Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Bas su brzo počeli da isporučuju.
Znači da očekujem od ponedeljka jedan dan.
 
Bice oni po 250€, ali nece biti zbog toga verovatno vakuum uredjaja S23 serije zbog promocije.
 
Našao sam na oglasima S23 128GB, kupljen pre 5 dana u A1, neaktiviran za 700e.
Da li je dobra cena? Već duže vreme tražim da pređem sa iPhonea 12.
 
Nemoj na 128GB. Juri 256GB, ima noviju i brzu memoriju.
 
Našao sam na oglasima S23 128GB, kupljen pre 5 dana u A1, neaktiviran za 700e.
Da li je dobra cena? Već duže vreme tražim da pređem sa iPhonea 12.
Mnogo je to para. Svojevremeno , pre skoro 6 meseci, pkatio sam isti taj model 720e sa folijom na ekranu i plaćenom poštarinom. Prema tome mora da je jeftiniji sada na Kp. Ali juri ipak 256GB ako ga želiš na duže staze.
 
Koristi li neko na Ultri Gcam? Neka mi preporuči neko verziju i odgovarajući config. Na XDA ima avašta što se Gcam tiče ali mene interesuju lična iskustva
 
Nazivati "HDR fotografiju" fotografijom je blasfemija kosmickih proporcija i ljubitelji istog kicha ce goreti u 10om krugu pakla.
Alal vam estetika rodjaci...
💩
 
Nazivati "HDR fotografiju" fotografijom je blasfemija kosmickih proporcija i ljubitelji istog kicha ce goreti u 10om krugu pakla.
Alal vam estetika rodjaci...
💩
Zbog ovakvih komentara želim palac dole kao reakciju 🤭
 
Meni ovde samo treba pro portet mod :D da mogu da slikam u raw...nzm sto, od kad imam fotoaparat i poceo njime da slikam, draze mi je u raw da slikam, lakse ih obradim i doteram do onogo sta mi se najvise svidja... valjda ce za neku godinu i to da puste 😂😂
 
Telefon će sam da ti uradi vrlo blizu onog što bi i sam uradio iz RAW, a da ne govorim da promil ljudi ume da razvija te fajlove, od kojih veliku većinu baš zabole da se time bave, jer telefoni danas izuvaju kako fotografišu. Bolji su nego skoro svi kompakti koje smo nosili sa sobom nekad, jer je DSLR ranac neprikladan za mnoge prilike.
 
Slike u attachu su full kvalitet, tj. bar bi trebalo jer ne znam kako forum kompresuje i sta radi sa fotografijama.
Automobili jedva u fokusu, vec drugi auto mutan, dok se na gcam-u cak i moja alfica u pozadini kako treba. Treca fotka irelevantna, samo da se pokaze kakvu raznovrsnost gcam pruza.
A na ovoj zumiranoj fotki mozete da vidite razlike u grainu i uopste manju detalja na stock kameri. Uopste se ne vidi kako ova ograda izgleda.1697928090588.png
 

Prilozi

  • 20231021_153008.jpg
    20231021_153008.jpg
    148.3 KB · Pregleda: 113
  • AGC_javav18srp_20231021_152932066.NIGHT.jpg
    AGC_javav18srp_20231021_152932066.NIGHT.jpg
    155.6 KB · Pregleda: 132
  • 20231021_200949.jpg
    20231021_200949.jpg
    173.3 KB · Pregleda: 123
  • AGC_javav18srp_20231021_200959977.NIGHT.jpg
    AGC_javav18srp_20231021_200959977.NIGHT.jpg
    191.1 KB · Pregleda: 110
  • STP_7_20231021_201042331.NIGHT.jpg
    STP_7_20231021_201042331.NIGHT.jpg
    136.2 KB · Pregleda: 137
Slike u attachu su full kvalitet, tj. bar bi trebalo jer ne znam kako forum kompresuje i sta radi sa fotografijama.
Automobili jedva u fokusu, vec drugi auto mutan, dok se na gcam-u cak i moja alfica u pozadini kako treba. Treca fotka irelevantna, samo da se pokaze kakvu raznovrsnost gcam pruza.
A na ovoj zumiranoj fotki mozete da vidite razlike u grainu i uopste manju detalja na stock kameri. Uopste se ne vidi kako ova ograda izgleda.Pogledajte prilog 410096
Koji gcam je u pitanju? Mislim na verziju i na config fajl
 
Šta drugo stvaraš kada razvijaš raw i podižeš senke, a spuštaš hajlajte, nego HDR… Jednostavna operacija koja se podrazumeva na većini slika prirodnim svetlom.
Pa otkud sad da je poneko dizanje senke i spusta je hajlajta HDR!!?? Brate mili Nidžo to se radilo i sa filmom i niko to to nije silovao kao ovi HDRisti. Nemoj babe i žabe...
Zbog ovakvih komentara želim palac dole kao reakciju 🤭
Zbog ljudi sa tvojom "estetikom" , Pink "kultura" je preuzela sve... Cega se pametan stidi...

Izvinjavam se svima na off topicu, ali kad vidim verbalnu ***niju o HDR kiču, teže se kontrolišem! 😎🤘📸 I'm off...
 

Ovaj lik iako ga ne gotivim, lepo je objasnio ovde sve u vezi kamera na telefonu, jeste malo površno ali je idealno za one koji ne znaju ništa o fotografiji..
 
Ako može jedno pitanjce na brzaka ne nužno ali može da ima veze i sa s23 ultra ako nekim slučajem uzmem.Trenutno koristim Note 8 dual sim sa privatnom i službenom karticom MTS.Zvali su nas za neku povoljnu ponudu da pređemo u Yettel.Koristim zbog prirode posla 2 Vibera a noseća kartica za mobilne podatke je privatna znači trenutno MTS.Ako pređem u Yettel sa privatnom karticom koja je trenutno MTS da li ću moći da koristim prenos podataka odnosno internet i za službenu MTS karticu na Viberu preko Yettela?
 
Pa imas vec dual sim, probas i vidis...viber ne zavisi od kartice...mozes da imas aktiviran viber i na telefonu gde nemas sim karticu a da radi preko wifi...ne mozes da namestis da ti sim1/sim2 bude samo za viber, vec za sve sto koristi internet...
MOzes da imas aktiviran viber za yetelov broj a da imas mts katticu :D i da koristis normalno 😂 msm mozda nisam ni razumeo sta si pitao al nmvz😂
 
Ako može jedno pitanjce na brzaka ne nužno ali može da ima veze i sa s23 ultra ako nekim slučajem uzmem.Trenutno koristim Note 8 dual sim sa privatnom i službenom karticom MTS.Zvali su nas za neku povoljnu ponudu da pređemo u Yettel.Koristim zbog prirode posla 2 Vibera a noseća kartica za mobilne podatke je privatna znači trenutno MTS.Ako pređem u Yettel sa privatnom karticom koja je trenutno MTS da li ću moći da koristim prenos podataka odnosno internet i za službenu MTS karticu na Viberu preko Yettela?
Ja koristim Yetelov internet za viber koji mi je na MTS broju. Nema veze čiji je internet, isto kao što možeš da koristiš viber i preko wifi mreže.
 
Znam da je vjerovatno OT i da je već pisano, al treba da mi stigne S23U pa koja je procedura da se prebacim sa xiaomi ja na njega? Samsung smart switch ili neka druga app ili postepeno, svaka app se bekapuje (viber, WhatsApp..) pa se onda odradi restore na novom?
 
Znam da je vjerovatno OT i da je već pisano, al treba da mi stigne S23U pa koja je procedura da se prebacim sa xiaomi ja na njega? Samsung smart switch ili neka druga app ili postepeno, svaka app se bekapuje (viber, WhatsApp..) pa se onda odradi restore na novom?
Ja sam sa tim smart switch.
Odradio backup. Slike, kontakte i sms je fino prebacio. Ostalo manje vise i ne moras. Mozes i fresh instal I ona restore
 
Smart switch je meni cak i od iosa/iclouda povuko sve(notes itd) tako da mislim da bi trebalo da moze preko njega sve to da zavrsis
 
Da li neko zna kako da na S23 tel napravim da kada mi stigne poruka zasvijetli cijeli ekran? Nasla sam da mogu da stavim neke efekte da zasvijetli ivica ekrana i da u gornjem dijelu budu neki baloncici/srcad i slicno, ali nigdje ne mogu da nadjem onu klasiku kad stigne poruka bilo SMS bilo viber/whatsapp/instagram i sl da samo klasicno zasvijetli cijeli ekran?
 
Nazad
Vrh Dno