Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Meni je neverovatno da ažuriranjem softvera ukidaju mogućnosti uređaja koje sam imao kada sam ga kupio. Uredu je dodati opcije, pa ako želim nove ja ću koristiti, možda sam ja baš npr. zbog AOD kupio ovaj uređaj. Sada to nije više taj uređaj. Ne znam kako im to prolazi u razvijenim zemljama, a da ih udruženja potrošača ne tuže.
 
Kome ne radi prevod na tastaturi , tj nema srpski.
Ode u podesavanje tastature, opcija prevod i promeni na google. 😀
 

Prilozi

  • Screenshot_20240329_152003_Samsung Keyboard.jpg
    Screenshot_20240329_152003_Samsung Keyboard.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 151
  • Screenshot_20240329_152015_Samsung Keyboard.jpg
    Screenshot_20240329_152015_Samsung Keyboard.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 66
  • Screenshot_20240329_152029_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240329_152029_Samsung Internet.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 72
Ranije je i samsung internet (internet pregledač) mogao da prevede celu stranicu na srpskom sada to ne može, ne mogu da podesim da radi.
 
1000013357.jpgBaterija znatno losija posle aptejda. Kako je kod vas? Ceo dan na wifi mrezi...
 
Kako Vam radi AI editor fotki? Nesto mi njje jasno da li tako treba. Npr slikan auto u dvoristu na travi. Izbrisem auto zeleci da ostane samo trava na tom mestu ili ga premestim na drugo mesto na slici, a AI na staru poziciju auta nekad doda neku glupost,tipa drvo ili neku stolicu,a nekad i vrlo retko,ostane prazno kako i zelim.
 
Kako Vam radi AI editor fotki? Nesto mi njje jasno da li tako treba. Npr slikan auto u dvoristu na travi. Izbrisem auto zeleci da ostane samo trava na tom mestu ili ga premestim na drugo mesto na slici, a AI na staru poziciju auta nekad doda neku glupost,tipa drvo ili neku stolicu,a nekad i vrlo retko,ostane prazno kako i zelim.
Bice dodata opcija kroz Good Lock module da biras sta hoces.... :D :D :D
Salim se, kod mene slicna situacija, zato je manje vise beskorisno.
 
Kod mene manje vise isto sve....dve kartice,celo vreme 4g,od 08-16h u firmi sa katastrofalnim signalom...sasvim ok :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240329_193220_Device care.jpg
    Screenshot_20240329_193220_Device care.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 63
Kako Vam radi AI editor fotki? Nesto mi njje jasno da li tako treba. Npr slikan auto u dvoristu na travi. Izbrisem auto zeleci da ostane samo trava na tom mestu ili ga premestim na drugo mesto na slici, a AI na staru poziciju auta nekad doda neku glupost,tipa drvo ili neku stolicu,a nekad i vrlo retko,ostane prazno kako i zelim.
isto kao i tebi, nikako. i meni uvek neke gluposti generiše. stari object eraser radi 10 puta bolje.
 
Ajde malo da razbijem ovu priču o novom update-u 🙂.
Telefon uvek punim 90-100% i nikada mi ne ide ispod oko 20% baterije. Pre neki dan ga prvi put spustio ispod 20%, i kada je došao do nekih 12-13% baterija je počela brzinski da se prazni. Spustio se do 3% za oko 15ak min. Inače, S23u je u pitanju i tada sam bio na youtube-u, znači ništa zahtevno.
Jel imao neko slično iskustvo? Nije mi generalno frka, sa jednim punjenjem i popriličnim korišćenjem telefon izgura i dan i po bez problema dok ne dodje do 20%, ali pošto mu nikada nisam davao da ode ispod ovo me je začudilo.
Jel se nekome isto ovo dešavalo?
Večeras ću ponovo da ga izakam do minimuma da vidim da li mu je ovo brzo pražnjenje manir ili se izglupirao 😋

Inače, i mojih par reči za update...
Fluidnije animacije; bug da ponekad moram 2 puta da prevučem prst da bih ga otključao; AOD opcije osakaćene ali nije frka, srediće valjda bar kroz goodlock; AI funkcije ništa što već na neki drugi način nije moglo da se odradi, sem photo editora i još po nečega; summarize je cool, ionako me je uvek mrzelo da čitam kilometarske textove gde se isto ponavlja 100 puta; prevodjenje sa s-penom sjebano jer je ranije moglo i na srpski, tako da mi žena sada pizdi :p...
Sve u svemu, OK update. Nisam ništa sada extra ni očekivao. Fluidnost mi je najbitnija, a to su poboljšali.
 
Prevodi preko googla samsung nema srpski jezik.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240329_205819_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240329_205819_Samsung Internet.jpg
    85.9 KB · Pregleda: 102
Da li neko zna kako da namestim da mi aplikacije obaveštenja na zaključanom ekranu budu u boji?
Sve su crno bele. Viber, Gmail, Phone.
Isto tako sam stavio da na zaključanom
ekranu dozvolu za Phone i kameru i one su crno bele.
Edit:
Sada sam pročitao da posle uplate nisu više aplikacije u boji.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240329_220827_One UI Home.jpg
    Screenshot_20240329_220827_One UI Home.jpg
    138.5 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Mislim da he Flossy jedno pola sata drobio samo o tome na s24u kada je radio recenziju!
Meni je taj lik izuzetno neslušljiv. Ikonice na AOD nisu u boji...stvarno pakao. Iz celog ovog pisanja jedino mogu da razumem nezadovoljstvo promenom kako se nameštaju dugmići za back i to, jer su ljudi bili navikli, ovo sve ostalo su kozmetičke sitnice.
 
Nazad
Vrh Dno