Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ne znam koja je kurirska, ali imaš sada kod nekih i Box-eve na pumpama, pa mogu možda i tu da ostave.
 
Pozdrav momci, svrbi me dlan nesto, koliko vas je menjalo s21u za s22u.. Devojka hoce da menja note 10 za ip13, pa razmisljam da promenim i ja, samo ne znam da li da uzimam s22u ili ip13p.
 
Smiri svrab, i ne diraj ništa :). Da je doplata oko 200-250 pa i ajde, ali vakuum ne možeš ispod 350-400 da uzmeš.
 
^ ima par zelenih kolega :).
 
Počeli su da dele one poklone, malopre uzeh za brata koji je kupio telefon odmah po dolasku kod nas, nije mnogo čekao😊
 

Prilozi

  • C23E847D-0055-4BBE-A9F6-CB1F43A9CB74.jpeg
    C23E847D-0055-4BBE-A9F6-CB1F43A9CB74.jpeg
    110.7 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Ne znam koja je kurirska, ali imaš sada kod nekih i Box-eve na pumpama, pa mogu možda i tu da ostave.
Nije klasična kurirska služba, oni to izgleda sami nose, lik koji je meni doneo je bio sa "Atlantic grupa" kolima...
 
Organizacija na nivou...dok se oni skupe, prođe vreme, a ljudima u 5 do 12 stižu pokloni.
 
@BozicBata @vojkan85 Privukao me dizajn kod s22u najvise, iako ovako ne dobijam nesto toliko veliko. Gledam cene polovnih s21u i krecu se oko 700e na kp, s tim da bi dao uz tel whitestone i neke maske i ocekujem da bi mogao da uzmem 700e, plus imam garanciju vise od godinu dana, a s22u kad bi mogao da nadjem za 950e bilo bi odlicno.
 
Odmah da ti kažem da 700 evra pa makar imao i 500 maski i 500 stakala ne možeš da uzmeš. Ljudi pevaju ako uzmu od 600 do 650 max za njega.
 
Znaš i sam priču kako ide kada izađe novi model. Ja lično osim dizajna i manjeg pomaka u odnosu na S21 Ultra kod S22 Ultra ne vidim. Da li cena opravdava doplatu od 300+ evra? Ne bih rekao. Kod mene je presudio IT freak, ali pravi razlog da sam imao...i nisam.
 
Pa da menjas s21u star 1 god, za vakum 21u mora da se doplati bar 150eur. Tako da doplata od 300eur i nije strasna bar se meni tako cini. Ne ulazim u pricu da li ima pomaka ili ne izmedju 21u i 22u.
Meni je baterija bas losa, tel koristim 2 nedelje, baterija uzas.
Ali dobra strana sto nisam imao nijedan problem. Koristim 1 karticu i nisam imao nijedan restart u razgovoru.
 
Nisam te baš najbolje razumeo za ovih 150 evra doplate? Verovatno je lapsus :).
 
Mozda nisam najbolje pratio na casu, koji je procesor u S22U za nase trziste, Snap?
 
Exynos 2200
Mada situacija je dosta drugačija nego ranije tačnije Snapdragon varijante su veoma dostupne na KP i uglavnom po sličnim cenama kao i Exynos
 
Poslednja izmena:
Snap samo za "odabrane" zemlje, ostatak smrtni Exynos, ali ne mogu da kažem da je loš i da ima nekih problema. Ni sa 2100, ni sa 2200.
 
@BozicBata nismo mi te srece, exy je kod nas. Iako je skoro ista cena, ne volim da rizikujem sa garancijom.
@vojkan85 ko ne igra igrice, isto mu je (tu spadam i ja).
p.s. poslao sam poruku coveku gde sam uzeo s21u da li bi uzeo moj tel u zamenu za s22u, cekam odgovor, ima sve sa mreze, tako da je super. Javljam ovde kolika bi bila doplata, pa ako moze neki savet.
Edit: moj racuna 670e i doplata 330e, sta ciniti? :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko je star S21U i u kakvom je stanju, koju garanciju ima (ako ima garanciju) ali realna cena im je oko 600-650 evra. S22U je nov uređaj i njima je na oglasima cena preko 1000 evra, naravno sa legalnom garancijom.
 
@NemanjaZ88 Star je malo manje od godinu dana, stanje je kao nov, nigde tacku nema, iz telenora je. Idem sutra kod njega da bi uzeo devojci 13 ili 13pro, pa cu da vidim da li cu da uzmem s22u, nego me mrzi da cekam whitestone 10dana.
Edit: @BozicBata Video sam, ali uzimam iskljucivo sa garancijom, j*g.
Jel su reseni svi problemi koje je imao?
 
@BozicBata @vojkan85 Privukao me dizajn kod s22u najvise, iako ovako ne dobijam nesto toliko veliko. Gledam cene polovnih s21u i krecu se oko 700e na kp, s tim da bi dao uz tel whitestone i neke maske i ocekujem da bi mogao da uzmem 700e, plus imam garanciju vise od godinu dana, a s22u kad bi mogao da nadjem za 950e bilo bi odlicno.
Zvuči bajkovito , polovan prošlogodišnji model za nov aktuelni . Veruj mi da je nemoguća misija dobiti preko 650€ keša za plovan S21U a nove S22U nigde (sa pravom garancijom nisam video ispod 1.000€ . Tako da je realnost 350-400€ doplata .... Ipak dobijaš nov telefon i naravno nov model .
A da li je ekonomski isplativo - nije , nije uopšte neka WOW razlika (jedino ako nisi mobile-freak kao nas nekolicina ovde - iskreno ) .
Većini ljudi savetujem da na 2 god. menjaju telefon - jedino ja sam sebe ne poslušam 🤓🙄
 
@zoreli_ ,da logike za zamenu nema, ali kada ti se nešto sviđa i ako si ljubitelj ovih stvari, onda logika i ekonomska isplativost ostaje u drugom planu i jednostavno mora da se ima nov model :)

@Stefan1995 sve ti je rečeno, moraš ipak malo više da doplatiš, ipak je S22U nov model i trenutno najbolje iz Samsungove kuhinje. S21U je i dalje jako dobar telefon i ako baš nemaš potrebu za olovkom bolje ostani na S21U jer doplata nije mala.
 
Olovku ne bi ni koristio, mozda nekad, ali iskreno nemam potrebu za njom. Danas se vracam kuci, tako da imam vremena do petka da razmislim.
 
@Stefan1995 čini mi se da si se već odlučio, a nas teraš ovde da te odvratimo od zamene :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno