Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

@Miloš 82 Prosli tel sam dva puta nosio kod njih i sve su resili bez problema. Prvi put su trazili na uvid garanciju, drugi put proverili u kompu. Jedino ih je zanimalo da tel nije fizicki ostecen i na kraju me pitali da li zelim tel da mi posalju na kucnu adresu ili da dodjem.
Da si pomenuo begram, pa i ajde.
Edit: @Stich7 kod njih je kao obaveza da urade fr nakon popravke. Mozes da ih pitas da li imaju uslugu da oni sve urade. Mada mozes sve da prebacis na komp i vratis kad zavrse popravku.
 
Jer sad ne može ionako nista da uradi,jer je ekran mrtav skroz i neupotrebljiv.
 
Mojoj supruzi su menjali ekran bez diranja softera. Toliko je riknuo od pada da jednostavno ne možeš uraditi reset. Samo da im se naglasi i mislim da može bez diranja softera.
 
Jedan forumas im je naglasio da ne diraju softver, a oni svejedno stavili novi softver i covek ostao bez fotografija koje su mu bile bitne. Tako da treba dobro naglasiti da se ne dira softver.
 
^ moguće da se i to desi, treba traziti pri predaji telefona zapisnik u kojem piše šta je kupac naglasio.
 
Tražiti da se ne radi fr ako je moguće, iako će oni reći da ne mogu da garantuju ispravnost uređaja ako ne urade isti. Treba samo biti uporan, ja sam im rekao da mi je spisak gostiju za svadbu u telefonu i baš sam bio poludeo. Sve su odradili za jedan dan, podatke telefona nisu pipnuli, sve je bilo kao pre.
 
Mislim da su "dužni" da urade po procedurama Samsung-a factory, ali sve opet zavisi od slučaja do slučaja. Meni su recimo svaki put kada su menjali i kameru i bateriju i ekran radili factory uz novo upisivanje software-a.
 
Ovo možda jeste šala ali ima istine. Evo danas mi 2x zaredom zakucao na pozivu s21u. Doduse, izgleda BT da ga zeza, zvonio je sat a mob zakucao. Ja znam da sigurno necu s22, s23 da kupujem. Možda ni Samsung više. Bednici. Videcu fold kakav je
Isti problem.
Samo je kombinacija A1 i MTS.
Često sam nedostupan,sve posle updata na A13.
 
Pitanje za one koji su uradili update na A13. Izlazi li vam logo aplikacije kada otvarate aplikacije? Kao da na brzinu prikaže logo i udje u app, mislim da je tako za sve. Ako da, jel može da se ugasi to nekako? Smara malo, to na A12 nije bilo.
 
Meni tako i na S20 i na S21 FE posle upgrade-a.
 
Pitanje za one koji su uradili update na A13. Izlazi li vam logo aplikacije kada otvarate aplikacije? Kao da na brzinu prikaže logo i udje u app, mislim da je tako za sve. Ako da, jel može da se ugasi to nekako? Smara malo, to na A12 nije bilo.
Meni da..
 
Znači kakva glupost, neverovatno. To je taj svemoćni OneUI 😂
 
Pogotovo je odvratno na viberu, prvo bljesne belo pa onda učita dark mod, (traje trećinu sekunde ali sve jedno iritira), na A11 na N20U toga nije bilo, na A12 ima. Ne pomaže ni kada zaključam u ram, jedino umesto strelice za izlazak iz vibera da koristim kružić, a nemam tu naviku.
 
E upravo to se i meni dešava. Koliko iritantno. Prvo sam mislio da nije do Nova Launchera što koristim, ali na S21 FE nemam Nova, a tamo se isto ponaša.
 
Izlazi li vam logo aplikacije kada otvarate aplikacije? Kao da na brzinu prikaže logo i udje u app, mislim da je tako za sve.
Mislim da nije za sve, nije za Samsung aplikacije :)
Bar to ne vidim kad otvaram Gallery, My Files, Video, Phone, Contacts.
Kod ostalih se dešava.

Meni više smeta što mi od A13 ne zatvara prozor sa notifikacijama onda kada sklonim posljednju. A prije je uredno zatvarao.
 
Samsung aplikacije ni ne koristim skoro, tako da mi nije neka uteha :)
 
Pitanje za one koji su uradili update na A13. Izlazi li vam logo aplikacije kada otvarate aplikacije? Kao da na brzinu prikaže logo i udje u app, mislim da je tako za sve. Ako da, jel može da se ugasi to nekako? Smara malo, to na A12 nije bilo.
Meni da, na milisekundu se pojavi, posto sam iskljucio skroz animacije. Ko stalno zatvara nedavne aplikacije koje je koristio svaki put ce da primeti, ovako primetis jednom u 10dana.
Edit: sta moze da ti smeta ovde, nista posebno?
Meni su obavestenja bila najbolja na a11 npr, al j8g.
 
Ja primećujem stalno, imam naviku da izadjem na back dugme nekad, ne vodim računa o tome. Pa vizuelno mi smeta, koji će mi taj logo dok otvaram app.
 
Pitanje za one koji su uradili update na A13. Izlazi li vam logo aplikacije kada otvarate aplikacije? Kao da na brzinu prikaže logo i udje u app, mislim da je tako za sve. Ako da, jel može da se ugasi to nekako? Smara malo, to na A12 nije bilo.
Bilo je i na A12 samo si zaboravio (ili nisi obratio pažnju). Kad odem na recents i close all (ubijem iz memorije) pri pokretanju se pojavi logo na momenat...čisto Hint da se ne nerviraš ;)
 
Pa kako to da mi tek sada upada u oči, sumnjam da je ovako bilo. Nešto je sigruno drugačije.
 
Trenutno mi se sredio viber, ne bljeska više prilikom ulaska. Ne znam po kom principu to funkcioniše. Šta god, ako me i dalje bude nerviralo, uradiću roll back na A11 i aj zdravo više sa update-ovima.
 
Mislim da su "dužni" da urade po procedurama Samsung-a factory, ali sve opet zavisi od slučaja do slučaja. Meni su recimo svaki put kada su menjali i kameru i bateriju i ekran radili factory uz novo upisivanje software-a.
Zamenjen ekran bez restarta. Objasnjeno da ima bitnih podataka, te stoga su to uneli u zapisnik i sve namestili za jedan dan.
 
Superiska :).
 
Ja zvao za S21U i dalje 34k :)
 
Pre jedno 10-15 dana sam pisao za telefon da mi se restartuje svaka 2-3 dana redovno, i evo sad nakon skoro 7 punih dana nijedan zabod, restart i slicno. Dakle ustanovio sam da je problem do ROM-a. Telefon sam kupio sredinom septembra meseca ove godine i odmah sam mu promenio csc na SEE i flesnuo softver isto SEE (rek'o aj da bude sve za nas region), gde sam se potom mucio naredna 2 meseca da resim taj problem sa restartom, probao od maja do oktobra patch-eve za A12 i nista, onda skinem A13 u nadi da ce biti bolje, ali opet isto i na kraju promenim CSC na DBT i flesnem softver isto DBT i evo radi super 🙂
Ako neko ima slican problem sa restartom ili nekim zabadanjem sistema, cesto kresovanje i slicno, smo probajte neki drugi ROM, meni je pomoglo, u mom slucaju "Nemac" radi kao sat 😁
 

Prilozi

  • 20221207_162755.jpg
    20221207_162755.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 25
  • 20221207_164320.jpg
    20221207_164320.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 24
Zna li neko gde ima da se kupi original kabal za S21U?
 
Samsung shop, Gigatron, PositiveLine itd.
 
Video sam i ja taj blesak kod vibera, ali mi se desilo par puta i ne vise.
 
Nazad
Vrh Dno