Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Drug,ne komplikuj previše nego resetuj tel na fabrička podešavanja,pa prati šta se dešava. Ako se problem javlja i dalje,pravac reklamacija.
 
Pozdrav ljudi prvi put pišem na forumu. Pre par dana sam kupio novi telefon Samsung S23 ultra. Danas mi se pojavila linija sa duginih bojama na dnu ekrana kada se telefon zaključa i ponovo klikne dugme sa desne strane da zasvetli ekran. Kada se telefon otkljuca sve bude ponovo normalno. Da li je to softversko rešenje i treba tako da bude, ili je mozda neki kvar koji treba da se popravlja bilo li na ekranu ili u vezi hardvera ili softvera? Da li je neko imao sličnih iskustava? Telefon u svemu ostalom radi mnogo dobro, bez greške. Šaljem slike kao ilustraciju. Na dve slike se vidi da nema te trake kada je telefon uključen, dok na tri slike kada je telefon iskljucen ali se kline dugme sa desne strane za otkljucavanje vidi da postoji traka sa duginim bojama na dnu ekrana. Slike su malo mutne jer su forograsisane starim telefonom.Pogledajte prilog 434388Pogledajte prilog 434385Pogledajte prilog 434386Pogledajte prilog 434384
Sa ovih mutnih slika, jedva se vidi
 
Svi koji imaju s23 ultra u mojoj okolini se žale na viber i to da im ne stižu notifikacije. Zanimljivo niko drugi se ne žali, ni sa drugim samsung telefonima ni sa telefonima drugih proizviđača.
Biće da je nešto do s23u

Bukvalno par mojih kolega,poznanika isti problem sa Viberom. Do jutra ništa nisam dirao,čačkao i proradio sam od sebe
Definitivno sam se uverio da nisam bio izolovan slučaj 😀
 
Biće da je u pitanju aplikacija Global Goals. Na njoj se takođe pojavljuju dugine boje na maloj uskoj traci duž širine ekrana. Hvala svima koji su odgovorili. Evo par slika ekrana aplikacije.Pogledajte prilog 434394Pogledajte prilog 434395
Briši to, ionako je neka glupost i samo u settings - wallpapers stavi neku normalnu sliku, može i neka od fabričkih i rešio si problem. Nikakav factory reset ti ne treba
 
  • Like
Reagovanja: DM3
^ Zato što ljudi ne kažu šta su radili već samo ne radi mi to i to ili pojavilo mi se to i to. Evo lik gore kaže kupio nov telefon i pojavile mu se linije duginih boja, da nije postavio slike svi bi smo mislili da je nešto do telefona...zato je mnogo bitno da se zna šta se radi, znam drugara koji je pomoću adb-a izbrisao i šta treba i ne treba, naravno telefon počeo da izbacuje greške, nekad se i restartovao, kaže on meni šta si mi ovo prodao, ja resetujem na fabrička, sve extra radi, dam mu, on mi se opet javi za 2 dana, kaže opet ne radi, kad sam skapirao šta radi zamalo mu nisam razbio telefon o glavu.
 
U najvećem broju slučajeva, ljudima problem reši najobičniji restart telefona. Svaki put se zapanjim kad vidim koliko ljudi pita po forumu i gugla a da nije prvo isključio/uključio telefon. U nešto manjem broju se sve rešei factory reset-om. Sve ostalo zahteva servis, što mislim da je manjina. Poenta je da ljudi sami treba da odrade jednu ili obe ove stvari pa onda da lome glavu šta dalje. Da ne pričam o tome kad se neki "kvar" desi posle instalacije neke određene aplikacije gde isto treba da ti se upali lampica.
 
^ Zato što ljudi ne kažu šta su radili već samo ne radi mi to i to ili pojavilo mi se to i to. Evo lik gore kaže kupio nov telefon i pojavile mu se linije duginih boja, da nije postavio slike svi bi smo mislili da je nešto do telefona...zato je mnogo bitno da se zna šta se radi, znam drugara koji je pomoću adb-a izbrisao i šta treba i ne treba, naravno telefon počeo da izbacuje greške, nekad se i restartovao, kaže on meni šta si mi ovo prodao, ja resetujem na fabrička, sve extra radi, dam mu, on mi se opet javi za 2 dana, kaže opet ne radi, kad sam skapirao šta radi zamalo mu nisam razbio telefon o glavu.
Drug onda nema pojma, jer adb debloat kad se odradi kako treba nema šta da ne radi na telefonu. Ali treba znati šta se može obrisati ili deaktivirati.
 
^ Naravno da nema pojma, našao neku scriptu na nekim indijskim sajtovima, nema pojma ni šta mu treba ni šta ne treba, nego eto, danas su svi stručnjaci i najbitniji su sintetički testovi.
 
Dobiše deca po S23, pa bih zamolio za info/linkove u vezi zaštite ekrana (hydrogel, staklo), ali da otisak radi dobro. Može KP, Aliexpress... Hvala.
Uzeh ova sa KP. Prodavac reče da otisak radi bez problema, što smo i utvrdili nakon postavljanja.
 
Još jedno pitanje, da li je 8GB rama dovoljno iz vašeg isustva na S23 ultra? 256gb prostora mi je dovoljno ali nisam siguran za ram.
 
Dovoljno je al ako imaš mogućnosti uvek ideš na više jel nikad ne znaš šta će sutra da dune ovima iz samsunga, posebno sad kad google počeo da "štroji" ai!
 
Hajde onda neka neko postavi link i za proveren gcam za 23+, da I ja probam.
Hvala unapred.
 
 
Ne znam da l vam se viber opravio, ali meni su sve do sad kasniila obavestenja..skinuo novu verziju preko apkmirror i sad sve okej
 
Ne znam da l vam se viber opravio, ali meni su sve do sad kasniila obavestenja..skinuo novu verziju preko apkmirror i sad sve okej
ja to sr*nje imam u telefonu samo zbog obaveštenja kuriskih službi i par "bumera" koji jedva i to koriste.
Telegram i WhatsApp 4 klase iznad vibera.

ne samo što je kilava, često padaju, kasne notifikacije, baguje, nego kad pokrećem aplikaciju ili otvaram poruke iz notifikacija, telefon ima onu zadršku od sekundu, secka animacija, kao da je A03 a ne s23u.

Ne znam da li će ona aplikacija beeper da podržava viber pa da mi bar poruke stižu preko nje, da ne moram ovo sra*nje nikad više u životu da otvorim.
 
Deluje da nemaš decu. Roditeljske Viber grupe su veoma ukorenjene u srpskom obrazovnom sistemu. I poseban krug pakla ujedno.
nemam 😂 ali se ježim kad vidim vrtić grupu gde mi je sestra i ostale gospođe.
Ako će me nešto naterati da se ratosiljam vibera totalno, onda će to biti te grupe 😂
 
Deluje da nemaš decu. Roditeljske Viber grupe su veoma ukorenjene u srpskom obrazovnom sistemu. I poseban krug pakla ujedno.
Mi koji imamo decu samo zbog toga i moramo imati glupi Viber. Nije bitno ios ili android jednostavno aplikacija je težak krš. Ali i kod nas je najviše koriste na žalost. Malo ljudi koriste telegram ili whatsapp.
 
Ne znam da li je samo do aplikacije ili ima veze i telefon ali kod mene na P30pro, star skoro 5 godina, ne secam se kada mi je viber pravio problem. Koristim ga kako zbog posla tako i privatno i poruke normalno stizu, ne baguje.
 
Nije da ne radi. Ali u poređenju da navedenim aplikacijama je banana.
 
ja to sr*nje imam u telefonu samo zbog obaveštenja kuriskih službi i par "bumera" koji jedva i to koriste.
Telegram i WhatsApp 4 klase iznad vibera.

ne samo što je kilava, često padaju, kasne notifikacije, baguje, nego kad pokrećem aplikaciju ili otvaram poruke iz notifikacija, telefon ima onu zadršku od sekundu, secka animacija, kao da je A03 a ne s23u.

Ne znam da li će ona aplikacija beeper da podržava viber pa da mi bar poruke stižu preko nje, da ne moram ovo sra*nje nikad više u životu da otvorim.
Očigledno da s23u ima neki problem. Nije da branim viber, i sam više volim wu ali činjenica je da na drugim telefonima nema toliko problema kao na s23u. Biće da je do njega.
Osim toga, voleli to mi ili ne, to je aplikacija broj jedan u Srbiji za dopisivanje. Ne bi bila to da je toliko bagovita
 
Očigledno da s23u ima neki problem. Nije da branim viber, i sam više volim wu ali činjenica je da na drugim telefonima nema toliko problema kao na s23u. Biće da je do njega.
Osim toga, voleli to mi ili ne, to je aplikacija broj jedan u Srbiji za dopisivanje. Ne bi bila to da je toliko bagovita
Ne znam, meni je isto tako bilo i na s22u. da li je do Samsunga ili vibera koji ne zna da optimizuje za Samsunge, ne znam.

a najviše se koristi zato što, pre x godina, WhatsApp je kao bio prve godine besplatan ili koliko već pa je bilo onih najava da će koštati tipa evro ili dva godišnje.
I naravno, balkanci tad , klinci srednjoškolci, niko ni da čuje da plati pa svi instalirali viber. još je viber imao one reklamice i poruke kao da će uvek biti free.
a u međuvremenu WhatsApp produži još godinu free i na kraju otkažu sistem pretplate a mi ostali zakucani na glupom viberu 😂
zato se Viber jedino na Balkanu koristi, u svim ostalim zemljama je marginalan.
 
Nazad
Vrh Dno