Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Ево на телефону старом скоро 3 године(биће за неколико месеци), дакле скоро је немогућа мисија да се искористи 12гб на телефону. Оно што сви волимо да видимо 12 у спецификација а и навикли смо тако још од старијих модела. Тако да је у пракси 8 итекако довољно за вишегодишње коришћење.
Pogledaj gore moj screenshot, ja imam 8.5 iz nekog razloga :D
edit: evo sad pise da mi je 4.3 available posto ne drndam telefon na poslu puno, sto znaci da je napunjeno 7.7
edit2: upalio sam kupujemprodajem na trenutak i lupio pretragu, i presao je 8gb zauzeca


Edit3: evo ga i pun spisak
 

Prilozi

  • Screenshot_20230302_103450_Device care.jpg
    Screenshot_20230302_103450_Device care.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 77
  • Screenshot_20230302_103456_Device care.jpg
    Screenshot_20230302_103456_Device care.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
^ retko ko će otvoriti sve app od jednom sto sam naveo, u realnom radu ce teško da dođe to toga, ako nekim slučajem i dođe iz rama će biti izbačena aplikacija koja se najmanje koristi.
 
S23 (svi) su iskljucivo SD, nema više Exynos-a ?

(pitam, nisam do sad zagledao, ne iznenadjujte se pitanjem, barem ne kao ja sto sam se iznenadio kad pogledah u gsmarenu::: )
 
Bogu hvala ove godine samo zmaj.
 
Nacin na koji gledate zauzece memorije nije relevantan.
Prvo ANdroid nikad nece dozvoliti da se memorija napuni 100%
Ja imam neki telefon sa 3GB RAM-a, sa zauzecem od 1.9 do 2 GB.
Sta to znaci, da je kupvina telefona od 8GB bacanje para, jer eto Android moze da rad i sa 2GB?

Drugo, vi kada proveravate zauzece memorije, radite to kad izadjete iz aplikacije, pa odete u settings.
To nije relevantno, jer aplikacija najvise memorije koristi kad je aktivna, kad su u pozadini aktivne neke druge aplikacije, kad korstite multi-tasking.
Probajte da otvorite par aplikacija u zasebnim prozorima, pa da gledate zauzece memorije u realnom vremenu.

Ja prihvatam da svako koristi telefon na drugaciji nacin, ali ako gledam istorijski, moj stari Note 9 sa 6GB RAM-a jos uvek brze radi nego noviji modeli sa 4GB-a.

Bespredmetno je diskutovati dali je vise memorije bolje - sigurno da jeste sto se tice performansi i broja ktivnih procesa pre nego Android krene da ih ubija.
Mana je veca potrosnja baterije, 50% memorije vise sigurno vise trosi bateriju.

Android ce se prilagoditi svako kolicini RAM-a, ali brzina odziva svakako nece biti ista sa 4GB i 12GB, pogotovo na ekranu visoke rezolucije.

I ne zaboravite jos nesto, nekome ce da znaci DEX, a tu 12 GB bas ocigledno bolje radi.
 
Kad smo kod price oko memorije jel znaci nesto menjati podesavanje za RAM Plus. Fabricki mi stoji na 4GB
 
Kad smo kod price oko memorije jel znaci nesto menjati podesavanje za RAM Plus. Fabricki mi stoji na 4GB
Nemaš apsolutno nikakve potrebe da držiš RAM plus uključen ukoliko imaš 6 ili 8gb rama. 6gb je apsolutno dovoljno za bilo koji vid "mučenja" telefona aplikacijama, ne znam kako je za igranje pošto ih ne igram. Najveći "potrošači" ram-a kao recimo Lr uzimaju oko 80mb memorije pa vi sračunajte koliko treba takvih aplikacija da se popuni 6,8 ili 12gb RAM-a.
 
Memorijski zahtevi buducih verzija Androida, i aplikacija ce samo da rastu.
Ako nameravate da telefon zadrzite vise od par godina, onda se isplati investirati u 12GB RAM-a.
Ako mislite da svake godine menjate telefon, onda trenutno nema velike razlike izmedju 8 i 12 GB rama, osim verovatno u nekim specificnim situacijama - pa kao i na PC-u - zahtevne igre, obrada slika, pogotovo RAW, itd....
Mislim da snaga procesora dolazi do punog izrazaja tek sa 12GB, kad su mu podaci dostupni pri najvecoj brzini
Ipak, tu je drugi aspekt - kolicina prostora za podateke, ja mislim da uz raw i 4K video, treba ici na 512GB, 256GB mi se cini ograniceno, i nedovoljno za recimo prosecno letovanje kada niste blizu desktopa da oslobodite prostor.
Moj misljenje - definitivno 12GB
Budućih verzija 2028. Pa i tada je pitanje da li će koristiti 12GB.
 
Budućih verzija 2028. Pa i tada je pitanje da li će koristiti 12GB.
Da, sasvim izvesno je da ce buduce verzije Androida doneti mnogo vise AI i VR-a, tako da ce kolicina memorije biti veoma znacajna stavka.
Takodje, svaka nova verzija Androida dolazi sa dodatnim pozadinskim procesima, svaki od njih koristi deo memorije, pogotovo kod Samsunga koji ima dosta svojih procesa.
S23U ce dobiti sledece 4 verzije Androida, A14, A15, A16, A17
Zasto svake godine da dobijamo sve mocnije procesore, a da ostajemo na istoj memoriji?
U krajnjoj liniji, ako vec kupujem top telefon, bilo vi super da i za 3, 4 godine bude sposoban da brzo radi.
Da nije bilo korone, danas bi sigurno u flagship modelima imali 16GB, ali nestasica cipova i ekonomska kriza naterali su proizvodjace da povuku rucnu, pa tako kolicina memorije stagnira vec neko vreme na 8/12
 
Mislim da su provalili da nema potrebe za tolikom memorijom, cim su u flagship model stavili manje nego proslih godina..
A i onda ce sledece godine opet entry level biti 12gb i tako u krug..
 
Bolje da porade na optimizaciji kao iOS u vidu baterije i ostalih stvari nego RAM.
 
Pisala je devojka da je bila registrovana, samo je cekala potvrdu...
 
Vidim polemiku i to zestoku po forumima nasim i stranim oko DXO mark-a i njihovih ocena S23U i nekih novih telefona pa mi nije jasno kako to moze biti merodavno ako jeste merodavno samo jedno misljenje t.j. samo jedan sajt zar nema jos neki koji se time bavi ili su svi hipnotizirani i slepo veruju DXO mark-u. Recenzije po you tube-u govore savim drugacije od DXO mark-a. Meni nije bitna ni kamera ni ekran niti bilo sta drugo da su najbolji vec da su u korak sa vremenom ali mi je interesantna ta dxomanija i zombirani korisnici.
 
Definitivno S23 Ultra (poslednje dostupno ažuriranje) previše izoštrava slike i previše su svetle. Poredio sa S22 Ultra i 14 pro.
 
Vidim polemiku i to zestoku po forumima nasim i stranim oko DXO mark-a i njihovih ocena S23U i nekih novih telefona pa mi nije jasno kako to moze biti merodavno ako jeste merodavno samo jedno misljenje t.j. samo jedan sajt zar nema jos neki koji se time bavi ili su svi hipnotizirani i slepo veruju DXO mark-u. Recenzije po you tube-u govore savim drugacije od DXO mark-a. Meni nije bitna ni kamera ni ekran niti bilo sta drugo da su najbolji vec da su u korak sa vremenom ali mi je interesantna ta dxomanija i zombirani korisnici.
Pa brate vidi ovako, prošlogodišnji model, S22U je bio poprilično nisko na toj DxO Mark listi, možda između 15. i 20. mesta u odnosu na modele za tu godinu. Dok je u MKBHD-evom blind camera testu S22U bila čini mi se na 4. mestu ili tako nešto, ispred velikog broja telefona koji su ispred S22U na DxO Mark sajtu, ne drži me za reč. To je bilo mišljenje velike baze korisnika koji su glasali (ako nisi gledao klip slobodno izdvoji desetak, petnaest minuta, dosta detaljno je odrađen test) tako da nije ni taj DxO Mark toliko merodavan kad je tolika razlika između njihovog testa i mišljenja nekoliko desetina hiljada ljudi
 
Dxo mark ne slika,ne opterećujem se time.
Pogledaj samo kolega @ale kako pravi slike u adekvatnoj temi sa Galaxy K zoom.

Ne opterećuj se time. Svaka kamera je prava u rukama onog ko zna sa njom
Ma ne opterecujem se kao sto napisah, cak mi nije ni bitno da ja sad nesto pravim umetnicke fotografije nego kazem kako to da nema jos nekog ko tako testira i ocenjuje tu tehniku, mislim ko je dao za pravo DXO mark-u da su oni jedni i jedini.
 
Ma ne opterecujem se kao sto napisah, cak mi nije ni bitno da ja sad nesto pravim umetnicke fotografije nego kazem kako to da nema jos nekog ko tako testira i ocenjuje tu tehniku, mislim ko je dao za pravo DXO mark-u da su oni jedni i jedini.
Neko je nekada rekao izgleda kako su oni verodostojni apsolutnog suda što se kamera tiče i od tad je grudva počela da se kotrlja izgleda 🤷🏻‍♂️
 
Pa brate vidi ovako, prošlogodišnji model, S22U je bio poprilično nisko na toj DxO Mark listi, možda između 15. i 20. mesta u odnosu na modele za tu godinu. Dok je u MKBHD-evom blind camera testu S22U bila čini mi se na 4. mestu ili tako nešto, ispred velikog broja telefona koji su ispred S22U na DxO Mark sajtu, ne drži me za reč. To je bilo mišljenje velike baze korisnika koji su glasali (ako nisi gledao klip slobodno izdvoji desetak, petnaest minuta, dosta detaljno je odrađen test) tako da nije ni taj DxO Mark toliko merodavan kad je tolika razlika između njihovog testa i mišljenja nekoliko desetina hiljada ljudi
Ma jasno mi je da su sarlatani za ko da vise para(takvo je 98% svega) ali kako ljudi kao zombiji samo to prihvataju to je za polemiku ali ne naravno ovde. Samo sam hteo da se uverim da ima jos onih koji to uvidjaju i cudim se kako nema jos takvih sajtova za ocenjivanje tehnike. Zar su oni jedini?
 
Ajde neko ko se malo vise razume u ovu problematiku, da mi objasni, tel je kupljen 5.02. I do danas kada udjem na find my mobile stoji kao na slici?
A i u porukama chat settings mi je takodje "registaration failed"S23Ultra...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230227_233028_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230227_233028_Samsung Internet.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 70
  • Screenshot_20230302_203958_Messages.jpg
    Screenshot_20230302_203958_Messages.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 57
  • Screenshot_20230302_204004_Messages.jpg
    Screenshot_20230302_204004_Messages.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno