Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Nillkin je odlična zaštita, godinama koristim i prezadovoljan sam.
 
Meni je juce pao na beton kad sam izlazio iz auto, alixp maaskica i gel folija, nije pokazao za sad nigde :D a bio sam siguran da je ekran naprvo, jer je pao na ekran....ali izg samo sreca je u pitanju i kako padne :D
 
Test zeza 😂😂 slm se, ali na jabuci bas bolje kucam ne znam sta se desava...a skoro je sve ista test...ovde tacku bodem i kad ocu i kad necu, najvise je zakacim kad tipa zelim "razmak" ...probao onaj keycafe al tad pa drugi raspored napravim i opet nista :D
 
Test zeza 😂😂 slm se, ali na jabuci bas bolje kucam ne znam sta se desava...a skoro je sve ista test...ovde tacku bodem i kad ocu i kad necu, najvise je zakacim kad tipa zelim "razmak" ...probao onaj keycafe al tad pa drugi raspored napravim i opet nista :D
Meni suprotno - brzina na S23U duplo brza nego na Apple tastaturi, a oba uporedo koristim i navikao sam se. 15PM standardan Apple a S23U Simple Keyboard, samo popup press ukljucen i vibracija.

Valjda je do hapticsa, sta znam.
 
Al kad napise primetio sam da se baterija popravila prethodnim updateom hahahaha 😁😁😁 jeste sigurno je 😁 ne znam da li tesi sebe ili druge
NE znam šta tebi nije jasno, mladiću. Ja sam sa 5.1 verzijom i A13 punio nedeljom uveče telefon pa onda utorkom uveče. Sa 6.0 OneUI i A14 sad punim srijedom uveče. To nije odokativno već činjenično stanje jer većina dana je uobičajeno korišćenje. Ne bulje svi u mali display telefona po 7h dnevno. Meni nekad i 4 dana potraje baterija. A kad idem na neki put izdrži dan kako god ga koristio. Ja ne koristim društvene mreže kao vi mladi. Zato mi traje znatno duže.
 
Tačno 11h screen time danas,i ostalo mi je jos 10% baterije,znači izdržao bi 12h screen time. S23 ultra .
Ne prelazim na oneui6 dok ne budem siguran da ce baterija ovako dobro drzati.Naravno sve moguće aplikacije su stavljene u mirovanje,sve uštede energije uključene itd .Siguran sam da bi bez ikakve štednje i zahtevnog koriscenja izdržala baterija 10h .Ovako sa 60 herc ,tamnom temom i još par podešavanja za uštedu stvarno drzi vrhunski baterija.
 
Tačno 11h screen time danas,i ostalo mi je jos 10% baterije,znači izdržao bi 12h screen time. S23 ultra .
Ne prelazim na oneui6 dok ne budem siguran da ce baterija ovako dobro drzati.Naravno sve moguće aplikacije su stavljene u mirovanje,sve uštede energije uključene itd .Siguran sam da bi bez ikakve štednje i zahtevnog koriscenja izdržala baterija 10h .Ovako sa 60 herc ,tamnom temom i još par podešavanja za uštedu stvarno drzi vrhunski baterija.
Ti bi verovatno i u Ferarija ugradio plin :D
 
Tačno 11h screen time danas,i ostalo mi je jos 10% baterije,znači izdržao bi 12h screen time. S23 ultra .
Ne prelazim na oneui6 dok ne budem siguran da ce baterija ovako dobro drzati.Naravno sve moguće aplikacije su stavljene u mirovanje,sve uštede energije uključene itd .Siguran sam da bi bez ikakve štednje i zahtevnog koriscenja izdržala baterija 10h .Ovako sa 60 herc ,tamnom temom i još par podešavanja za uštedu stvarno drzi vrhunski baterija.
Sve uključeno kod Honora što si ti isključio, ali 95% Wi-Fi pre neki dan - 12:30 :) Doduše, Honor kao i Huawei agresivno gasi aplikacije u pozadini, ali manji greh nego ovo sto ti radiš :) Sve preko 7h SOT je vrhunski rezultat, dovoljan za dva normalna dana, ne ovo kada visimo po ceo dan, pa pogledaj samo S23FE Exynos verziju, SD Gen2 će dugo biti benchmark za dobru bateriju.
 
Pomaže i da se izvade SIM i ugasi WiFi i Mobile data.
Airplane mod stalno ukljucen
Obaraš neki rekord ili...?
Kad koristiš telefon 11-12h svaki dan nije ti svejedno da li uveče oko 6 već moraš da ga punis ili imaš 40% baterije .E sad kad bi stavio Ekran na 720 sigurno da bi dobio još bolji rezultat ali 720 rezolucija na ovolikom ekranu jedino može da rezultuje da čovek dobije dioptriju istog momenta kad je uključi.120hz po meni je bespotrebno samo troši bateriju a proverio sam da ovi modeli ne spuštaju osvežavanje ekrana do 1hz kada se gleda neka statična slika ili video,već spušta do 24hz i ne ispod toga.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam mogao da nosim ni jedan telefon bez maske, jer su užasno klizavi staklo u kombinaciji sa aluminijumom. Sada za s23u sam uzeo samsung kožnu, jer je bila na nekom popustu. I mogu da ti kažem da leži odlično u ruci, ne kliza i premium je osećaj. Sada ne znam koliko štiti uređaj, ali ga i ne podebljava previše.
gde si uzeo i koliki je popust? znas li traje li jos?
 
Airplane mod stalno ukljucen

Kad koristiš telefon 11-12h svaki dan nije ti svejedno da li uveče oko 6 već moraš da ga punis ili imaš 40% baterije .E sad kad bi stavio Ekran na 720 sigurno da bi dobio još bolji rezultat ali 720 rezolucija na ovolikom ekranu jedino može da rezultuje da čovek dobije dioptriju istog momenta kad je uključi.120hz po meni je bespotrebno samo troši bateriju a proverio sam da ovi modeli ne spuštaju osvežavanje ekrana do 1hz kada se gleda neka statična slika ili video,već spušta do 24hz i ne ispod toga.
Користио сам Xiaomi Mi A3 са сличном величином екрана као S23 и 720p резолуцијом три године, па са 40 и послом са 8 сати гледања у екран немам диоптрију.
Кад сам већ код Mi A3, батерија му је трајала и по два и по дана, а није да га нисам користио по цео дан. Штета што га је време прегазило и што нема ништа слично да га наследи.
Да ли на S23 може да се смањи резолуција екрана? Батерија ми траје некад ни од јутра до мрака, па бих пробао ако може.
 
Користио сам Xiaomi Mi A3 са сличном величином екрана као S23 и 720p резолуцијом три године, па са 40 и послом са 8 сати гледања у екран немам диоптрију.
Кад сам већ код Mi A3, батерија му је трајала и по два и по дана, а није да га нисам користио по цео дан. Штета што га је време прегазило и што нема ништа слично да га наследи.
Да ли на S23 може да се смањи резолуција екрана? Батерија ми траје некад ни од јутра до мрака, па бих пробао ако може.
Moze, ali ako ne igras igrice, tesko da ce nesto mnogo da utice na bat...imas razne testove
 
Tačno 11h screen time danas,i ostalo mi je jos 10% baterije,znači izdržao bi 12h screen time. S23 ultra .
Ne prelazim na oneui6 dok ne budem siguran da ce baterija ovako dobro drzati.Naravno sve moguće aplikacije su stavljene u mirovanje,sve uštede energije uključene itd .Siguran sam da bi bez ikakve štednje i zahtevnog koriscenja izdržala baterija 10h .Ovako sa 60 herc ,tamnom temom i još par podešavanja za uštedu stvarno drzi vrhunski baterija.
Apsolutno nikakve razlike nema od kada sam presao na UI6.
Čak mislim da je baterija i bolja sada...
 
Bilo je za Blackfriday na samsung.de sajtu za nešto tipa 30e. Ne znam da i ima jos uvek. Mada često su popusti kada su tako neki praznici. Tada sam i 45w punjač za 20e kupio. Samo treba pratiti.
Samo treba preseliti se u de prvo.
Mi smo ekonomski tigar nama ti popusti ne trebaju, zato nam i ne daju nikada. :)
 
Apsolutno nikakve razlike nema od kada sam presao na UI6.
Čak mislim da je baterija i bolja sada...
Svako ima svoja iskustva neki su napisali da je dosta lošija ne znam kome treba verovati.Kakav je kontrolni centar vizuelno mi se vise svidja ovaj na 5.1 ali ne znam ima li razlike u korišćenju?
 
Nadogradnja je donela boljitak u svakom mogućem segmentu, osim što su sa kamerom nešto debelo zabrljali pa stvarno često dobijete ulje na platnu. Baterija je, iako je to bilo teško za poverovati, još bolja, ravnomernije se troši, SOT je sada teže sračunati osim ako 10h ne gledate u telefon u toku dana što je beyond bizarre no dobro. Meni je telefon sistemski na engleskom pa nemam te jezičke brljotine u aplikacijama. Telegram ne koristim pa ne znam kako da dođem do GCam, baš me zanima šta on daje u poređenju sa ovim impresionizmom od kamere koji će nadam se popraviti u nekim narednim nadogradnjama.
 
Nadogradnja je donela boljitak u svakom mogućem segmentu, osim što su sa kamerom nešto debelo zabrljali pa stvarno često dobijete ulje na platnu. Baterija je, iako je to bilo teško za poverovati, još bolja, ravnomernije se troši, SOT je sada teže sračunati osim ako 10h ne gledate u telefon u toku dana što je beyond bizarre no dobro. Meni je telefon sistemski na engleskom pa nemam te jezičke brljotine u aplikacijama. Telegram ne koristim pa ne znam kako da dođem do GCam, baš me zanima šta on daje u poređenju sa ovim impresionizmom od kamere koji će nadam se popraviti u nekim narednim nadogradnjama.
Dobiješ ovo, sve je 10x. Različite konfiguracije sa različitim pristupom fotografiji. Stock je smešan i ništa više.
 

Prilozi

  • 20231204_122627.jpg
    20231204_122627.jpg
    165.2 KB · Pregleda: 75
  • STP_9.1_20231204_122242604.jpg
    STP_9.1_20231204_122242604.jpg
    198.5 KB · Pregleda: 76
  • STP_9.1_20231204_122249081.NIGHT.jpg
    STP_9.1_20231204_122249081.NIGHT.jpg
    180.7 KB · Pregleda: 75
  • s23u_test_21_20231204_122428493.jpg
    s23u_test_21_20231204_122428493.jpg
    165.6 KB · Pregleda: 75
Može neki link i to uputstvo u PP?

Kao što rekoh, ja mešanje jezika nemam. Ovo nije telefon, ovo je sve u ruci. Izgled, izrada, baterija, brzina, procesor, baterija, OneUI, baterija... Neka vrate kameru na ono što je bila out of the box, vama srede te jezičke brljotine i ostave sve ovako, ovo je telefon za narednih 5 godina realno. Sve ostalo je traženje dlake u jajetu. Čuj, velike ikonice mana telefona. Pričamo o uređaju sa vanserijskim mogućnostima i nekome smetaju velike ikonice. Može da se hejtuje Samsung generalno zbog toga, što sa tolikim "iskustvom" naprave početničku brljotinu u štimungu softvera i to će im zauvek biti manir, a ne hejtovati s23u kao uređaj zbog ikonica.
 
Može neki link i to uputstvo u PP?

Kao što rekoh, ja mešanje jezika nemam. Ovo nije telefon, ovo je sve u ruci. Izgled, izrada, baterija, brzina, procesor, baterija, OneUI, baterija... Neka vrate kameru na ono što je bila out of the box, vama srede te jezičke brljotine i ostave sve ovako, ovo je telefon za narednih 5 godina realno. Sve ostalo je traženje dlake u jajetu. Čuj, velike ikonice mana telefona. Pričamo o uređaju sa vanserijskim mogućnostima i nekome smetaju velike ikonice. Može da se hejtuje Samsung generalno zbog toga, što sa tolikim "iskustvom" naprave početničku brljotinu u štimungu softvera i to će im zauvek biti manir, a ne hejtovati s23u kao uređaj zbog ikonica.
U kom smislu se ljudi zale na kameru?Na 6.0 je lošija?Šta su tačno poremetiti na kameri?Još sam na 5.1 i kamere su odlične mada sam očekivao da ih vremenom unaprede još.Samaung je postao kao xiaomi što je nekad bio,kao korisnika strah te je da updejtujes telefon jer ne znaš da li je ta nova verzija softvera bolja ili losija(u vecini slucajeva losija).Zato mnogi korisnici xiaomi telefona nikad je updejtuju svoj telefon dosta njih godinama koristi verziju softvera koja se dobija uz nov telefon.Izgleda da samsung počinje to da radi...
 
Ima neko iskustva sa krcanjem iz zvucnika, slican problem ima i mikrofon? S23 ultra mesec dana star.
 
@Marko Vladic
Ne počinje, već to radi jako dugo. Glupo je ali navikli smo i sa time se pomiriš onog trenutka kada (opet) kupiš Samsung i stisneš Install update.
Šestica je (po meni) vredna instaliranja ako ti kamera nije prioritet, ima momenata kada razvaljuje, ima momenata kada dobiješ mrljotinu od ovakvih zverina od sočiva, zato što je neko upropastio softverski. Neki čudan problem sa fokusiranjem, bluruje fotografije tamo gde ne treba, "omekša" detalje do te mere da izgledaju kao da si mokrim prstom pipnuo akvarel. Nije uvek tako ali dešava se u određenim uslovima fotografisanja, ranije nije to radio (out of the box). Video je hvala bogu ostao odličan, meni je to bitnije od kamere no dobro, svako ima svoje potrebe.
 
Nazad
Vrh Dno