Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Kako smanjiti ikonice na ui 6.0? Neko je pisao preko good locka ali kako?
 
^ theme park, imaš na YT video da ti olakšava nameštanje
 
Dajte preporuku za neku kvalitetnu futrolu sa zadnjom stranom nalik na Nillkin Frosted shield, samo da je bar malo tanja, manje armour za po kući.
Bukvalno zadnja strana je savršen grip
Možda malo bolje da su zatvorili ovo oko kamera da se ne skuplja toliko prašine.
Mogu da naručim iz bilo kog dela sveta tako da Amazon US dolazi u obzir
 
^ Spigen Liquid Air
Izmislio grip i sve ostalo za taj famozni Nillkin.
Mada ja sada po kući koristim Liquid Crystal, možda još bolji grip nekako gummy u ruci, lepi se i nema šanse da sklizne. Odlično urađeni prorezi oko kamera i isto tako nije težak.
 
^ nillkin ima odlične cene I kvalitet. Gledajući da jedan spigen transparentni požuti isto kroz 3 meseca kao i nillkin a košta 3-4 puta više.
 
Imam Spigen Neo Hybrid ali mi se uopšte ne sviđa ni grip ni to što previše poveća širinu telefona.
Sviđa mi se dizajn i što dođe skroz do WSD stakla i što je oko kamera max uz stakla
 
Neo Hybrid je kabast, on spada u "armour" zaštite i naravno da povećava širinu i težinu, Liquid Air i Crystal ne. Crystal sada prave u nekoj sivkastoj nijansi dok je i dalje transparentan i ne žuti uopšte, bar nije za ova 3 meseca.
 
Evo malo poredjenja S23 i A52s 5G kad je kvalitet slike u pitanju. Tuga jedna... :D
Zdravo druze,sta si uradio sam telefonom ? Pitam zbog ovog blura na kameri. Ja takodje imam,ali kasno primetih na S23+. Ovaj je jos uzet u Nemackoj. Da li je to na svim modelima problem ili samo nekom zapadne?
 
Zdravo druze,sta si uradio sam telefonom ? Pitam zbog ovog blura na kameri. Ja takodje imam,ali kasno primetih na S23+. Ovaj je jos uzet u Nemackoj. Da li je to na svim modelima problem ili samo nekom zapadne?
Nemam pojma izgleda kako kome zapadne jer na prvom S23 nisam primetio. Kako god, otišao je na doboš i prodao sam ga za 15min. Garancija je bila ali meni se ne zeza sa tim, kome smeta nek reklamira ja neću. 😅
 
Nemam pojma izgleda kako kome zapadne jer na prvom S23 nisam primetio. Kako god, otišao je na doboš i prodao sam ga za 15min. Garancija je bila ali meni se ne zeza sa tim, kome smeta nek reklamira ja neću. 😅
Posteno.Ja se nacitah raznoraznih komentara po celom svetu,nije samo kod nas.Nikom nisu generalno uvazili to kao kvar. Ja sam takodje razocaran kamerom,cini mi se da su detalji bez procesiranja bili bolji na nekim starijim modelima.Ovo jednom zumiras sliku prstom na 50mpx vec vidis pixele i razmazotine. Sta ces uzeti sledece ako gledamo na kvalitet kamere ?
 
Posteno.Ja se nacitah raznoraznih komentara po celom svetu,nije samo kod nas.Nikom nisu generalno uvazili to kao kvar. Ja sam takodje razocaran kamerom,cini mi se da su detalji bez procesiranja bili bolji na nekim starijim modelima.Ovo jednom zumiras sliku prstom na 50mpx vec vidis pixele i razmazotine. Sta ces uzeti sledece ako gledamo na kvalitet kamere ?
Ja sam malo specifičan, jer imam S23 Plus i Ultru 🤣 mada sam karticu prebacio u iPhone 13 Pro Max juče, pa da probam iOS posle xy godina.
 
Posteno.Ja se nacitah raznoraznih komentara po celom svetu,nije samo kod nas.Nikom nisu generalno uvazili to kao kvar. Ja sam takodje razocaran kamerom,cini mi se da su detalji bez procesiranja bili bolji na nekim starijim modelima.Ovo jednom zumiras sliku prstom na 50mpx vec vidis pixele i razmazotine. Sta ces uzeti sledece ako gledamo na kvalitet kamere ?
Nikom to neće ni uvažiti kao kvar. Iz Samsunga su još u aprilu ili maju izjavili kako taj blur efekat normalan i da je on podledica veličine senzora glavne kamere. Kako kod ostalih proizvođača to nije slučaj nisu objasnili. Onda su obećali da će problem biti rešen softverskom nadogradnjom ali koliko vidim to se do dana današnjeg nije dogodilo.
Koliko mi je poznato (bar se tako pričalo u maju mesecu) taj problem imaju S23 i S23+ modeli proizvedeni u Vijetnamu. Gde ih još proizvode pojma nemam.
Ja sam taj problem imao i na S23 i na S23+. Na Ultri ga hvala Bogu nema. On ima sićušan senzor na glavnoj kameri
 
Nikom to neće ni uvažiti kao kvar. Iz Samsunga su još u aprilu ili maju izjavili kako taj blur efekat normalan i da je on podledica veličine senzora glavne kamere. Kako kod ostalih proizvođača to nije slučaj nisu objasnili. Onda su obećali da će problem biti rešen softverskom nadogradnjom ali koliko vidim to se do dana današnjeg nije dogodilo.
Koliko mi je poznato (bar se tako pričalo u maju mesecu) taj problem imaju S23 i S23+ modeli proizvedeni u Vijetnamu. Gde ih još proizvode pojma nemam.
Ja sam taj problem imao i na S23 i na S23+. Na Ultri ga hvala Bogu nema. On ima sićušan senzor na glavnoj kameri
S23 Ultra ima veci senzor od s23 i s23 plus modela.

S23u ima senzor velicine 1/1.3, dok s23 i s23 plus imaju senzor velicine 1/1.56.
 
Pazi, i dalje stoji da je S23 serija topka. Nisam od onih što će hejt bacati na celu seriju ali nije im fora da telefon pati od toga na glavnoj kameri, do čega god da je. Ono ne izgleda kao bokeh uopšte već kao defekt. Meni su dosadile S23-ke pa sam malo prešao u iPhone sektu za promenu. 😅
 
Pazi, i dalje stoji da je S23 serija topka. Nisam od onih što će hejt bacati na celu seriju ali nije im fora da telefon pati od toga na glavnoj kameri, do čega god da je. Ono ne izgleda kao bokeh uopšte već kao defekt. Meni su dosadile S23-ke pa sam malo prešao u iPhone sektu za promenu. 😅
Pa realno nije hejt.Cena ovog telefona nije bas primerena onim sto oni nude.Reklamiraju jedno ,daju drugo. Mislim da su ljudi vise ogorceni time.Telefon jeste top,ja ga necu prodavati zbog toga (kamera).Ali ima ta jedna stvar,coveku ne bi bilo problem da je telefon 300/400e, znas da je sve osrednje na njemu,ne ocekujes previse a uredjaji su uglavnom dobri. Ovo ,skinu ti kozu sa ledja kao premium klasa, a posle gledaju kako da se izvuku kad ljudi uporedjuji side by side. Reklo bi se da Ai sluzi da zamaze traljavi hardware a ne da pomogne u obradi da bude jos bolji kvalitet. Jer kad poiskljucujes sve,ja imam iste ako ne i gore fotografije nego na P10 plus modelu Huawei.😁👌
Ja mogu samo da dodam da sam primetio da je na jednoj od fotografija iz prirode,dnevno svetlo ,gde je na 50 mega piksela uslikano,detalji trave variraju.Znaci ima detalja pa naidje malo blur ,pa opet ima detalja kad se uvelica.Znaci nije banana blur samo sa strane kao bokeh.Ocigledno se senzor bori sa hvatanjem detalja.To ume da bude i na sredini. Slikao sam brdo fotki,bas cu videti ako nadjem tu,i ako je nisam obrisao da je okacim ovde.
 
Poslednja izmena:
Ja pokusavam da uvidim sta je to o cemu se prica posto nisam neki ekspert. Evo jedna slika slikana sa s23 bez ikakvih dodatnih podesavanja, sto se kaze iz ruke... Ako neko moze da mi kaze da li se na njoj vidi taj defekt?
 

Prilozi

  • 20230820_092345.jpg
    20230820_092345.jpg
    394.6 KB · Pregleda: 153
Na ovakvim fotkama se to teško provaljuje, fotkaj neki pejzaš, naravno u standardnom režimu pa izbaci fotku.
 
Ja pokusavam da uvidim sta je to o cemu se prica posto nisam neki ekspert. Evo jedna slika slikana sa s23 bez ikakvih dodatnih podesavanja, sto se kaze iz ruke... Ako neko moze da mi kaze da li se na njoj vidi taj defekt?
Kako si uspeo da slikas sliku sa ovom rezolucijom na s23? Cropovao/zumirao? Ja kad uslikam na default dobijem 12megapixela sliku..Probaj da slikas text neke knjige,tu ces najbolje videti centrirano detalje i kako se odaljava blur.
1000001454.jpg
Na ovakvim fotkama se to teško provaljuje, fotkaj neki pejzaš, naravno u standardnom režimu pa izbaci fotku.
Probao sam zoom 2x,tu se ili skoro nevidi ili ga nema,to je od UI 6.0 kobajagi obecan fix koji "resava"
 
Ja pokusavam da uvidim sta je to o cemu se prica posto nisam neki ekspert. Evo jedna slika slikana sa s23 bez ikakvih dodatnih podesavanja, sto se kaze iz ruke... Ako neko moze da mi kaze da li se na njoj vidi taj defekt?
Zamućenha se najbolje vide kad slikaš neki dokument ili kad slikaš, recimo, krošnju drveća. Kad je dobro svetlo to se retko da primetiti. Tad su slike oštre kao žilet. Bar je tako bilo kod mene. Umeo je i tad da omane ali baš retko.
 
Znaci ne vidi se bas svaki put i u svim uslovima...
 
Ne. Jedan član je pre nekoliko dana takođe pisao da ima problem s tim što se kod njega problem javljao u svim mogućim uslovima. Verovatno je kamera potpuno defektna ppošto kod većine drugih korisnika problem nije u tolikoj meri izražen.
 
Kakva je to priča sa veličinom ikonica? Meni su ostale identične veličine.
 
I meni su ostale iste ikonice na 6.0. Tačnije bile su i ranije velike, pa nisam obraćao pažnju dok niste ovde počeli da pišete o tome. Kada su se povećale, nakon koje nadogradnje, nemam pojma.
 
Kako si uspeo da slikas sliku sa ovom rezolucijom na s23? Cropovao/zumirao? Ja kad uslikam na default dobijem 12megapixela sliku..Probaj da slikas text neke knjige,tu ces najbolje videti centrirano detalje i kako se odaljava blur.
Pogledajte prilog 412567

Probao sam zoom 2x,tu se ili skoro nevidi ili ga nema,to je od UI 6.0 kobajagi obecan fix koji "resava"
Pa imas gore levo opciju da promenis u 50mp.
 
Koju tastaturu koristite?

Samsung najlepša u smislu animacija i kustomizacije sa Keys Cafe-om, vibracija prilikom kuckanja, takođe Samsung pass ali im korekcija teksta nije jača strana i baš su slabi po tom pitanju.
I koliko god se trudim da je koristim i da dodajem nove reči, kao da ili ne zapamti uopšte ili moram da dodam novu reč 20 puta da bi zapamtila.

Swiftkey ubedljivo najbolja što se korekcije i praktičnosti tiče, tipa svajp na tačku da bi dobio znak pitanja, automatski razmaci nakon tačke, zareza i tih stvari. Bing integracija isto zanimljiva.
I što sam primetio da najbolje uči nove reči.
Bilingual podrška isto najbolja.

Gboard sam dugo koristio ali nakon swiftkey-a je presmešna. Jedino zašto je držim jeste emoji kitchen i ove zezancije sa kornjačama što su simpatične, inače sama tastatura kao tastatura dosta slabija od Swiftkey-a, ali za korekciju ipak bolja od Samsungove.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231109_173506_Messages.png
    Screenshot_20231109_173506_Messages.png
    921.6 KB · Pregleda: 63
Koristim SwiftKey, navika. Probao druge i ne odgovaraju mi.
 
Vrh Dno