Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Nema fizicki, vec virtualni gyroscope +camera ...pogledaj po net-u kako se testira, ima na youtube.
 
Gasi se, ali nije super responzivan. Doduše ne znam gde je tačno senzor, ne koristi li kameru i za to možda? Lupam..
Edit : Eto objasnio Alister :)
 
Hvala!
Sad ga istestirah i vidjeh da gasi displej tek kad stavim prst preko kamere, i to sa prilicnim lag-om. Nesto mi se cini da je prije 15-20 dana ljepse radio, t.j. nisam imao problem sa upaljenim displejom tokom poziva.
 
Stvar koja mi se ne sviđa je što se ekran ne vidi dobro sa polarizovanim naočarima. Treba da se okrene za oko 30° na levo da prikaz bio dobar.
Ne znam jeli staklo ima uticaja na to, ali mislim da nema.
Ipak je bilo do zaštitnog stakla. Sa drugom zaštitom ili bez zaštite lepo se vidi.
 
Meni je taj fake proximity senzor na Exy modelu trošio i do 10% baterije dnevno, tako da sam isključio automatsko osvetljenje.
 
Malo sam se izparanoisao oko cele ove priče sa Exy modelom.

Pronašao sam u par poslovnica SD model (izgleda da je hint za prodavce crveni = Exy | plavi / lila = SD), pa hajde da probamo da pojednostavimo stvari:

Šta da očekujem od SD 4G modela po pitanju baterije?
Jel S20 FE SD ima solidnu bateriju ili je, eto, čisto model za koji jedino može da se kaže da mu baterija nije krš?

Poredjenja radi - Xiaomi Mi A2 koji trenutno imam mi je taman na toj nekoj granici. Ne bih ga kritikovao ali bi malo jača baterija bila stavka koju bih naveo kao želju.

Nije mi problem da držim telefon na 60Hz ako to pomaže trajanju baterije. Nemam nikakva očekivanja od ekrana, samo ne bih da kupim bolji telefon kome baterija traje osetno kraće od budžet modela iz 2018.
 
Poslednja izmena:
Baterija će izdržati 1 dan. Uveče na punjač. Dovoljno.
 
Dobro, kad već moram da budem semantički precizan:
Šta da očekujem od SD 4G modela po pitanju trajanja baterije u praksi?
 
Konkretno kod mene, SoT je 4.5-5h. Model G780G.
Pročitaćeš ovde da ima ljudi kod kojih na istom modelu traje i duže.
 
Ako ima dobrovoljaca uvek se može testirati telefon.

Ručno se pogase sve socijalne mreže i ostale zezalice koje crpe bateriju, pustiš YT video recimo 3 sata na max osvetljenju i pošalješ koliko je procenata baterije ostalo i eto rezultata.

Kapiram da će ta informacija biti svima zanimljiva.
 
Tu informaciju moze da dobije i od Bench ekipe, oni tako testiraju, ali to nikako nisu realni uslovi niti neki merodavan pokazatelj :)
 
Nisam siguran da imaju vremena da uporede dva verzije istog modela.

2-3 testa od po 2 sata verujem da bi bila makar neki opipljivi pokazatelj - ako procenat varira 3-4% to bi mogla da bude i statistička greška, ali veće margine ne bi trebalo da budu slučajnost.
 
Nisam ni mislio da će netko sad testirat dva modela, već sam mislio ako je netko prešao sa 780F na 780G, taj će sigurno iz prve ruke znat kolika je razlika.
Netko tko telefone koristi na isti način, jedino je on relevantan po ovom pitanju.

Ovo kad netko kaže ja imam 4,5h sota, to apsolutno ne znači ništa, jer svatko telefon koristi drugačije.
 
Poslednja izmena:
Screenshot_20210909-222354.png
Trenutno je Xiaomi Mi A2

Nije neko merilo jer ga nisam skoro napunio na 100% ali sutra cu baš da bacim test.
 
Pa da, ti samo dopunjujes telefon, probaj da ides do 100% i onda do kraja !
 
Mislim da je na mom telefonu (780g) ovo najbolje vreme... oko 6h za jedan dan. Zašto je bolje danas, to ne znam. Može biti jer sam bio nešto duže u kancelariji ili je više radio wifi.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210910-212727_Device care.jpg
    Screenshot_20210910-212727_Device care.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 66
Sorry ako je off topic ali eto, @Alister je tražio

Ovo je moja potrošnja na Mi A2 i iskreno od telefon klase S20 FE bih voleo da imam osetno bolje rezultate - ovo je pritom rezultat sa WI-FI upotrebom sa minimalnim 4G
 

Prilozi

  • Screenshot_20210910-211121.png
    Screenshot_20210910-211121.png
    141.3 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_20210910-211128.png
    Screenshot_20210910-211128.png
    150.4 KB · Pregleda: 54
@desp Pa ok je to, mozda da se poigras sa bixbie routine-ma, islo bi i vise ..za pocetak dark mode da stavis :) ako ti ne smeta crnilo :)
@wladymeer ocekuj kao i desp, ali ako uzmes snap verziju ! ...kad imas gde, WiFi sto vise, 4G kad moras.
 
Poslednja izmena:
Jeste, danas manje nego inače, možda oko trećine ukupnog vremena.

Edit: malo sam se presabrao, manje je od trecine bio na 4G, bio sam dosta u kancelariji danas :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene na poslu je wifi beda, jer se 40 ljudi zakace na download od 8 mb, i onda drzim na 4g pa makar i vise trosio bat.
 
Stigao mi Nillkin za fe. Dosad je bio u Ringe fusion, koji je odličan, ali je taman malo kompaktniji i manje klizav u ovom čudu. Odlično je napravljena, kao i uvek, a dobio sam je bas bas jeftino, tako da sam prezadovoljan.. Na ekranu je ringe easy wing, I to mi se jako sviđa.
Što se punjača tiče, da li ga neko puni bežično? Imam vec dva, jedan baseus i jedan no name, em ga puni 2 sata, em se greje, em ga ni ne napuni do kraja nekad... Ima raznih qi samsung punjača da se naruče, ali kontam da su fake, koliko original uopšte košta?
Za vikend sam zaboravio punjač, a išao kod prijatelja na more... Sad sam ponosni vlasnik još jednog punjača, 22w, us plug, navodno i type c kabl 60w :) ko nema u glavi...
Inače mi izvuče 6h Sot, ali kad pomislim da poco sa malo većom baterijom izvlači 10, onda je pitanje da li ovaj sd865 brlja ili samsungov software, ali kontam da cpu uvek radi punom snagom, a ne bi morao...
 

Prilozi

  • 20210912_151725.jpg
    20210912_151725.jpg
    435.5 KB · Pregleda: 53
Gledam sad preko, ladno ima i 256gb verzija da se kupi
 
Nazad
Vrh Dno