Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Eno na KP S23U - 256/12Gb je 995eu, isto neka pvt prodavnica, garancija 24 meseca ali ne piše nigde i fiskalni. A ok, nisam znao to za pozivanje, pozvaću i proveriću. Hvala
Pratim vec mesec ipo KP (od kad sam odlucio da ga kupim), sve te privatne radnje daju pisanu garanciju, koliko sam upucen bez fiskalnog racuna. Tako da sam njih odmah otpisao, gledam samo ove preko operatera. Nekako mislim da je to najsigurnija kupovina.
 
Pratim vec mesec ipo KP (od kad sam odlucio da ga kupim), sve te privatne radnje daju pisanu garanciju, koliko sam upucen bez fiskalnog racuna. Tako da sam njih odmah otpisao, gledam samo ove preko operatera. Nekako mislim da je to najsigurnija kupovina.
Fakat da je najsigurnija kupovina preko operatera a i dobra prodaja kada jednom posle par godina rešiš da ga prodaš, daleko više dobijaš kada pomeneš fiskalni i 24 meseca garancije. Ceo KP je sa fiktivnom garancijom na guz papiru u to sam upućen, faktor rizika je uvek uključen ali treba znati kupovati kod tih likova po privatnim prodavnicama.
 
A sa garancijom operatera ćeš se vrlo usrećiti ako dođe do nečeg ozbiljnijeg i moraju da ti menjaju telefon...ili ako taj koji je uzeo na ugovor iz nekog razloga odluči da ne plati koju ratu ;)
Jedino sigurno je kupiti telefon sa fiskalnim računom neke poznate prodavnice ili od nekog koga lično znate da je uzeo na ugovor, sve ostalo igra mačke i miša tj živaca.
 
Fakat da je najsigurnija kupovina preko operatera a i dobra prodaja kada jednom posle par godina rešiš da ga prodaš, daleko više dobijaš kada pomeneš fiskalni i 24 meseca garancije. Ceo KP je sa fiktivnom garancijom na guz papiru u to sam upućen, faktor rizika je uvek uključen ali treba znati kupovati kod tih likova po privatnim prodavnicama.
Pa kad rešiš posle par godina da ga prodaš garancija je svakako istekla, zar ne? A što se tiče garancije sa KP, to je garancija koju daju prodavnice u zemlji EU gde je telefon kupljen, i ja svakako imam više poverenja u njih nego u naše zvanične prodavnice gde u glavnom u startu tvoj kvar ne spada u garanciju i onda moraš da se natežeš sa njima, društvom za zaštitu potrošača....i na kraju ti nije zagarantovan uspeh. Moj kum je telefon koji nije radio dobro reklamirao prodavcu sa KP koji ga je poslao u radnju na servis, kako nije moglo da se popravi bez problema je dobio novi.
 
Pa kad rešiš posle par godina da ga prodaš garancija je svakako istekla, zar ne? A što se tiče garancije sa KP, to je garancija koju daju prodavnice u zemlji EU gde je telefon kupljen, i ja svakako imam više poverenja u njih nego u naše zvanične prodavnice gde u glavnom u startu tvoj kvar ne spada u garanciju i onda moraš da se natežeš sa njima, društvom za zaštitu potrošača....i na kraju ti nije zagarantovan uspeh. Moj kum je telefon koji nije radio dobro reklamirao prodavcu sa KP koji ga je poslao u radnju na servis, kako nije moglo da se popravi bez problema je dobio novi.
Jel može kontakt tog prodavca sa KP u porukama. Ja sam davno kupio prvi telefon preko KP sa nacrtanom garancijom, čak bez imena i prezimena prodavca u garanciji. Jedan od najpopularnijih prodavaca na KP ne da nije hteo da zameni mob novim ili da mi vrati novac jer telefon je bio star manje od mesec dana nego mi je telefon otkupio kao polovan a vozao me je nedeljama sa nekim servisima. U pitanju je bio jednostavan problem sa punjenjem. Prvi na KP zato što je bio Xiaomi a ja sam samo nosio Samsunge S klase pa ajde da vidim i to čudo Xiaomi na koji su me stalno nagovarali kada bi videli da pucam po 1000eu za Samsunge, tada je Xiaomi bio upola jeftiniji.
 
Ja koliko sam citao iskustva sa Pro mobi zvanicnim servisom su uglavnom pozitivna. Telefon u garanciji nosi se direktno njima, bez prodavnice i operatora.
 
Da ponovim pitanje..
Da li je neko uspeo da podesi da se sakrije sadrzaj whatsapp pop up notifikacije kada je telefon otkljucan? (Bez da se u whatsapp-u aktivira fingerprint lock). Viber i sms moze, znaci samo iskoci pop up ali se ne vidi sadrzaj. Na whatsapp nisam uspeo da pronadjem nacin. Kad iskljucim popup na whatsapp (u podesavanjima notifikacija u telefonu, ne u aplikaciji), onda se ni kada je zakljucan telefon ne upali svetlo, samo zvuk.
 
Da li neko zna nekog proverenog KP prodavca ili ima neku preporuku za prodavnicu?
 
Ako nije spam, dobih na mail Samsung promo da se 24.6. otvara još veći store u Ušću, i da će popusti za S23 seriju ići do 38k rsd, ali se ne navodi koliko tačno za koji model
 
Isto. Mene najvise interesuje za oled tv, gledam lg, ali uz ovoliki vaucer ovo zvuci primamljivo i "jeftino" ako se moze tako reci.
Najverovatnije je 38k za s23 ultra sa najvise memorije, za ostale manje.
 
Da li neko zna nekog proverenog KP prodavca ili ima neku preporuku za prodavnicu?

Ja recimo trenutno gledam samo oglase gde ljudi nude telefone kupljene kod domaćih operatera ili samsung partnera, sa dve godine garancije. Pratim KP i "mobilni svet/oglasi". Prethodne modele S8 i S10+ sam isto tako kupio, nikad problem, i dan danas rade odlično jer ih nisam prodavao.

BTW, da li je neko možda nekad uzimao aparat van Evrope? :)
Videh negde da je neko pazario 23 model u Dubajiu, i da je stvarno pristupačan. Sad, malo sam gledao kod njih na Amazonu i nekim shopping sajtovima, jeste dosta povoljnije, ali postoje dve verzije, UAE i "international version". Pretpostavljam da bi ova international odgovarala za nas. Ako sam dobro izguglao, razlika je valjda u ima/nema dual sim, samsung pay valjda ne radi na uae verziji, itd.
 
Poslednja izmena:
Uzeo M52 preko Amazon.de i to dobro učuvan , bio u izlogu, pre godinu dana 200 evra, sad čekam M54, 5 G radi u Evropi bez problema.
 
Pokupio i ja sat na Dedinju danas.
Sad da vidim koje su cene na KP pa na oglase - davno sam ima S3 Classik ali ni njega nisam dugo nosio i brzo ga prodao, baš sam se odvikao od sata.
 
Jel može neka preporuka za zaštitu za ekran? Da bude tanka, u suštini samo da štiti od grebanja (ne udaraca i sl.)
 
Pokupio i ja sat na Dedinju danas.
Sad da vidim koje su cene na KP pa na oglase - davno sam ima S3 Classik ali ni njega nisam dugo nosio i brzo ga prodao, baš sam se odvikao od sata.
Oko 180-200e, gledao pre neki dan... Ja moj zadrzavam, taman da zamenim Frontier, koji me extra služio, toliko sam se navikao da ne mogu da nosim "obican" sat... Zvuk na telefonu nepamtim kad mi je bio upaljen.
 
A da bi se pokupio sat potrebno je da stigne i taj drugi mail od njih jel tako? Jel može screenshot :) da vidim kako izgleda. Ženina šveca se registrovala za sat krajem aprila i tada joj je stigao onaj prvi mail kao potvrda. A taj gmail koji je ostavila prilikom registracije inače slabo koristi, pa možda nije ni primetila da joj je još nešto stiglo :)
 
U tom prvom mailu ima link na kom moze da proveri status, ako ne moze da nadje da li je dobila drugi.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230615_074102_Gmail.jpg
    Screenshot_20230615_074102_Gmail.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 41
  • Like
Reagovanja: GSM
Jel ima neko problem sa citanjem QR kodova? Pre Ultre sam imao IP13 gde je citanje bilo instant. Na Ultri je kriminal.
Juce sam odlepio na Gasprom pumpi kada nije hteo da mi ocita kod za placanje.
 
Jel može neka preporuka za zaštitu za ekran? Da bude tanka, u suštini samo da štiti od grebanja (ne udaraca i sl.)
Ja sam uzeo Brendion. Imaju saradnju sa pojedinim radnjama u Srbiji (to moraš da proveriš na svojoj lokaciji) gde mogu da ti zalepe, a postoji opcija i da tebi direktno pošalju, i da to uradiš sam. Zaista sam zadovoljan folijom, a još je lakše ako imaš S23 običan ili S23+ koji nemaju zakrivljen ekran. Za razliku od nekih drugih folija, ima blaaagi mat, koji uopšte ne narušava rezoluciju, folija se mnogo manje prlja, i lako se čisti.
 
Samsung kućni brži punjač tip-c pd 45W, crni EP-T4510-XBE - Ovo bi trebao biti taj originali Samsungov 45w punjac kojim se S23u puni max brzinom? Ima ga za 4600din+
 
Nazad
Vrh Dno