И како се то мења?
 
Како то да проверим, који CSC имам?
Купио сам телефон на КП.
И како се то мења?
Pisano je već u ovoj temi, sećam se da je @psychofedex pisao, a i još neko, pa ćeš lako naći pretragom.
Evo ih...


 
Prvi utiscni nakon celog dana koriscenja (ultra u pitanju):
Kvalitet izrade,osecaj u ruci, dizajn - 10ka
Ekran - 10ka,
Performanse - 10ka,
Baterija - tek cemo da vidimo,al prvi utisak je da je vrhunska
Kamera - ok , nije losa, nije mi ni nesto posebno dobra , neka sredina, videcemo jos
Otisak prsta - radi perfektno, trenutno bez ikakve zastite na ekranu

Overall sam poprilicno zadovoljan za sad(ocekivao sam da ce tako i biti), s obzirom da prelazim na ultru sa malog s21.

Imam pitanje, s obzirom da kada slikam nesto volim samo da izvadim telefon i opalim sliku, pa me zanima jel bolje da stavim da mi default bude 200mp, 50 mp ili da ostavim 12mp? Scene optimizer sam iskljucio i ukljucio quick tap shutter u camera assistant.
 
Imam pitanje, s obzirom da kada slikam nesto volim samo da izvadim telefon i opalim sliku, pa me zanima jel bolje da stavim da mi default bude 200mp, 50 mp ili da ostavim 12mp? Scene optimizer sam iskljucio i ukljucio quick tap shutter u camera assistant.
12Mpix, to je automatika. Druge rezolucije uključuj samo kada ti je potrebno više detalja na slici, ali obično nema potrebe.
 
Pre nedelju dana stavio Spigen screen protector i mogu da kažem da otisak prsta radi identično kao i pre stavljanja, a da pri tom uopste nisam dodatno registrovao otisak.

Sama folija je relativno laka za postavljanje, ali ako vam se zakači neki komad prašine ili neka mikro dlaka kao u mom slučaju, jako se teško skida sa folije jer se zalepi za taj lepak i bas se teško skida. Na kraju sam bacio prvu foliju, srećom idu dve u paketu.

Takodje, cini mi se da prvi put kad se postavi folija da je tad i najbolje postavljena, jer svaki sledeći put, ako odlepite, postoji mogućnost da se nesto zakači za lepak, a onda je sve mnogo teže.

U kombinaciji sa spigen maskom bas lepo leži, pa nema problema sa odlepljivanjem strana i slicno. Doduse, folija ne ide do samog kraja, vec ima lufta par milimetara, taman toliko da se lepo uklopi sa maskom.
 
Da li je neko probao da se slika u ogledalu sa telefonom ispred sebe i nakon slikanja da udje istog trenutka i da pregleda sliku koju je pre 1 sekunde slika... Da vidite magiju 🤦‍♂️
Znaci sve je iskljuceno i ove Samsung fore stvarno pocinju da preteruju. Te mi glava poraste odjednom te stomak, ja nemam pojma sta on pokusava da odradi... Sve gluposti su na off sto se tice vestacke inteligencije, ali ovo je katastrofa. Da li ima neko da mi preporuci neku alternativnu kamera aplikaciju da bude kao svet. Da slika ono sto vidi a ne da mi radi "generalku" u pozadini 🤦‍♂️
 
Da li je neko probao da se slika u ogledalu sa telefonom ispred sebe i nakon slikanja da udje istog trenutka i da pregleda sliku koju je pre 1 sekunde slika... Da vidite magiju 🤦‍♂️
Znaci sve je iskljuceno i ove Samsung fore stvarno pocinju da preteruju. Te mi glava poraste odjednom te stomak, ja nemam pojma sta on pokusava da odradi... Sve gluposti su na off sto se tice vestacke inteligencije, ali ovo je katastrofa. Da li ima neko da mi preporuci neku alternativnu kamera aplikaciju da bude kao svet. Da slika ono sto vidi a ne da mi radi "generalku" u pozadini 🤦‍♂️
Meni je to bilo sa prednjom, uzmi ili obrisi kes ili da ne bi podesavao opet nanovo, ukljuci i iskljuci efekte za lice(nzm da l ima za zadnju to uopste)
Ps proverio sam, ima i za zadnju efetki za lice...on pa off vi trebalo da resi stvari
Ili koristi gcam, odlicno radi
 
Da li je neko probao da se slika u ogledalu sa telefonom ispred sebe i nakon slikanja da udje istog trenutka i da pregleda sliku koju je pre 1 sekunde slika... Da vidite magiju 🤦‍♂️
Znaci sve je iskljuceno i ove Samsung fore stvarno pocinju da preteruju. Te mi glava poraste odjednom te stomak, ja nemam pojma sta on pokusava da odradi... Sve gluposti su na off sto se tice vestacke inteligencije, ali ovo je katastrofa. Da li ima neko da mi preporuci neku alternativnu kamera aplikaciju da bude kao svet. Da slika ono sto vidi a ne da mi radi "generalku" u pozadini 🤦‍♂️
Mozda je do ogledala.
 
Odoh da ga bacim 😁
Meni je to bilo sa prednjom, uzmi ili obrisi kes ili da ne bi podesavao opet nanovo, ukljuci i iskljuci efekte za lice(nzm da l ima za zadnju to uopste)
Ps proverio sam, ima i za zadnju efetki za lice...on pa off vi trebalo da resi stvari
Ili koristi gcam, odlicno radi
Mogu da probam, ali stvarno je glupo.. Jer imas neki link, koji gcam da skinem posto ima 100 reverzija i jos neki config fajl treba koliko sam video... Probao sam sa Open Camera i sve je ok sto se tice slike.. Nesto definitivno je sa aplikacijom a efekti su svi off, nikad ih i nisam koristio..
 
Ima neko predlog za neku baš tanku masku, a da ima dobar grip i ne klizi? Za mali S23.

Ja sam za običan S23 naručio 4 maske, reko' da vidim dal' ću da ubodem neku da je dobra.
Naručio 3 klasične jeftine silikonske, i onu Spigen Liquid Air tamno zelenu.
I evo skoro mesec dana kako koristim samo ovu jeftinu, potpuno providnu masku, i izuzetno sam zadovoljan. I koliko je tanka (ne volim da od telefona pravim hladno oružje), i kako izgleda i kako leži u ruci.
Druge dve jeftine su bile ove popularne u pastelnoj boji, koje sa unutrašnje strane imaju tanki mikrofiber. Na oko sve deluje ok, ali definitivno osećaj u ruci je bio da skoro i nema nekog gripa. Ono najgore je da telefon kada se stavi u masku, nema podjednaku zaštitu po svim ivicama - na tri strane je ok (viri maska oko 1mm iznad telefona), ali na jednoj je skroz u ravni telefona. 100x puta stavljao, skidao da proverim da nije do mene, isto, na obe te maske (baš vrlo slične). Probao sam čak na jednoj da skinem i taj mikrofiber, da vidim da nije do toga, jok, isto.
Spigen Liquid Air odlična maska, dobro izgleda, tanka, grip savršen, ali ja eto, prost čovek, ostavio ovu providnu :)

Ove pastelne, sa mikrofiberom su: "Teracell Soft Velvet" i "Teracell Nano Silikon".
Providna: Teracell transparent

torbica-silikonska-skin-za-samsung-s911b-galaxy-s23-transparent-191655-293179.png


Spigen Liquid Air dark green:

716plG7XDhL.jpg


Teracell Nano silikon tamno plava:

torbica-nano-silikon-za-samsung-galaxy-s23-tamno-plava-190127-289162.png
 
Spigen Thin Fit mi deluje još bolje, tanje. Ali nema je na KP koliko vidim.
 
Spigen Thin Fit mi deluje još bolje, tanje. Ali nema je na KP koliko vidim.

Taj Thin Fit je ako sam dobro proverio, više "plastičan" nego silikonski. Meni se to ne sviđa.
Ako je tebi ok, probaj da kontaktiraš neke prodavce na KP koji "nude" Liquid Air masku, ali ustvari niko je nema na stanju, već poručuju vrv od jednog uvoznika. Tako sam i ja dobio odgovor, i čekao 7 dana. Jedino što sam platio poštarinu čitavih 600rsd (a prodavac kao iz Beograda, paket stigao iz Subotice), jer su osim klasične poštarine (~400rsd), uračunali na moj račun naravno, i neki dodatak (180rsd), tj. info ka prodavcu kad mu legnu pare ili tako nešto. Pa me maska izašla 22€ + 600rsd :/
 
M
Taj Thin Fit je ako sam dobro proverio, više "plastičan" nego silikonski. Meni se to ne sviđa.
Ako je tebi ok, probaj da kontaktiraš neke prodavce na KP koji "nude" Liquid Air masku, ali ustvari niko je nema na stanju, već poručuju vrv od jednog uvoznika. Tako sam i ja dobio odgovor, i čekao 7 dana. Jedino što sam platio poštarinu čitavih 600rsd (a prodavac kao iz Beograda, paket stigao iz Subotice), jer su osim klasične poštarine (~400rsd), uračunali na moj račun naravno, i neki dodatak (180rsd), tj. info ka prodavcu kad mu legnu pare ili tako nešto. Pa me maska izašla 22€ + 600rsd :/
Meni odgovara to ako je plastična, a ne silikonska.
 
A kakva je Spigen Thin Fit u poredjenju sa originalnom Samsungovom silokonskom/plasticnom (ja je imam pa zato pitam)? Samsungova mi deluje malo glomazno, ali po slikama, ni Spigen mi ne deluje mnogo tanje.
 
Spigen kažu da je 1mm debela, što zvuči ok.
 
Ja za mali S23 koristim original Samsungovu i odlična je, jako sam zadovoljan, Odličan osećaj u ruci, ne klizi, i sve kamere su unutar rupica tako da telefon posle 100 godina se ne klati na stolu, stoji kao ciglica. Thin fit sam imao za drugi telefon i bila mi je plastična i klizava, izuzev mag armor koji sam imao za iphone 14 pro, odlična maska
 
Upravo naručio za Ultru ThinFit za 19€ sa svom poštarinom u HR, naspram originalne maske puno bolja u smislu zaštite sa strana, jer je dignutija, Puno bolja nego ThinFit šta sam imao za S21 Ultra, materijal je manje plastičan. Mobitel je nešto lakši, jedino je malo uzdignutija na predjelu tri kamere, s tim da ovdje puno manje ostaje prašina po maski za razliku od originalne, uglavnom skroz zadovoljan.
 
Imate na Aliexpress te Samsung za dal 2$
Verujem da je kopija 1/1 uzeo sam 1kom čisto da vidim
Ali verujem da će mi Spigen Hybrid najviše odgovarati
 
Imam jednu manu nadjenu u fonu generalno... Kontrola zvucnika... Prejak najnizi nivo i onda nesrazmerno pojacavanje broju stepenica... Za par klikova ga vec zajaca na 70 posto a posle jos deset klikova za malo primetno pojacanje, i zadnji korak grune na max
 
Gledam na KP S23U 12/256 novi / vakum 849€ 🤔 ...

U Emiratima je 829$ (USA $) = 749€

Screenshot_20230724_212220_Samsung Internet.jpg
 
Imam jednu manu nadjenu u fonu generalno... Kontrola zvucnika... Prejak najnizi nivo i onda nesrazmerno pojacavanje broju stepenica... Za par klikova ga vec zajaca na 70 posto a posle jos deset klikova za malo primetno pojacanje, i zadnji korak grune na max
Skini aplikaciju sa galaxy store pod nazivom "Sound Assistant" tu sve imas vezano za to sto si naveo plus da pomeras slajder sa bude sa leve ili desne strane plus da gore ili dole, uostalom videces sta sve ima..
 
To rodjoooo, fala!
 
Evo par slika sa S23U modelom pa me zanimaju Vasa misljenja.. Meni to ne deluje lose. Ove koje su zumirane,zumirane su 30x a imaju iz sebe i slike sa default senzorom,odnosno 1x cisto da znate razdaljinu otprilike.20230724_170007.jpg20230724_170031.jpg20230724_170007.jpg20230724_165929.jpg20230724_165912.jpg20230720_110145.jpg20230720_110203.jpg20230720_105311.jpg20230720_105358.jpg
 

Prilozi

  • 20230724_165918.jpg
    20230724_165918.jpg
    126.9 KB · Pregleda: 13
  • 20230720_105204.jpg
    20230720_105204.jpg
    328.4 KB · Pregleda: 13
^ naravno , ali idu ljudi i donose pa sad ko hoće S23U nov / vakum 12/256 ima za 849€ na oglasima. Poenta je da zbog slabije prodaje (globalno) Samsung spušta cene i dolazimo do razmišljanja da li kupiti u prodavnici ili od operatera po skoro duplo većoj ceni 1.400 - 1.700€ ili uzeti na oglasima ovako bez garancije nov sa uštedom od 500-700€ . 🤔
 
Nazad
Vrh Dno