Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Meni je takav način razmišljanja pomalo smiješan. Nitko nikoga ne tjera da kupi uređaj...tako je kako je,pa tko voli nek izvoli. Barem sada ima uređaja za biranje.
 
Bilo bi izbor da na istom trzistu mozes da biras exy ili sd, naravno, exy za manju cenu. Ja recimo necu da biram izmedju Samsunga ili Xiaomi. Zelim Samaung sd ali ne mogu legalno sa garancijom u Srb da ga uzmem.
A logistika moj deda. Kako drugi proizvodjaci nemaju dva razlicita uredjaja pod istim imenom?
Kako mi se cini, ipak ce biti da je i ovaj exy djubre (nadam se da gresim) al placacemo ga i skuplje nego ameri sd.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bilo bi izbor da na istom trzistu mozes da biras exy ili sd, naravno, exy za manju cenu. Ja recimo necu da biram izmedju Samsunga ili Xiaomi. Zelim Samaung sd ali ne mogu legalno sa garancijom u Srb da ga uzmem.
A logistika moj deda. Kako drugi proizvodjaci nemaju dva razlicita uredjaja pod istim imenom?
Kako mi se cini, ipak ce biti da je i ovaj exy djubre (nadam se da gresim) al placacemo ga i skuplje nego ameri sd.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Cini mi se da je ovaj novo exy cak i bolji od snapdragona sto se tice zagrevanja i baterije,na ovim testovima sto su izasli ne deluje to lose.Vidim da je primetno bolji od note 20 ultra sa baterijom tako da je to super jer mi ultra gura dan na 120hz.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa ako nećeš da biraš onda uzmeš ono što ti se nudi ili odeš živjeti u Ameriku pa kupuju Samsung sa SD i garancijom. To zašto je SD u americi je jasna stvar...amerj imaju svoj čip i hoće njega, zašto kupovati tuđe...samung ima svoj čip i hoće da ga proda...gdje? Gdje god može. I opet se vraćamo ba isto, hoćeš najbolje od samsunga u Europi da ima garanciju...S21U sa Exynos procesorom...uzmi ili ostavi pa uzmi nešto drugo, možda Xiaomi.
 
...tako je kako je, pa tko voli nek izvoli...

E pa upravo zbog ovakvog nacina razmisljanja smo tu gde jesmo. [emoji4]
Sve dok njihova obmana opstaje, nema boljitka.
Nemoj pogresno da me shvatis, samo je takav nacin razmisljanja los.
 
Poslednja izmena:
Tako vam je to kada imate nerealna ocekivanja.
"Tresla se gora, rodio se mis. "
Objasnjenje Samsunga je kratko i jasno kada je u pitanju dostupnost modela sa razlicitim cipsetovima na razlicitim trzistima - "Logistika". Zasto onda ta logistika ne dozvoljava rotaciju, da malo Evropa ima dominantniji cipset. Pa verovatno jer je nama lakse uvaliti losije nego Amerima i Kinezima. Tamo bi izbio skandal. Uostalom, na maticnom trzistu je, gle cuda, takodje zastupljen SD. I to valjda nesto govori.
Ispricana prica milion puta do sada, ali treba biti papagaj, jer je ovo sto rade ocigledan bezobrazluk.
Da li ce se nesto promeniti - nije nemoguce ali jako tesko. U skorijoj buducnosti ne, pogotovo sa trenutnim trzisnim poretkom. Za dalje cemo videti. [emoji4]
Ako sam dobro upoznat na SAD tržište moraju izbaciti SD model da bi zadovoljili potrebne zakone da deo gotovog proizvoda sadrži komponente od nekog SAD proizvođača.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ljudi, poenta price je da ne kukamo sto Ameri i Kinezi imaju SD, neka im, neka se igraju ljudi. Pitanje je zasto je kod nas zastupljen Exynos. Neka bude svima isto i to je to. Svima SD ili svima Exy, po istoj ceni, i svi zadovoljni. Ovako dobijamo po skupljoj ceni znatno inferiorniji mob. Pritom, njih taj Exy sigurno znacajno manje kosta od Zmaja, a zarada na njemu je veca. Poenta cele price.
I to je jedinstven slucaj na trzistu. Da nam i ostali proizvodjaci to rade pa i da se kaze da nam nema druge, to je sto je. Ovako uvek postoji sansa da se nesto promeni.
Ali da ne idemo dalje u off, svima je vec dobro poznata prica. [emoji4]
 
Sve dok njihova obmana opstaje, nema boljitka.

Ja tu ne vidim nikakvu obmanu...sve je poznato. Evo uzimam sebe za primjer...znam kako stvari stoje i naručio sam ga.
Ne bude li zadovoljio ide natrag (barem će mi ostati Buds Pro, kao i prošle godine Buds + od S20U) i idemo dalje...možda čak i sa iPhoneom...samo ne strah onog iOSa u pm.
 
Ako ne vidis onda super. Ostaje ti samo da uzivas. [emoji4]
 
Ljudi, poenta price je da ne kukamo sto Ameri i Kinezi imaju SD, neka im, neka se igraju ljudi. Pitanje je zasto je kod nas zastupljen Exynos. Neka bude svima isto i to je to. Svima SD ili svima Exy, po istoj ceni, i svi zadovoljni. Ovako dobijamo po skupljoj ceni znatno inferiorniji mob. Pritom, njih taj Exy sigurno znacajno manje kosta od Zmaja, a zarada na njemu je veca. Poenta cele price.
I to je jedinstven slucaj na trzistu. Da nam i ostali proizvodjaci to rade pa i da se kaze da nam nema druge, to je sto je. Ovako uvek postoji sansa da se nesto promeni.
Ali da ne idemo dalje u off, svima je vec dobro poznata prica. [emoji4]

Ne moze svima exynos, pa da bi prodavali u USA moraju kupovati qualcommove procesore, jednostavno. A nama ovdje guraju exynos po paprenoj cijeni. Ostali ili prave svoje cipove ili koriste snapdragon. Kao da je huawei banovan samo zbog “spijuniranja”. Neces nase proizvode, zivio. [emoji41][emoji383][emoji383]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam, ali nije to poenta price. Neka bude za sve isto pa sta god da je. U ovom slucaju to bi morao biti SD, ali to je manje bitno u celoj prici. [emoji4]
 
Kako da bude za sve isto ako su na pojedinim tržištima uslovljeni sa pravilima. Da je za sve isto išao bi Ex2100.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne znam da li kapirate uopste poentu, no dobro. [emoji4]
Kako je Huawei pre bana bio dostupan u USA? SD imao za njihovo trziste?
Xiaomi, OnePlus, ne vidim da forsiraju u Evropi nesto drugo osim Zmaja...
 
Uzimajući u obzir koliko uređaja Samsung proda možda bi bilo teško osigurati toliki broj SD procesora da mogu pokriti sva tržišta [emoji3]
 
Uzimajući u obzir koliko uređaja Samsung proda možda bi bilo teško osigurati toliki broj SD procesora da mogu pokriti sva tržišta [emoji3]
Ima istine,ma previse se fame dize oko exynosa.Mislim da je ovaj 2100 super mada ne moze se ovde udovoljiti uvek ce biti neke kuknjave vidim vec neki unapred kukaju kako je novi exy krs i slicno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma i meni je to previše cike i vriske...uzmi ili ostavi. Nego, mi koji smo naručili dobijemo uređaj 29. kad kreće prodaja ili dva dana prije, čini mi se da sam negdje pročitao?
 
Pa novi Exy nije bolji ni od zvanicnog faila u vidu 888. A i da jeste, ne vidim razlog za radovanje kada ocigledno ne mozes da dostignes konkurenciju kada napravi dobar SoC, kao sto je vec godinama slucaj. [emoji4]
To mi je takodje apsolutno nejasna prica. [emoji4]
Sve u svemu izbor postoji, sto donekle ublazava citavu pricu. Ko hoce i moze da se iscima da nabavi SD bez garancije, vozice njega. Ko zeli Samsung po svaku cenu, progutace Exynos ali ce imati garanciju i to je to. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Dare tebi ako ne placaju ovi iz Samsunga po postu, da ih tuzis za odstetu. Majke mi, ja mislim da je i njihov zvanicni PR umereniji kad hvali Samsung :D
 
Mislim da mora da menja nick, da avanzuje malo [emoji2]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Može, Darko S21 ultra exynos 2100 bi bilo prikladno.
 
Poslednja izmena:
Zašto u recenzijama kažu da S21U ne koristiti telefoto za portret, već primarnu koju kropuje ? Slika onda bude malo soft za razliku od 1x telefota koji bi deo čistu sliku. Glupost
 
Pa gde bi trebao da staneš da dobiješ dobar kadar sa 3x telephoto (pošto šire nema) ?
 
Ne znam da li kapirate uopste poentu, no dobro. [emoji4]
Kako je Huawei pre bana bio dostupan u USA? SD imao za njihovo trziste?
Xiaomi, OnePlus, ne vidim da forsiraju u Evropi nesto drugo osim Zmaja...
Huawei nije bio dostupan kod operatera. Prvi model koje je trebalo da bude jeste Mate 10 ali je onda sve propalo par dana ranije.

Zašto SD u USA? Konkurencija, tamo Apple drži gotovo 40% tržišta, u Evropi mnogo manje.

Zašto SD u Kini? Opet iz istog razloga - mnogo niže cene kineskih proizvođača u Kini nego u ostatku svetu + Huawei koji se sada prodaje patriotski.
 
Zašto u recenzijama kažu da S21U ne koristiti telefoto za portret, već primarnu koju kropuje ? Slika onda bude malo soft za razliku od 1x telefota koji bi deo čistu sliku. Glupost
Koliko znam svi telefoni koji imaju 108mpx senzor 2x zum ustvari se dobija kropovanjem 108mpx fotke, navodno je kvalitet skoro pa isti. Ovde je telefoto kamera 3x pa bi subjekat morao biti dosta udaljen. Onda mora da se koristi ovaj krop sa 108mpx.
 
Pa koliko god daleko da subjekt treba stati, opet bi slika bila bolja. Čist primer u recenziji iph 12 pro max vs s21u, svi portreti bolji na iph. Ili bar nek stave opciju koja kamera za portret mod pa neka korisnik odluči šta mu je preblizu ili predaleko.
 
Huawei nije bio dostupan kod operatera. Prvi model koje je trebalo da bude jeste Mate 10 ali je onda sve propalo par dana ranije.

Zašto SD u USA? Konkurencija, tamo Apple drži gotovo 40% tržišta, u Evropi mnogo manje.

Zašto SD u Kini? Opet iz istog razloga - mnogo niže cene kineskih proizvođača u Kini nego u ostatku svetu + Huawei koji se sada prodaje patriotski.
Sve je to u redu. Ali zasto ne SD i u EU? [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno