Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ko je napisao da bateriji steti RAM plus memorija?
Steti glavnoj RAM memoriji jer je sporija od osnovne tj glavne memorije.
Zato je i virtuelna.
 
Ko je napisao da bateriji steti RAM plus memorija?
Steti glavnoj RAM memoriji jer je sporija od osnovne tj glavne memorije.
Zato je i virtuelna.
RAM je odvojen modul, 12gb ram memorije koja uvek radi, da li bilo zauzeto 4, 8 ili svih dvanaest giga, isto je, nema razlike u potrošnji.
RAM plus je virtuelni ram koji od glavne interne memorije uzima par giga koji više neće moći da se koriste za čuvanje slika, snimaka, aplikacija, i tu telefon upisuje isto ono što bi upisivao u RAM.
To nema potrebe raditi jer je 12GB rama i previše plus je ram mnogo brži od interne memorije, tako da ako neka aplikacija i sistemski procesi odu u virtualni ram, sporije će se pokretati i raditi.
Jedno sa drugim nema veze niti može da šteti.
Virtualni RAM nikako ne može da ošteti pravi RAM, može jedino internu nand memoriju zbog čestog pisanja i brisanja podataka, ali je to zanemarljivo.
 
Ko je napisao da bateriji steti RAM plus memorija?
Steti glavnoj RAM memoriji jer je sporija od osnovne tj glavne memorije.
Zato je i virtuelna.
😁
Ne može da šteti "glavnoj" ram memoriji iako je ram memorija samo jedna.
Virtuelni ram je gimmick, koristi internu memoriju koja je sama po sebi spora.
Nagađanje je da upis-brisanje može ošteti vremenom internu, nešto kao kod ssda.
 
^^Ima navoda da je Samsung bas zbog toga dao opciju off RAM plusa. Ostalo se slazem. Pogresno sam naveo "osteti RAM". Da, interne memorije.
 
Ispravi me gde gresim? Nemoj vise deluje jadno, ponizavajuce.
Samog sebe ponizavas svojim ili tudjim izjavama koje eventualno citiras.
Komp sa kog pises koristi vram kao native funkcija, koja je sastavni deo svakog os.
Da steti razlika u brzinama, ne mislis da bi imali puno zveknutih ram modula?
Vram samo usporava procese ako se koriste preko njega, zato se guraju manje aktivni procesi na vram.
 
^Kombinacija tudjih i mojih.
Razlika u brzini kao i broj upisa/brisanja u praksi se pokazalo stetno za telefone. Na netu postoji puno studija o tome. Skoro svi preporucuju off RAM plusa.
Forum postoji za trejd misljenja. Mada u samsung temi...
 
Sta je sa temom S23? Cini mi se da sam je videla, a sada je nema. Ja sam nakon cekanja od par meseci na S22 plus odustala od kupovine i ostala na Note 10, na kraju cekam S23. 😄
 
Tu je :)

 
Ko je napisao da bateriji steti RAM plus memorija?
Steti glavnoj RAM memoriji jer je sporija od osnovne tj glavne memorije.
Zato je i virtuelna.
GIF by Achievement Hunter
 
Kakvo smeće je ovaj exynos. Zadnjih 15 dana u romingu sa dve kartice, pored lošije baterije, izgoreo sam zbog očajnog prijema signala. Drugar i ja smo kupili na Airalu Esim od A1, ja imam S22, on iPhone 12 mini. On svuda ima signal, čak i u garaži u hotelu na -2 nivou. Ja u prizemlju cim udjem u lift, imam probleme, a o signalu u garaži mogu samo da sanjam... Stavio bih ga na oglase odmah, ali nemam sta drugo da kupim iz android sveta, OneUI je za mene savršen android skin. Pakao...
 
Ne znam kojom magijom praviš ovoliki SOT, meni je 3,5-4h standard.
 
Ja napisao kao vlasnik S22 Ultra da je za mene Google Pixel 7 Pro telefon godine, pogotovo kada se u priču ubaci cena i poklon sat - rezultat obrisan komentar :D

Tako da ovu gomilu đubreta i lupetanja u ovoj riznici znanja od teme očigledno namerno neguju!

Samo mi reci na kontu cega je taj pixel telefon godine?Celokupno gledano nebi ga stavio mozda jedva u top 5 telefona ove godine.
Ovaj primerak pravi vidno losije slike od P30 pro koji sam koristio ranije ili N20U koji koristim još uvek. Slike cu vam postaviti da vidite razliku. Što je najgore čak I nisam zahtevan korisnik kamera ali je ovo očigledno. Što vas pogadja 'sramotno loše slika', kao da vas Samsung placa 😀

Druze ne znam o cemu pricas imam note 20 ultra,drugar s22U poredili kamere nije wow razlika al je bolji S22U,ne znam sta si slikao i kako al stvarno nije istina to sto pises.
 
Lepo je napisao " ovaj primerak" a ne cela serija.
Posto je nemoguce da ima toliko ljudi sa problemima sa vidom, ostaje mi da zakljucim da ste jednostavno zeljni prepucavanja, sto nece da mogne...
 
:D pa vidis da mu je nesto vise od 3h koriscenja insta, tiktoka i fb-a pojelo 29% baterije... znaci moze da se izvuce i oko 10h SOT sa tom matematikom..
Ja sa tim društvenim mrežama ne izvlačim ni približni SOT. 😁
 
SOT je nebitan.
Jacina signala, osvetljenost, pogaseni pozadinski procesi (sinhronizacija, trazenje uredjaja,..) sve to itekako utice.
Ovo gore je moguce izvuci na S22U.
Sada sledi replika..
"molim te nemoj vise.."
 
Nakon što sam ugasio ovaj ram plus baterija se pofino popravila. U 8 ujutru skidam tel s punjača i obično dok krenem u krevet oko ponoći baterija bude na 20-25%. Sinoć gledam, baterija na 51% :oops: E sad, nisam obraćao pažnju da to možda nije zasluga i poslednjeg update-a od prije par dana, u svakom slučaju odlično.
 
Zanimljivo kako mi ovaj problem ne radi do sada ama baš na Honor 70 telefonu. Tamo Viber radi odlično.
 
Ja mislim da je problem bio virtualni ram. Od kada sam iskljucio to ja nemam vise problema. Ujedno i ne azuriram viber i sve radi fest.
 
Kako se gasi ram plus? Kada uđem kod mene piše od 2 do 8 plus rama da mogu da stavim ali nema opcija da ga isključim.
 
И рестарт обавезно.
 
Kakvo smeće je ovaj exynos. Zadnjih 15 dana u romingu sa dve kartice, pored lošije baterije, izgoreo sam zbog očajnog prijema signala. Drugar i ja smo kupili na Airalu Esim od A1, ja imam S22, on iPhone 12 mini. On svuda ima signal, čak i u garaži u hotelu na -2 nivou. Ja u prizemlju cim udjem u lift, imam probleme, a o signalu u garaži mogu samo da sanjam... Stavio bih ga na oglase odmah, ali nemam sta drugo da kupim iz android sveta, OneUI je za mene savršen android skin. Pakao...
Kupi Realme :)
Odličan software, odlični telefoni.
Bolji trenutno od Xiaomija. Kad vidim na Samsungu punjenje od 25w plače mi se.
 
Toliko ispljuvaste taj ram plus da sam i ja ugasio na Fold 3, iskreno nisam ni znao da to ima 😀
 
Vrh Dno