Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

'ladno mi gura skoro 7h SOT na A14..
 
'ladno mi gura skoro 7h SOT na A14..
Ja sam primetio evo danas kada ne radim. Drasticn razlika kada koristim wifi ceo dan i mobilne podatke. Msm ne primetio, lose sam se izrazio, znalo se to oduvek. Ali da je ovolika razlika izmedju wifi i 4g, ja ne verujem prosto. Danas pola dana igram igricu na wifi, baterija na 49 posto, sot 4 sata 2 minuta.
 
Jel vam brlja jezike ko koristi na srpskom? Kod zene je tako a i na s23 -ci, ja koristim eng pa nemam tih problema....
 
Jos jednom da pohvalim nadogradnju, baterija i dalje odlicna. 7.5h SOT-a mislim da je odličan rezultat za 2.5 godine star telefon.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231214_223931_Device care.jpg
    Screenshot_20231214_223931_Device care.jpg
    49 KB · Pregleda: 31
Bio jos jedan update na zeninom S 21 +, posle A14 i resen jezik....
 
Meni samo nije jasno kako Iphone drzi cenu ovako. Tipa moj s21 ultra u rangu sa iphone 11 pro max na oglasima. Mislim da je malo nerealno
 
Meni samo nije jasno kako Iphone drzi cenu ovako. Tipa moj s21 ultra u rangu sa iphone 11 pro max na oglasima. Mislim da je malo nerealno
To je zato što su "3 ringle" "statusni simbol" i zato iPhone drži cenu. Vidiš da na ulici svi drže u ruci iPhone da se vidi i pokaže "kako imaju". Sa druge strane za ljubitelje androida, koji nisu baš pri novcu, cena ovako dobrih android telefona im omogućava dostupnost i zato je android daleko napredniji po pitanju aplikacija.
A do pre samo par godina sve aplikacije, a pre svega igre, su bile mnogo bolje na apple uređajima.
 
To je zato što su "3 ringle" "statusni simbol" i zato iPhone drži cenu. Vidiš da na ulici svi drže u ruci iPhone da se vidi i pokaže "kako imaju". Sa druge strane za ljubitelje androida, koji nisu baš pri novcu, cena ovako dobrih android telefona im omogućava dostupnost i zato je android daleko napredniji po pitanju aplikacija.
A do pre samo par godina sve aplikacije, a pre svega igre, su bile mnogo bolje na apple uređajima.
Jasno, ali brate i Samsung kada izadje ima slicno jako cenu, koja rapidno opadne. S21 ultra je bio skoro 1500 evra, ne secam se tacno. A gle sada, u rangu sam sa 11 pro 😬
 
To je zato što su "3 ringle" "statusni simbol" i zato iPhone drži cenu. Vidiš da na ulici svi drže u ruci iPhone da se vidi i pokaže "kako imaju". Sa druge strane za ljubitelje androida, koji nisu baš pri novcu, cena ovako dobrih android telefona im omogućava dostupnost i zato je android daleko napredniji po pitanju aplikacija.
A do pre samo par godina sve aplikacije, a pre svega igre, su bile mnogo bolje na apple uređajima.
Uopšte nije zato - već zbog dugovečnosti, kako hardvera, tako softvera. Apple ne mora ni da obećava nekakve updatea - poznato je da podržava popularne serije 6+ godina. Ajde S21, ali šta je sa S20? O tome se radi.
 
Uopšte nije zato - već zbog dugovečnosti, kako hardvera, tako softvera. Apple ne mora ni da obećava nekakve updatea - poznato je da podržava popularne serije 6+ godina. Ajde S21, ali šta je sa S20? O tome se radi.
Kako brate ajde S21, pa ja sam s21ultru platio oko 1400 evra cini mi se 2021. Sad na oglasima 350 evra. A iphone 11 kad je izasao reci mi? Ne mogu da jurim sad po netu na poslu. A na oglasima pro max 400+ evra.
 
Kako brate ajde S21, pa ja sam s21ultru platio oko 1400 evra cini mi se 2021. Sad na oglasima 350 evra. A iphone 11 kad je izasao reci mi? Ne mogu da jurim sad po netu na poslu. A na oglasima pro max 400+ evra.
Pa bas zbog S20 - potrebno je vreme da long term support dodje i na second hand market. Apple to radi duže od decenije, Samsung od S21.
 
Drugari jedno pitanje, a ocekujem objektivan odgovor od nekoga ko zna.
Do sada sam gurao S9+ i baterija je mnogo degradirala, zamenom bih nesto dobio ali sam se odlucio da predjem na nesto bolji uredjaj.
Interesuje me konkretno S21Ultra sa 256, na oglasima su svi Exynos i interesuje me razlika izmedju Exynosa i Snap-a. Prvenstveno zbog baterije. Moze mi neko i opisati konkretne benefite Snapa i Exynosa, takodje i mane.
Koristim telefon cesto, Najcesce FB i Insta, posle toga pretrazivanja na netu i td, mozda imam pola sata razgovora i dvadesetak poruka dnevno i skoro stalno sam na mobilnoj mrezi, retko na wi fi, yt skoro uopste ne korisim niti igram bilo kakve igrice, osvetljenje mi je dovoljno 50%. Ocekivanja su mi da mi baterija drzi od 7 do 23h.

Da li uzeti polovan S21U sa Exynos ili juriti Snap negde ili da uzmem nov S23 obican, jer ne bih prebacivao cifru od 600e.
Unapred hvala svima na odgovoru.
 
Koristim s21u sa exynos, apsolutno nikakve zamerke nemam. Ne igram igrice, odgovaraju mi telefoni većih dimenzija zbog posla.
 
Uzmi bilo koji S21U, samo što noviji. Inače malo je bolja autonomija i signal na sd-u. Ostalo, manje vise isto. Takodje, prilikom kupovine proveri da li mu radi OIS kako treba, jer skoro svima crkne i slike budu mutne, pa moraš da izvodis vratolomije dok se ne izoštri slika(fokus). Pročitaj poslednjih 5 strana.
 
Poslednja izmena:
Uzmi bilo koji S21U, samo što noviji. Inače malo je bolja autonomija i signal na sd-u. Ostalo, manje vise isto. Takodje, prilikom kupovine proveri da li mu radi OIS kako treba, jer skoro svima crkne i slike budu mutne, pa moraš da izvodis vratolomije dok se ne izoštri slika(fokus). Pročitaj poslednjih 5 strana.
Mislite da je bolji npr nov S21U od obicnog S23
 
Ne zanam zasto niko nece da ti kaze da , tvoje koriscenje,nece izdrzati nista sem Iphone PM 14 ili 15. Sve ovo ostalo,nema sanse.. Od 7-23h, 50% osvetljenje i 4g stalno ,nema sanse.
 
Ne zanam zasto niko nece da ti kaze da , tvoje koriscenje,nece izdrzati nista sem Iphone PM 14 ili 15. Sve ovo ostalo,nema sanse.. Od 7-23h, 50% osvetljenje i 4g stalno ,nema sanse.
Druze nije meni telefon u rukama od 7 do 23, ajd npr da mi je u rukama 5 sati realno, samo sam hteo da kazem da mi je tel potreban, odnosno baterija od 7 do 23h

Ako si procitao moje pitanje video si da mi je baterija na S9+ bila ok za moje potrebe dok je telefon bio noviji za moj nacin koriscenja.
 
Mene zanima da mi kaze neko od iskusnijih, kakav je ovde problem i da li moze da se resi negde po servisima i kolika je cena otprilike? Hvala
1000037563.jpg
 
Pa verovatno može, modeli za HK su uglavnom najboljeg kvaliteta. Da se proba sa drugim, npr oridjidji romom. Za. SD.
 
Pa ne znam. U USA su uglavnom sa mreže telefoni i zaključani su. HK su uvek sim free, i ne smeju biti zaključeni od strane operatera. Zato me malo i čudi što je taj model sa KP zaključan. Iskreno, uzeo bih sa exynosom. Os kupiš moj? :)
 
Kupio danas S21 Ultra, ali 12/128. Stanje 10/10 naravno polovan za 440e.
Hvala na pomoci, nadam se da sam ubo ono sto mi je potrebno.
Prvi utisci samo od kamere, u radnji fotkao sa novim S23 I s23+ i 21U ima daleko bolje fotke sa vise detalja kada se zumira. Presudilo je to i zaobljeni ekran i celo kuciste koji je bas udoban za razliku od 23+i daje osecaj da je telefon puno uzi od S23+...
 
Nazad
Vrh Dno